ЛИТВА

Вільнюський університет – найдавніший і найбільший вищий навчальний заклад Литви, великий науковий центр. Заснований 1579 року королем Стефаном Баторієм на базі єз­їтської колегії. Спочатку викладання велося латиною, в університеті вивчали теологію, філософію та право. У фондах його бібліотеки понад 5,3 млн. видань, серед них понад 178 тис. виданих у XV—XVIII століттях, понад 250 тис. рукописних документів (починаючи з XIII століття).

Вищі навчальні заклади Литви пропонують програми різного рівня і тривалості. Існує два типи вишів: університети та коледжі – вищі навчальні заклади неуніверситетського типу. Нині у Литві функціонують 22 університети та 28 коледжів.

Литовські університети пропонують бакалаврські, магістерські та докторські програми, курси під­готовки творчих професіоналів високого рівня, аспірантські програми, а також  надають можливості для наукових досліджень.

Університетська освіта в Литві триступенева:

I СТУПІНЬ. Базовий курс бакалаврату або професійної підготовки фахівців зазвичай триває чотири роки.

II СТУПІНЬ. Спеціальна або магістерська освіта, інтегроване навчання. Після успішного закінчення базової програми можна продовжити навчання в рамках програм професійної підготовки тривалістю 1-2 роки або магістерських програм тривалістю від 1,5 до 2 років. Існують також інтегровані програми (поєднують перший і другий рівень університетської освіти) тривалістю від 5 до 6 років.

III СТУПІНЬ. Освіта в рамках третього ступеню націлена на підготовку дослідників художників, музикантів, викладачів мистецтвознавства і медичних фахівців.  Докторські програми тривають 4 роки і доступні кандидатам, які завершили другий рівень університетської освіти, а також мають аналогічний (докторський) рівень освіти. Після завершення курсу докторантури кандидат повинен публічно захистити докторську дисертацію. Програми докторантури організовують спільно університети та дослідницькі інститути.

ОСВІТА В НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ НЕУНІВЕРСИТЕТСЬКОГО ТИПУ.

Коледж – це вищий навчальний заклад, що акцентується  на неуніверситетському прикладному навчанні (у рамках одного ступеня), здійснює практичні дослідження та розвиває професійні навички. Випускники коледжу зазвичай можуть брати участь у програмах, метою яких є підви­щення професійної кваліфікації. З 2007 р. у навчальних закладах неуніверситетського типу запро­ваджено вчений ступінь бакалавра.

СТИПЕНДІЇ ТА ГРАНТИ.

Литовська Республіка щорічно пропонує іноземним студентам стипендії на участь у навчальних програмах (1-2семестри) з литовських (балтійських) досліджень. За детальнішою інформацією про порядок і терміни подання заявок звертайтеся до Фонду підтримки студентських обмінів, який уповноважений Міністерством освіти і науки Литовської Респу­бліки здійснювати програми обмінів, або до Посольства Литовської Республіки.

ЛІТНІ КУРСИ. Литва щорічно надає іноземним студентам стипендії для навчання на літніх курсах литовської мови та культури, які організовують литовські університети. Останній термін подачі заявок на такі курси – 1 квітня. За детальнішою інформацією слід також звертатися до фонду або до посольства.

 

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ:

– Посольство Республіки Литва в Україні: 01901, м. Київ, вул. Буслівська, 21,

тел.: +38 044 254-09-20, факс: +38 044 254-09-28, https://ua.mfa.lt/ua/ua/

– Фонд підтримки студентських обмінів (Education Exchanges Support Foundation):

вул. Гелезіно Вілко, 12, LT-01112, Вільнюс тел.: +37 05 249-81-89, факс: +37 05 249-71-37, www.smpf.lt

– Міністерство освіти і науки Литовської Республіки: вул. Сіракауско, 15 LT-03105, Вільнюс тел.: +37 05 219-01-23 / 26, факс: +37 05 219-01-00, www.smm.lt

 

Підготовлено за матеріалами мережі Інтернет.