Київський національний університет будівництва і архітектури 17 квітня 2022 року відзначає 92 річницю з дня створення. Дата не кругла, але вкрай важлива. Бо святкує свій день народження уславлений університет під час війни з рашистами. Ось таке це свято зі сльозами на очах.
Приємно, що нам вдалося вистояти в цей не простий для України час, і з 4 квітня відновити навчання. Правда, поки що в дистанційному режимі. Однак, процес пішов. А це дуже важливо. Адже саме спеціалістам будівельних спеціальностей доведеться відновлювати зруйновані міста після Перемоги. А українці в Перемогу свято вірять і готуються до відновлення країни! П’ятеро наших професорів вже розпочали роботу по оцінці руйнувань будівель у столиці.
Отакий перспективний наш КНУБА – завжди молодий, оновлений, до думки його спеціалістів прислухалися в усі часи. Прислухаюся і сьогодні. В ці святкові для нас дні з привітальним словом до всіх поціновувачів нашого університету звертається ректор КНУБА Куліков Петро Мусійович.
ТИТР: Київському національному університету 92 роки
КУЛІКОВ: Вітаю вас шановні викладачі, студенти, випускники і прихильники КНУБА! Ми відзначаємо 92 річницю нашого університету в складні часи для країни! Війна… страшна і жорстока руйнує наша міста і села, вбиває наших людей! Але ми не скаржимося! Ми працюємо, щоб якомога швидше наблизити нашу Перемогу! Зрозуміло, що після війни саме на наших випускників припаде найбільше роботи! Загарбники залишили після себе багато зруйнованих міст, сіл і унікальних інженерних споруд. І саме нашим випускникам доведеться їх відновлювати! Країні потрібен наш професійний досвід. Тож зупинятися ми не маємо права! Зазначимо, диплом КНУБА завжди служив надійною рекомендацією його власнику. На рахунку наших випускників – десятки тисяч проектів, реалізованих в усіх країнах колишнього СРСР, Об»єднаних Арабських Еміратах, Ірані, Марокко та інших. Будували не тільки житлові квартали та об’єкти соціальної інфраструктури. В доробку випускників КНУБА є мости, гідростанції, театри. Вони стали справжньою окрасою сучасних міст! Тож, зрозуміло, що у нас вистачить сил і знань, щоб відновити рідні міста і села! І це найголовніше, принаймні так переконують психологи. Варто зрозуміти, заради чого ми зараз працюємо. І буде зрозуміло, заради чого ми живемо і працюємо! А мета у нас шляхетна. Головне не переборщити! Тож, додам пораду від психологів!
Чергуйте роботу з іншою діяльністю, яка допомагає вам впоратися зі стресовими ситуаціями. Для цього знайдіть відповідь на питання, що у довоєнному житті вам допомагало пережити важкі та кризові моменти. Наприклад, це може бути телефонна розмова з близькими, дихальні вправи, навчання, водні процедури тощо.Тримаймося, бо ми цього варті!
Хотів би ще нагадати вислів Вінстона Черчиля – одного з найвпливовіших політиків періоду Другої світової війни, колишнього прем’єр-міністра Великої Британії про стратегічну мету в боротьбі з фашизмом. «У війні, як і у зовнішній політиці та інших справах, переваги можна отримати, обравши з багатьох привабливих чи непривабливих можливостей, найголовнішу. Американська військова думка народила формулу «головної стратегічної мети». Почувши про неї вперше, наші офіцери розреготалися, але згодом мудрість цієї формули стала очевидною, і її визнали».
У нас теж є стратегічна мета – перемогти і відновити свою Україну! І заради цього варто працювати, і варто вчитися! Бажаємо вам успіхів в цьому!
Ректор КНУБА П.М. Куліков