Новини. теплогазопостачання і вентиляції


Червень 2022 р

Вітаємо бакалаврів з успішним захистом дипломних проектів!

Викладачі кафедри теплогазопостачання і вентиляції постійно працюють над підвищенням кваліфікації.

28 червня на кафедрі теплогазопостачання і вентиляції факультету інженерних систем та екології успішно відбулися захисти шести атестаційних випускних робіт на здобуття освітнього ступеня «бакалавр» зі спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія»
Результати роботи АЕК:
захистилося шестеро студентів, з них отримали «відмінно» – 3, «добре» – 2, «задовільно» – 1.
Вітаємо з успішним захистом атестаційних випускних робіт! Бажаємо випускникам успіхів та втілення мрій і планів у життя!

Асистент кафедри Дар’я ВАКУЛЕНКО.

Підвищення кваліфікації

Викладачі кафедри теплогазопостачання і вентиляції постійно працюють над підвищенням кваліфікації.

У період з 12 лютого 2022 р. до 21 квітня 2022 р. викладачі пройшли курси підвищення кваліфікації:
– “Комп’ютерні технології тестування та дистанційного навчання” (Дар’я ВАКУЛЕНКО, Вікторія КОНОВАЛЮК);
– “Основи офісних технологій” (В’ячеслав МОЙСЕЕНКО);
– “Іноземна мова (англійська)” (Юрій ФРАНЧУК).

Асистент кафедри Дар’я ВАКУЛЕНКО.

Лютий 2022 р

Виставка KyivBuild 2022

17 лютого викладачі кафедри ТГПіВ доцент Задоянний О.В. та асистенти Рибачов С.Г. та Пефтєва І.О. зі студентами груп ТВ-31с та ТВ-21 відвідали будівельну виставку KyivBuild 2022, що проходила у Міжнародному виставковому центрі м.Києва.

У виставковій залі викладачі із студентами знайшли багато цікавих стендів із сучасною кліматичною технікою: вентиляційні установки, теплові насоси, спліт-системи. Представники фірм розповідали студентам про свою продукцію та її особливості і переваги над іншими.

Отримані знання обов’язково допоможуть студентам у подальшому навчанні та у підготовці бакалаврських робіт.

асистент кафедри ТГПіВ Ірина ПЕФТЄВА.

Викладачі кафедри ТГПіВ взяли участь у ІV Міжнародній науково-практичній онлайн-конференції «Актуальні проблеми, пріоритетні напрямки та стратегії розвитку України»

10 лютого 2022 р. викладачі кафедри ТГПіВ у складі д.т.н, проф. Мілейковський В. О., ас. Вакуленко Д. І. та к.т.н., доц. Мойсеєнко В. В. взяли участь у ІV Міжнародній науково-практичній онлайн-конференції «Актуальні проблеми, пріоритетні напрямки та стратегії розвитку України».
Конференція пройшла в рамках співпраці Київського національного університету будівництва та архітектури, Міжнародної асоціації трансферу технологій, Національного інституту регіонального розвитку, Малої академії наук та AGGR University.
Конфереція проводилася за підтримки Проекту Еразмус+ «Multilevel Local, Nation- and Regionwide Education and Training in Climate Services, Climate Change Adaptation and Mitigation / Багаторівнева освіта та професійне навчання з питань кліматичних послуг, адаптації до змін клімату та їх пом’якшення в локальному, національному та регіональному масштабах – ClimEd», № 619285-EPP-1-2020-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP (15.11.2020 – 14.11.2023)
Напрямки конференції:
Освіта;
Екологія;
Економіка підприємства та управління;
Право;
Сучасні інформаційні технології;
Технічні науки;
Соціальні комунікації. Медіа.

Професор кафедри Віктор МІЛЕЙКОВСЬКИЙ,
Доцент кафедри Вячеслав МОЙСЕЄНКО,
Асистент кафедри Дар’я ВАКУЛЕНКО.

Січень 2022 р

Вручення дипломів к.т.н.асистентам кафедри.

31 січня 2022 року на засіданні Вченої ради КНУБА відбулося урочисте вручення дипломів кандидата наук членам кафедри Теплогазопостачання та вентиляції. Ректор Київського національного університету будівництва і архітектури, заслужений працівник освіти України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, доктор економічних наук, професор Куліков Петро Мусійович привітав кандидатів та побажав їм нових успіхів та досягнень на науковому шляху та у професійній сфері.
Дипломи кандидата наук отримали:
Франчук Юрій Йосипович – асистент кафедри теплогазопостачання та вентиляції,
Рибачов Сергій Григорович – асистент кафедри теплогазопостачання та вентиляції,
Москвітіна Анна Сергіївна – асистент кафедри теплогазопостачання та вентиляції,
та здобувач наукового ступеню Євдокименко Юрій Миколайович.

Асистент кафедри Ірина ПЕФТЄВА.

Перше засідання Вченої ради АТНУ.

У перші дні Нового 2022 року – 05 січня – відбулася історична наукова подія, у якій взяв участь професор кафедри, д.т.н. Віктор Мілейковський. Новостворена наприкінці минулого року Вчена рада Академії технічних наук України провела своє перше засідання. Члени Ради познайомилися між собою, представили наукові напрямки та інтереси. На порядку денному була рекомендація до друку двох наукових монографій Академії. Усі члени Ради підтримали видання цих монографій. У “різному” члени Академії та їхні колеги запрошені на наступну наукову конференцію Академії 2022 р, а також до участі у створенні подальших монографій. Також Академію було запрошено до участі в організації науково-практичних конференцій “Зелене будівництво” та “Екологія, ресурси, енергія”. Вітаємо Віктора Мілейковського зі вступом до Вченої Ради Академії та бажаємо подальших успіхів. Запрошуємо колег приєднатися до Академії технічних наук України, яка на сьогодні налічує понад 220 членів. Більше інформації на сайті http://ukrtsa.org.ua.

Професор кафедри Віктор МІЛЕЙКОВСЬКИЙ.

Грудень 2021 р

Захист магістерських робіт.

28.12.2021 р. На кафедрі теплогазопостачання і вентиляції завершила роботу Атестаційна екзаменаційна комісія. Результати захисту здобувачів освіти за ОКР «магістр» наступні: «відмінно» – 8, «добре» -14, «задовільно» -2.
Найкраще показали себе студенти Лучицький В.О., Федорчук Б.О., Федорчук А.Е. та Тихоненко Д.О.. Екзаменаційна комісія зацікавилась представленими роботами та студенти-магістри отримали запрошення до вступу в аспірантуру.
Вітаємо випускників із захистом і бажаємо подальших досягнень!

Асистент кафедри Ірина ПЕФТЄВА.

Захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії.

21.12.2021 р. професор кафедри теплогазопостачання і вентиляції Віктор Мілейковський як рецензент узяв участь у засіданні Спеціалізованої вченої ради ДФ 26.056.022. Захищався аспірант кафедри теплотехніки Андрій Єрьомін (науковий керівник проф. Приймак О. В.). Тема роботи: «Енергоефективні системи опалення сумісні із сталою комплексною термомодернізацією будівлі». Робота є актуальною, нагальною та важливою для України, оскільки результати роботи дозволяють з мінімальним втручанням у помешкання зменшити витрату енергії на опалення завдяки перетворенню старої нерегульованої однотрубної системи опалення на сучасну двотрубну з терморегуляторами на кожному опалювальному приладі. При цьому також усувається потреба відселення мешканців, ремонту пошкоджених приміщень, а також мінімізується обсяг утилізації будівельного сміття.

Під час захисту здобувач зробив цікаву та змістовну доповідь і відповів на поставлені питання. На підставі результатів таємного голосування (одноголосно) Андрію Єрьоміну присвоєно ступінь доктора філософії. Бажаємо успіхів і звершень у подальшій роботі.

07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція

Професор кафедри Віктор МІЛЕЙКОВСЬКИЙ.

Участь у міжнародному навчальному проєкті Е-ЕТАР

20.12.2021 р. Викладачі кафедри теплогазопостачання і вентиляції беруть участь у міжнародних проектах, при цьому розширюючи свої професійні знання на основі досвіду європейських країн в напрямку енергозбереження, енергоефективності та енергоаудиту.
Так, доцент кафедри теплогазопостачання і вентиляції Вікторія КОНОВАЛЮК пройшла навчання в рамках ІІ фази навчального проекту «Energy Efficiency Training and Auditing Project in Ukraine – E-ETAP».
Навчальний проєкт технічної допомоги з енергетичної ефективності та енергетичного аудиту в Україні E-ETAP був створений в рамах міжнародної співпраці між Польщею та Україною.
Організатори проєкту: Національне агентство з питань енергозбереження Республіки Польща (АТ «КАПЕ» – KAPE S.A.), Фонд збереження енергії та Національний фонд охорони довкілля та водного господарства.
Загальною метою проєкту E-ETAP було створення загальноукраїнської системи навчання енергетичних аудиторів та підвищення їх професійної кваліфікації в Україні, базуючись на досвіді європейських країн, особливо Польщі.
Навчання проводилось як в Варшаві так і в Україні (І і ІІ фази). Навчально-дидактичні матеріали, які використовувались під час навчання, були розроблені досвідченими енергоаудиторами на базі польського та міжнародного досвіду і узгоджені з GIZ та іншими залученими організаціями/установами.
Отриманий під час участі в проєкті досвід буде впроваджений в навчальний процес підготовки фахівців, що навчаються за освітніми програмами «Енергетичний менеджмент; енергоефективні муніципальні та промислові теплові технології» і «Теплогазопостачання і вентиляція».

07 грудня 2021 року лекція
20 грудня 2021 року лекція

Доцент кафедри Вікторія КОНОВАЛЮК.

Участь у Круглому столі

15 грудня 2021 р. професор кафедри теплогазопостачання і вентиляції Віктор Мілейковський взяв участь у 2му Всеукраїнському Круглому столі «Екологічна безпека держави» як співавтор та слухач. Захід проведено за підтримки Проєкту Еразмус+ «Multilevel Local, Nation- and Regionwide Education and Training in Climate Services, Climate Change Adaptation and Mitigation/Багаторівнева освіта та професійне навчання з питань кліматичних послуг, адаптації до змін клімату та їх пом’якшення в локальному, національному та регіональному масштабах – ClimEd», № 619285-EPP-1-2020-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP (15.11.2020 – 14.11.2023). Задля підвищення безпеки в умовах пандемії Круглий стіл проведено в дистанційному режимі. Під час заходу піднімалися актуальні питання охорони навколишнього середовища, зокрема, сталого розвитку, проблем енергозбереження та енергоефективності, раціонального використання природних ресурсів, окремих аспектів “зеленого” будівництва. Останнє питання висвітлювалося в доповіді Ткаченко Т., Мілейковського В. “Формування нормативної бази впровадження “Зелених” конструкцій в Україні, в рамках якої представлено проєкт ДБН “Зелені” конструкції”. Підняті теми викликали зацікавленість і жваве обговорення. Сподіваємося, що проведений Круглий стіл матиме позитивні наслідки для покращення стану навколишнього середовища України.

07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція

Професор кафедри Віктор МІЛЕЙКОВСЬКИЙ.

Участь у закордонних конференціях

Викладачі кафедри теплогазопостачання і вентиляції беруть активну участь у міжнародних науково-практичних конференціях та друкують свої наробки в тому числі і в закордонних періодичних виданнях. Так у 2021 році викладачі кафедри взяли участь в таких закордонних конференціях:
1. 19th International Conference on Geometry and Graphics. São Paulo, Brazil. January 18-22, 2021.
2. 2nd International Symposium of Earth, Energy, Environmental Science, and Sustainable Development, 25-26 September 2021.
3. XI International Science Conference «Theoretical approaches of Fundamental Sciences. Theory, Practice and prospects», April 26–28, 2021, Geneva, Switzerland.
4. X International Scientific and Practical Conference “TRENDS OF DEVELOPMENT MODERN SCIENCE AND PRACTICE”, November 16-19, 2021, Stockholm, Sweden
5. XI International Scientific and Practical Conference “IMPLEMENTATION OF MODERN SCIENCE IN PRACTICE”. November 29-December 1, 2021, San Francisco, USA.
6. XІX International Scientific and Practical Conference «Development of scientific and practical approaches in the era of globalization». Abstracts of. Boston, USA 2021
7. XXIII International Science Conference «Theory, practice and science», April 27 – 30, 2021, Tokyo, Japan.
8. XXVI International Science Conference «Topical issues of practice and science», May 18-21, 2021, London, Great Britain.
9. I International Scientific and Theoretical Conference «FORMATION OF INNOVATIVE POTENTIAL OF WORLD SCIENCE» VOLUME 1, 07.05.2021, Tel Aviv.
Видані тези доповідей:
1. Tkachenko T., Міleikovskyi V. Assessment of Light Transmission for Comfort and Energy Efficient Insolation by “Green Structures”/ The 19th International Conference on Geometry and Graphics. São Paulo, Brazil. January 18-22, 2021. ICGG 2020. Book of Abstracts, – Р. 29.
2. Abu Deeb S, Tkachenko T, Mileikovskyi V. Environmental Assessment of Relationships and Mutual Influences in the System “Protective Forest Plantations – Anthropogenic Landscapes” // 2nd International Symposium of Earth, Energy, Environmental Science, and Sustainable Development, 25-26 September 2021. – Program Book. – P. 134.
3. Москвітіна А.; Пефтєва І. Аналіз течії степеневої рідини по цилінричним трубам. In: The XI International Science Conference «Theoretical approaches of Fundamental Sciences. Theory, Practice and prospects», April 26–28, 2021, Geneva, Switzerland. 280 p. 2021. p. 252-254.
4. Коновалюк В.А., Франчук Ю.Й. Проблемні питання роботи газорозподільної мережі. // Trends of development modern science and practice. Abstracts of IX International Scientific and Practical Conference. November 16-19, 2021, Stockholm, Sweden. Pp. 51-53
5. Москвітіна А.С. Техніко-економічне обґрунтування вибору децентралізованої системи теплопостачання з сезонним акумулятором теплоти. XI Міжнародна науково-практична конференція «IMPLEMENTATION OF MODERN SCIENCE IN PRACTICE». 29 листопада-01 грудня 2021, Сан-Франциско, США. ISBN – 978-9-40363-341-1.
6. Пефтєва І.О. Аналіз процесу уловлення летучої золи скруберами Вентурі / І.О. Пефтєва // Development of scientific and practical approaches in the era of globalization. Abstracts of XІX International Scientific and Practical Conference. Boston, USA 2021. Pp. 153-155.
7. Ю.В. Човнюк, А.С. Москвітіна, І.О. Пефтєва. Роль геометрії тіла, що нагрівається, граничних умов та фізичних властивостей матеріалу, який приймає участь у процесах теплообміну. The XXIII International Science Conference «Theory, practice and science», April 27 – 30, 2021, Tokyo, Japan. 493 p. 468-475.
8. Ю.В. Човнюк, А.С. Москвітіна, М. О. Шишина. Аналіз тепловологообміну у неоднорідних пористих матеріалах при розповсюдженні коротких імпульсів теплоти. The XXVI International Science Conference «Topical issues of practice and science», May 18-21, 2021, London, Great Britain. 835 p. 779-785.
9. Chovniuk Y., Moskvitina A., Shyshyna M. Multifractal properties of colloidal capillary-porous bodies. «FORMATION OF INNOVATIVE POTENTIAL OF WORLD SCIENCE» I International Scientific and Theoretical Conference VOLUME 1, 07.05.2021,Тель-Авів (ISR) Збірник наукових праць SCIENTIA, Травень 2021 р.157-162.

07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція

Доцент кафедри Вікторія КОНОВАЛЮК.

Листопад 2021 р

24-26.11.2021 року відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Екологія. Ресурси. Енергія. Багатофункціональні еко- та енергоефективні, ресурсозберігаючі технології в архітектурі, будівництві та суміжних галузях»

Викладачі кафедри теплогазопостачання і вентиляції взяли активну участь в Міжнародній науково-практичній конференції «Екологія. Ресурси. Енергія. Багатофункціональні еко- та енергоефективні, ресурсозберігаючі технології в архітектурі, будівництві та суміжних галузях» «ERE-2021».
Конференція проходила в період з 24 по 26 грудня 2021 року в змішаному форматі.
На пленарному засіданні професори кафедри ТГПіВ представили дві доповіді:
1. Сучасні тенденції розвитку енергоефективного формування мікроклімату великогабаритних будівель різного призначення в умовах медико-біологічних викликів (д.т.н. Вадим КОРБУТ, д.т.н. Віктор МІЛЕЙКОВСЬКИЙ, д.т.н. Тетяна ТКАЧЕНКО).
2. Газові технології на шляху до низьковуглецевої економіки України (д.т.н. Геннадій ЖУК, д.е.н. Костянтин ПРЕДУН).
Професор Віктор МІЛЕЙКОВСЬКИЙ, доценти Олександр ЗАДОЯННИЙ, Михайло СЕНЧУК і асистент Марія ШИШИНА виступили з доповідям на секційних засіданнях.
З науковими напрацюваннями викладачів кафедри, представленими в тезах доповідей конференції «ERE-2021» за тематичним напрямком «Опалення, вентиляція та кондиціонування. Інженерія. Технології» можна ознайомитися на сайті конференції за посиланням: http://www.ere.org.ua/data/програма%20та%20тези%20виступів.pdf.
Від кафедри теплогазопостачання і вентиляції на конференцію було подано наступні доповіді:
1. Оптимізація параметрів дворівневого повітряно-струминного екрану за ефективністю. Вадим КОРБУТ, Віктор МІЛЕЙКОВСЬКИЙ, Сергій РИБАЧОВ.
2. Накопичувальний метод оцінки деструкції ексергії повітря при поглибленому аналізі систем кондиціонування. Олександр ЗАДОЯННИЙ, Юрій ЄВДОКИМЕНКО.
3. Визначення необхідних заходів для забезпечення подальшої надійної і безпечної експлуатації Софійського собору. Анна МОСКВІТІНА, Марія ШИШИНА.
4. Якість внутрішнього повітря житла при природній вентиляції. Віктор МІЛЕЙКОВСЬКИЙ, Тетяна ТКАЧЕНКО, Володимир ДЗЮБЕНКО.
5. Моделювання природного повітрообміну та якості повітря в приміщенні за методом інтегральної витрати – А. Я. Ткачука. Віктор МІЛЕЙКОВСЬКИЙ, Тетяна ТКАЧЕНКО, Лавр КОТЕЛКОВ.
6. Апроксимація параметрів витікання повітря з отворів для моделювання природного повітрообміну. Віктор МІЛЕЙКОВСЬКИЙ, Лавр КОТЕЛКОВ, Олександр ТРИГУБ, Дмитро ГУЗИК.
7. Підвищення ефективності технологічної схеми промислового високотемпературного повітронагрівача. Анатолій МАКАРОВ, Михайло СЕНЧУК, Андрій ХОДОС, Михайло КИРІЄНКО.
8. Дослідження залежності ефективності використання газу від його тиску в побутових газових плитах. Вікторія КОНОВАЛЮК, Юрій ФРАНЧУК.
9. Енергоефективні технології одержання біогазів. Геннадій ЖУК, Юрій ІВАНОВ, Сергій КРУШНЕВИЧ.
10. Обґрунтування методики розрахунку та оптимізації трубчастих теплообмінних апаратів для неньютонівських рідин. Юрій ЧОВНЮК, Анна МОСКВІТІНА.
11. Використання методу інтегральних співвідношень для аналітичного розв’язку гіперболічних моделей теплопровідності Ірина ПЕФТЄВА: Механізм уловлення пилу в трубах Вентурі та його моделювання за ймовірнісним методом. Юрій ЧОВНЮК, Анна МОСКВІТІНА, Ірина ПЕФТЄВА.
12. Механізм уловлення пилу в трубах Вентурі та його моделювання за ймовірнісним методом. Ірина ПЕФТЄВА.
13. Розробка багатофункціональної установки дрібнодисперсного зрошення «Устімор». Вадим НАЛИВАЙКО, Вікторія КОНОВАЛЮК.
14. Аналіз існуючих видів рекуператорів систем вентиляції. Вадим КОРБУТ, Владислав ЛУЧИЦЬКИЙ:
15. Аналіз існуючих схем автоматичного управління режимами роботи систем вентиляції та кондиціонування. Вадим КОРБУТ, Ярослав ЛУЧИЦЬКИЙ

07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція
07 грудня 2021 року лекція

Доцент кафедри Вікторія КОНОВАЛЮК,
Асистент кафедри Ірина ПЕФТЄВА.