Рубрика “Естафета факультетів”
Кафедра організації та управління будівництвом є однією з випускаючих кафедр будівельного факультету. На кафедрі працюють висококваліфіковані викладачі. Серед них Галінський Олександр Михайлович.
Гàлінський Олександр Михайлович – доктор технічних наук, професор кафедри організації та управління будівництвом,Академік Академії будівництва України. Отримав вищу освіту у Київському ордена Трудового Червоного Прапора інженерно-будівельному інституті ( нині Київський національний університет будівництва і архітектури), який закінчив у 1976 році. Спеціальність – Будівельні і дорожні машини та обладнання. Кваліфікація – інженер-механік.
Галінський О.М. є організатором та керівником науково-дослідних та проектних робіт в галузі будівельного виробництва, технології і механізації будівництва споруд в складних інженерно-геологічних умовах, захисту підземного довкілля, поверхневих та ґрунтових вод від забруднення токсичними стоками промислових підприємств.
Під керівництвом та за участю Галінського О.М. було виконано науково-дослідні та проектні роботи з технології будівництва загороджувальної системи з попередження забруднення р. Південний Буг, р. Тисмениці, протифільтраційних завіс Яворівського виробничого об’єднання “Сірка”, Криворізького гірничо-збагачувального комбінату та золовідвалу Придніпровської ТЕС, залізобетонних стін у ґрунті перегонних тунелів станція метро Проспект Перемоги – станція метро Святошин у м. Києві, вакуумного водозниження в котловані західного пішохідного тунелю станції Київ-Пасажирський та ін., а також роботи, пов’язані з контролем якості будівництва цих об’єктів.
У період з 2008 по 2012 роки під керівництвом Галінського О.М. були організовані та проведені роботи з супроводу виконання складних технологічних процесів зведенні та реконструкції споруд НСК “Олімпійський” у м. Києві у тому числі: при будівництві основ, фундаментів, підпірних стін, дренажів, залізобетонних конструкцій нижнього та верхнього ярусів трибун, “холодної” та VIP-зони, зони “вболівальників”. Під керівництвом Галінського О.М. розроблена система вхідного контролю матеріалів та конструкцій, операційного контролю технології виконання робіт. Розроблено, виготовлено та впроваджена унікальна установка для монтажу залізобетонних складок нижнього ярусу трибун та VIP-зони.
У період з 2007 по 2017 роки Галінський О.М. керував науково-дослідним інститутом будівельного виробництва та безпосередньо приймав участь у виконанні робіт з супроводу проектування, будівництва та реконструкції багатьох складних будівельних об’єктів. Під керівництвом та за безпосередньою участю Галінського О.М. були розроблені відповідні регламенти контролю якості виконання будівельних робіт та нормативні акти та нормативні документів у галузі будівництва.
У період з 2017 по теперішній час Галінський О.М. є керівником організації з підготовки та атестація фахівців для підвищення кваліфікації працівників в галузі будівництва та експлуатації будівель та споруд.
Починаючи з 2020 року Галінський О.М. в якості інженера-консультанта супроводжує будівництво та реконструкцію складних будівельних об’єктів, в тому числі, які фінансуються за рахунок іноземних інвестицій.
Олександр Михайлович приймає активну участь у роботі громадських організацій. Так, він є:
- Членом президії ВГО “Академія будівництва України”. Керівник відділення “Технологія і організація будівельного виробництва”.
- Керівником технічного комітету стандартизації ТК-309 “Будтехнології”.
- Членом правління ВГО “Асоціація експертів будівельної галузі України”.
- Членом президії ВГО “Українське товариство механіки ґрунтів, гідротехніки і фундаментобудування”.
Він – фахівець високого рівня, що підтверджуєтьсянаявністю наступних
кваліфікаційних сертифікатів:
- Експерт (експерт будівельний). Сертифікат № АЕ 000380;
- Експерт (інженер з інвентаризації нерухомого майна). Сертифікат № АЕ 002457;
- Інженер-проектувальник (технологія будівельного виробництва). Сертифікат № АР 008685;
- Інженер технічного нагляду (провідний). Сертифікат № АТ 007019.
- Інженер-консультант (будівництво)- провідний.Сертифікат: серія СІ № 00385 від 24.12.2019р.
За плідну працю та значний внесок у розвиток будівельної галузі був нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, отримав Подяку Прем’єр Міністра України, а також має почесне звання Заслужений будівельник України.
Галінський О.М. – автор 160 наукових праць у тому числі: 3 монографії, 24 авторських свідоцтв СРСР та патентів України, 44 нормативних актів та нормативних документів України в галузі будівництва.
Володимир Миколайович Лич – доктор економічних наук, професор, завідувач кафедрою економічної теорії, обліку та оподаткування, Заслужений працівник освіти України, Заслужений професор КНУБА, учасник бойових дій.
Закінчив Київський національний університет, економічний факультет, аспірантуру та захистив кандидатську дисертацію в 1984 році. Докторська дисертація захищена в НДЕІ Міністерства економіки України в 2005 році.
У КНУБА працює з 1978 року. Пройшов шлях від асистента до завідувача кафедрою (з 1994 року по теперішній час). Під його керівництвом захищені 12 кандидатських та 2 докторські дисертації.
Лич В. М. є висококваліфікованим викладачем. Всі види занять проводить на високопрофесійному науково-теоретичному та методичному рівні. Під його керівництвом розроблено більше 50 науково-методичних комплексів з економічних дисциплін, курсів обліку, аудиту та оподаткування.
Бере участь у розробці проектів законодавчо-нормативних документів, організації та проведенні конференцій, семінарів, форумів, студентських олімпіад, круглих столів присвячених актуальним проблемам економічної політики, обліку, оподаткування та удосконаленню навчально-виховного процесу.
Лич В. М. є автором майже 200 наукових та науково-методичних праць, серед яких підручники, навчальні посібники з грифом Міністерства освіти і науки України та монографії. Напрям наукової діяльності – пошук інноваційних шляхів інтеграції виробництва з системою безперервної освіти, розробка теоретико-методологічних основ системного стимулювання розширеного відтворення інтелектуального людського капіталу України, формування економіки інтелектуально-інноваційного капіталу.
Як завідувач випускової кафедри з обліку і аудиту на сьогодні найбільшу увагу приділяє активізації профорієнтаційної роботи, організації трудового колективу кафедри на пошук і реалізацію сучасних підходів щодо набору студентів на спеціальність «Облік і оподаткування» за освітньою програмою «Облік і аудит», адже попит роботодавців на дану спеціалізацію в будівництві та інших сферах економіки зростає.
Багато років на кафедрі економіки будівництва, яка є однією з випускаючих на будівельному факультеті працює видатний український вчений, профессор Гойко Анатолій Францович – кандидат економічних наук, заслужений працівник освіти України, відмінник освіти України, дійсний член Академії будівництва України. Він очолював кафедру у 2003 -2016 роках.
У колі наукових інтересів вченого— перспективи розвитку будівельного комплексу, проблеми методології та методи оцінки ефективності інвестицій, перспективи розвитку освіти та маркетингові дослідження освітніх послуг.Під його керівництвам захищено 5 кандидатських дисертацій.
Його творчий внесок у наукову та навчально-методичну сферу складає понад 215 праць, у тому числі два підручники з економіки будівництва, які є базовими для цього напряму освіти, 12 навчальних посібників та вісім монографій.
Основні праці: « Організація ринку фінансового капіталу та інвестицій в Україні», «Методи оцінки ефективності інвестицій та пріоритетні напрями їх реалізації», «Інвестознавство», «Економіка будівельних організацій», «Економіко-математичні методи та моделі у будівництві», «Економіка будівництва», «Організація біржової діяльності», «Економіка проектування у будівництві».
Горбач Максим, заступник декана будівельного факультету