ОСНОВНІ НАПРЯМИ НАУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
- регіональна політика та політична урбаністика, механізми взаємодії центральних та місцевих органів влади, розробка громадсько-політичних засад розвитку будівельного комплексу, дослідження політики енергоефективності та енергозбереження;
- концептуалізація засад будівельного та містобудівного права, участь у розробці законів щодо містобудування, просторового планування, місцевого самоврядування;
- вивчення соціальних взаємодій в місті, проведення соціологічних опитувань, розробка рекомендацій щодо впливу соціальних взаємодій на просторове планування, дослідження соціально-політичної символізації в архітектурі;
- історична персоналістика, дослідження розвитку національно-визвольного руху, участь у розробці законопроектів щодо правового та соціального статусу воїнів АТО та ООС;
- гендерна політика, розробка рекомендацій щодо врахування гендерних відносин у просторовому плануванні;
- дослідження мовної політики в Україні та регіонах країни.
ВИКОНАНІ НАУКОВІ ПРОЄКТИ:
- НДР «Урбаністика: історичні, соціологічні та політико-правові аспекти» (1917-1920; у рамках робочого часу викладачів)
- НДР 9ДБ-2011 «Територіальні соціально-політичні спільноти України як фактор формування загальнонаціональної єдності» (2011-2012; бюджетна; обсяг фінансування – 153,6 тис.грн.)
- НДР 4ДБ-2013 «Взаємодія центральних та місцевих органів державної влади як чинник модернізації держави та суспільства» (2013-2014; бюджетна; обсяг фінансування – 167,8 тис.грн.)
- НДР 6ДБ-2015 «Інституційно-комунікативна модель політики регіонального розвитку та територіальної інтеграції» (2015-2016; бюджетна; обсяг фінансування – 325,7 тис.грн.)
- НДР 4ДБ-2017 «Моделі національної консолідації України (на прикладі політики енергоефективності та енергозбереження)» (2017-2018; бюджетна; обсяг фінансування – 621,8 тис.грн.)
- НДР «Неурядові організації, рухи, соціальні і традиційні медіа як інструменти, що використовуються державами для здійснення зовнішнього впливу у невійськовій сфері з метою створення ситуації крихкості» (1919; згідно з договором з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо-переміщених осіб України за сприяння Посольства Швейцарської Конфедерації в Україні; обсяг фінансування – 50 тис.грн.)
ОРГАНІЗАЦІЙНІ РЕСУРСИ:
При кафедрі діє Лабораторія з досліджень регіонального розвитку, соціальних та політичних проблем будівельного комплексу. Мета – проведення наукових досліджень, супровід та впровадження отриманих результатів в сфері регіонального розвитку, містобудівної політики, розвитку будівельного комплексу, архітектури та суміжних галузях.
Завідувач лабораторії – к.п.н. Ю. Є. Баєва.
Науковий керівник лабораторії – завідувач кафедри політичних наук і права, д.п.н., проф. Є. В. Перегуда.
ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
Всеукраїнська науково-практична конференція “Національний та міжнародний механізми захисту прав людини: постмодерні тенденції розвитку, виклики та шляхи модернізації”
Круглий стіл “Вектори вдосконалення національного механізму захисту прав людини” (7 липня 2021 р.)
Всеукраїнська науково-практична конференція “Перспективи республіканізму в Україні та політико-правові трансформації” (23 липня 2021 р.)
- Збірник наукових праць «Регіональна політика: історія, політико-правові засади, урбаністика, архітектура»
- Збірник наукових праць «Просторове планування: містопланування, архітектура, політичні та соціокультурні засади
Випуск ІІ. 2021. Частина 3 (Студентські читання)
- Збірник наукових праць «Будівельне право: проблеми теорії і практики»
I міжнародна науково-практична конференція “Право та публічне управління – новітні тенденції розвитку”
Збірник матеріалів конференції. Зміст
- Збірник матеріалів Міжнародної наукової конференції “Соціопросторова та символічна інженерія суспільства: до річниці Голодомору та масових репресій” (2017)
“Круглий стіл” “Права людини в умовах розбудови соціальної правової держави в Україні” (10 грудня 2020 р.)
УРБАНІСТИЧНИЙ ФОРУМ 2021 Інформаційний лист
ПІДСУМКИ НАУКОВОЇ РОБОТИ КАФЕДРИ у 2020 р.
– Надруковані 3 статті у журналах, які входять до наукометричних баз SCOPUS або WEB OF SCIENCE. Ще 3 статті подано до друку у таких журналах.
– Ще 5 статей викладачі кафедри опублікували в інших закордонних наукових виданнях, зокрема у видавництві Ради Європи.
– 6 викладачів стали авторами/співавторами 8 монографій, присвячених актуальним питанням цивільного та кримінального права, зокрема у сфері будівництва та містобудування, розвитку громадянського суспільства, управлінняя в економічній сфері тощо.
– У фахових журналах МОН надруковано 25 статей, авторами яких стали 14 викладачів кафедри.
– У збірниках праць за підсумками міжнародних та всеукраїнських наукових конференцій викладачами кафедри опубліковано 72 матеріали.
– В цілому у наукових виданнях, які ііндексуються міжнародними наукометричними базами (включно Index Copernicus, Google Scholar та ін.), у 2020 р. викладачі кафедри здіснили 64 публікації.
– Кафедра та її викладачі організували низку заходів: міжнародні конференції «Просторове планування» та «Будівельне право» (співорганізатори – Мін-во розвитку громад та територій України, Ком-т з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування ВРУ, Фонд підтримки будівельної галузі /ФРН/ та ін.), в яких взяли участь представники понад 40 ЗВО з 8 країн, круглого столу “Права людини в умовах становлення соціальної правової держави в Україні”, чергових Чорноволівських читань тощо.
МОНОГРАФІЇ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ
– Перегуда Є. В. Виконавча влада України: Політико-правові аспекти модернізації. К.: Логос, 2013. 408 с.
–Ткаченко В., Коляда І. Володимир Івасюк: життя, творчість, кохання, таємниця загибелі. Івано-Франківськ: Фоліант, 2020. 96 с.
–Tkachenko V.V., Tkachenko I.V., Puzyrova P.V. Financial potential: strategic management in conditions of economic risk: Monograph. Kyiv, 2020. 176 p.
– Деревінський В. Ф. В’ячеслав Чорновіл. Харків: «Клуб сімейного дозвілля», 2017.
– Деревінський В. Ф. В’ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою. Харків : Віват, 2016. 496 с.
– Нацистська окупаційна політика у сфері освіти на теренах Райхскомісаріату “Україна” (1941-1944 р.р.). За ред. Гончаренко О. М., Гончаренко І. В., Куницького М. П. Переяслав-Хмельницький, 2014. 231 с.
– Кресіна І.О., Перегуда Є.В., Коваленко А.А. та ін. Реформування адміністративно-територіального устрою: український та зарубіжний досвід. К.: Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАНУ; Логос, 2011. 400 с.
– Ткаченко В.В., Бондар О.А., Климчук М.М., Поколенко В.О., Циркун Т.О. Розвиток цифрової економіки та запровадження принципів енергоефективності в економічну стратегію держави: Монографія. Івано-Франківськ, вид-во «Фоліант», 2019.
– Мамонтов І. О. ОУН і УПА у правовому полі. Київ–Тернопіль: «Економічна думка», 2017. 270 с.
– Савойська С. В. Мовна політика у сучасній Україні: деструктивні і конструктивні виміри. К. : ВЦ «Просвіта», 2015. 688 с.
– Савойська С. В. Мовно-комунікативна політика як специфічна область державно політики в поліетнічному соціумі: теоретико-історіологічний аналіз. К.: Вид. центр «Просвіта», 2013.
МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО У НАУКОВІЙ СФЕРІ
У 2019-2020 рр. співробітництво здійснювалося з:
– Польською академією наук – було виграно грант на проведення та проведено Урбаністичний форум 2020, в рамках якого відбулись в т.ч. міжнародні наукові конференції “Просторове планування” та “Будівельне право” (19-21 листопада 2020 р.);
– з МінТОТ та Посольством Швейцарії в Україні. За результатами конкурсу виграно грант та реалізовано проект на тему, пов’язану з неурядовими організаціями та ЗМІ, які використовуються для створення в Україні ситуації крихкості, та заходами протидії їх діяльності;
– Фондом Ебергарда Шьока, Фондом підтримки будівельної галузі та Фондом Ганса Зайделя (усі – ФРН), які виступили співорганізаторами Урбаністичного форуму 2020 та круглого столу “Права людини в умовах становлення соціальної правової держави в Україні;
– Краківською політехнікою та Караденізським технічним університетом, які також виступили співорганізаторами Урбаністичного форуму 2020;
– Відділом гуманітарних наук університету Вроцлавська політехніка (Польща) за напрямами – проведення спільних наукових досліджень, спільна участь у міжнародних наукових конференціях;
– Бізнес-школою Національного університету Луї (Польща) – щодо стажування викладачів кафедри.
КЕРІВНИЦТВО НАУКОВО-ДОСЛІДНОЮ РОБОТОЮ СТУДЕНТІВ
Під керівництвом викладачів кафедри студенти КНУБА посідали призові місця та отримували грамоти на всеукраїнських конкурсах студентських робіт та всеукраїнських олімпіадах з політології, соціології, історії України.
У 2020 р.викладачі кафедри здійснювали керівництво НДР 48 студентів університету. Під їх керівництвом:
– 7 студентів взяли участь у вузівському етапі програми «Кращий студент України». Студентка групи БМП-31 Анна Горбаченко (наук. керівник доц. Халабуденко О.А.) виграла вузівський етап програми за номінацією «Кращий студент – науковець України»;
– 2 студентки групи ПМ-11 Пушкаш Р. та Лесик В. (наук. кер. оц.. Гербут Н.А.) представили проєкт «Дипломатія засобами мистецтва муралізму» у конкурсі «Культурна дипломатія» Інституту міжнародної академічної і наукової співпраці;
– 9 студентів спеціальності «Право» (наук. кер. доц. Похиленко І.С.) взяли участь у конкурсі, організованому Генеральноїю прокуратурою України;
– 30 студентів та 3 аспіранти (наук. кер. Ярощук І.В., Стеценко С.В., Гербут Н.А., Перегуда Є.В.) виступили з доповідями та опублікували тези у матеріалах Першої Міжнародної науково-практичної конференції «Просторове планування: місто планування, архітектура, політичні та соціокультурні засади» (Київ, 19-20 листопада 2020 р.);
– 37 студентів та аспірантів (наук. кер. Деревінський В.Ф.) виступили з доповідями та опублікували тези у матеріалах міжнародної науково-практичної конференції «Будмайстерклас 2020» (Київ, 25-27 листопада 2020 р.);
– 8 студентів (наук. кер. Халабуденко О.А.) виступили з доповідями та опублікували тези у матеріалах Четвертої Міжнародної науково-практичної конференції «Будівельне право: теорія і практика містобудування і містопланування» (Київ, 20 листопада 2020 р.);
– 7 студентів (наук. кер. Сердюк Н.А., Шаповалова І.В., Халабуденко О.А.) виступили з доповідями та опублікували тези у матеріалах круглого столу «Права людини в умовах розбудови соціальної правової держави в Україні» (Київ, 10 грудня 2020 р.);
– відбулось 2 засідання Студентського дискусійного клубу «Суспільно-політичні проблеми в сучасному українському суспільстві». Представлені 11 доповідей.
Аспірантура зі спеціальності ПОЛІТОЛОГІЯ