31 січня відбулося чергове засідання Вченої ради КНУБА. Першим питанням на засіданні стояло підписання тристороннього Меморандуму про співпрацю в питаннях житлового будівництва. Документ підписали: від  КНУБА  – ректор Куліков П.М., від Міжнародної асоціації трансферу технологій – президент компанії Гончаренко А.В., від ГС «Міжнародний креативний центр «І -Долина»» – голова правління Теплюк  О.М. та від Державної спеціалізованої фінансовою установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» – голова правління Комнатний С.О. Документ набрав чинності від дня підписання. Це дуже важливий для університету документ, адже вже першим проектом колективної співпраці має бути зведення гуртожитку для іноземних студентів на території університетського кампусу та, ймовірно, будинку для молодих вчених  і викладачів ВНЗ. І хоча зведення будинку справа не одного дня, перспективи з’явилися!

У продовження теми співпраці, ректор КНУБА Куліков П.М. запронував присудити звання почесного професора Київського національного університету будівництва і архітектури  колишньому випускнику, а нині Надзвичайному і Повноважному Послу Киргизької Республіки в Україні Шаріпову Жусупбеку. Він закінчив КНУБА в 1976 році, і зробив прекрасну кар’єру на батьківщині.  Як підкреслив  Петро Мусійович,  приємно, що випускники КНУБА успішні в усьому світі. Але через пандемію зв’язки з багатьма трохи втрачені. Тож, ймовірно, крок київських освітян допоможе відновити співпрацю з киргизькими освітянами.

Наступне питання, що розглядалося на засіданні вченої ради –  вручення дипломів  про присудження звань кандидатів наук викладачам КНУБА. Ми вітаємо всіх з успішним захистом дисертацій і бажаємо успішного підйому на наступні вчені рівні!

Наступне слово для доповіді взяв декан Архітектурного факультету Кащенко О.В. Він розказав про плани впровадження інновацій на архітектурному факультеті. Зміни необхідні, адже все більше ВНЗ (на сьогодні таких уже 31) запроваджують у себе архітектурний фах, не володіючи тими знаннями, навиками й освітніми програмами, які є у нас на факультеті. Декан архітектурного факультету запропонував зробити невеликі групи студентів, щоб скоротити термін навчання, адже на сьогодні це актуально для сучасних пошукачів освіти, ввести бакалаврат (за необхідності), скласти перелік вибіркових дисциплін, як це зроблено на заході, дати можливість студентам брати участь у конкурсних проектах тощо.  Пропонується викладання для іноземних студентів перевести на українську мову, відновити курси «Будівництво в умовах жаркого клімату», які раніше користувалися великим попитом саме в іноземних громадян. Також у планах архітектурного факультету ввести нові спеціальності, серед яких найбільш перспективна:  проектування спеціальних військових об’єктів. Для цього є всі передумови.

Плани грандіозні й дуже потрібні, зазначив у підсумковому слові перший проректор КНУБА Чернишев Д.О. Головне – опрацювати все запропоноване, щоб  не втратити важливе, й якомога швидше впровадити плани в життя.

 

Прес-служба КНУБА