ПРО КАФЕДРУ ІНЖЕНЕРНОЇ ГЕОДЕЗІЇ

Інформація про завідуючого кафедрою

Дем’яненко Роман Анатолійович –   завідувач кафедри, доцент, кандидат технічних наук,  кімн. 204 (ІІІ корпус) (тел. 249-72-51)

Про кафедру

Кафедра інженерної геодезії є випускаючою кафедрою для студентів спеціальності «Геодезія і землеустрій» та магістрів за спеціальністю «Геодезія». Веде підготовку докторантів та аспірантів за спеціальністю «Геодезія та землеустрій». Кафедра викладає навчальні дисципліни по геодезії на факультетах: Геоінформаційних систем і управління територіями, Будівельному, Будівельно-технологічному, Архітектурному, Інженерних систем та екології.

 Історія кафедри

З 1998 р. кафедру очолює д.т.н., проф.. Войтенко С.П.  Степан Петрович приділяє велику увагу міжнародним зв’язкам з вченими Швеції, Польщі, Німеччини, Росії, Білорусії, США, Латвії, Узбекистану, Вірменії та інш. країн.

За останні роки кафедрою підготовлено 10 докторів та 27 кандидатів наук як для потреб самої кафедри, так і інших вузів України.

За останні роки кафедру оснащено новітнім геодезичним обладнанням, що дало змогу значно підвищити якість підготовки фахівців з геодезії.

Кафедра проводить значний обсяг науково-дослідних робіт по геодезичному забезпеченню зведення інженерних споруд: великих мостів, телевеж, житлових і промислових будинків, Олімпійського стадіону та інш.

докладніше

Співпраця

Кафедра інженерної геодезії співпрацює з такими вузами та організаціями як: Укрметстандарт, НДІ геодезії і картографії, Укргеодезмарк, ПАТ «Київметробуд», Київоргбуд, Київміськбуд «Київгеоінформатика», «ДНВП Картографія», «Укргеоінформатика», «УкрДАГП», Національний університет «Львівська політехніка»,  Національний університет біоресурсів і природокористування, Національний університет ім. Т.Г.Шевченка, Національний авіаційний університет, Одеська державна академія будівництва та архітектури,  Науково-дослідний інститут будівельних конструкцій, ПрАТ «Систем Солюшнс», Держгеокадастр, Державний вищий навчальний заклад «Національний гірничий університет», Головна астрономічна обсерваторія НАН України та інш. відкриває великі перспективи перед випускниками.

Видавнича діяльність

На кафедрі видається науково-технічний збірник «Інженерна геодезія», в якому висвітлені питання теорії та практики з геодезії, інженерної геодезії, фотограмметрії та дистанційного зондування, геоінформаційних систем і технологій, землевпорядкування, кадастру, містобудування та прикладної математики.

Більше інформації, попередні випуски, вимоги до оформлення статей  можете знайти на сайті збірника за посиланням науково-технічний збірник «Інженерна Геодезія”

Матеріальна база кафедри

На кафедра інженерної геодезії  є лабораторія інженерної геодезії з трьома відділами:

  1. Інженерної геодезії (ауд. 18,19,20);
  2. Електронних геодезичних приладів (ауд.21);
  3. Математичного оброблення геодезичних вимірювань та ГНСС (ауд.217).

Лабораторія «інженерна геодезія»  (а. 20, 21, 217) оснащена сучасними геодезичними приладами до складу яких входять оптичні і електронні прилади:

Оптичні прилади:
1) Нівеліри: Н3, Н3К, НС3, 2Н10Л, 2Н10КЛ, Н0,5, 2Н3Л  –   110 шт.
2) Теодоліти: 2Т30, Т30, 2Т30П           –   94 шт.
3) Теодоліти: Т5, 2Т5К, Т5В, 3Т5КП   –  34 шт.
4) Теодоліти: Т2, 2Т2, 3Т2КП               –  30 шт.
5) Світлодальномір СТ5                       –   6 шт.

Електронні прилади
1) Нівелір DINI 22 – 1 шт.  цифровий
2) Нівелір SDL 30 – 2 шт.    цифровий
3) Тахеометри:

  • ТА5Р –  2 комп.
  • TRimbL – 2 шт.
  • TSR – 405 – 3 шт.
  • TopcoN – 1 шт.
  • ТМ – 30 1 шт.
  • SET – 1030R3 – 1 шт.

4) Геодезичне забезпечення супутникового позиціонування

  • GPS приймач Pro Mark 2 – 1 компл.
  • GNSS приймач Leica “Sistem 1200” – 1 компл.

5) Рулетка DiSTOA5 – 6  шт.
6) Трасошукач DiGiCAT – 2 шт.
7) Електронний планіметр – 2 шт.

ауд. 21.  Практичні заняття

ауд. 217. Практичні заняття

Практика з інженерної геодезії

ауд. 21. Сучасні електронні геодезичні  прилади