ЧЕРВЕНЬ 2022 р
Незважаючи на воєнний стан, наукове життя в Україні продовжується
У Національному університеті «Львівська політехніка» у співпраці з Львівським Національним університетом імені Івана Франка, а також іншими установами та організаціями, 26 та 27 травня 2022 року відбулась ХХ конференція «20TH International Scientific-Practical Conference “RESOURCES OF NATURAL WATERS IN CARPATHIAN REGION” Problems of protection and rational exploitation».
На конференції було обговорено широке коло питань, які стосуються актуальних проблем забезпечення населення якісною водою, а саме:
• ресурси природних питних і мінеральних вод Карпатського регіону, України, Європи та світу, їхній екологічний стан;
• гідротермальні й гідроенергетичні ресурси, а також рекреаційно-бальнеологічний потенціал Карпатського регіону та України;
• водопостачання та проблеми раціонального використання прісних вод;
• сучасні методи і технологи кондиціювання стічних вод;
• сучасні технологи питної та бутильованої води;
• сучасні методи водопідготовки для промислових виробництв;
• проблеми охорони транскордонних водних басейнів;
• інтеграція досліджень природних вод до пріоритетів Європейського Союзу;
• підготовка фахівців із проблем водопідготовки та водоочищення.
Посилання на сайт – https://lpnu.ua
Захід був присвячений 150-річчю хіміко-технологічної освіти та науки у Львівській політехніці і проходив у змішаному форматі. Запрошення на конференцію отримали також і співробітники КНУБА. Доцент кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА Кушка О.М. та старша наукова співробітниця Інституту гідромеханіки НАН України Степова Н.Г. зробили доповідь на тему: «Correlation between environmental legislation and eutrophication of water bodies».
Цікавий факт: в аудиторії, де проходила конференція, в липні 1912 року була прочитана лекція двічі лауреаткою Нобелівської премії Марією Склодовською-Кюрі.
За результатами конференції в електронному вигляді вийшов збірник наукових статей її учасників.
К.т.н., доцент кафедри водопостачання та водовідведення Кушка О.М.
9 червня 2022 року Продовжується профорієнтаційна робота на факультеті інженерних систем та екології
В червні місяці на факультеті інженерних систем і екології (кафедра водопостачання та водовідведення) було підготовлено рекламний банер та розміщено за допомогою Спілки освітян України на сайті Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді з метою привернення уваги випускників шкіл України до факультету.
Восьмого червня банер з’явився на сайті https://nenc.gov.ua .
Запрошуємо всіх охочих отримати вищу освіту в галузі сучасних інженерних систем життєзабезпечення людини та екології до нашого факультету.
К.т.н., доцент кафедри водопостачання та водовідведення Кушка О.М.
ТРАВЕНЬ 2022 р
30 травня 2022 року відбувся захист наукових магістерських робіт
30 травня 2022 року відбувся захист наукових магістерських робіт. Захист проходив в змішаному режимі. Не дивлячись на військову обстановку, повітряні тривоги і участь нашого магістру в територіальній обороні, захист відбувся на високому рівні. Здобувач показав відмінні знання і отримав дипом з відзнакою. Заболотному Родіону Ігоровичу було рекомендовано вступ до аспірантури.
Завідувач кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА д.т.н., професор Хоружий Віктор Петрович
ОЛІМПІАДА З ДИСЦИПЛІНИ ІНЖЕНЕРНА ГІДРАВЛІКА
У травні 2022 р. на кафедрі водопостачання та водовідведення було проведено олімпіаду з дисципліни ІНЖЕНЕРНА ГІДРАВЛІКА серед студентів 2-го курсу ФІСЕ.
Конкурсні завдання включали у себе задачі на дослідження руху рідини у відкритих руслах. Цього року учать в олімпіаді взяли студенти спеціальностей “Водопостачання та водовідведення” та ”Гідротехнічне будівництво”.
Особливістю цьогорічної олімпіади було те, що вона відбувалася дистанційно у складний час, що вносило певні труднощі в її проведення.
Перше місце посіла студентка 2-го курсу ВВ-21 Поліна Малашевська.
На другому місці – студентка групи ВВ-21 Уляна Петрик.
Третє місце з однаковою сумою балів посіли зразу кілька студентів групи ВВ-21: Іван Кучеренко, Вікторія Шимків та Анастасія Гук.
Журі олімпіади у складі доцентів Павлова Є.І. і Гіжі О.О. щиро вітають переможців олімпіади та бажають всім подальших успіхів у навчанні!
К.т.н., доцент кафедри “Водопостачання та водовідведення” Гіжа О.О.
24-27 травня 2022 року Викладачі ФІСЕ прийняли участь у 3-й міжнародній конференції ON SUSTAINABLE FUTURES: ENVIRONMENTAL, TECHNOLOGICAL, SOCIAL AND ECONOMIC MATTERS
24-27 травня 2022 р. Відбулась третя міжнародна конференція Оn sustainable futures: environmental, technological, social and economic matters, Кривий Ріг.
Викладачі кафедри водопостачання та водовідведення проф. Дупляк О.В. та доцент Величко С.В. прийняли участь в WORKSHOP Water Management and Environmental Engineering (WaterManEnvE-2022)Rivne, який традиційно організовується Національним університетом водного господарства та природокористування (НУВГП).
Головували на секції к.т.н. Клімов Сергій (НУВГП) та к.п.н. Нечипуренко Павло (Криворізький державний педагогічний університет). В роботі секції прийняли участь: Київський національний університет будівництва і архітектури, Національним університетом водного господарства та природокористування, Мелітопольський державний педагогічний університет, Економічний університет в Катовіце, Український державний університет науки і технологій, Державний університет «Житомирська політехніка», Державний університет Північної Кароліни, Національний університет біоресурсів та природокористування України, Миколаївський національний аграрний університет.
Цього року конференція проходила дистанційно. З відеопрезентаціями можна ознайомитися за посиланням: https://sites.google.com/nuwm.edu.ua
Сподіваємося зустрітися наступного року.
Віримо в Збройні сили України.
Кафедра водопостачання та водовідведення доцент Величко С.В.
Олімпіада з дисципліни ТЕХНІЧНА МЕХАНІКА РІДИНИ І ГАЗУ
У травні 2022 року на кафедрі водопостачання та водовідведення було проведено олімпіаду з дисципліни ТЕХНІЧНА МЕХАНІКА РІДИНИ І ГАЗУ серед студентів 2-го курсу ПЦБ.
Традиційно конкурсні завдання включають у себе задачі на гідростатику, гідродинаміку, розрахунки руху рідини у напірних трубопроводах.
Цього року в олімпіаді взяли участь 14 студентів спеціальність “Промислове цивільне будівництво”.
Особливістю цьогорічної олімпіади було те, що вона проводилася дистанційно, що вносило деякі особливості в її проведення.
В організації та проведенні олімпіади активну участь прийняли співробітники кафедри “Водопостачання та водовідведення” доценти Гіжа О.О. та Павлов Є.І. Інформаційна підтримка та супроводження он-лайн формата Олімпіади на сайті www.k123.org.ua доцент Нечипор О.М.
Вітаємо студентів:
- I місце – студент 2-го курсу групи ПЦБ-21 Гедзюк Андрій;
- II місце – студентка групи ПЦБ-22 Варга Джастін;
- III місце – студентка групи ПЦБ-21 Хоружий Антон.
Голова оргкомітету олімпіади доцент Копаниця Ю.Д.
17 травня 2022 року на занятті з дисципліни “Налагодження, пуск та експлуатація ГТС”
Студентка групи ГБ-51м Курбанова Тетяна на занятті з дисципліни “Налагодження, пуск та експлуатація ГТС” виступила з презентацією, де представила результати власних спостережень щодо організації шлюзування на Гета-каналі у Швеції, який сполучає місто Гетеборг з Балтійським морем. Цінний практичний досвід, отриманий нею при дослідженні конструктивних особливостей елементів шлюзу на околицях міста Берг, безумовно, сприятиме зростанню професійного рівня та закріпленню раніше здобутих в університеті теоретичних знань. Дякуємо доповідачці за змістовний виступ, відповіді на запитання, цікаві фото- й відеоматеріали та зичимо подальших успіхів у формуванні її як справжнього фахівця у сфері гідротехнічного будівництва. Бажаємо мирного неба та змоги якнайшвидшого повернення до рідної Альма-матер.
Професор кафедри водопостачання та водовідведення Хомутецька Т.П.
ЛЮТИЙ 2022 р
Лабораторна база кафедри «ВВ»
Значна увага в університеті приділяється оновленню лабораторної бази кафедр. Так, на кафедрі водопостачання та водовідведення проведено модернізацію науково-дослідної лабораторії. Після капітального ремонту приміщень було закуплено сучасне лабораторне обладнання, проведено навчання персоналу і пройдено акредитацію лабораторії.
Для зручності проведення занять зі студентами та аспірантами кафедри в приміщенні лабораторії відремонтовано і оснащено сучасним мультимедійним забезпеченням навчальний клас.
Одним з головних завдань при створенні лабораторії було навчати студентів бакалаврату методикам аналізування проб з використанням новітнього лабораторного обладнання при визначенні концентрацій забруднюючих речовин, що знаходяться в питній воді, у стічних водах, в природних водних об’єктах. Це досягається шляхом проведення зі студентами лабораторних робіт, де вони отримують необхідні знання і навички.
Не менш важливим завданням лабораторії є забезпечення проведення наукових досліджень викладачами кафедри, аспірантами та студентами магістратури з питань технологій водоочищення, гідравліки, водопостачання та водовідведення.
Крім того, в лабораторії проводяться дослідження якості води в рамках господарсько-договірних робіт, здійснюється підвищення кваліфікації лаборантів у відповідності до договорів співпраці, які були заключні на кафедрі.
Періодично в лабораторії проводяться цільові екскурсії із зацікавленими сторонами, здійснюються профорієнтаційні заходи з учнями і вчителями шкіл, що дозволяє продемонструвати забезпечення в університеті якісного освітнього процесу, а також можливості для реалізації наукової діяльності на основі проведення експериментальних досліджень.
Наприкінці 2021 року була введена в дію нова лабораторна установка, яка імітує роботу очисних споруд і дозволяє відстежити зміну ефективності водоочищення при різних умовах і технологічних параметрах процесу. Це відкриває великий спектр і можливості для проведення експериментальних досліджень і підготовки наукових робіт.
Завідувач кафедри водопостачання та водовідведення проф. Хоружий В.П.
Навчальний процес, аудиторії кафедри «ВВ»
В університеті велика увага приділяється створенню належних умов для впровадження сучасних технологій навчання студентів. Так, на кафедрі водопостачання та водовідведення КНУБА відремонтовано й оснащено новим мультимедійнім обладнанням аудиторію 271, що дозволяє демонструвати на екрані ілюстративні та відеоматеріали за темами лекційних і практичних занять.
Це дає змогу значно поліпшити ефективність сприйняття здобувачами вищої освіти теоретичних основ навчальних дисциплін, розвинути практичні навички з перспективою майбутнього застосування здобутих знань і вмінь вже в якості фахівців з водопостачання, водовідведення, гідротехнічного будівництва, підготовку і випуск яких забезпечує колектив кафедри.
Впровадження в освітній процес інтерактивної панелі дає можливість проведення на високому професійному й науковому рівні занять зі студентами та аспірантами як аудиторно, так і дистанційно, що особливо актуально в період дії карантинних обмежень.
Професор кафедри водопостачання та водовідведення Хомутецька Т.П.
Участь магістрів в науковій роботі кафедри водопостачання та водовідведення
На кафедрі водопостачання та водовідведення, яка є випусковою для магістрів спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» освітньо-професійної програми «Гідротехнічне будівництво» студенти приймають активну участь в науковій роботі. Студенти Курбанова Тетяна (керівник доц. Величко С.В.) та Прокопенко Ігор (керівник доц. Дупляк О.В.) стали переможцями І туру Всеукраїнського конкурсу студентських робіт. Вітаємо та бажаємо перемоги в ІІ турі конкурсу.
Доцент кафедри водопостачання та водовідведення Величко С.В.
2 лютого 2022р Вітаємо з перемогою в І турі Всеукраїнського конкурсу студентських робіт
На кафедрі водопостачання та водовідведення, яка є випусковою для магістрів спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» освітньо-професійної програми «Гідротехнічне будівництво» студенти приймають активну участь в науковій роботі. Студенти Курбанова Тетяна (керівник доц. Величко С.В.) та Прокопенко Ігор (керівник доц. Дупляк О.В.) стали переможцями І туру Всеукраїнського конкурсу студентських робіт. Вітаємо та бажаємо перемоги в ІІ турі конкурсу.
Доцент кафедри водопостачання та водовідведення Величко С.В.
Підготовка фахівців зі спеціальності 194. Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології
Випускаюча кафедра «Водопостачання та водовідведення» факультету інженерних систем та екології готує фахівців в галузі архітектури та будівництва. Студенти отримують ґрунтовні знання з інженерної гідравліки, гідроенергетичних розрахунків, будівництва ґрунтових та залізобетонних гідротехнічних споруд, протипаводкових споруд, екологічної оцінки гідротехнічного будівництва, очистки стічних вод та водопідготовки. Особлива увага приділяється вивченню методів розрахунку на сучасних програмних комплексах: Midas GTS NX, Seep/W, Slope/W, Sigma/W, “EPANET”, “ZuluHydro”, що надає значну перевагу на ринку праці.
Запрошуємо до навчання у КНУБА!
Доцент кафедри водопостачання та водовідведення Величко С.В.
22 січня 2022 Доцент Кравчук О.А. прийняв участь у Родинному фестивалі «Майбутня професія»
Доцент кафедри водопостачання та водовідведення Кравчук Олександр Андрійович прийняв участь у Родинному фестивалі Family Space: «Майбутня професія», який проходив 22 січня 2022 року у Київському Палаці дітей та юнацтва.
На фестивалі доц. Кравчук О.А. разом з іншими співробітниками КНУБА представляв наш університет та поспілкувався з потенційними вступниками та їх батьками. У відвідувачів було багато запитань, що стосувалися вступної кампанії у 2022 році, особливостей навчання в університеті, переліку спеціальностей, навчання на підготовчих курсах.
В Київському національному університеті будівництва та архітектури на базі Інституту інноваційної освіти КНУБА вже в лютому 2022 року відкриваються курси відеоблогерів
Мрієте мати тисячу фоловерів? Стати відомим блогером? Отримати знання про те, як це професійно зробити можна на курсах відеоблогерів в ВСП «Інститут інноваційної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури».
В рамках курсів Ви маєте можливість отримати актуальні і корисні знання , які допоможуть знімати якісний контент, створити власний YouTube-канал, професійно його розвивати і залучати підписників.
Заняття 50х50 теорія і практика: самостійна творча робота, тестові відеоролики, підсумкова робота. Інтерактивний підхід дозволить легко засвоїти велику кількість інформації, оцінити самостійно свою роботу і проаналізувати креативні ідеї колег. Навчання на курсі передбачає створення власних відеороликів, найкращі з яких ми розмістимо на YouTube-каналі КНУБА. Заняття тривають 3 тижні два рази в тиждень у вечірній час та в перший половини дня по суботах.
Вартість курсу 980 гривен. Для студентів КНУБА та ІІНО КНУБА знижка 20%. Найкращі студенти будуть працевлаштовані.
- Записуйтесь у Google- формі – https://docs.google.com;
- пишіть – iino@iino.knuba.edu.ua;
- facebook – www.facebook.com;
- instagram – www.instagram.com;
телефонуйте (044) 245-48-56(82); (044) 587-19-64; кількість місць обмежена.
Провідний фахівець інформаційно-аналітичного відділу Вікторія Котьолкіна
ОЛІМПІАДА З ТЕХНІЧНОЇ МЕХАНІКИ РІДИНИ І ГАЗУ студентів “ТГПіВ”
У грудні 2021р на факультеті інженерних систем та екології відбулася олімпіада з дисципліни ТЕХНІЧНА МЕХАНІКА РІДИНИ І ГАЗУ серед студентів 2-го курсу.
Конкурсні завдання включали у себе задачі на основні теми курсу з гідростатики і гідродинаміки.
Цього року в олімпіаді брали учать студенти спеціальності “Теплогазопостачання та вентиляція”.
Дистанційне навчання внесло деякі корективи у проведення цієї олімпіади.
Перше місце посіла студентка 2-го курсу групи ТВ-21 Закревська Анастасія.
На другому місці – студент групи ТВ-1с Емельяненко Олександр.
На третьому місці – студентка групи ТВ-21 Білоус Вікторія.
Журі олімпіади у складі доцентів Павлова Є.І., Гіжі О.О. та Копаниці Ю.Д. щиро вітають переможців олімпіади та бажають всім подальших успіхів у навчанні!!!
К.т.н., доцент кафедри “Водопостачання та водовідведення” Гіжа О.О.
Результати перевірки РГР в п’яти групах архітектурного факультету
В осінньому семестрі 21/22 навчального року на архітектурному факультеті з дисципліни «Інженерне забезпечення будівель і споруд» (кафедра ВВ) студентам було запропоновано виконати РГР з використанням семи комп’ютерних програм. Таким чином, переважну більшість розрахунків студенти виконували з допомогою комп’ютерних програм. Такий підхід до виконання РГР був запропонований у п’яти з дванадцяти груп четвертого курсу.
Загальна кількість студентів у п’яти групах без врахування відрахованих, не допущених тощо – 96 осіб. Вчасно виконали завдання – 90 осіб (93,8%). Середній бал по окремим групам: 94,4; 97,1; 92,3; 94,7; 93,9. Середній бал по всім п’яти групам – 94,5.
Ідеалу, щоб всі 100% студентів зробили вчасно, досягти не вдалось, але таки показники неможливо було досягти без застосування розрахункових програм. Це, беззаперечно, один з варіантів підвищення зацікавленості студентів до виконання розрахункових робіт, а також підвищення якості та ефективності навчання.
Кандидат технічних наук, доцент кафедри водопостачання та водовідведення Кушка Олександр Миколайович
Грудень 2021 р
29 грудня 2021 року В «Лабораторії води» КНУБА нове обладнання
Фахівцями «Лабораторії води» під керівництвом доцента Терновцева О.В. розроблено, запроектовано і зібрано високотехнологічну установку для відпрацьовування технологій очищення питної води.
ЕТАПИ ЗБИРАННЯ
Установка дозволяє проводити різноманітні дослідження процесів і методів очистки природної води з будь якого джерела. Це може бути вода із реальної свердловини, забруднена, наприклад, іонами заліза, марганцю, фтору, сірководню і т.і., або вода з річки, ставка, водосховища, яка потребує знебарвлення, зменшення каламутності і т.п. Також є можливість, в якості вихідної води, подавати модельні розчини, створюючи (імітуючи) різноманітні забруднювачі і підбирати кращі технології для видалення таких забруднювачів. У такому випадку підготовка модельної води проходить безпосередньо в самій установці.
ПУСКО-НАЛАГОДЖЕННЯ
Установку обладнано зменшеними копіями реальних споруд, які використовуються у практиці підготовки питної води. В складі установки є насоси для подачі вихідної (забрудненої) води, насоси-дозатори, які забезпечують подачу різних реагентів, і дозволяють в лабораторних умовах підібрати найкращі реагенти для конкретної води. Передбачено окремий відвід очищеної в установці води і осаду, який утворився в процесі очистки, для подачі на наступні ступені очищення (за необхідності), тобто установку виконано модульною . До неї можна приєднувати окремі додаткові блоки, наприклад, блок для знезараження води.
Всі процеси проходять в реальному часі і гнучко можна змінювати важливі параметри (витрата, швидкість, дози і види реагентів і т.і.), контролювати якість проходження процесу на різних етапах допомагають передбачені пробовідбірники.
Можливості побудованої установки дозволяють виконувати лабораторні роботи студентами, магістрами КНУБА, проводити складні наукові дослідження, аспіранти мають можливість використати установку для відпрацювання своїх наукових наробок.
Подібних установок існує не більше 20 в університетах всьго світу, вона має деякі унікальні особливості, і тому окремо слід зазначити потенційну можливість комерційного використання установки.
Науковці з інших ВНЗ мають можливість проводити власні наукові дослідження.
Водоканали отримають можливість перевіряти більш сучасні реагенти, технології, методи на реальних природних водах, оскільки введення новітніх технологій або реагентів одразу на великих об’єктах водоспоживання є складним і не завжди передбачуваним кроком, використання лабораторної установки може пришвидшити перехід на більш сучасні методи/реагенти, що позитивно відобразиться на мешканцях, які отримають якісну питну воду.
Установку збирали безпосередньо власними силами в Лабораторії води, але для її створення залучались деякі елементи, виконані сторонніми організаціями. Тому хочемо подякувати нашим партнерам – компанії Grundfos і компанії Pobi Water за допомогу в комплектації установки насосами і ємностями.
Окрема подяка керівництву КНУБА за погодження фінансувати цей проект.
А Лабораторія води сумісно з кафедрою автоматизації КНУБА продовжує роботи по створенню сучасної мікропроцесорної автоматизованої системи керування процесами очистки води, яку буде випробовано та відлагоджено на цій установці.
Керівник «Лабораторії води» КНУБА, доцент Терновцев О.В.
22 грудня 2021 року Перший день захисту магістерських робіт на кафедрі “Водопостачання та водовідведення”
Сьогодні перший день захисту магістерських робіт на кафедрі “Водопостачання та водовідведення”. Державна атестаційна комісія заслухала доповіді магістрів та задавала запитання по виконаній роботі. Приємно відмітити, що не зважаючи на переважно дистанційну форму навчання, студенти показали хороші знання і підтвердили оцінки отримані на екзаменах.
Завідувач кафедри “Водопостачання та водовідведення” професор Хоружий В.П.
17 грудня 2021 року Атестація наукових кадрів вищої кваліфікації
Завідувач кафедри професор Хоружий В.П. прийняв участь в атестації наукових кадрів вищої кваліфікації. Цього разу в якості опонента на захисті докторської дисертації Волка Павла Павловича «Науково-практичні засади системної оптимізації різнорідних параметрів дренажних систем», який відбувся в спеціалізованій вченій раді Д 47.104.01 Національного університету водного господарства природокористування 17.12.2021.
Завідувач кафедри професор Хоружий В.П.
14.12.2021 р. Викладачі кафедри взяли участь у першості університету з футзалу
14 грудня 2021 року у спорткомплексі КНУБА відбувся турнір із першості університету з футзалу серед викладацьких команд, який був присвячений 90-річчю нашого університету.
До складу збірної команди ФІСЕ+БТФ входили: перший проректор Чернишев Д.О. (ФІСЕ), проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Ковальчук О.Ю. (БТФ), доценти кафедри водопостачання і водовідведення: Самченко Д.М. (ФІСЕ), Кравчук О.А. (ФІСЕ), асистент кафедри ВВ Любенко В.В. (ФІСЕ), аспірант кафедри теплотехніки Хамко М.І. (ФІСЕ).
Фінальний матч видався напруженим і драматичним, основний час завершився нічиєю 1-1, а в серії пенальті наша команда поступилась факультету ГІСУТ, яка і посіла перше місце. Третє місце посіла команда будівельного факультету, яка перемогла команду ФАІТ.
Вітаємо збірну команду ФІСЕ+БТФ з почесним другим місцем у першості університету з футзалу серед викладацьких команд та бажаємо подальших перемог!
к.т.н., доцент кафедри водопостачання та водовідведення Кравчука О.А.
13.12.2021 р. Зведені дані про учасників ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «ERE-2021»
Країни-учасниці (6): Україна, Польща, Білорусь, Туреччина, США, Канада
Загальна кількість 162 осіб з 19 ЗВО (12 з України) 79 доповідей
в т.ч. КНУБА 92
НТУУ КПІ | 2 |
ХНУБА | 2 |
ХНУМГ | 6 |
ОДАБА | 3 |
НУ ЛП | 8 |
НУВГП | 3 |
Рівненський держ. гуманіт. ун-т | 1 |
НУ Чернігівська політехніка | 1 |
Таврійський держ. агротехнол. ун-т | 2 |
Криворізький націон.ун-т | 1 |
НУ Києво-Могилянська акад. | 1 |
НУ Полтавська політехніка | 1 |
Люблінська політехніка | 8 |
Ченстохова технол.ун-т | 2 |
Білосток технолог.ун-т | 1 |
Білоруський держ.ун-т харч.та хім.технол. | 1 |
Держ.ун-т Східний Теннессі | 1 |
Сакарійський ун-т | 3 | Медичний ун-т Манітобо | 1 |
Дійсних академіків та чл.-кор. НАНУ | 3 |
Докторів наук | 35 |
Кандидатів наук (включно з Ph.D.) | 67 |
Студентів та аспірантів | 27 |
Представники НДІ, в т.ч. НАНУ | 20 |
Професійні проектні та експлуатаційні | 18 |
Доцент кафедри “Водопостачання та водовідведення” Аргатенко Т.В.
13.12.2021 р. Аналіз результатів наукової роботи кафедри “Водопостачання та водовідведення” за 2021 р.
13 грудня 2021 р. на кафедрі водопостачання та водовідведення КНУБА проведений аналіз результатів наукової роботи кафедри за 2021 р.
В 2021 році значно покращились показники наукової роботи кафедри по виданню статей, що індексуються в наукометричних базах даних Scopus. Надруковано 14 статей та ще 3 статті вийдуть до кінця року
Збільшився інтерес до наукової роботи студентів: 18 студентів факультету ФІСЕ та Архітектурного прийняли участь в науковій роботі по тематиці кафедри водопостачання та водовідведення. Особливо слід відзначити роботу зі студентами доц. к.т.н. Кушки О.М. (8 студентів) та проф., д.т.н. Хомутецької Т.П. (7 студентів).
Бажаю всім співробітникам кафедри плідної роботи в наступному році та більш активної участі в конференціях!
Аналіз результатів наукової роботи кафедри 2020-2021 рр.
Таблиця результатів наукової роботи кафедри 2020 р.
Таблиця результатів наукової роботи кафедри 2021 р.
Доцент кафедри “Водопостачання та водовідведення” Величко С.В.
12.12.2021 р. УЧАСТЬ СТУДЕНТІВ-АРХІТЕКТОРІВ В РОБОТІ СЕКЦІЇ «ІНЖЕНЕРНІ МЕРЕЖІ, АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ТА ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ БУДІВНИЦТВА» МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «БУД МАЙСТЕР КЛАС 2021»
У роботі конференції «Буд-майстер-клас-2021» секція №4 «Інженерні мережі, автоматизовані системи та екологічні аспекти будівництва» взяли участь вісім студентів четвертого курсу архітектурного факультету. Їх зацікавили теми: «Використання професійної термінології в нормативних документах України за фахом водопостачання та водовідведення» та «Європейська та українська нормативна база з питання якості води у внутрішніх мережах». Адже, як кажуть у Китаї: «Експерт бачить сутність речей, у той час як обиватель тільки поверхню» (Худе Лань).
Студентка Матвійчук Мілена
Студентка Більмач Дар’я
Студентка Валявська Єлизавета
Студентка Звірич Ганна
Студент Сорокін Олексій
Студент Парфенюк Георгій
Студентка Салій Олена
Студент Конецул Богдан
Теми виявились цікавими не тільки для доповідачів, але і для учасників конференції, які ставили різноманітні питання для кращого розуміння суті. Інтерес до даної проблематики у студентів не випадковий, бо, як свого часу сказав Антуан де Сент-Екзюпері: «Вода, у тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуються, не відаючи, що ти таке. Не можна сказати, що ти необхідна для життя: ти – саме життя. Ти наповнюєш нас радістю, яку не пояснити почуттями. З тобою до нас повертаються всі ті можливості, від яких ми відмовились».
Доцент, к.т.н. кафедри ВВ Кушка О.М.
11.12.2021 р. НОВА ФОРМА РГР «Інженерне забезпечення будівель і споруд»
У цьому навчальному році вперше на четвертому курсі архітектурного факультету при виконанні розрахунково-графічної роботи «Інженерне забезпечення будівель і споруд» було запропоновано студентам скористатись для розрахунків комп’ютерними програмами.
Усі розрахунки внутрішніх мереж холодного та гарячого водопостачання житлових будинків і каналізаційного випуску побутових стічних вод в РГР були виконані за допомогою програм.
При виборі вихідних даних до РГР за прізвищем виконавця студенти отримали понад 100 індивідуальних завдань, з якими переважна більшість впоралась швидко та без помилок.
Фрагмент вихідного завдання наведено нижче.
Доцент, к.т.н. кафедри ВВ Кушка О.М.
РЕЗУЛЬТАТИ ОЛІМПІАДИ з дисципліни «Інженерне забезпечення будівель і споруд» на архітектурному факультеті
У жовтні 2021 року на четвертому курсі архітектурного факультету в групах АРХ 41а – АРХ 48 (всього 12 груп) було проведено олімпіаду з дисципліни «Інженерне забезпечення будівель і споруд». Олімпіада проводилась окремо для двох потоків по 6 груп. Студентам було запропоновано дві задачі та 4 питання, які були різними для кожного потоку, щоб гарантувати новизну отриманих завдань.
Серед учасників першого потоку переможницею стала студентка групи 42а ГРИЩУК СОФІЯ.
У другому потоці перемогу здобула студентка групи 44а ДІМІТРІЄВА СОФІЯ.
Абсолютною переможницею стала ГРИЩУК СОФІЯ, яка правильно розв’язала обидві задачі.
Слід зазначити, що з відповідями на питання певні труднощі були в усіх учасників олімпіади – з переможницями включно.
Крім того, призерками олімпіади стали ШЕВЧЕНКО ТЕТЯНА, ПОПОВА ГАННА і КОВАЛЬЧУК ОЛЬГА, які розділили між собою друге та третє місця.
Незважаючи на те, що юнаки теж взяли участь в олімпіаді, – цього разу жодному з них не пощастило.
Доцент, к.т.н. кафедри ВВ Кушка О.М.
ОЛІМПІАДА
З ТЕХНІЧНОЇ МЕХАНІКИ РІДИНИ І ГАЗУ
З ТЕХНІЧНОЇ МЕХАНІКИ РІДИНИ І ГАЗУ
Наприкінці листопада 2021р. ( 24 листопада) на кафедрі водопостачання та водовідведення було проведено олімпіаду з дисципліни ТЕХНІЧНА МЕХАНІКА РІДИНИ І ГАЗУ серед студентів 2-го курсу ФІСЕ.
Традиційно конкурсні завдання включають у себе задачі на гідростатику, гідродинаміку, розрахунки руху рідини у напірних трубопроводах.
Цього року в олімпіаді взяли участь 13 студентів спеціальностей Водопостачання та водовідведення” та ”Гідротехнічне будівництво”.
Особливістю цьогорічної олімпіади було те, що вона проводилася дистанційно, що вносило деякі складнощі в її проведення.
Вітаємо студентів:
- I місце – студент 2-го курсу групи ГБ-21 Роман Проскура;
- II місце – студентка групи ВВ-21 Уляна Петрик;
- III місце – студентка групи ВВ-21 Анастасія Гук.
Організаційний комітет олімпіади доценти кафедри водопостачання та водовідведення Гіжа О.О., Копаниця Ю.Д., Павлов Є.І. щиро вітають переможців олімпіади та бажають їм подальших успіхів у навчанні!
Голова оргкомітету олімпіади доцент Гіжа О.О.
07 грудня 2021 року лекція на тему “Високотехнологічне обладнання будинків. Новітні технології, матеріали і оптимальні рішення, що застосовуються в сучасній сантехніці”
7 грудня у рамках співпраці між кафедрою Водопостачання і водовідведення Київського національного університету будівництва і архітектури та компаніями “Hutterer&Lechner” (Австрія) і “Duker ” (Німеччина)для студентів третього курсу Будівельного факультету, які навчаються за освітньою програмою “Промислове і цивільне будівництво” була проведена лекція на тему “Високотехнологічне обладнання будинків. Новітні технології, матеріали і оптимальні рішення, що застосовуються в сучасній сантехніці”. лекція підготовлена в рамках курсу “Водопостачання та водовідведення” для груп ПЦБ -34,ПЦБ-33,ПЦБ-35,ПЦБ-36.Партнери кафедри надали студентам вичерпну інформацію про каналізаційні та дренажні системи і системи збору води з плоских дахів, що експлуатуються, з терас і озеленених дахів. Щиро дякуємо партнерам кафедри, представникам компаній Матвійчуку Сергію Юрійовичу ( “Hutterer&Lechner”) та Таранчуку Сергію Васильовичу( “Duker”) за цікавий та корисних матеріал, презентований під час лекції. Сподіваємося на майбутню співпрацю, бо саме такі заходи корисні, ефективні і сприяють обміну знаннями і досвідом між студентами, викладачами та роботодавцями.
Начальник відділу моніторингу якості підготовки фахівців КНУБА,
доцент кафедри Водопостачання та водовідведення Зоря О.В.,
Керуючий “Лабораторією води”, доцент кафедри Водопостачання та водовідведення Терновцев О.В.
03 грудня 2021 року Профорієнтаційна робота
03.20.2021 року доцент кафедри водопостачання та водовідведення Кравчук Олександр Андрійович та декан факультету інженерних систем та екології Приймак Олександр Вікторович в рамках проведення профорієнтаційної роботи відвідали Житомирський агротехнічний та Новоград-Волинський політехнічний фаховий коледжі.
Під час візиту були проведені профорієнтаційні бесіди з випускниками спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія», які навчаються за освітніми програмами «Обслуговування устаткування систем водопостачання та водовідведення» і «Монтаж, обслуговування устаткування систем газопостачання» з метою їх заохочення до вступу та продовження навчання в КНУБА. Під час спілкування студенти активно цікавились нашим університетом, умовами вступу, навчальним процесом, перспективами працевлаштування, а також студентським дозвіллям.
к.т.н., доцент Олександр Кравчук
01-03 грудня 2021 року студенти та аспіранти кафедри водопостачання та водовідведення прийняли участь у «БУД-МАЙСТЕР-КЛАС-2021»
01-03 грудня 2021 року студенти та аспіранти кафедри водопостачання та водовідведення прийняли участь у «БУД-МАЙСТЕР-КЛАС-2021»
Прокопенко Ігор (керівник к.т.н., доц. Дупляк О.В.), Курбанова Тетяна (керівник к.т.н., доц. Величко С.В.), Ломако Артем, Дзюндзя Єлизавета, Таварткіладзе Нестан, Бодак Владислав, Ковальчук Андрій, Менюк Богдан, Заглада Максим (керівник д.т.н., старш. наук. співроб. Хомутецька Т.П.), аспірантка Стоянова Вікторія (керівник к.т.н., доц. Терновцев О.В.) прийняли участь в Міжнародній науково-практичній конференції молодих вчених «БУД-МАЙСТЕР-КЛАС-2021», м. Київ, КНУБА.
Студенти продемонстрували високий рівень володіння сучасними програмними комплексами, прагнення до удосконалення нормативної бази та наближення до європейських стандартів. Всі доповідачи отримають сертифікати участників конференції.
к.т.н., доц. Величко С.В.
01-03 грудня 2021 року студенти каф. ВВ прийняли участь у «БУД-МАЙСТЕР-КЛАС-2021»
01-03 грудня 2021 року у КНУБА відбулась Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «BUILD-MASTER-CLASS-2021».
Студенти-третьокурсники ФІСЕ Артем Ломако, Єлизавета Дзюндзя, Нестан Таварткіладзе і Владислав Бодак спеціалізації ВВ та ГБ під керівництвом д.т.н., с.н.с., проф. Хомутецької Т.П. взяли участь в дослідженнях роботи кільцевої водопровідної мережі при різних режимах її експлуатації з використанням різних розрахункових методів. Результати досліджень опубліковано в збірці тез Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «BUILD-MASTER-CLASS-2021».
Магістри ФІСЕ Андрій Ковальчук, Максим Заглада і Богдан Менюк спеціалізації ВВ під керівництвом д.т.н., с.н.с., проф. Хомутецької Т.П. взяли участь в наукових дослідженнях водопровідної системи з порівнянням альтернативних варіантів подачі води в місто, що дозволяє приймати економічно обґрунтовані рішення при проектуванні споруд з урахуванням вимог надійності водопостачання. Результати досліджень опубліковано в збірці тез Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «BUILD-MASTER-CLASS-2021».
З цікавою доповіддю на актуальну тему: “Програмно-аналітичне дослідження кільцевої водопровідної мережі” виступив студент ФІСЕ групи ВВ-31 Артем Ломако. Вітаємо доповідача, дякуємо за участь у конференції та зичимо подальших успіхів у навчанні і дослідницькій діяльності.
2 грудня 2021 року у роботі 4 секції Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «BUILD-MASTER-CLASS-2021», що проходила в КНУБА, прийняв участь магістр ФІСЕ спеціалізації ВВ Андрій Ковальчук, який представив техніко-економічний аналіз результатів досліджень, виступаючи з доповіддю на актуальну тему сьогодення: “Забезпечення вимог надійності та економічності в системі водопостачання паралельного зонування”. Вітаємо доповідача, дякуємо за цікаві матеріали та участь у конференції, зичимо подальших досягнень у навчанні і науковій роботі.
д.т.н., с.н.с., проф. Хомутецької Т.П.
Листопад 2021 р
15.11.2021р. Відкрита лекція доц. Кравчука О.А.
На засіданні кафедри водопостачання та водовідведення 15.11.2021 р. відбулось обговорення відкритої лекції канд. техн. наук, доцента Кравчука Олександра Андрійовича. Відкрита лекція з дисципліни «Насосні і повітродувні станції» на тему «Класифікація насосів» відбулась 26 жовтня 2021 року для студентів 3-го курсу спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія», освітньої програми «Водопостачання та водовідведення».
Під час обговорення канд. техн. наук, доцент Аргатенко Т.В. та канд. техн. наук, доцент Зоря О.В. відзначили, що лекція була проведена на високому науково-методичному рівні, кваліфіковано і доступно, що відповідає вимогам Вищої школи. Матеріал викладався грамотною українською мовою, витримувалась структура поданої тематики, постійно підтримувався зв’язок із слухачами.
Після обговорення було ухвалено рішення, що в цілому відкрита лекція доцента Кравчука О.А. заслуговує високої оцінки.
Доцент кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА к.т.н., Кравчука О.А.
15.11.2021р. Закладання “Алеї почесних будівельників”
Викладачі кафедри “Водопостачання та водовідведення” доценти Ірина Обертас та Дмитро Самченко прийняли активну участь роботах по закладанню “Алеї почесних будівельників”.
Були присутні ректор Куліков П. С., перший проректор Чернишов Д. О., та представникі інших підрозділів, також представникі факультетів, кафедр університету.
Окрім дерев, на алеї будуть розміщені пам’ятні знаки видатних будівельників України, і зокрема, випускників КНУБА. Особлива подяка – Петру Степановичу Шилюку за допомогу в закладанні скверу.
Доцент кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА к.т.н., Обертас Ірина
14.11.2021р. XIX Міжнародний водний форум “AQUA UKRAINE”
XIX Міжнародний водний форум “AQUA UKRAINE” проводилась 19-21 жовтня 2021 в Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті, 15.
Присвячена ця подія водопідготовці, водопостачанню, водовідведенню, очистці стічних вод, утилізації осадів. Також представлено насосне обладнання, труби, трубопровідна арматура, автоматизовані системи управління водним господарством.
Широко освічені питання, пов’язані з розвідкою, добичею підземних вод, технології и системи контроля якості води, охороною водних ресурсів. Був запропонован великий ряд бутильованої воды, покращеної якості.
Выставка надає можливість відвідувачам оцінити, а підприємствам продемонструвати конкурентоспроможність та потенціал, а також встановити особисті контакти з новими клієнтами.
Доцент кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА к.т.н., Обертас Ірина
11.11.2021р. Розгляд дисертаційної роботи аспіранта кафедри Ємчури Богдана Миколайовича
В четвер 11.11.2021 в 11-50 відбувся розгляд дисертаційної роботи аспіранта кафедри Ємчури Богдана Миколайовича (науковий керівник – д.т.н., проф. Кочетов Г.М.). Доповідь проводилась в ауд. 271 та дистанційно в ZOOM. Після доповіді викладачі кафедри задавали питання та висловлювали свої зауваження і побажання, щодо результатів наукових досліджень та представлення отриманих результатів. Рішенням кафедри дисертаційна робота Ємчури Богдана Миколайовича після врахування зауважень може бути допущена до захисту.
Завідувач кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА д.т.н., професор Хоружий Віктор Петрович
10.10.2021р. Обговорення проекту закону України 3091 “Про Державний екологічний контроль”
Кафедра водопостачання та водовідведення КНУБА в особі завідуючого кафедри д.т.н. проф. Хоружого В.П. прийняла участь в обговоренні проекту закону України 3091 “Про Державний екологічний контроль”. В онлайн-обговоренні прийняло участь більше 80 учасників. У розгляді законопроекту прийняли участь державні установи, провідні наукові інститути та представники бізнес-структур. Були висловлені пропозиції та зауваження щодо даного законопроекту.
Завідувач кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА д.т.н., професор Хоружий Віктор Петрович
Жовтень 2021 р
29.10.2021р. Зустріч студентів ФІСЕ з роботодавцем
29 жовтня 2021 року відбулась зустріч студентів четвертого курсу факультету інженерних систем та екології спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія», які навчаються за ОПП «Водопостачання і водовідведення» з представниками компанії «Standartpark». Стандартпарк – торгово-інжинірингова компанія, що працює у сфері збору, очищення, відведення води, інженерного облаштування та благоустрою території.
Директор торгової філії Морозов Віктор ознайомив студентів з особливістю діяльності компанії, можливості проходження практики та розповіли про перспективи працевлаштування наших студентів. Під час зустрічі було наголошено, що студенти матимуть змогу поєднувати навчання і роботу.
Окрім цього, представники компанії зголосились надавати пропозиції щодо вдосконалення освітньої діяльності на факультеті та брати участь в оцінюванні результатів навчання здобувачів освіти, які навчаються на цій спеціальності та підписати угоду про співпрацю, як зовнішні стейкхолдери.
Доцент кафедри водопостачання та водовідведення Петренко О.С.
27-29.10.2021р. Доцент Кравчука О.А. прийняв участь в Міжнародному фестивалі архітектури та будівництва – 2021
Доцент кафедри водопостачання та водовідведення Кравчук Олександр Андрійович прийняв участь в Міжнародному фестивалі архітектури та будівництва – 2021, який проходив у Міжнародному виставковому центрі 27-29 жовтня 2021 року.
Основною ідеєю фестивалю було перетворення традиційної будівельної виставки в багатопрофільний бізнес-простір, на якому збираються найактуальніші напрями в урбаністиці, архітектурі, будівництві, дизайні, благоустрої. Під кожний з цих напрямків проводились фестивальні заходи, які максимально охоплюють сучасні проблеми та цільову аудиторію.
На фестивалі також був представлений Київський національний університет будівництва і архітектури. Завдяки цьому всі бажаючі могли ознайомитись зі спеціальностями, які є в КНУБА, а також умовами вступу та навчання в нашому університеті.
Доцент кафедри водопостачання та водовідведення Кравчук О.А.
27.10.2021р.Малько Валерій Феодосійович – 80!
27.10.2021 р. мало виповнитися 80 років Малько Валерію Феодосійовичу, який багато років пропрацював в нашому університеті починаючи з 1972 на кафедрі Гідравліки та водовідведення. Але 14.10.2021 р. він відійшов у вічність.
Валерій Феодосійович відомий як автор більше 180-ти наукових і методичних праць. В свій час очолював деканат Факультету громадських професій та був членом Ради університету з виховної роботи і заступником голови цієї Ради.
В 1992 р. він започаткували проведення на базі університету Всеукраїнської фахової олімпіади студентів з водопостачання і водовідведення та за час своєї роботи був незмінним відповідальним секретарем оргкомітету цієї олімпіади.
З 2003 р. завдяки йому в університеті почав виходити науково-технічний збірник “Проблеми водопостачання, водовідведення та гідравліки”, де він виконував на громадських засадах обов’язки відповідального секретаря редколегії. З 2005 р. збірник визнано фаховим виданням з технічних наук природоохоронного спрямування.
Валерій Феодосійович зробив великий вклад в організацію художньої самодіяльності факультету і університету, був капітаном інститутської команди КВК, любив спорт, багато років грав у волейбол. Він завжди вносив художній аспект, як то музичне і поетичне оформлення всіх офіційних та неофіційних заходів. Ми його пам’ятаємо завжди веселим, привітним, дуже працьовитим, справжнім педагогом, якого любили колеги і студенти, доброю людиною.
Висловлюємо співчуття родині. Щиро поділяємо Ваше горе. Важко знайти слова втіхи, неможливо загоїти біль та гіркоту від втрати, коли зупиняється серце близької людини.
Світлі спогади про Валерія Феодосійовича будуть підтримувати у житті всіх, хто його знав!
Кафедра водопостачання та водовідведення КНУБА
Малько Валерій Феодосійович
З сумом повідомляємо, що 14.10.2021 р. на 80 році життя відійшов у вічність Малько Валерій Феодосійович. Він багато років працював в нашому університеті починаючи з 1972. Він відомий як автор більше 180-ти наукових і методичних праць. В свій час очолював деканат Факультету громадських професій та був членом Ради університету з виховної роботи і заступником голови цієї Ради.
В 1992 р. він започаткували проведення на базі університету Всеукраїнської фахової олімпіади студентів з водопостачання і водовідведення та за час своєї роботи був незмінним відповідальним секретарем оргкомітету цієї олімпіади.
З 2003 р. завдяки йому в університеті почав виходити науково-технічний збірник “Проблеми водопостачання, водовідведення та гідравліки”, де він виконував на громадських засадах обов’язки відповідального секретаря редколегії. З 2005 р. збірник визнано фаховим виданням з технічних наук природоохоронного спрямування.
Крім цього Валерій Феодосійович зробив великий вклад в організацію художньої самодіяльності факультету і університету, був капітаном інститутської команди КВК, любив спорт, багато років грав у волейбол. Він завжди вносив художній аспект, як то музичне і поетичне оформлення всіх офіційних та неофіційних заходів. Ми його пам’ятаємо завжди веселим, привітним, дуже працьовитим, справжнім педагогом, якого любили колеги і студенти, доброю людиною.
Висловлюємо співчуття родині. Щиро поділяємо Ваше горе. Важко знайти слова втіхи, неможливо загоїти біль та гіркоту від втрати, коли зупиняється серце близької людини, проте світлі спогади про Валерія Феодосійовича будуть підтримувати у житті всіх, хто його знав.
Кафедра водопостачання та водовідведення КНУБА
25.10.2021р. ПЕРШОКУРСНИКИ ФІСЕ В ЛАБОРАТОРІЇ ВОДИ
25 жовтня 2021 р.викладачі кафедри водопостачання та водовідведення доценти Аргатенко Тетяна Вікторівна та Терновцев Олексій Віталійович провели для студентів групи ВВ-11-с екскурсію в Лабораторії ВОДИ для ознайомлення з найсучаснішим обладнанням. Першокурсникам була надана загальна інформація про вимірювальні можливості лабораторії та тематику досліджень, які проводяться студентами та аспірантами ФІСЕ.
Велику зацікавленість викликали демонстраційні досліди з визначення каламутності, забарвлення та водневого показника в кількох зразках води, в тому числі, водопровідної та води з артезіанських свердловин. Зокрема, досліджувалась вода Бучакського водоносного горизонту, відібрана зі свердловини глибиною 45 м в Бориспільському районі Київської області. Результати показали необхідність більш глибоких досліджень складу домішок води, які триватимуть в лабораторії за участі студентів старших курсів ФІСЕ.
Бажаємо нашим першокурсникам успіхів у навчанні!
Доцент кафедри водопостачання та водовідведення Тетяна Аргатенко
21.10.2021р. Конкурс Містер ФІСЕ
21 жовтня 2021 р.у ЦКД КНУБА вперше пройшов конкурс Містер ФІСЕ, в якому взяли участь 11 учасників. Глядачі мали змогу оцінити визитівки конкурсантів, дефіле, в тому числі у вишиванках, та вправність у конкурсах. До складу журі, що визначало переможців у декількох номінаціях, входила професор кафедри водопостачання та водовідведення Дупляк О.В.
Містером ФІСЕ 2021визнано Богдана Оксюту. Наші вітання переможцю.! Свято молодості, заповзятості, креативу вдалося!
Старший викладач кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА Вікторія Балло
19-20.10.2021р. Візит доцента Кравчука О.А. до Сумського державного університету
21 жовтня 2021 р.доцент кафедри водопостачання та водовідведення Кравчук Олександр Андрійович у складі делегації Київського національного університету будівництва і архітектури відвідав місто Суми та прийняв участь у першій міжуніверситетській науково-педагогічній конференції в Сумському державному університеті (СумДУ).
Під час візиту відбулась зустріч з керівництвом університету, профільними керівниками та спеціалістами. Була проведена ознайомча екскурсія по корпусам, аудиторіям та лабораторіям СумДУ, а також по кампусу університету.
Після цього пройшли тематичні зустрічі для обговорення актуальних проблем та обміну досвідом з питань організації навчального процесу, підвищення ефективності підготовки кваліфікованих кадрів за спеціальностями.
Крім цього доц. Кравчук О.А. мав можливість поспілкуватись з відповідальним секретарем приймальної комісії СумДУ, де, зокрема, обговорювались питання організації та підвищення ефективності профорієнтаційної роботи серед потенційних абітурієнтів.
Доцент кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА Олександр Кравчук
12.10.2021р. Вдосконалення педагогічного досвіду на кафедрі Водопостачання та водовідведення
12.10.2021р. Згідно виконання індивідуальних планів аспірантів, та з метою вдосконалення педагогічного досвіду, на кафедрі Водопостачання та водовідведення були проведені заняття аспірантами кафедри Ємчурою Богданом Миколайовичем та Пахомовим Дмитром Вікторовичем.
Заняття проводились для студентів 3 курсу спеціальностей ВВ та ГБ з дисциплін “Мережі водопостачання” та “Водозабірні споруди”. Заняття проводились під контролем професора кафедри д.т.н. Хомутецької Т.П. Студенти були задоволені проведеними заняттями, а аспіранти отримали педагогічний досвід.
Завідувач кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА д.т.н., професор Хоружий Віктор Петрович
Вересень 2021 р
30.09.2021р. Подяка представникам кафедри водопостачання та водовідведення за участь у роботі інтеграційного форуму «Будуй майбутнє»
30 вересня на засіданні кафедри представники кафедри водопостачання та водовідведення ФІСЕ професор О.В. Кравченко та доцент Т.В. Аргатенко представили доклад про участь у роботі інтеграційного форуму «Будуй майбутнє», що відбувся 16 вересня на території ПрАТ “Миргородкурорт”, м. Миргород.
На фотографії доцент Аргатенко Тетяна Вікторівна та професор Кравченко Олександр Валерійович на засіданні кафедри.
Доцент кафедри водопостачання та водовідведення к.т.н. Ю.Д. Копаниця
21.09.2021р. Представники кафедри водопостачання та водовідведення взяли участь у роботі інтеграційного форуму «Будуй майбутнє»
16 вересня відбулась зустріч Представники кафедри водопостачання та водовідведення ФІСЕ професор О.В. Кравченко та доцент Т.В. Аргатенко взяли участь у роботі інтеграційного форуму «Будуй майбутнє», що відбувся 16 вересня на території ПрАТ “Миргородкурорт”, м. Миргород.
Доцент Аргатенко Тетяна Вікторівна представила доповідь «Сучасна підготовка фахівців у галузі водопостачання та водовідведення», в який презентувала освітні та наукові можливості факультету інженерних систем та екології КНУБА.
Бізнес-лекцію «Сучасні інформаційні технології для об’єднаних територіальних громад» провів професор кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА Кравченко Олександр Валерійович.
В результаті проведених перемовин укладено договір про наукове співробітництво між Київським національним університетом будівництва і архітектури та асоціацією “Міжнародні водні інновації”, який дозволить налагодити наукові контакти та взаємовигідне співробітництво між установами.
Доцент кафедри водопостачання та водовідведення к.т.н. Т.В. Аргатенко
16.09.2021р. відбулась зустріч із представниками австрійської фірми ГЕРЦ
16 вересня відбулась зустріч завідувача кафедри Водопостачання та водовідведення і викладачів кафедри теплогазопостачання із київськими представниками всесвітньовідомої австрійської фірми ГЕРЦ.
На зустрічі були обговорені напрями подальшої співпраці між КНУБА та фірмою, залучення викладачів та студентів в проектуванні будівель, де використовується обладнання фірми ГЕРЦ.
Проведена презентація новітніх розробок фірми з галузі водопостачання.
Завідувач кафедри д.т.н., проф. Віктор Хоружий
2.09.2021р. Cемінар Японського агенства міжнародного співробітництва JICA
2 вересня доцент кафедри водопостачання та водовідведення Ігор Сатін приєднався до семінару, який проводили експерти Японського агенства міжнародного співробітництва JICA в Міністерстві розвитку громад та територій Украни.
JICA – ключовий стратегічний партнер України у впроваджені масштабних інфраструктурних ініціатив в галузі житлово-комунального господарства.
На заході були присутні керівники Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерства розвитку громад та територій України та голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.
Ігор Сатін к.т.н. доцент кафедра “Водопостачання та водовідведення”
31.09.2021р. Вітаємо наших нових студентів із Днем знань та Днем першокурсника!
Традиційне свято «День першокурсника» відбулося 31 серпня 2021 р. на головній площі біля центрального входу Київського національного університету будівництва та архітектури.
Нові студенти ФІСЕ були свідками яскравого урочистого заходу, а також познайомилися з працівниками деканату, своїми кураторами, студентськими кураторами та зовнішніми стейкхолдерами.
Вітаємо вас, першокурсники, з початком нового та цікавого етапу у вашому житті та бажаємо, щоб ви отримали необхідні знання та весело проводили поза аудиторний час !
Бажаємо успіхів!
К.т.н., доцент Копаниця Ю.Д.
Липень 2021 р
7-9.07.2021р. XIII Міжнародний конгрес і Технічна виставка «ЕТЕВК-2021»
7-9 липня 2021 р. відбувся тринадцятий Міжнародний конгрес і Технічна виставка «ЕТЕВК-2021» та Південний водний форум у м. Чорноморськ Одеської області.
У цій події взяли участь близько 200 представників вітчизняних водоканалів, народні депутати України, що займаються питаннями ЖКП, члени НКРЕКП, представники бізнесу галузі.
Завідувач Кафедри водопостачання та водовідведення Київського національного університету Будівництва і архітектури, д.т.н., професор Віктор Петрович Хоружий та Олена Сергіївна Панченко, старший лаборант лабораторії води, завідувач лабораторії стратегічного розвитку ЖКГ ДП «НДКТІ МГ» під час виступу на платформі «Технології досягнення нормативних вимог якості води та методи знезараження. Акредитація лабораторій – нагальна потреба часу» гідно представили кафедру та створену на її базі сучасну «Лабораторію води». Олександр Валерійович Кравченко, професор кафедри, д.т.н. модерував роботу експертів на платформах.
Під час роботи Конгресу на професійному рівні були розглянуті найактуальніші проблеми у сфері житлово-комунального господарства, а саме зміни у нових законах та шляхи їх виконання, а також питання водопостачання та водовідведення, від вирішення яких залежить подолання кризи у цих галузях та їх подальший сталий розвиток.
Бажаємо успіхів!
Завідувач кафедри д.т.н., проф. Віктор Хоружий
Червень 2021 р
25.06.2021р. III день захисту бакалаврських випускних робіт
3 день захисту дипломних проектів. Сьогодні захист відбувався в змішаній формі. 10 студентів захищали свої роботи в аудиторії, а один дистанційно, оскільки не зміг приїхати до Києва. Багато студентів порадували комісію своїми знаннями, а відповідно і отримані оцінки – дві “5”, шість “4” і три “3”. По закінченню голова комісії подякував за хороший захист і запросив до вступу в магістратуру.
Бажаємо успіхів!
Завідувач кафедри д.т.н., проф. Віктор Хоружий
25.06.2021р. II день захисту бакалаврських випускних робіт
Другий день захисту бакалаврських випускних робіт. Студенти хвилювались, адже державна екзаменацвйна комісія задавала багато запитань, особливо голова комісії зааідувач відділення міського господарства Науково-дослідного та конструкторсько-технологічного інституту міського господарства Кравченко Олександр Валерійович. І хоч оцінки сьогодні скромніші ніж в перший день ( одна 5, п’ять 4 і дві 3), але студенти були щасливі, що ці оцінки вони заслужили своїми знаннями.
Бажаємо успіхів!
Завідувач кафедри д.т.н., проф. Віктор Хоружий
24.06.2021р. Вручення нагород на Вченій Раді університету
Вручена нагорода на Вченій Раді університету керівнику д.т.н., професору кафедри “Водопостачання та водовідведення” Хомутецькій Т.П. і студенці 6 курсу факультета інженерних систем та екології Недащківській Юлії за наукову студенську роботу.
Наукова студенська робота зайняла 3 місце в 2 турі Всеукраїнського конкурсу наукових студенських робіт.
Бажаємо успіхів й натхнення у навчанні й майбутній науковій роботі!
Завідувач кафедри д.т.н., проф. Віктор Хоружий
23.06.2021р. ВІТАЄМО! ДИПЛОМИ ЗАХИСТИЛИ
23 червня 2021 року студенти (бакалаври) факультету інженерних систем та екології на кафедрі «Водопостачання та водоввідведення» захиcтили перші Дипломні проекти.
Перший день захисту випускних атестаційних робіт навчального ступеня бакалавр.
Студенти показали відмінні знання і отримали 6 п’ятірок та 2 четвірки.
Студенти: Поліщук В.В., Курбанова Т.В., Жуковина В.В. представлені деканатом до диплома «з відзнакою»
Вітаємо із успішним захистом!
Бажаємо успіхів!
Завідувач кафедри д.т.н., проф. Віктор Хоружий
23.06.2021р. ПЕРШИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДИПЛОМНИХ ПРОЕКТІВ
23 червня 2021 року студенти (бакалаври) факультету інженерних систем та екології на кафедрі «Водопостачання та водоввідведення» захищають Дипломні проекти.
Бажаємо успіхів!
Завідувач кафедри д.т.н., проф. Віктор Хоружий
22.06.2021р. ЗАХИСТ ДИПЛОМНИХ ПРОЕКТІВ
23 червня 2021 року студенти (бакалаври) факультету інженерних систем та екології на кафедрі «Водопостачання та водоввідведення» захищають Дипломні проекти.
23 червня 2021 р. (бакалаври)
№/№ Ф.І.Б. студента Тема атестаційної бакалаврської роботи Успішність 100 бальна шкала 40 бальна шкала Керівник
Ф.н. „5”% „4”% „3”%
1. Поліщук Віктор* Володимирович Водопостачання міста з уточненням витрат води на технологічні потреби очисної станції. ВВ-41 91,5 8,5 – 97 38,8 доц. Аргатенко Т.В.
2. Курбанова Тетяна* Володимирівна Низьконапірний гідротехнічний вузол з грунтовою греблею, визначення ФПР. ГБ-41 97,4 2,6 – 95 38,0 доц. Величко С.В.
3. Вітряченко Ольга Олександрівна Водопостачання міста з розробкою схеми локального доочищення питної води. ВВ-41 84,3 15,7 – 95,5 38,2 доц. Аргатенко Т.В.
4. Фініш Павло Євгенович Водовідведення стічних вод міста на централізовану очистку з розробкою технології підключення фонтану. ВВ-41 35,5 47,4 17,1 86,3 34,52 доц. Ліфанов О.М.
5. Жуковина Влада* Вадимівна Водопостачання міста з аналізом добової роботи насосної станціх ІІ підйому. ВВ-41 97,6 2,4 – 97,9 39,16 доц. Аргатенко Т.В.
6. Данілкович Вадим Андрійович Проектування гідровузла для потреб водопостачання, водовідведення та енергетики. ГБ-41 10,3 56,4 33,3 75,5 30,2 доц. Петренко О.С.
7. Прокопенко Ігор Олександрович Водопостачання міста з розробкою схеми забору води з поверхневого джерела. ВВ-41 59,1 26,3 14,6 89,2 35,68 ст.викл. Балло В.П.
8. Коршак Максим Вікторович Система каналізації міста з розробкою санітарно-технічного обладнання дитячого садочка. ВВ-41 5,4 39,3 55,3 73,1
29,24 доц. Ліфанов О.М.
*Студенти: Поліщук В.В., Курбанова Т.В., Жуковина В.В. представлені деканатом до диплома «з відзнакою»
Бажаємо успіхів!
Заступ. декана ФІСЕ Юрій Копаниця
20.06.2021р. Монтаж навчально-наукового стенду
В Лабораторії води сумісно з аспірантами відбувається монтаж навчально-наукового стенду, якій імітує повний цикл очищення питної води. Елементи стенду виготовлені з прозорого матеріалу, який дозволить візуалізувати процеси очистки. На цьому стенді студенти, магістри і аспіранти кафедри можуть вивчати процеси коагулювання, флокуляції, відстоювання і фільтрації природної води з метою доведення її якості до вимог питної води. При цьому стенд дозволяє гнучко і в режимі реального часу проводити вимірювання показників, які дослідник хоче змінити. Можна регулювати дозування реагентів, змінювати реагенти в процесі проходження води крізь ємності стенду, додавати забруднюючи речовини і т.і.
На стенді також можна вивчати процеси знезалізнення і деманганацї води з підземних джерел водопостачання. А також досліджувати ефективність для кожного окремого випадку процесу знезараження води, використовуючи різні методи і порівнюючи їх одночасно.
Начальник Лабораторії Води Олексій Терновцев
10.06.2021р. Запрошує Лабораторія Води. Віртуальна екскурсія – II
Матеріально-технічне забезпечення Лабораторії Води КНУБА
Лабораторія Води дозволяє проводити лабораторні роботи, знайомитись із сучасними методами дослідження якісних та кількісних показників води.
Лабораторія Води запрошує усіх зацікавлених науковців та студентів до продуктивної співпраці.
К.т.н., доцент кафедри водопостачання та водовідведення Олексій Терновцев.