28-29 жовтня відбулися засідання студентських наукових гуртків на кафедрі політичних наук і права в змішаному форматі (підсумкове – онлайн). Протиепідемічні обставини обмежили формат студентської панелі, але не змінили проблематику, присвячену 30-річчю відновлення незалежності України. В засіданнях взяли участь студенти трьох курсів спеціальності «Політичний менеджмент», студенти-правознавці та студенти, які вивчають історію української державності та культури з ФАІТу та будівельного факультету.
Впевнена заявка на самостійне опрацювання методологічно-концептуальних засад політичної думки Платона та Аристотеля з виходом на нинішню актуалізацію держави-ідеї та держави «заради спільного блага» прозвучала від студентів ПМ-11 Харка К. та Локшук Д.
Проблеми європейського вибору України в контексті останнього 23-го Саміту Україна-ЄС та безпекових викликів для України винесли на обговорення гуртківців Коржова Ю., Мороз Ю., Варич Д. (також ПМ-11).
Жваве обговорення викликало повідомлення-есе Майського Д. (ПМ-31) за, здавалося б, дражливою темою, про сакралізацію влади (за Ф. Кафкою). Звернення до літературного доробку цього унікального автора дозволяє зрозуміти його посили через проникнення в особистісний світ людини без прив’язки до відповідної субкультури.
Міждисциплінарність та спроба порівняльного аналізу теорій модернізації стали «фішками» виступів тандему Покутнього К. та Ратушного П. (ПМ-21) про урбанізм в контексті декомунізації.
Класифікаційні характеристики політичного процесу та політичної системи України розкрили студенти Барилюк Д. (ТЕ-21) та Мосора Б. (АТП-31).
Своє бачення переломних подій, героїчних та трагічних сторінок в історії української державності та культури, сформоване на дослідженнях документальних матеріалів, показали Лопотко Д., Кириленко Ю., Кричильський О. (КН-11); Грабчук В. (ЕП-11); Неня К., Коваленко А. (БЦІ-11); Дмитрішина Є. (БЦІ-15).
Науковими керівниками студентських робіт були доценти кафедри Гербут Н.А., Дьомкін П.О., Згурська В.Л., Стеценко С.В., Халабуденко О.А., Ярощук І.В., Яхно О.О.
Керівник дискусійного клубу доц. Стеценко С.В. наголосила, що піднята тема суб’єктності України не вичерпується цим засіданням, до неї гуртківці будуть повертатися з новими напрацюваннями. Продемонстрований виступаючими самостійний науково-дослідницький доробок свідчить, з одного боку, про наявний у студентства запит на новітній рівень знань, а, з іншого, функціонально допомагає віднайти правду щодо української історії, відкинути фейки, постправду, протистояти хейту в соціальних мережах.
Світлана Стеценко