Освіта:
У 1986 р. закінчив Чернігівський державний педагогічний інститут ім. Т.Г. Шевченка за спеціальністю: вчитель історії, суспільствознавства та права.
Науковий ступінь: доктор історичних наук (2010). Вчене звання: професор (2007).
Трудова діяльність:
1986-1989 рр. − вчитель історії Кобижчанської середньої школи № 1 Бобровицького району Чернігівської області.
1989-2005 рр. – асистент, старший викладач, доцент, докторант кафедри всесвітньої історії Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка.
2006-2007 рр. – Народний депутат України V скликання, голова підкомітету з питань гуманітарної освіти, науки та інформатизації Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.
2007 р. – голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності.
2008-2011 рр. – професор кафедри управління і євроінтеграції Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.
2011-2014 рр. – ректор Міжгалузевої академії управління й в.о. ректора Київського університету управління та підприємництва.
2014-2016 – головний науковий співробітник Державного науково-дослідного інституту МВС України.
2016-2017 рр. – в.о. директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».
2017-2018 рр. – головний науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України.
З вересня 2018 р. по теп. час – проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків КНУБА.
Експертна діяльність:
2004-2005 рр. − незалежний експерт за напрямком «Детінізація особистих доходів громадян» у проекті «Позиція громадськості щодо урядових пріоритетів та інституціоналізація урядових консультацій з громадськістю у процесі формування державної політики в Україні» Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України й Міжнародного центру перспективних досліджень.
2011-2012 рр. – незалежний експерт в українсько- канадському проекті «Реформа управління персоналом на державній службі в Україні». Був підготовлений навчальний посібника для державних управлінців «Розвиток лідерства» спільно із Канадським бюро міжнародної освіти.
2013-2014 рр. -незалежний експерт з питань модернізації системи державного управління у проекті «Модернізація системи управління освітою в Україні: дорожня карта реформ», реалізовано спільно з Інститутом конкурентного суспільства та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
З березня 2016 р. по теп. час – віце-голова Ради експертів Інституту розвитку міжнародної співпраці (м. Познань, Польща);
З березня 2016 р. по березень 2017 р. – участь у регіональному проекті Державного економічного університету у Познані «Регіональна політика самоврядування у контексті розвитку економіки знань» (м. Познань, Польща);
З лютого 2017 р. по жовтень 2019 р. – член робочої групи експертів Польсько-української парламентської групи Сейму Республіки Польща з питань розвитку польсько-української наукової співпраці: нострифікація дипломів та спільні наукові проекти реформування і розвитку системи самоврядування (м. Варшава, Польща);
З лютого 2017 р. по жовтень 2019 р. – керівник робочої групи експертів Парламентської групи Східної Польщі Сейму Республіки Польща з питань реформування державної системи регіонального управління (м. Варшава, Польща);
З жовтня 2019 р. по теп. час – керівник польсько-українського проекту «Когнітивні технології» Національного агентства академічних обмінів (м. Варшава, Польща). Проект пов’язаний з реформуванням та вдосконаленням системи «смарт-місто» з метою оптимізації ефективної взаємодії органів державної влади та самоврядування з населенням.
Перелік навчальних дисциплін:
– «Кримінальне право»;
– «Історія політичної думки України»;
– «Кримінальний процес»;
– «Історія української державності та культури».
Наукова діяльність:
- автор понад 200 наукових і науково-методичних праць з економіки: комунікаційні системи смарт-міста, когнітивні технології, штучний інтелект в управлінні; історії: України, стародавнього світу, держави та права; методики викладання історії; кримінального права і фінансової безпеки;
- 2013−2014 рр. – головний редактор збірника наукових праць «Менеджмент» (фаховий з економіки та менеджменту);
- 2014−2017 рр. – член спеціалізованої вченої ради Д 26.732.01 Державного науково-дослідного інституту МВС України;
- 2015−2018 рр. – член редколегії наукового журналу «Наука і правоохорона» (фаховий з юридичних наук);
- З травня 2018 р. по теп. час – академік Академії економічних наук України за спеціальністю «Міжнародна економіка» (м. Київ, Україна);
- З грудня 2018 р. по теп. час – іноземний член Лондонської академії науки і бізнесу (м. Лондон, Англія);
Основні напрями наукової діяльності:
Політика енергоефективності та енергозбереження, механізми взаємодії в системі виконавчої влади, методики викладання історії; кримінального права і фінансової безпеки, когнітивні технології, штучний інтелект в управлінні та ін.