Аспірантура

Аспірантура КНУБА (КІБІ) була відкрита в 1934 році, докторантура у 1988 році. Навчання аспірантів здійснюється за очною (з відривом від виробництва), вечірньою та заочною (без відриву від виробництва) формами навчання на 47 кафедрах університету. Навчання на заочній формі навчання можливе лише на умовах контракту. Міністерством освіти і науки України затверджено підготовку наукових і науково-педагогічних кадрів у аспірантурі з 17 спеціальностей.
Метою вивчення курсу філософії, як складової освітньо-наукової програми аспірантури, є оволодіння аспірантами загальнонауковими (філософськими) компетенціями системного наукового світогляду, наукової методології і професійної етики, осмисленням гуманістичної ролі вченого в національному і глобалізованому світі, створення ними інтелектуального капіталу, необхідного для розвитку українського суспільства.

ПРОГРАМА ПІДГОТОВКИ АСПІРАНТІВ З ФІЛОСОФІЇ НА 2020/2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК (завантажити)

 

Історія філософії і філософської думки
(Робоча програма 2020/21 для аспірантів спец. 191 “Архітектура та містобудування”) (завантажити)

Історія філософії і філософської думки
(Робоча програма 2020/21 для аспірантів спец. 192 “Будівництво та цивільна інженерія”) (завантажити)

Історія філософії і філософської думки
(Робоча програма 2020/21 для аспірантів спец. 122 “Комп’ютерні науки”) (завантажити)

Філософія науки, техніки та архітектури
(Робоча програма 2021/22 для аспірантів спец. 131 “Прикладна механіка”) (завантажити)

Філософія науки, техніки та архітектури
(Робоча програма 2021/22 для аспірантів спец. 191 “Архітектура та містобудування”) (завантажити)

Філософія науки, техніки та архітектури
(Робоча програма 2021/22 для аспірантів спец. 192 “Будівництво та цивільна інженерія”) (завантажити)

Філософія науки, техніки та архітектури
(Робоча програма 2021/22 для аспірантів спец. 122 “Комп’ютерні науки”) (завантажити)

Філософія науки, техніки, архітектури:
навчальний посібник
/
В.А. Рижко та ін. – Київ: КНУБА, 2018. – 200 с.
ISBN 9978-966-627-203-7
Викладено пропедевтичний курс з філософії та методології науки, орієнтований на творче опанування студентами проблем науки.
Наведено філософсько-методологічні дослідження з матеріалами, які сприятимуть переосмисленню проблем фахових дисциплін крізь призму наукової творчості та особистості вченого.
Рекомендовано вченою радою Київського національного університету будівництва і архітектури як навчальний посібник для магістрантів та аспірантів усіх спеціальностей

завантажити у форматі pdf

 

Філософія науки, техніки і архітектури
в гуманістичному вимірі.

Матеріали 2-ої всеукраїнської наукової конференції
(м. Київ, 29-30 листопада 2019 року) /
відп. за випуск І.В. Чорноморденко. – К.: КНУБА, 2019. – 200 с.

У збірник включено тези доповідей і виступів, які підготовлені до Всеукраїнської наукової конференції «Філософія науки, техніки та
архітектури в гуманістичному вимірі» (Київ.: КНУБА, 2019). Вчені-філософи, аспіранти, магістри та студенти порушили у своїх повідомленнях широке коло проблем. В цілому своє бачення і розуміння було стисло представлено щодо розвитку сучасної науки і техніки, штучного інтелекту, академічної доброчесності, науково-технічної творчості, естетико-філософських проблем архітектури, а також розвою творчості у мистецтві та дизайні.
Організаційний комітет конференції не завжди поділяє думку учасників. За достовірність інформації відповідають автори поданих матеріалів. У збірнику максимально точно відображено орфографію та пунктуацію, запропонованого матеріалу. Для науковців і викладачів, аспірантів і студентів, а також усіх небайдужих до розвитку науки, техніки, архітектури.

завантажити у форматі pdf

 

Мокан Наталія Ігорівна (ІІ другий рік навчання)
1. Тези «Цінності діалогу у трьох вимірах буття» (м. Житомир);
2. Тези «Значення діалогу в дистанційному способі культурної комунікації» (м. Ніжин);
3. Наукова стаття у фаховому збірнику наукових праць «МУЛЬТИВЕРСУМ» на тему: «Діалог культур як діалог цінностей»

Сіра Лариса Геннадіївна (ІІ рік навчання)
1. V Міжнародна науково-практична конференція м. Вінниця 2020р. Тези: «Філософське осмислення неототалітаризму в царині освіти і його подолання»,
2. IV Міжнародна Наукова Конференція, Узбекистан, м. Бухара 2020р. Тези: «Развитие личности: метаантропологический поход».
3. VІ Міжвузівська н/т конференція молодих науковців; «Актуальні проблеми сучасної філософії та науки: виклики сьогодення» 25-26 лютого 2021 року. Тези: «Філософське бачення основних проблем сучасності».
4. ІІ Міжнародна Наукова Конференція «Щастя та сучасне суспільство» м. Львів. 20-21.03. 2021 р. Тези: «Щастя в філософії Сходу і Заходу: метаантропологічний підхід».

Спірідонов Микола Юрійович (І рік навчання)
1. Всеукраїнська н/п конференція «Сучасний стан та перспективи аграрної сфери в Україні» на базі Ніжинського державного університету імені М. Гоголя, м. Ніжин, 2020 рік. Тези: «Дистанційна освіта в Україні: недоліки та переваги».
2. Міжнародна н/п конференція «Інноваційно-технологічні шляхи розвитку агропромислового комплексу України» на базі ВП Національного університету біоресурсів і природокористування України «Ніжинський агротехнічний інститут», м. Київ, 2021 рік. Тези: «Ідеологія виборчого процесу в об’єднаних територіальних громадах».

Бондаренко Наталія Петрівна (І рік навчання)
1. Міжвузівський н/п семінар «Актуальні питання сучасного соціогуманітарного знання» м. Харків, 2021 рік. Тези: «Виклики сьогодення через призму наукового дискурсу».
Всеукраїнська н/п конференція «Сучасний стан та перспективи аграрної сфери в Україні» м.Ніжин, 2020 рік. Тези: «Дистанційна освіта в Україні: недоліки і переваги».
2. VІ Міжвузівська н/т конференція молодих науковців «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОЇ ФІЛОСОФІЇ ТА НАУКИ: ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ» м. Житомир 25 лютого 2021 р. Тези: «Проблеми та перспективи розвитку дошкільної освіти в Україні».
3. Всеукраїнський «круглий стіл» «Цифрова реальність у глобальній системі людина-суспільство» м.Київ. 23 березня 2021 року. Тези: «Аспекти впливу віртуалізації на соціалізацію дітей раннього дошкільного віку»
4. ІІ Міжнародна н/п конференція «Проблеми саморозвитку особистості в сучасному суспільстві» м.Харків, 26 березня 2021р. Тези: «Професійний саморозвиток в системі дошкільної освіти».

Осадча Олена Сергіївна (І рік навчання)
1. ХХVІII Харківські міжнародні сковородинівські читання «Філософія і соціально-правова реальність. До сторіччя з дня смерті Б. О. Кістяківського, тези: «Музика філософії Григорія Сковороди: Ідеї гармонійного суспільства і держави»;
2. V-та Міжнародна н/п конференція Знання. Освіта. Освіченість., м. Вінниця, 2020 рік, опубліковані тези: «Роль музики в сучасному освітньому процесі»;
3. Всеукраїнська н/п конференція «Культура. Мистецтво. Освіта. Актуальний полілог» Національна академія мистецтв України 31.10.-1.11.2020, м. Київ, опубліковані тези: «Музика як інструмент/засіб/каталізатор розкриття креативних здібностей»;
4. Всеукраїнська н/п конференція «Сучасний стан та перспективи аграрної сфери в Україні» м.Ніжин, 2020 рік. Опубліковані тези «Роль музичних архетипів в пізнавальній діяльності людини»;
5. Наукова конференція «Гегелівські штудії», «Місце та роль ідейної спадщини Г.В.Ф. Гегеля в європейській та світовій історії», опубліковані тези: «Музика і діалектика: Гегель, Бетховен, сучасність»;
6. Міжвузівський семінар «Актуальні питання сучасного соціогуманітарного знання», м. Харків, опубліковані тези «Сучасна електронна музика як новітня форма комунікації»;
7. Міжвузівська науково-теоретична конференція молодих науковців; Актуальні проблеми сучасної філософії та науки: Виклики сьогодення», м. Житомир, опубліковані тези: «Вплив музики на буття людини: критерії і класифікація».

На головну сторінку