16 грудня у Київському національному університеті будівництва і архітектури відбувся Круглий стіл на тему: «Методологія збереження і регенерації історичного міського середовища. Методи та критерії визначення меж зон охорони пам’яток культурної спадщини» з метою формування теоретико-методологічної бази для науково-дослідної, проектної та практичної діяльності з регенерації історичного міського середовища, а також збереження історичних містобудівних утворень.
Співорганізаторами Круглого столу виступили Міжнародний Центр вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ICCROM), Міжнародна рада з охорони пам’яток та історичних місць (УНК ICOMOS), Київський національний університет будівництва і архітектури та Національний університет «Львівська політехніка» (кафедра архітектури та реставрації).
Під час урочистого відкриття науково-аналітичного заходу з вітальним словом виступили ректор Київського національного університету будівництва і архітектури професор Куліков Петро Мусійович, професор кафедри містобудування Київського національного університету будівництва і архітектури, дійсні члени УНК ICOMOS Дьомін Микола Мефодійович, Національний координатор ІCCROM України Антонюк Анатолій Євдокимович і завідувач кафедри архітектури та реставрації Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка», дійсний член УНК ICOMOS, професор Бевз Микола Валентинович.
Під час проведення Круглого столу доповідачами виступили представники Національного університету «Львівська політехніка», Українського інституту культурного надбання, інституту культурної спадщини, Київського національного університету будівництва і архітектури, Харківського національного університету будівництва та архітектури, Державного університету м. Моргед, США, інституту архітектури, будівництва та енергетики Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Серед них була і представниця кафедри образотворчого мистецтва і архітектурної графіки (ОМіАГ) архітектурного факультету КНУБА, кандидат мистецтвознавства, доцент, дійсний член УНК ICOMOS Світлана Біленкова. У її доповіді «Співвідношення буферних зон об’єктів ЮНЕСКО з генеральним плануванням міських поселень у контексті вимог і положень «Віденського меморандуму – 2005» (на прикладі Чернівців)» зосереджувалася увага на важливості створення чіткої Державної системи щодо впорядкування пам’яткоохоронних процесів не тільки на пам’ятках всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а й при формуванні нової культури з управління традиційно сформованими ландшафтами історичних міст України.
До початку засідання Круглого столу на базі Національного університету «Львівська політехніка» видруковано окремий збірник науково-аналітичних статей з на базі Національного університету «Львівська політехніка», з матеріалами якого можна ознайомитися в університетській бібліотеці.
канд.мист-ва, доцент кафедри ОМіАГ
Світлана Біленкова