Кафедра Залізобетонних та кам’яних конструкцій будівельного факультету пропонує разом з нами зробити крок до вибору спеціальності.

Трошки історії…

Кафедра була створена одночасно з утворенням Київського інженерно-будівельного інституту в 1930 р.

Очолював кафедру професор В’ячеслав Миколайович Ярін, який залишався її незмінним керівником до 1968 р. З перших днів заснування, кафедра була профілюючою (випусковою) і приблизно третина всіх випускників будівельного факультету виконували дипломний проект по залізобетонним конструкціям.

професор В.М. ЯРІН

З 1968 р. кафедру очолював д.т.н., проф. Поляков Леонід Петрович. До цього часу на кафедрі працювало 14 штатних викладачів, з них 10 мали науковий ступінь.

професор, д.т.н.

Л.П. ПОЛЯКОВ 

З 1981 по 2015 р. завідувачем кафедри був д.т.н., професор Барашиков Арнольд Якович. Кафедра налічує вже 16 штатних викладачів, з них 13 мають ступінь кандидата технічних наук.

Ці роки характеризуються значним розширенням зв’язків кафедри з іншими ВНЗ, проектними інститутами та іншими організаціями України, та інших країн світу. Ці зв’язки спрямовані на спільне виконання науково-дослідних робіт, підготовку фахівців вищої кваліфікації через магістратуру та аспірантуру, надання допомоги в організації навчального процесу та ін.

професор, д.т.н.,

А.Я. БАРАШИКОВ

У 2016 р. кафедру очолив професор, д.т.н, . О.Д. Журавський. На кафедрі 12 штатних викладачів та 3 сумісника, з них 3 мають ступінь доктора технічних наук та 10 кандидатів технічних наук.

 професор, д.т.н, .

 О.Д. Журавський 

У різні роки на кафедрі працювали відомі вчені й педагоги: І.І. Уліцкий, С.А. Ривкін, В.Л. Лісєєв, В.Д. Глуховский, І.А. Русінов, Є. Ф. Лисенко, А.П. Гусениця, П.І. Літош,

В.В. Тимошенко, Л.В. Кузнєцов, А.Я. Шумейко, Й.П. Новатарський, П.П. Шандрук,Л.А.Мурашко,І.І. Лубенець, А.Я Барашиков. та інші.

Про нас.

Кафедра ЗБК одна з 7 випускових кафедр будівельного факультету.

Одним з основних напрямків роботи кафедри є підготовка фахівців за спеціальністю 192 “Будівництво та цивільна інженерія” із навчанням по дисциплінах, пов’язаних з теорією, методами  розрахунку, проектуванням, обстеженням та реконструкцією будівель та споруд із залізобетону та каменю.

Лекції по основним курсам ведуть професора та доценти кафедри , які відомі не тільки в Україні, а і за її межами.

Навчальні дисципліни кафедри:

  • Залізобетонні та кам‘яні конструкції;
  • Обстеження та підсилення будівель і споруд;
  • Основи проектування за європейськими нормами;
  • Спецкурс випускової кафедри;
  • Дисципліни наукового спрямування

На кафедрі працює навчальна лабораторія, яка забезпечена  випробувальними стендами та обладнанням для проведення досліджень (стенди  для різних видів завантаження: статичних, динамічних, зосереджених та рівномірно розподілених). В наявності є опалубки для створення стандартних кубів, призм, залізобетонних балок і плоских плит.

В рамках основного курсу для студентів очної та заочної форм навчання проводять демонстрацію лабораторних робіт.

Магістри і аспіранти мають змогу виконувати  експериментальну частину  своєї дослідної роботи.

Окрім цього, на кафедрі працює сучасний комп’ютерний клас з новітніми розрахунковими комплексами для виконання теоретичної частин курсових, та атестаційних робіт. У навчальному процесі широко застосовуються загальновідомі комплекси систем автоматизованого проектування ЛІРА та SCAD, тощо.

Випускники кафедри отримують всебічні знання в галузі будівництва, які дозволяють брати участь в проектуванні промислових, житлових та громадських будівель, виконувати обстеження та оцінювати технічний стан будівель та споруд. Працювати виконробом на будівництві, конструктором, а також проводити дослідницьку діяльність в аспірантурі.

Особливості підготовки спеціалістів та отриманні знання  дозволяють працювати не лише в Україні, але за її межами.

На кафедрі працюють випускники КНУБА різних років та інших ВНЗ України.

Працівники кафедри мають великий досвід у проектуванні та будівництві великих промислових та висотних споруд з використанням для несучих конструкцій найновіших ефективних будівельних матеріалів, таких як: фібробетони, вуглепластики тощо.

Паралельно з науково-педагогічною діяльністю викладачі кафедри займаються розробкою нових нормативних документів, проектуванням, будівництвом, реконструкцією будівель і споруд.

Наприклад, Кріпак Володимир Денисович – професор кафедри залізобетонних та кам’яних конструкцій, кандидат технічних наук, дійсний член Академії будівництва України, лауреат малої срібної медалі Академії будівництва України, нагороджений Ювілейною срібною медаллю «25 років Академії» , нагороджений Грамотою Міністерства освіти і науки України.

Випускник КНУБА (КІБІ) 1968 року. Працював на посаді інженера, старшого інженера 42 Воєнпроекту  в м. Києві. З 1971 року працює в КНУБА. Пройшов шлях від аспіранта, асистента, старшого викладача, доцента, професора кафедри залізобетонних та кам’яних конструкцій.

Напрями наукової діяльності:

Розробка методів розрахунку залізобетонних конструкцій, які перебувають під дією складних навантажень та впливів.

– Спільна робота надземної частини будівель з фундаментами та грунтовою основою.

–  Монолітні перекриття каркасних будівель з порожнистими вкладишами.

З 1992 року працює директором проектно-конструкторського підприємства «ОПТИМА», в якому працювали тільки студенти та випускники будівельного факультету   КНУБА  (всього більше 40 осіб).

Під його керівництвом розроблено ряд проектів серед яких:

  1. Проект Реконструкціі будівлі ЦУМа по вул. Богдана Хмельницкого, 2 в м.Києві.
  2. Реконструкція Національного музею Тараса Шевченка.
  3. Реконструкція комплексу будівель та споруд з добудовою та розширенням для розміщення торгівельних закладів по просп. С. Бандери, 23 у м. Києві (торгівельний центр «Городок» і «Фозі».
  4. Реставрація з надбудовою та прибудовою готелю Санкт-Петербург по бульвару Т.Шевченка, 4.
  5. Офісно-житловий комплекс по вул. Жилянська 28 в м. Києві 9 – 26 поверхів.
  6. Офісно-житловий комплекс по вул. Копиленка, 4 в м.Києві, 14 – 24 поверхів.
  7. Готельний комплекс «Зірка Буковелю» в с. Паляниця, Івано-Франківської обл.

 

Забудова дворового простору з підземним поверхом (зліва) між існуючими корпусами при реконструкції Національного музею Тараса Шевченка в м. Києві.

Влаштування підземного простору при реконструкції готелю Санкт-Петербург по бульвару Т.Шевченка, 4.

Проектування котеджу в ОАЕ , Дубай, з підземним простором. Всі конструкції з монолітного залізобетону.

Будівництво готельного комплексу «Зірка Буковелю» в с. Паляниця, Івано-Франківської обл.

Реконструкція 4-ри поверхового житлового будинку з надбудовою 4-х поверхів і мансарди. Будівництво відбувалося без відселення мешканців будинку.

Етап зведення запроектованих резервуарів діаметром 64 м  з монолітного залізобетону для виготовлення солоду в смт. Чемерівці, Хмельницької обл.

Сморкалов Дмитро Володимирович – доцент кафедри залізобетонних та кам’яних конструкцій, кандидат технічних наук, інженер-проектувальник у частині забезпечення механічного опору та стійкості.

Випускник КНУБА 2000 року. Після закінчення працював на посаді інженера-конструктора, в Корпорації «Альтіс-Холдінг», провідним інженером, заступником генерального директора в спільному українсько-німецькому підприємстві «Бауер-Альтіс». Головний конструктор проекту при будівництві багатьох житлових, громадських і промислових будівель.

З 2010 р. працює на посаді асистента кафедри залізобетонних та кам’яних конструкцій. У 2015 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. З 2015 року працює на посаді доцента кафедри У 2020 році присвоєно вчене звання доцента.

Паралельно з роботою на кафедрі виконував обов’язки головного конструктора проекту при будівництві готелю «СІТІ» по вул. Богдана Хмельницького та «АЛОФТ» по вул. Еспланадній в м. Києві, Торгівельно-розважальний центр в м. Запоріжжя, багатоповерхові житлові будинки в м. Києві, котеджне містечко «Сонячний луч» в пмт. Козині та багато інших.

 

Готель «СІТІ» по вул. Богдана Хмельницького в м. Києві
Готель «АЛОФТ» по вул. Еспланадній в м. Києві
Котеджне містечко «Сонячний луч» в пмт. Козині

Професор кафедри,доктор  технічних наук, Клімов Юлій Анатолійович, приймав участь у розробці різних нормативних документів, з застосування Єврокодів в Україні.

Проводить експериментально-теоретичні дослідження і розробку нормативних документів з застосування нових видів матеріалів і виробів для залізобетонних конструкцій:У 2002-2004рр. доктор технічних наук, професор Ю.А. Клімов працював у робочій групі МАГАТЕ і робочій групі Міжнародної федерації з залізобетону (fib) з оцінки технічного стану подовження ресурсу захисних оболонок атомних електростанцій.

Скорук Леонід Миколайович, випускник КНУБА 1999 р. Закінчив аспірантуру при кафедрі залізобетонних та кам’яних конструкцій у 2002 р, кандидат технічних наук,доцент.

Після закінчення університету і до теперішнього часу, крім викладацької діяльності, паралельно працює інженером-проектувальником будівельних конструкцій.

Більше 20 років приймає участь у розробці розрахунково-обчислювального комплексу SCAD Office, призначеного для розрахунку будівельних конструкцій. За час роботи проектувальником приймав участь у розрахункута проектуванні цивільних та промислових будівельних об’єктів різного призначення.

Будівництво складу розміром 168 м х 300 м загальною площею 57 600 м2 у с. В. Олександрівка, Бориспільського р-ну, Київської області

Національний стадіон у м. Вільнюсі

Нове будівництво комплексу для розміщення та експлуатації складських, підсобних та інших допоміжних будівель і споруд промислових підприємств в адміністративних межах Софіївсько-Борщагівської сільської ради, Києво-Святошинського району, Київської області

Житлово-офісний комплекс з вбудованими, прибудованими приміщеннями та підземним паркінгом

по вул. Василя Тютюнника (Анрі Барбюса), 37/1 в Печерському р-ні м. Києва

Перевірний розрахунок несучих конструкцій стадіону «Донбас Арена» ФК «Шахтар»

Перевірний розрахунок несучих конструкцій стадіону НСК «Олімпійський» ФК «Динамо»

Розрахунок несучого каркасу морських бурових платформ для шельфів Північного та Чорного морів

Будівництво будівлі для виноградарства на території Одрадокам’янської сільської ради «Комплекс сільськогосподарських будівель і споруд№1» буд. №7, Бериславського району, Херсонської області

Розрахунок несучих конструкцій виставкового павільйону у м. Суми

Перевірний розрахунок колеса огляду діаметром 40 м

Доброхлоп Микола Іванович , кандидат технічних наук, доцент, «Заслужений Будівельник України».

Закінчив Київський автомобільно-шляховий інститут (нині Київський Національний Транспортний Університет), у 1972 році почав працювати  у науково-дослідному секторі кафедри залізобетонних та кам’яних конструкцій.  Працював інженером, старшим інженером, керівником групи, в.о. завідуючого, а з 1984 году, після захисту дисертації на здобуття наукового ступеню кандидата технічних наук, -завідуючим галузевою науково – дослідною лабораторією будівельних конструкцій .  За його безпосередньою участю співробітниками кафедри та лабораторії були виконані такі теми:

  • Розробка уніфікованих рамних конструкцій для будівництва виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення.
  • Дослідження властивостей бетону дісперсноармованного базальтовим волокном и розробка будівельних конструкцій із зазначеного матеріалу.
  • Розробка проекту відновлення та реконструкція (урахування більшого сейсмічного навантаження) двох шкіл у Вірменський ССР, що постраждали від Спітакського землетрусу у 1988 році.
  • Після закінчення фінансування наукових робіт, впроваджував свій досвід у виробництво, створивши приватну науково – виробничу компанію «Добробуд», де працював генеральним директором.
  • Під його керівництвом була виконана реконструкція кінотеатру «Україна» по вулиці Городецького та комплекс будов місії USAID Сполучених Штатів Америки в України по вулиці Нижній Вал.
  • Також у Києві збудовано два храми: Святого Андрія Первозванного на Дніпровському Узвозі, та Святого Миколая по вулиці Нагорній,4.

 

Храм: Святого Андрія Первозванного  на Дніпровському Узвозі

Вибiр за Вами.

Обравши професію будівельника, Ви робите вибір на користь практичності й достатку.

Спеціальність творча та затребувана, захоплююча та перспективна, яка вимагає відповідальності та високих компетенцій.

Капітальне будівництво виявляється обов’язковою умовою розвитку будь-якої країни. У зв’язку з чим, висококваліфіковані фахівці-професіонали будуть затребувані як у поточний момент, так і в майбутньому. А з ростом капітального будівництва на даний час – це вже в очевидь.

Наявність вищої технічної освіти є відмінною стартовою сходинкою для подальшого кар’єрного зросту, як у практичній сфері, так і в науковій.

Запрошуємо абітурієнтів на навчання до нашого КНУБА!

 

БУДІВЕЛЬНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ТА КАФЕДРА ЗАЛІЗОБЕТОННИХ ТА КАМ’ЯНИХ КОНСТРУКЦІЙ ЧЕКАЄ НА ТЕБЕ!!!!

 

Вчений секретар каф. ЗБК,

к.т.н., доцент Колякова В.М.