Рубрика “Естафета факультетів”
ФАІТ. День перший.
Місія факультету автоматизації і інформаційних технологій – надавати сучасні та актуальні професійні компетенції, що стануть у нагоді в сучасному конкурентному середовищі, сприяти всебічному розвитку студентів, підтримувати бажання навчатись та постійно розвиватись в напрямку обраної спеціальності.
Партнерами ФАІТ в різних сферах діяльності є Українська асоціація управління проектами, Європейська Асоціація Програмної Інженерії (EASE), Асоціація підприємств промислової автоматизації України, Українська федерація індустрії безпеки, різні галузеві організації та підприємства.
Факультет бере участь в міжнародних освітніх проектах та активно розвивається в напрямку міжнародної співпраці, академічної мобільності, тощо.
Вже 57 років ми надаємо найкращі освітні послуги для студентів, зацікавлених в отриманні сучасних спеціальностей.
ФАІТ був першим, хто отримав кубок переможця у змаганні факультетів. На фото Ректор КНУБА Петро Мусійович Куліков вручає Кубок Декану факультету автоматизації і інформаційних технологій Ігору Володимировичу Русану.
Ми готуємо бакалаврів за спеціальностями:
015.31 «Професійна освіта. Будівництво та зварювання» – спеціальність має два профилі: після завершення освіти можна працювати як в промислових компаніях і конструкторських бюро на керівних посадах так і в закладах освіти всіх рівнів.
015.34 «Професійна освіта. Машинобудування» – спеціальність де можна навчитись одразу двом напрямкам роботи, як викладач з механіки для різних закладів освіти, або як інженер-механік у різних галузях промисловості.
015.39 «Професійна освіта. Цифрові технології» – спеціальність для тебе, якщо ти хочеш і сам навчатись і інших навчати. Освітня програма «Цифрові технології» надасть тобі широкий вибір закладів освіти для викладацької роботи, або ро боти у проєктах дистанційного та очного навчання комп’ютерним технологіям.
- «Комп`ютерні науки» – розробка, тестування та підтримка складних інформаційних систем та алгоритмів – це та робота, яку складно, але дуже цікаво робити, враховуючи те, що такі системи зараз присутні у всіх сферах промисловості, побуті, тощо. Програмувати та проектувати програмне забезпечення у всіх напрямках розвитку технологій – мрія, яку можна здійснити!
- «Комп`ютерна інженерія» – спеціальність для тих, хто хоче створювати та запускати комп’ютерні системи, вивчати та використовувати мережеві технології, підтримувати роботу складних програмних продуктів та баз даних на підприємствах всіх галузей. Оскільки зараз весь світ – мережа, то роботи вистачить всім!
- «Кібербезпека» – спеціальність, де вас навчать яким чином захистити дані та комп’ютерні системи від стороннього проникнення, які для цього використати програмні та технічні засоби, як побудувати та налаштувати системи захисту. З огляду на всебічну цифровізацію і всепроникні мережі захист інформації став нагальною потребою – такі спеціалісти потрібні всім підприємствам у всіх галузях!
- «Інформаційні системи та технології»
ОП «Інформаційні системи та технології» – спеціальність, де можна навчитись моделювати, досліджувати та створювати системи автоматизованого проектування та програмні комплекси, які є невід’ємною частиною роботи будь-якої промислової галузі.
ОП «Штучний інтелект» – спеціальність для тих, хто зацікавлений в перспективних ІТ технологіях і не боїться майбутнього. Тут можна буде дізнатись як створювати системи штучного інтелекту, та яким чином їх використовувати в сучасному інформаційному просторі.
ОП “Управління проектами” – управління ІТ-проєктами – дуже цікавий процес, і ти можеш навчитись цьому у нас! Величезна кількість компаній в Україні вимагають все і більше спеціалістів з управління ІТ-проєктами, ставай проєктним менеджером в ІТ, рухай ІТ-бізнес України в майбутнє!
- «Прикладна механіка» – спеціальність, що дозволить тобі розробляти складські, виробничі і транспортні логістичні системи, що можуть бути використані у всіх галузях виробництва і послуг, всюди, де потрібного перемістити сировину і товари.
- «Галузеве машинобудування» – спеціальність для тебе, якщо тобі подобається робити так, щоб будь-який механізм працював справно і точно, якщо тебе не лякають підшипники та жовтий екскаватор був найкращою іграшкою дитинства. Будь який завод або будівельний майданчик має безліч механічного обладнання, яке треба примусити працювати!
- «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»
ОП «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод» – освітня програма, де можна навчитись вирішувати всі питання щодо розробки та використання електротехнічного устаткування, двигунів та електроенергетичних систем, без якого не може існувати ані промисловість, ані місто.
ОП «Нетрадиційні відновлювані джерела енергії» – освітня програма про всі найсучасніші види енергетики, як то сонячна енергетика, вітроенергетика, тощо, Сучасний рівень розвитку енергетики в Україні та світі вимагає нових знань і нових підходів. Електроенергетика в Україні зараз має швидкий розвиток, долучайся!
- «Автоматизація та комп`ютерно-інтегровані технології» – спеціальність для тих, хто мріє створювати «розумні» автоматизовані системи для виробництва і людей: все, від обладнання до програмування цих систем. «Розумні» будинки, міста та фабрики – це те, що потрібно сучасному світу та, особливо, Україні!
В навчанні здобувачів приймають участь дев’ять кафедр факультету:
- кафедра інформаційних технологій;
- кафедра інформаційних технологій проектування та прикладної математики;
- кафедра кібербезпеки та комп’ютерної інженерії;
- кафедра будівельних машин;
- кафедра машин і обладнання технологічних процесів;
- кафедра електротехніки і електроприводу;
- кафедра автоматизації технологічних процесів;
- кафедра професійної освіти;
- кафедра управління проектами;
Серед викладачів факультету працює багато молодих спеціалістів та досвідчених діячів освіти, ось тільки деякі з наших відомих колег.
Назаренко Іван Іванович – завідувач кафедри машини і обладнання технологічних процесів, доктор технічних наук, заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, голова спеціалізованої вченої ради по захисту докторських дисертацій, Президент Академії будівництва України, Дійсний член Підйомно – транспортної Академії наук України, лауреат премій імені академіка М.С. Буднікова Академії будівництва України.
Міхайленко Віктор Мефодійович – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри інформаційних технологій проєктування та прикладної математики, Соросівський професор (1996р.), Академік академії будівництва України (з 1993р.), Заслужений професор КНУБА (2013 р.), Заслужений діяч науки і техніки (2013), Відмінник освіти та науки України (1997, 2000, 2001).
Цюцюра Світлана Володимирівна – доктор технічних наук, професор, вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 26.056.01 (з 1995), професор кафедри інформаційних технологій (2007-2016), з 2016 р. завідувач кафедри інформаційних технологій, Академік Академії будівництва України з березня 2014 року.
Бушуєва Наталія Сергіївна (нар. 1971) професор, доктор технічних наук. Закінчила Київський інженерно-будівельний інститут в 1993 році. Інженер-системотехнік. Працює в університеті з 2001 року. Автор 98 науково-методичних праць. Лауреат Державної Премії України в галузі науки і техніки.
В рамках програми Еразмус +міжнародного проету Проєкт ERASMUS + “Cross-domain competences for healthy and safe work in the 21st century” (реєстраційний номер 619034-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP) Термін упровадження 15.11.2020 – 14.11.2023 рр. Розробка та впровадження системи менеджменту якості та аудиту якості.
Членкиня вченої спеціалізованої ради Д26.056.01 Київського національного університету будівництва і архітектури.
Членкиня вченої спеціалізованої ради К35.874.02 Львівського державного університету безпеки життєдіяльності
Є авторкою та співавторкою розроблення багатьох науково-дослідницьких, конструкторських та інших робіт, що пов`язані з тематикою проактивного управління проєктами та програмами.
Є організаторкою Міжнародної науково-практичної конференції “Управління проєктами у розвитку суспільства” з 2004 року.
Терентьєв Олександр Олександрович – професор кафедри інформаційних технологій проєктування та прикладної математики, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент Академії будівництва України, лауреат премії Академії будівництва України імені академіка М. С. Буднікова (2019). Нагороджений грамотою Міністерства освіти і науки України (2020).
В рамках програми Еразмус +міжнародного проету “GameHub (University-enterprises cooperaion in game industry in Ukraine)”: співпраця університетів і підприємств в ігровій індустрії в Україні, для студентів спеціальності: 122 – “Комп`ютерні науки”, 126 – “Інформаційні системи і технології”, 125 – “Кібербезпека”, 123 – “Комп`ютерна інженерія”. Керівник НДР. Реєстраційна картка проекту №3421. Донор Європейський Союз. Рамкова Угода між Урядами України та Комісією Європейських Співтовариств
Назва проекту: «GameHub: Співробітництво між університетами та підприємствами в сфері гральної індустрії в Україні».
Починаючи з 2002 р. та по теперішній час є головним науковим консультантом Державного підприємства “Науково-дослідний інститут будівельного виробництва ім. В.С. Балицького” Мінрегіону України.
Є автором та співавтором розроблення багатьох науково-дослідницьких, конструкторських та інших робіт, що пов`язані з тематикою обстеження, оцінки технічного стану та комплексної безпеки будівель та споруд в сучасних умовах на рівні інформаційних технологій.
Делембовський Максим Михайлович Доцент кафедр кібербезпеки та комп’ютерної інженерії та кафедри машин і обладнання технологічних процесів, кандидат технічних наук, доцент, член-кориспондент Академії будівництва України, експерт Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти.
У 2021 році пройшов інструкторський курс Cisco та отримав сертифікат інструктора “CCNA1 v7”, “Network Security” У 2021 році успішно склав курс в Cyber School “Web Aplication Secority” У 2021 році пройшов курси Cisco “CyberOps Associate”; “Cybersecurity Essentials” У 2021 році пройшов програму професійного розвитку “Кіберзахисники” під керівництвом CRDF Global в Україні (https://cyberdefenders.org.ua)
З 2015 по 2017 роки мобілізований до лав Збройних Сил України та залучений до антитерористичної операції на сході країни. Нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції» (2016), Почесним нагрудним знаком начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України «За досягнення у військовій службі ІІ ступеня» (2018) та ін.
З 2021 року є діючим експертом Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Історичні віхи в житті факультету автоматизації і інформаційних технологій
НАКАЗ
Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти Української РСР
№ 268
20 травня 1964 р.
Про реорганізацію факультетів Київського інженерно-будівельного інституту
та створення факультету автоматизації будівельного виробництва.
САРАНЧА Георгій Архипович (1916 – 2006) декан факультету з 1964 по 1985 р.
Кандидат технічних наук, професор, заслужений працівник вищої школи України, дійсний член Академії будівництва України.
СМІРНОВ Вячеслав Миколайович (1941 – 2015) декан факультету з 1985 по 2015 р.
Кандидат технічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, дійсний член Академії будівництва України, Української Академії наук.