Новини кафедри фізики



Новини кафедри фізики


Серпень 2022 року

ДОСЛІДЖЕННЯ ПОШИРЕННЯ НИЗЬКОЧАСТОТНОГО ЗВУКУ ТА ІНФРАЗВУКУ ВІТРОВИМИ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯМИ

У вересні 2019 року відбулось відкриття Овідіопольської вітрової електростанції. Загалом було встановлено 9 вітротурбін GE 3.6-137 одиничної потужності 3,6 МВт. Електростанція може виробляти до 167 МВт енергії, яка йде у національну мережу через нову підстанції і лінії електропередачі напругою 110 кВ.
Моніторинг та дослідження впливу роботи вітрової електростанції здійснюється як іноземними, так і вітчизняними науковцями. Німецькими фахівцями проводиться процес оцінки впливу Овідіопольської вітрової електростанції на довкілля, природне та соціальне середовище. Дослідження охоплюють оцінку екологічних та соціальних аспектів проекту.
Українськими науковцями проводяться дослідження поширення низькочастотного звуку та інфразвуку, що генеруються вітровими електростанціями. Дослідження проводять науковці кафедри фізики Київського національного університету будівництва і архітектури під керівництвом доктора технічних наук, професора Валентина Гливи.
Отримані результати досліджень уточнюються для внесення в оновлені нормативні акти згідно з Європейськими директивами з безпеки фізичних факторів.

26_серпня"ДОСЛІДЖЕННЯ
26_серпня"ДОСЛІДЖЕННЯ
26_серпня"ДОСЛІДЖЕННЯ
26_серпня"ДОСЛІДЖЕННЯ
26_серпня"ДОСЛІДЖЕННЯ
26_серпня"ДОСЛІДЖЕННЯ

 

Професор кафедри фізики КНУБА

Наталія БУРДЕЙНА

ВИКЛАДАЧІ КНУБА ПРОДОВЖУТЬ БРАТИ УЧАСТЬ У СЕМІНАРАХ В ЕСТОНІЇ!

Відбувся другий семінар в «Mondo Ukrainian Academy», участь у якому брала доцент кафедри фізики Ірина Азнаурян.
Два, наповнених навчанням, дні проходили у чудовому місці – будинку творчості на узбережжі Балтійського моря.
Розглядувані на семінарі питання стосувались проблем глобальної освіти, екології та інтеграції українських дітей у систему Естонської школи.
Азнаурян І. О. отримала сертифікат, який зареєстровано в інформаційній системі освіти Естонії, з наступних тем:

• Основні напрямки та цілі глобальної освіти; приклади інтеграції глобальної освіти в естонських школах.
• Активні методи навчання для роботи з глобальною освітою, включаючи використання коротких відеороликів, документальних фільмів, рольових ігор тощо у навчанні.
• Інтерактивні електронні рішення для глобальної освіти, включаючи Padlet та Kahoot.
• Етапи розробки спільного творчого проекту та підготовки плану проекту.
• Ознайомлення з цілями сталого розвитку та можливостями їхньої інтеграції при розробці проекту спільної творчості.
• Участь у майстер-класі з арт-терапії.(20 год.)
Щиро дякуємо Естонії за її підтримку України в цей важкий час!

23_серпня"ВИКЛАДАЧІ

 

Доцент кафедри фізики

Ірина АЗНАУРЯН

СПІЛЬНІ НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ КНУБА ТА ІНСТИТУТУ МЕДИЦИНИ ПРАЦІ ІМЕНІ Ю. І. КУНДІЄВА

В рамках науково-технічного співробітництва між Київським національним університетом будівництва і архітектури та Інститутом медицини праці імені Ю.І. Кундієва проведено актуальні нині наукові дослідження.
Проведені дослідження стосуються застосування світлодіодів ультрафіолетового випромінювання для іонізації повітря приміщень.
Отримані результати свідчать про більшу ефективність іонізації повітря таким методом порівняно із методами, які сьогодні використовуються для штучної іонізації виробничого середовища. Ненормативна концентрація аероіонів негативно впливає на розумову і фізичну працездатність людини, розвиток у неї втоми, призводить до важких захворювань.
Ультрафіолетові світлодіоди одночасно іонізують та знезаражують повітря. Перспективним є використання таких систем в місцях значного сукупчення людей, наприклад, у захисних спорудах цивільного захисту для захисту населення.
Дослідження проводили д.б.н., старший науковий співробітник, завідувач лабораторії вивчення та нормування фізичних факторів виробничого середовища Інституту медицини праці імені Ю.І. Кундієва Назаренко Василь Іванович, науковці Київського національного університету будівництва і архітектури – д.т.н., професор кафедри фізики Глива Валентин Анатолійович та к.п.н., професор кафедри фізики Бурдейна Наталія Борисівна.

19_серпня"СПІЛЬНІ
19_серпня"СПІЛЬНІ
19_серпня"СПІЛЬНІ
19_серпня"СПІЛЬНІ
19_серпня"СПІЛЬНІ
19_серпня"СПІЛЬНІ
19_серпня"СПІЛЬНІ
19_серпня"СПІЛЬНІ
19_серпня"СПІЛЬНІ

 

Доцент кафедри фізики КНУБА

Тетяна ПЕТРУНЬОК

ВИКЛАДАЧІ КНУБА БЕРУТЬ УЧАСТЬ У СЕМІНАРАХ В ЕСТОНІЇ!

Для неперервного підвищення рейтингу університету, навіть впродовж відпустки, під час воєнного стану, викладачі КНУБА знаходять можливості дізнаватись про новітні технології та методи викладання задля застосування їх в своїй подальшій роботі.
Доцент кафедри фізики Азнаурян І.О. бере участь у семінарах для українських вчителів, які проводить естонська організація «Mondo Ukrainian Academy».

Ця організація вже зібрала близько 2 млн євро на підтримку України.
10 серпня 2022 року відбувся перший семінар в Академії. На цій зустрічі учасники ознайомились із самою організацією, одне з одним та із кураторами, окреслили теми завдань на весь курс навчання.
Три години спілкування промайнули дуже швидко і непомітно, оскільки були проведені ефективно, цікаво та енергійно.
Дякуємо Естонії за її підтримку у боротьбі із загарбниками!
Далі буде…

15_серпня"ВИКЛАДАЧІ
15_серпня"ВИКЛАДАЧІ

 

Доцент кафедри фізики

Ірина АЗНАУРЯН

Червень 2022 року

ЗАСІДАННЯ КАФЕДРИ ФІЗИКИ

30 червня 2022 року відбулося засідання кафедри фізики.
Головним питанням було обговорення результатів екзаменаційної сесії за весняний семестр 2021-2022 навчальний рік. Всі присутні відзначили, що в умовах воєнного стану необхідним та правильним є продовження роботи зі студентами, які за різних причин та обставин не змогли виконати всі види завдань навчальної діяльності та отримати результат у вигляді заліку чи екзамену.
Також викладачі кафедри заслухали інформацію проректора з навчальної та організаційно-виховної роботи проф. Бурдейної Н.Б. щодо планування роботи університету на осінній семестр 2022-2023 н.р.
Всі присутні одностайно підтримали стратегічний та тактичний план організації освітнього процесу, що запропонований керівництвом університету.


30_червня"ЗАСІДАННЯ
30_червня"ЗАСІДАННЯ

 

Вчений секретар кафедри фізики

Ірина АЗНАУРЯН

Можливості YOUTUBE для освіти

В межах співпраці Міністерства освіти і науки України та Google Україна 29 червня 2022 року відбувся онлайн-тренінг «Можливості YOUTUBE для освіти», на якому було розглянуто використання YouTube для синхронного та асинхронного онлайн-викладання та особливості інтеграції платформи до освітнього процесу.
За результатами цього онлайн-тренінгу викладач кафедри фізики Кузнецова Ірина Олександрівна склала відповідний тест і отримала сертифікат.


29_червня"Можливості

 

Асистент кафедри фізики

Ірина КУЗНЕЦОВА

ДО ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

В Україні 28 червня відзначають державне свято – День Конституції.
Сьогодні виповнюється 26 років з дня ухвалення Основного Закону. Цьогоріч Україна відзначає День Конституції в умовах воєнного стану, запровадженого через повномасштабне вторгнення росії. Саме завдяки нашим захисникам на КНУБА-Арені відбулася сьогоднішня товариська зустріч з футболу між збірними командами студентів і викладачів КНУБА та КНУ імені Тараса Шевченка.
Перед матчем учасників і вболівальників привітав ректор Київського національного університету будівництва і архітектури Петро КУЛІКОВ, побажавши гравцям вдалої і змістовної гри, а вболівальникам підтримувати своїх улюбленців.
Матч почався. На початку першого тайму ігровою ініціативою володіли гості, згодом наші футболісти призвичаїлися до умов, адже матч відбувався за спекотної погоди. Ситуація поступово вирівнялась. Гострі моменти почали виникати біля воріт кожної із команд. Свою майстерність та самовідданість продемонстрували голкіпери. У середині тайму одна із флангових атак нашої команди завершилась результативним взяттям воріт. Гості кинулись відігруватись і перевели м’яч на половину суперника. Коли здавалось, що на перерву команди підуть за мінімального рахунку 1:0, футболістам збірної КНУБА вдалось провести ідеальну контратаку, вивівши нашого нападника віч-на-віч із воротарем гостей. На перерву команди пішли за рахунку 2:0 на нашу користь.
Другий тайм пройшов у рівній боротьбі. Суперники обмінялись голами, встановивши остаточний рахунок 3:1 на користь господарів – збірної команди студентів і викладачів КНУБА.
Активними вболівальниками на футбольному матчі були і викладачі кафедри фізики – професор Наталія Бурдейна, асистент Яна Бірук, професор Валентин Глива та доцент Олександр Григорчук.
Кубки учасникам зустрічі вручив наш ректор Куліков Петро Мусійович, привітавши переможців змагань та побажавши усім присутнім нових успіхів у вирішенні нашого спільного головного завдання – побудови заможної демократичної України.
Ми усі сподіваємося і віримо, що незабаром наша країна повстане з попелу і знову стане вільною, адже ПЕРЕМОГА буде за нами.
Слава Україні!!!

28_червня"ДО
28_червня"ДО
28_червня"ДО
28_червня"ДО
28_червня"ДО
28_червня"ДО

 

Доцент кафедри фізики КНУБА

Олександр ГРИГОРЧУК

ПІДПИСАННЯ ДОГОВОРУ ПРО СПІВПРАЦЮ З ВРОЦЛАВСЬКИМ УНІВЕРСИТЕТОМ НАУКИ І ТЕХНІКИ

Незважаючи на воєнні обмеження 6 червня 2022 року ректором Київського національного університету будівництва і архітектури, проф. Петром Куліковим разом із деканом факультету інженерних систем і екології, проф. Олександром Приймаком з української сторони та проректором із науки, проф. Анджеєм Ожигаром разом з деканом факультету геоінженерії, гірництва та геології, проф. Радославом Зімрозом з польської сторони підписано Договір про співпрацю між Київським національним університетом будівництва і архітектури (КНУБА) та Вроцлавським університетом науки і техніки (ВУНТ).
В обговоренні форматів співпраці між КНУБА та ВУНТ взяли участь проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Олександр Ковальчук, проректор з навчальної та організаційно-виховної роботи, проф. кафедри фізики Наталія Бурдейна та проф. кафедри фізики Валентин Глива.
Підписанням договору КНУБА і ВУНТ підтвердили свою зацікавленість у розвитку співпраці у сфері наукових досліджень, викладанні та обміну студентами.
Сторони домовилися про такі форми співпраці
у сфері освіти:
• обмінюватися досвідом щодо методів навчання,
• обмінюватися співробітниками з метою проведення лекцій, семінарів тощо;

у сфері досліджень:
• здійснювати спільні дослідницькі проєкти,
• обмінюватися науково-технічною інформацією,
• координувати дослідження,
• обмінюватися науковими результатами у визначених галузях знань,
• публікувати результати досліджень у цих галузях,
• організовувати спільні семінари, конференції, симпозіуми тощо;

у сфері обміну студентами:
• створити умови, що дозволяють студентам навчатися в бакалавраті, аспірантурі чи докторантурі в установі-партнері, яка є стороною цієї угоди,
• обмінюватися студентами на один семестр або його частину, або на час, необхідний для виконання конкретного проєкту, практичного навчання чи підготовки дипломної роботи,
• проводити спільні студентські дослідницькі програми,
• обмінюватися студентами за схемами студентської практики.

06_червня"ПІДПИСАННЯ
06_червня"ПІДПИСАННЯ
06_червня"ПІДПИСАННЯ
06_червня"ПІДПИСАННЯ
06_червня"ПІДПИСАННЯ
06_червня"ПІДПИСАННЯ
06_червня"ПІДПИСАННЯ

 

Доцент кафедри фізики КНУБА

Тетяна ПЕТРУНЬОК

Травень 2022 року

ЗУСТРІЧ ІЗ МИКОЛОЮ ТОМЕНКОМ

19 травня 2022 року викладачі кафедри – професор Наталія Бурдейна, доцент Тетяна Петруньок та асистент Яна Бірук разом зі студентами, викладачами та співробітниками в урочистій обстановці зустрілися із Миколою Томенком – державним діячем, письменником, публіцистом. У «Зимовому саду» університету працівники бібліотеки розмістили книжно-ілюстративну виставку – експозицію «Трагічні події 2022 року в Україні крізь призму творчості Шевченка», яка висвітлювала творчий та життєвий шлях Шевченка, а також цікаві та рідкісні видання – перлини фонду бібліотеки. Це «Кобзар», виданий 1886 року.
Ректор Петро Куліков запросив присутніх на лекцію Миколи Томенка «Шевченкові заповіти для воюючої України з нагоди дня повернення (22.05.1861 р.) Тараса Шевченка до України. Присутні дізнались багато цікавих та маловідомих фактів з біографії Кобзаря, а також переглянули фільм, знятий М. Томенко на Канівській землі. Бібліотека університету отримала в дар від автора, Миколи Томенка, книги і альбом із особистим підписом.
Феномен Кобзаря – поняття невичерпне. Сьогодні «Кобзар» Тараса Шевченка – один із символів України, який оберігає, вчить, вселяє оптимізм у боротьбі кожного українця.


19_травня"ЗУСТРІЧ
19_травня"ЗУСТРІЧ
19_травня"ЗУСТРІЧ

 

Доцент кафедри фізики КНУБА

Тетяна ПЕТРУНЬОК

ЗАСІДАННЯ КАФЕДРИ ФІЗИКИ

12 травня 2022 року відбулося засідання кафедри фізики.
Одним з питань порядку денного було представлення к.пед.н. Петруньок Тетяни Броніславівни на звання доцента кафедри фізики.

Петруньок Т.Б. працює в КНУБА з 2013 року. Кандидат педагогічних наук з 2021 року зі спеціальності 13.00.02 – теорія та методика навчання (фізика). Дисертацію захищено 21 жовтня 2020 року у спеціалізованій вченій раді Д 26.053.06 Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова. З 2021 року працює на посаді доцента кафедри фізики.
Усі викладачі підтримали кандидатуру Петруньок Т.Б. щодо присвоєння вченого звання доцента кафедри фізики.

12_травня"ЗАСІДАННЯ

 

Вчений секретар кафедри фізики

Ірина АЗНАУРЯН

ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення. Викладачі кафедри фізики професор Наталія Бурдейна, професор Валентин Глива та асистент Олег Бесараб поклали квіти біля меморіалу героям Великої Вітчизняної війни на центральному майдані перед Київським національним університетом будівництва і архітектури. В минулі роки це було свято присвячене вшануванню подвигу Українського народу у Другій світовій війні. Але цього року життя внесло в святкування свої корективи. Тож, нинішнє 8 травня стало утвердженням спадкоємності традицій воїнів – переможців нацизму та нинішніх захисників України і консолідації суспільства довкола ідеї захисту України. Сьогодні фашистів на нашій землі змінили рашисти. І знову українці захищають рідну землю. Ненька Україна знову втрачає своїх синів і дочок. І кожен свідомий українець, приходячи на могили своїх дідів та прадідів з гордістю і повагою ставиться до їхніх героїчних подвигів, але й пишається звитягою героїв сьогоднішніх днів!
Новітня історія, яка пишеться славними нащадками українського війська в ці дні, кров’ю і величчю української нації – викорінить рашизм, як і наші українські герої 77 років тому покінчили з нацизмом гітлерівської Німеччини.


08_травня"ДО
08_травня"ДО
08_травня"ДО
08_травня"ДО
08_травня"ДО
08_травня"ДО

 

Доцент кафедри фізики КНУБА

Тетяна ПЕТРУНЬОК

Лютий 2022 року

ВІДКРИТТЯ ТРЕНАЖЕРНОГО ЗАЛУ У ГУРТОЖИТКУ № 1 СТУДМІСТЕЧКА КНУБА

Викладачі кафедри фізики професор Наталія Бурдейна та доцент Тетяна Петруньок взяли участь у відкритті тренажерного залу для студентів у гуртожитку № 1.
На відкритті був присутній ректор КНУБА Петро Куліков, члени ректорату університету і, звичайно, студенти. Відкриття спортивної кімнати в першому гуртожитку – це визначна подія для мешканців університетського кампусу.
Задля покращення умов проведення позанавчального часу з користю, адміністрацією КНУБА, була започаткована тенденція створювати або оновлювати спортивні кімнати у гуртожитках. Студенти залюбки підтримують таку ініціативу та допомагають у її реалізації.

22_лютого"ВІДКРИТТЯ
22_лютого"ВІДКРИТТЯ
22_лютого"ВІДКРИТТЯ
22_лютого"ВІДКРИТТЯ
22_лютого"ВІДКРИТТЯ
22_лютого"ВІДКРИТТЯ

 

Доцент кафедри фізики КНУБА

Тетяна ПЕТРУНЬОК

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЯ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Сьогодні, 18 лютого 2022 року, викладачі кафедри фізики проф. Наталія Бурдейна та доц. Тетяна Петруньок вшанували пам’ять студента Київського національного університету будівництва і архітектури, Героя Небесної Сотні Олександра Плеханова. Саші було 22 роки…
До вшанування героїзму, мужності і пам’яті приєдналися керівництво університету, співробітники, студенти, а також голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки, ректори провідних закладів вищої освіти України.

18_лютого"ВШАНУВАННЯ
18_лютого"ВШАНУВАННЯ
18_лютого"ВШАНУВАННЯ
18_лютого"ВШАНУВАННЯ
18_лютого"ВШАНУВАННЯ
18_лютого"ВШАНУВАННЯ

 

Доцент кафедри фізики КНУБА

Тетяна ПЕТРУНЬОК

ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ФІЗИКИ НА МІЖНАРОДНІЙ БУДІВЕЛЬНІЙ ТА ІНТЕР`ЄРНІЙ ВИСТАВЦІ KYIVBUILD UKRAINE-2022

16 лютого 2022 року професор кафедри фізики Наталія Бурдейна та доцент кафедри фізики Тетяна Петруньок брали участь у Міжнародній будівельній та інтер’єрній виставці KyivBuild – 2022.
Виставка представляє розмаїття послуг і продукції ринку будівництва – починаючи з ідеї архітектора до здачі проекту. Завдяки чітко сегментованій експозиції, відвідувачі мають можливість повною мірою ознайомитися із представленими новинками у сферах будівництва, архітектури, інтер’єрних рішень, ландшафтного дизайну.
Викладачі кафедри проводили активну профорієнтаційну роботу з відвідувачами виставки, розповіли про особливості навчання в КНУБА, факультети, перелік спеціальностей.

16_лютого"KYIVBUILD
16_лютого"KYIVBUILD
16_лютого"KYIVBUILD
16_лютого"KYIVBUILD
16_лютого"KYIVBUILD
16_лютого"KYIVBUILD
16_лютого"KYIVBUILD

 

Доцент кафедри фізики КНУБА

Тетяна ПЕТРУНЬОК

Шановні колеги, друзі!
Сьогодні у кожному куточку України – у маленькому селищі, у великому місті, на цій державній будівлі, у кожній школі та садочку, на півдні, де штормить Чорне море, на півночі, де ростуть багатолітні ліси, на заході, де стоять великі Карпати і на сході – де б’ються серця наших захисників, скрізь замайорить жовто-блакитний стяг.
Як символ нашої свободи, незалежності, цілісності та єдності. І зазвучить Гімн України мільйонами голосів різних поколінь – незламної української нації. Бо кожен з нас знає, що наша сила – в єдності!
Викладачі кафедри фізики брали участь у піднятті Державного Прапору України біля університету.
Зберігайте спокій і любіть нашу Україну!!!♥️
Слава нації, слава Україні!!!

16_лютого"День
16_лютого"День
16_лютого"День

 

Професор кафедри фізики КНУБА

Наталія БУРДЕЙНА

На кафедрі фізики ФІСЕ триває перевірка роботи викладачів у період дистанційного навчання

Перевірка

 

Завідувач

кафедри фізики КНУБА

Олена ПАНОВА

Січень 2022 року

На базі науково-дослідної лабораторії «Захист від техногенних впливів» на кафедрі фізики ФІСЕ проводяться наукові дослідження за напрямом діяльності: «Перспективні матеріали з керованими віброакустичними та електромагнітними характеристиками для зниження рівнів техногенних фізичних полів».
Метою діяльності є розроблення композиційних матеріалів на основі металовмісних мікро- та наноструктур для екранування електромагнітних та акустичних полів.
Науковцями нашої кафедри впродовж останнього часу вже отримано 8 патентів на корисні моделі:

Патент 138018 Шумозахисний та електромагнітний екран. Винахідники: Глива В.А., Левченко Л.О., Ніколаєв К.Д., Панова О.В., Тихенко О.М., Ходаковський О.В.

Патент

Патент 144972 Спосіб виготовлення композиційного матеріалу для екранування електромагнітного поля. Винахідники: Глива В.А., Левченко Л.О., Назаренко В.І., Панова О.В., Тихенко О.М., Халмуродов Б.Д.

Патент

Патент 144619 Градієнтний електромагнітний екран. Винахідники: Глива В.А., Кажан К.І., Левченко Л.О., Панова О.В., Тихенко О.М., Халмуродов Б.Д.

Патент

Патент 147191 Спосіб виготовлення композиційного матеріалу для екранування іонізуючих та неіонізуючих електромагнітних випромінювань. Винахідники: Бурдейна Н.Б., Глива В.А., Касаткіна Н.В., Панова О.В., Осадчий Б.М., Халмуродов Б.Д.

Патент

Патент 147574 Спосіб прискореного визначення морозостійкості бетону при різних температурах заморожування. Винахідники: Краснянський Г.Ю., Клапченко В.І., Панова О.В., Азнаурян І.О., Бірук Я.І.

Патент

Патент 149114 Спосіб виготовлення текстильного матеріалу для екранування електромагнітного поля. Винахідники: Панова О.В., Бурдейна Н.Б., Глива В.А., Азнаурян І.О., Бірук Я.І.

Патент

Патент 149126 Спосіб виготовлення електромагнітного екрана з градієнтом електрофізичних властивостей. Винахідники: Бурдейна Н.Б., Бірук Я.І., Колумбет В.П., Левченко Л.О., Панова О.В., Ходаковський О.В.

Патент

Патент 149053 Комплект для екранування електромагнітного поля. Винахідники: Бурдейна Н.Б., Бірук Я.І., Глива В.А., Левченко Л.О., Панова О.В., Тихенко О.М.

Патент

 

Завідувач

кафедри фізики КНУБА

Олена ПАНОВА

Подано проєкт науково-технічної (експериментальної) розробки, що виконуватиметься за рахунок видатків загального фонду державного бюджету.
Секція: Наукові проблеми матеріалознавства.
Назва проєкту: “Розробка інноваційних композиційних матеріалів на основі металовмісних мікро- та нано- структур для екранування електромагнітних і акустичних полів широкого частотного діапазону”.
Керівник: доктор технічних наук, професор Глива В.А.
Відповідальний виконавець: кандидат технічних наук, доцент Панова О.В.

Розробка

 

Завідувач

кафедри фізики КНУБА

Олена ПАНОВА

Науковцями кафедри фізики КНУБА доц.Пановою О.В., доц.Азнаурян І.О. та ас. Бірук Я.І. підготовлено п’ятеро студентів ФІСЕ для участі в Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з технічних наук зі спеціальності 263 “Цивільна безпека (Охорона праці)”

Науковцями

 

Асистент

кафедри фізики КНУБА

Яна БІРУК

Шановна Ірино Олександрівно!

Щиро вітаємо Вас з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, невичерпної енергії, нових наукових здобутків, творчих злетів та реалізації всіх життєвих задумів та мрій! Найголовніше в житті кожного з нас – здоров’я, тож бажаємо, щоб Ви та Ваші рідні завжди були здорові. Нехай не тільки цей день, але і все життя будуть наповнені світлом, теплом і добротою людей, що поряд, проявами їхньої уваги і любові! Щиро бажаємо все і скрізь встигати, професійно розвиватися і досягати необхідних висот.

Привітання

 

Колектив

кафедри фізики КНУБА

Оновлення навчально-матеріальної бази – шлях до покращення якості навчання

Відомо, що якість освітнього процесу в значній мірі залежить від стану навчально-матеріальної бази аудиторій і лабораторій, в яких ведеться підготовка майбутніх фахівців.
На кафедрі фізики цьому питанню приділяється важливе значення.
Співробітниками кафедри проводяться роботи з демонтажу старих та встановлення нових меблів.

Оновлення
Оновлення
Оновлення
Оновлення

 

Доцент

кафедри фізики КНУБА

Василь КЛАПЧЕНКО

Грудень 2021 року

14.12.2021 р. Студенти ФІСЕ взяли участь в І турі Всеукраїнського конкурсу

Студенти факультету інженерних систем та екології взяли участь в І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності “Цивільна безпека (Охорона праці)”. Завданнями конкурсу є стимулювання творчого самовдосконалення студентської молоді, виявлення та розвиток обдарованих студентів, сприяння реалізації їх здібностей, популяризація досягнень науки, техніки та інноваційних технологій.

На підставі аналізу та представлення авторами наукових робіт галузева конкурсна комісія вирішила визнати претендентами на участь у ІІ турі такі роботи:

1. «Застосування рідких захисних матеріалів для екранування електромагнітних полів» автора Сегеди Павла (група ЕК-31), науковий керівник: доцент Панова О. В. – завідувач кафедри фізики.
2. «Застосування рідких захисних матеріалів для екранування електромагнітних полів» авторів Трофименка Максима (група ТЗНС-21) та Смоленюка Руслана (група ТЗНС-21), науковий керівник: Азнаурян І. О. – доцент кафедри фізики.
3. «Дослідження екранування електромагнітного поля будівельними оздоблювальними матеріалами» авторів Богойко Любові, Цьоми Тетяни та Шевченка Олександра (групи ЕК-32, ЕК-31), науковий керівник: Бірук Я. І. – асистент кафедри фізики.
ІІ тур буде проведено на базі кафедри метрології та безпеки життєдіяльності Харківського національного автомобільно-дорожнього університету у квітні 2022 року.

 

Кандидат педагогічних наук,

доцент кафедри фізики КНУБА

Олександр ГРИГОРЧУК

Листопад 2021 року

15.11.2021р. Участь співробітників кафедри в благоустрої та озелененні території

15 листовада 2021 року викладачі та співробітники кафедри фізики взяли активну участь у благоустрої та озелененні території Київського національного університету будівництва і архітектури. Уздовж вул. Освіти на місці колишньої автостоянки біля центрального корпусу КНУБА було закладено сквер видатних будівельників України.
Окрім дерев, на алеї будуть розміщені пам’ятні знаки видатним будівельникам України, з яких чимало випускників нашого університету.

Закладання
Закладання
Закладання
Закладання

 

Завідувач

кафедри фізики КНУБА

Олена ПАНОВА

Підписано договір про співпрацю між КНУБА і ХНАДУ

Враховуючи взаємну зацікавленість та з метою об’єднання зусиль у вирішенні завдань щодо підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників, впровадження результатів наукових досліджень у освітній процес між Київським національним університетом будівництва і архітектури та Харківським національним автомобільно-дорожнім університетом укладено Договір про співпрацю.
Це передбачає організацію спільних заходів, а також сприятиме співробітництву в наукових проектах та програмах, в розвитку та використанні сучасних інформаційних технологій, обмін досвідом та надання консультацій між сторонами.

 

Кандидат педагогічних наук,

доцент кафедри фізики КНУБА

Олександр ГРИГОРЧУК

Підписано договір про співпрацю між КНУБА і Кременчуцьким національним університетом імені Михайла Остроградського

Для забезпечення національної кредитної мобільності, що полягає у взаємному обміні досвідом та з метою покращення якості підготовки фахівців, закріплення їхніх теоретичних знань на практиці між Київським національним університетом будівництва і архітектури та Кременчуцьким національним університетом імені Михайла Остроградського укладено Договір про співпрацю.
Це передбачає організацію спільних заходів, а також сприятиме співробітництву в наукових проектах та програмах, в розвитку та використанні сучасних інформаційних технологій, обмін досвідом та надання консультацій між сторонами.

 

Завідувач

кафедри фізики КНУБА

Олена ПАНОВА

Привітання з отриманням диплома кандидата педагогічних наук

Щиро вітаємо доцента кафедри фізики Київського національного університету будівництва і архітектури Олександра Михайловича Григорчука з успішним захистом дисертації та отриманням диплома кандидата педагогічних наук!

Бажаємо здоров’я, невичерпної енергії, нових наукових здобутків, творчих злетів та реалізації всіх життєвих задумів та мрій!

Привітання
Привітання

 

Завідувач

кафедри фізики КНУБА

Олена ПАНОВА

Участь в міжуніверситетській науково-освітній конференції

Напередодні представники кафедри фізики – завідувач кафедри доцент Панова О.В., професор Бурдейна Н.Б. та доцент Петруньок Т.Б. у складі делегації Київського національного університету будівництва і архітектури відвідали Сумський державний університет, який приймав міжуніверситетську науково-освітню конференцію, що відбувалася в рамках двосторонньої співпраці.
Метою візиту делегації нашого університету стало вивчення досвіду Сумського університету за основними напрямками його діяльності: учасники конференції ознайомилися із навчально-науковою базою СумДУ, можливостями студій, лабораторій та бібліотеки, а також мали можливість поспілкуватися із керівниками структурних підрозділів та загальноуніверситетських служб із відповідних напрямків роботи.

Участь
Участь
Участь
Участь
Участь

 

Кандидат педагогічних наук,

доцент кафедри фізики КНУБА

Олександр ГРИГОРЧУК

на головну сторінку кафедри