Рубрика “Естафета факультетів”
Історія факультету починається від дати заснування КПІ (1898), де вперше було створено санітарно-технічне відділення, яке у 1930 році стало структурним підрозділом Київського будівельного інституту, а з 1944 р. набуло статусу його факультету. Протягом тривалого часу факультет називався санітарно-технічним, а з 2014 р. його було перейменовано у Факультет інженерних систем та екології (ФІСЕ).
Стратегічною метою факультету є кадрове забезпечення будівельної та галузей суміжних з нею напрямків, освіти і науки кваліфікованими фахівцями з високим рівнем професійної, творчої та громадської активності.
Діяльність факультету основана на трьох головних принципах світових рейтингів університетів:
- академічна і наукова репутація;
- репутація випускників факультету серед роботодавців;
- академічна мобільність студентів і викладачів;
- кількісно-якісний рівень цитованості наукових робіт.
Студенти здобувають освітньо-кваліфікаційні рівні бакалавра та магістра за спеціальностями:
Спеціальність 101 «Екологія» (освітня програма – Екологія та охорона навколишнього середовища): системна підготовка екологів; забезпечення безпечних умов життєдіяльності людини; еколого-економічні розрахунки замкнених технологічних циклів;
Спеціальність 144 «Теплоенергетика (спеціалізація, освітня програма – Енергетичний менеджмент, енергоефективні муніципальні та промислові теплові технології): системна підготовка фахівців з проектування, монтажу, налагодження і експлуатації теплоенергетичних систем та обладнання; енергетичний менеджмент і аудит; раціональне використання природних ресурсів, ресурсоенергозбереження;
Спеціальність 183 «Технології захисту навколишнього середовища» (освітня програма – Технології захисту навколишнього середовища): системна підготовка фахівців з впровадження та експлуатації технологій захисту навколишнього середовища та забезпечення екологічної безпеки в галузях економіки; техногенно-екологічна безпека сталого природокористування та виробництва;
Спеціальність 185 Нафтогазова інженерія та технології (освітня програма) – Нафтогазова інженерія та технології): системна підготовка фахівців з впровадження та експлуатації ресурсозберігаючих технологій видобутку, транспортування, переробки та зберігання нафти і газу; проектування, моделювання та аналіз процесів паливно-енергетичного сектору;
Спеціальність 192 «Будівництво та цивільна інженерія»:
- освітня програма – Гідротехнічне будівництво: проектування, будівництво та експлуатація гідротехнічних споруд різного призначення; аналіз стану гідротехнічних об’єктів; організація виправних, підводних робіт; адміністративно-господарське забезпечення будівельних робіт;
- освітня програма – Водопостачання та водовідведення: проектування, будівництво і експлуатація систем водопостачання і водовідведення; підготовки води для питного і виробничого використання; використання вторинних і відновлювальних ресурсів;
- освітня програма – Теплогазопостачання та вентиляція: системна підготовка фахівців з проектування, налагодження і експлуатації систем теплопостачання і газопостачання, систем опалення, гарячого водопостачання, вентиляції, кондиціювання повітря, очистки шкідливих вентиляційних та технологічних викидів.
Спеціальність 194 Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології (освітня програма – Водогосподарське будівництво і управління водними ресурсами та системами): проектування, будівництво та експлуатація гідротехнічних об’єктів та об’єктів водної інженерії (інженерних систем водопостачання та водовідведення населених пунктів; гідромеліоративних систем; захисних споруд; об’єктів, де використовують воду або контролюють її якість); природно-техногенні комплекси, інженерно екологічні системи, природоохоронні комплекси.
Випускники факультету мають можливість набути інженерні та керівні посади на підприємствах, в державних установах, у природоохоронній сфері, комунальній і промисловій теплоенергетиці, наукових організаціях та контролюючих органах, пов’язаних з дотриманням законів у галузі охорони навколишнього середовища, раціонального використанням природних ресурсів. Вони можуть здійснювати ресурсоенергетичні обстеження та аудити.
Факультет брав участь у виданні 5 наукових журналів та фахових науково – технічних збірників, серед яких 2 видаються англійською мовою. Укладено договори про співпрацю з ПАТ «Київгаз», КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО», ТОВ «Холдингова компанія «Енергомонтажвентиляція», Herz Armaturen GMBH, ТОВ «Данфос – Україна», Rehau GMBH, Vaillant Group, Vissmann, KAN Sp. z o. o, “Ромстал Украина”, Асоціацією виробників та постачальників газового обладнання, ПАТ «АК «Київводоканал». Спільно з Vaillant Group відкрито сучасну лабораторію для навчання студентів на новітньому обладнанні.
Із перших років діяльності факультет виконував багато досліджень та розробок бюджетної та госпдоговірної тематик і надав велику допомогу виробництву. Зокрема фахівці факультету працювали над створенням енергоощадних систем опалення, вентиляції і водопостачання та водовідведення. У нових економічних умовах, які склалися в країні після проголошення незалежності, працівники факультету вдалися до самостійного пошуку нових угод і партнерів. Поступово було налагоджено зв’язки як з державними організаціями, так і з приватними фірмами.
Нині зв’язок кафедр факультету з виробництвом здійснюється шляхом виїздів на об’єкти для надання консультацій, рецензій і висновків на проекти різним проектним організаціям та інститутам, написанням відгуків і висновків на винахідницькі роботи. Науковці факультету беруть участь у роботі комісій із введення в експлуатацію різних об’єктів і систем, читають лекції й доповіді на курсах підвищення кваліфікації для молодшого і старшого технічного персоналу виробничих і проектних організацій, виконують реальні проекти для КНУБА та інших проектних організацій шляхом залучення до цієї праці студентів-дипломників під керівництвом провідних спеціалістів кафедр.
Про високий професіоналізм викладачів факультету свідчать досягнення його випускників. Вихованці факультету були в різні роки очільниками наступних підприємств та організацій: А. А. Дудніков – керівник тресту «Київспецбуд»; С.І. Борисенко – голова правління ВАТ «Завод сантехнічних заготовок»; В.І. Наумець – головний інженер Київського сантехнічного заводу; В.П. Корбут – голова правління ЗАТ «Енергомонтажвентиляція»; Б.С. Попюк – голова правління ВАТ «Запоріжжягаз»; І.В. Лисов – заступник голови держадміністрації у м. Києві; А.А. Коваленко – голова Печерської адміністрації м. Києва, доктор політичних наук, професор кафедри політичних наук КНУБА; А.О. Білик – генеральний директор ПАТ «Акціонерна компанія Київводоканал». М.Ф. Лисицький – голова Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України; О.І. Оглобля – директор УкрНДПВІ «УкрНДІ Водоканал проект».
На факультеті активно працює рада Студентського Самоврядування (РСС). Виконавчим органом якої є Рада ФІСЕ, яка вирішує широке коло питань. Раду очолює голова РСС факультету. В складі РСС діє п’ять департаментів: культмасовий, спортивний, науково-освітній, інформаційний та соціально-побутовий. В результаті цього діяльність Ради охоплює всі головні сфери студентського життя.
Факультет інженерних систем та екології пройшов період становлення, подолав кризові явища початку 90-х років ХХ ст. і нині продовжує активно й послідовно розвиватися. Щорічно на факультеті розробляються науково-дослідні проекти та здійснюється підготовка висококваліфікованих спеціалістів.
Запрошуємо всіх майбутніх абітурієнтів на екскурсію до нас на факультет інженерних систем та екології КНУБА, а початкових дослідників до виконання наукових робіт в лабораторіях ФІСЕ.
Чекаємо на тебе, наш майбутній СТУДЕНТЕ!
Деканат ФІСЕ