Роль та місце основної державної топографічної карти масштабу 1:50 000 для реалізації національної інфраструктури геопросторових даних

29.01.2022
27 січня відбулася ZOOM-конференція на тему: “Роль та місце основної державної топографічної карти масштабу 1:50 000 для реалізації національної інфраструктури геопросторових даних”. Під час заходу були презентовані особливості створення та оновлення основної державної топографічної карти, можливості її використання та практичного застосування у майбутньому.

 Основна державна топографічна карта – це сукупність взаємопов’язаних структурованих геопросторових даних і набір базових геопросторових даних Національної інфраструктури геопросторових даних. Основна державна топографічна карта є результатом реалізації першого та другого компонентів проєкту «Карти для сприяння належному управлінню землями в Україні».
 “Основна державна топографічна карта та доступ до неї на єдиному геопорталі дозволить забезпечити єдину цифрової топографічну основу в Україні та в майбутньому дозволить використовувати її як джерело вихідних даних для використання на національному та місцевому рівнях” – зазначив директор департаменту розвитку національної інфраструктури геопросторових даних Держгеокадастру Андрій Галайда
 
Директор з питань міжнародних послуг Картографічної служби Королівства Норвегія Ганс Крістіан Мунте Каас відзначив професійний підхід українських партнерів та зауважив важливість розвитку цифрових ініціатив та доступності геопросторових даних в Україні.
Представники, відповідального виконавця першого компонента проєкту, Державного підприємства “Українське державне аерогеодезичне підприємство” розповіли  про особливості організації робіт зі створення (оновлення) цифрових топографічних карт масштабу 1:50 000.
Більше про технічні особливості Основної державної топографічної карти присутні дізналися від канд. техн. наук, старшого наукового співробітника НДІГК Надії Лазоренко-Гевель, яка зазначила що представлена карта є гібридною, оскільки об’єкти з твердими контурами відображаються з точністю карт масштабів 1:10 000.
Про специфікацію бази даних Основної державної топографічної карти та особливості відображення Основної державної топографічної карти присутнім розповіли молодший науковий співробітник  НДІГК Данило Кінь та канд. техн. наук, провідний науковий співробітник НДІГК Андрій Черін.
 Важливо згадати, що у представленому функціоналі візуалізації користувачі матимуть можливість переглядати топографічну карту як цілісний об’єкт, маючи при цьому можливість онлайн переглянути дані про організацію-виробника кожного окремого обраного планшету, особливості чи неточності, виявлені під час зшивання.
Після періоду дослідної експлуатації зазначена топографічна карта стане доступною у векторному форматі користувачам національного і місцевого рівнів.
 Доктор технічних наук, професор Юрій Карпінський відзначив доцільні для удосконалення Основної державної топографічної карти заходи.
“Умови поширення, використання та доступу до геопросторових даних регулюються постановою Кабінету Міністрів Про затвердження порядку функціонування національної інфраструктури геопросторових даних ” – зазначив Юрій Карпінський.

 

⚫️ДОСТУП ДО ОСНОВНОЇ ДЕРЖАВНОЇ ТОПОГРАФІЧНОЇ КАРТИ:
⚫️Посилання на матеріали конференції :