Кафедра політичних наук і права бере активну участь у розробці та реалізації гендерної політики. Троє викладачок мають наукові праці та навчальні посібники з цієї проблематики, а одна з них є експерткою Ради Європи. Тож не дивно, що й студенти долучаються до цієї сфери. У 2020 р. Рада Пушкаш та Вероніка Лесик вивчали роль мистецтва муралізму в контексті забезпечення гендерної рівності (http://old.knuba.edu.ua/ukr/wp-content/uploads/2021/04/Пушкаш-Лесик.pdf), а нинішнього року Дар’я Остапенко та Вероніка Лесик досліджували жіночі образи націй (http://old.knuba.edu.ua/ukr/wp-content/uploads/2021/04/ostapenko_lesik_zhinochi_obrazy_natsii.pdf).
Поточний рік також відзначився активністю у цьому напрямі й хлопців-політологів. Студент ПМ-31 Дмитро Майський взяв участь у Глобальній кампанії «16 активних дій проти гендерного насильства». Кампанія була розпочата Центром за всесвітню керівну роль жінок ще у 1991 році. Нині кампанія щорічно проводиться у 187 країнах з 25 листопада (Міжнародний день ліквідації насильства щодо жінок) по 10 грудня (День прав людини).
9 грудня Дмитро взяв участь у круглому столі «Україна без насильства». Представники українських й міжнародних правозахисних організацій, зокрема ООН, обговорювали різні аспекти проблеми домашнього насильства, в тому числі й необхідність реалізації Стамбульської конвенції, а народний депутат України та голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк оптимістично оцінила потенціал українського суспільства щодо досягнення гендерної рівності.
Євген Перегуда