Випускник будівельно- технологічного факультету 2020 року зі спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» Авраменко Максим Олександрович, який здобув диплом магістра з відзнакою, взяв участь у конкурсі Японської Урядової програми MEXT Scholarship та отримав грант від освітньої програми “Глобальна програма лідерства в галузі інжинірингу холодних регіонів» для навчання в аспірантурі Університету Хоккайдо на три роки.
Максим Авраменко працював над випусковою магістерською роботою на тему «Виробництво ремонтних розчинів та дрібнозернистих бетонів на основі цементних композицій, модифікованих вуглецевими нанотрубками» на кафедрі будівельних матеріалів. Під час роботи над магістерською роботою він виявив здібності до новітніх технологій в будівельному матеріалознавстві, проявив зацікавленість в інноваційних підходах до створення традиційних цементних композитів, освоїв нанотехнологічні підходи, навчився працювати з виглецевими нанотрубками.
Бажання пізнавати нове та не зупинятися в науковому розвитку спонукала Авраменка М. до участі у грантовій програмі Японії. Він пройшов всі відбіркові етапи та виборов право навчатися в провідному університеті Хоккайдо, відомому своїми науковими розробками та оснащеними лабораторіями.
Темою наукових досліджень Максима в аспірантурі університету Хоккайдо буде розробка біоцементних композиційних матеріалів з регульованими властивостями для підсилення ґрунту шляхом ін’єктування, та забезпечення необхідних механічних властивостей з метою подальшої експлуатації підсилених територій. Підвищення механічних властивостей ґрунтів буде здійснюватися за рахунок використання бактерій, які в процесі життєдіяльності виробляють карбонат кальцію, що є складовою цементного каменю, і сприяють заповненню пустот і порожнин бетону, створюючи так званий «ефект самолікування» бетону.
Вітаємо випускника нашої кафедри та факультету з отриманням гранту і бажаємо Максиму успіхів в науці та сподіваємось, що його навчання створить можливість плідної співпраці між кафедрою будівельних матеріалів КНУБА та Університетом Хоккайдо в напрямку створення інноваційних будівельних матеріалів: наномодифікованих, біологічномодифікованих тощо.