Будівельний факультет засновано в 1930 році; готує бакалаврів і магістрів по спеціальностях 192 «Будівництво та цивільна інженерія» (освітня програма «Промислове і цивільне будівництво»), 051 «Економіка» (освітня програма «Економіка підприємства»), 071 «Облік і оподаткування» (освітня програма «Облік і аудит»), 073 «Менеджмент» (освітня програма «Менеджмент організацій і адміністрування»).
Підготовка фахівців проводиться на денній і заочній формах навчання. По освітній програмі ПЦБ випускники дипломуються на 7 випускних кафедрах.
Термін підготовки бакалаврів – 4 роки (заочно – 5 років),
магістрів – 1 рік 4 місяці.
Випускники будівельного факультету є фахівцями з проектування, спорудження та експлуатації промислових і цивільних будівель та споруд. Вони можуть обіймати такі посади:
- майстер та виконроб виробничих підрозділів будівельних підприємств;
- конструктор, керівник проектних підрозділів, головний інженер проектів, проектних організацій;
- менеджер з питань комерційної діяльності та управління;
- керівник малих підприємств у будівництві та інших галузях;
- керівник будівельного підприємства, установи чи організації;
- керівник управління міським комунальним господарством;
- керівник з питання управління та планування розвитком міських територій;
- керівник комунальних підприємств, установ і організацій.
Місія факультету – готувати висококваліфіковані кадри, які знають секрети зведення сучасних будівель і споруд та вміють реалізовувати їх на практиці.
Освітній процес на будівельному факультеті забезпечують понад 200 науково-педагогічних працівників. Серед них близько 50 професорів та 120 доцентів.
На факультеті одночасно навчаються майже дві тисячі студентів (третина – заочно), понад 50 аспірантів (за дев’ятьма спеціальностями) та докторанти. Працює програма подвійного диплому магістра будівельного факультету КНУБА з факультетом будівництва і архітектури Люблінської політехніки та факультетом будівельної інженерії Краківського Політехнічного Університету (Польща).
Всі випускники працевлаштовуються в будівельних компаніях, проектних та наукових закладах Києва, інших міст України.
Студенти здобувають освітньо-кваліфікаційні рівні бакалавра та магістра за чотирма спеціальностями:
- Будівництво та цивільна інженерія (освітня програма «Промислове і цивільне будівництво»). Профіль фахівця:проектування промислових і цивільних споруд; організація та управління будівельним виробництвом; дослідження в галузі теорії і методів розрахунку інженерних конструкцій із застосуванням систем автоматизованого проектування; інженерна підготовка, комплексна реконструкція будівель і споруд.
- Менеджмент (освітня програма «Менеджмент організацій і адміністрування»). Профіль фахівця:розробка і вдосконалення економічних методів управління; аналіз, оцінка і прогноз ефективності виробничої і комерційної діяльності; планування виробничо-господарської і фінансової діяльності; управління маркетинговою діяльністю будівельних організацій; прикладні економічні дослідження в будівництві.
- Облік і оподаткування (освітня програма «Облік і аудит»). Профіль фахівця: складання бухгалтерської звітності, облік грошових коштів і розрахункових операцій, основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, нематеріальних активів і фінансових інвестицій, витрат на виробництво готової продукції та її реалізації в т.ч. в будівельній галузі, впровадження прогресивних форм і методів бухгалтерського обліку, обчислення податків, планування аудиторських перевірок, складання програм аудиту.
- Економіка (освітня програма «Економіка підприємства»). Профіль фахівця:підготовка до планово-економічної, організаційно-управлінської, аналітичної та дослідницької діяльності в галузі економіки на підприємствах.
Для проведення навчальних та наукових досліджень при кафедрах факультету створено 8 науково-дослідних лабораторій.
До складу факультету входять 11 кафедр:
- економічної теорії, обліку і оподаткування;
- будівельної механіки;
- опору матеріалів;
- залізобетонних і кам’яних конструкцій;
- геотехніки;
- будівельних технологій;
- організації та управління будівництвом;
- економіки будівництва;
- металевих і дерев’яних конструкцій;
- теоретичної механіки;
- менеджменту в будівництві.