ІХ МІЖНАРОДНА СТУДЕНТСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ (КНУБА – КРАКІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА) З ПИТАНЬ МАЙБУТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ червень 2021

11 червня відбулася IX Міжнародна студентська конференція, організована Краківським технологічним універсистетом (Краківською політехнікою) та Київським національним університетом будівництва і архітектури. Відкрив роботу конференції проректор Краківського універсистету, проф. Томаш Капецький.

 

У цьому році ключовим словом заходу стало «майбутнє»: виступи студентів та аспірантів були присвячені, насамперед, таким проблемам як майбутні технології, майбутній простір, майбутні міста, майбутній дизайн та майбутня архітектура.

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

У роботі секції «Future city» взяли участь студенти ОПП «Політичний менеджмент» Рада Пушкаш та Павло Дунаєв (наук. кер. доц. Гербут Н.А.). Їх доповідь була присвячена шедевру українського монументального мистецтва, що був зруйнований у Києві за радянських часів з політичних мотивів – Стіні Пам’яті – та сучасному процесу його відновлення, результати якого вплинуть на імідж столиці в майбутньому.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Студентка ОПП “Будівельне та містобудівне право” Анна Горбаченко (наук. кер. – к.ю.н., доц. О.А. Халабуденко), яка минулого року на університетському рівні була визнана найкращою студенткою-науковицею, здійснила виступ на тему «Фактори впливу на впровадження єдиних правових форм в структурі будівництва України: кейс контрактів FIDIC як триггер для гармонізації будівельного законодавства»
«М’яке право» – сукупність норм і посібників, юридична сила яких знаходиться на стадії «обговорення». Він з’явився в міжнародному праві з 1970-х років як одна з альтернатив міжнародним договорам, і застосовується у випадках, коли з різних причин сторони не можуть досягти єдиного рішення чи підписати міжнародний договір. У сучасних умовах «м’яке право» стає ефективним інструментом регулювання корпоративних та економічних відносин загалом та на національному рівні.
М’яке міжнародне право (lex mercatory) присутнє переважно у формі актів міжнародних організацій. Одним із головних прикладів неурядових організацій, що застосовують акти м’якого права, є Міжнародна Федерація Інженерів-Консультантів (FIDIC). Вона розробляє низку стандартних контрактних умов. На даний момент у сфері будівельних контрактів проформи FIDIC займають дуже важливе місце, надзвичайно затребувані і продовжують набирати популярність. Договори FIDIC є однією з форм застосування «м’якого права» в Україні. Загалом, проблеми гармонізації будівельного законодавства можна звести до формули досягнення рівноваги в інтересах інвесторів, споживачів та національного регулятора в будівельному секторі.