Слідкуйте за новинами кафедри
Архітектурного проектування
цивільних будівель і споруд
у соціальних мережах
Майстер-клас 2022
В рамках підготовки до вступу бакалаврів архітектури на освітньо-кваліфікаційний рівень «магістр», викладачами кафедри АПЦБС 11.08.2022 проведено освітній майстер-клас з підготовки клаузури*.
Захід було проведено в онлайн форматі для всіх охочих. За підтримки доц. Лариси Юріївни Бридні викладачі доц. Євген Леонідович Яновицький та ст. викл. Олексій Ігорович Селиванов організували захід на засадах методики ескізного проектування, що розроблена та успішно втілюється в рамках навчального процесу на кафедрі Архітектурного проектування цивільних будівель і споруд.
10.08.2022 Відбувся Благодійний івент-аукціон
“НАШ ВКЛАД В ПЕРЕМОГУ ЗСУ”
Відео презентація із захисту 2022
Старший викладач кафедри АПЦБС створив відо ролік із фотогрфій захистів, що відбувалися впродовж двох місяців.
01.07.2022 В день архітектури відбулося урочисте вручення дипломів Магістрів.
В головній аудиторії архітектурного факультету зібрались завідувачі кафедр під керівництвом декана Кащенко Олександра Володимировича. Виступив ректор університету Куліков Петро Мусійович. Студенти, що успішно закінчили навчання і захистили диплом, отримали кваліфікаційні документи.
Поздоровляємо молодих Архітекторів з початком творчого шляху і бажаємо відбудувати нашу Україну.
Деталі події
27.06.2022 На кафедрі архітектурного проектування цивільних будівель і споруд розпочався захист дипломних проектів бакалаврів архітектури.
Захист проходить в онлайн-режимі на платформі ZOOM за участі
Атестаційної Екзаменаційної Комісії
13-21.06.2022 Літня практика на кафедрі АПЦБіС
Студенти кафедри архітектурного проектування цивільних будівель та споруд мали можливість пройти літню практику не лише онлайн з усіх куточків світу, а й в Києві, в Печерській лаврі.
31.05.2022 На кафедрі архітектурного проектування цивільних будівель і споруд завершились захисти дипломних проектів магістрів архітектури.
Захисти проходили в онлайн-режимі на платформі ZOOM
05.05.2022 Оцінено перші концептуальні проєкти 5-го курсу
На кафедрі архітектурного проєктування цивільних будівель і споруд ведеться концептуальне проєктування житла для тимчасово переміщених осіб в рамках програми
“Відбудова України: архітектура та містобудування”,
започаткованої архітектурним факультетом
Київського національного університету будівництва і архітектури
Деталі події
25.01.2022 Оголошено щорічний конкурс для абітурієнтів та школярів “Будинок мрії”
Деталі події
В газеті АРХІТЕКТУРА І БУДІВНИЦТВО №10-12 (1546-1548) за грудень 2021 року у розділі “РОЗРОБКИ ВЧЕНИХ” вийшла стаття завідуючого нашою кафедрою Куцевича В.В. Інноваційні напрямки діяльності кафедри АПЦБС
Пропонуємо вашій увазі весь текст статті.
01.12.2021 на базі нашої кафедри працювала перша секція Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «БУД-МАЙСТЕР-КЛАС-2021». Дякуємо Kashchenko Tetyana, Anastasiya Akhaimova та нашій колезі з кафедри Архітектурних конструкцій Андроповій Ользі за організацію та успішну роботу нашої архітектурної секції.
Деталі події
27.11.2021 відбувся фінал STEEL FREEDOM 2021 в рамках проведення Steel Freedom Architecture Festival що визначив переможців цьогорічного студентського архітектурного конкурсу та найцікавіші проекти на думку журі, партнерів, глядачів. Кафедра архітектурного проектування цивільних будівель і споруд дуже пишається, адже більшість призових місць взяли наши студенти.
Деталі події
30.10.2021 відбулась екскурсія Києвом
Доцент Кафедри Архітектурного Проектування Цивільних Будівель і споруд Ахаїмова Анастасія Олександрівна організувала для студентівта та викладачів кафедри екскурсію.
Екскурсовод Михайло Борисович Кальницький – києвознавець, історик, літератор, журналіст.
Учасник численних історичних, краєзнавчих, культурологічних наукових конференцій.
Активно займається вивченням та охороною культурної спадщини Києва та України. Входить до складу Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.
Член редколегії та автор значної кількості статей тому «Київ». Зводу пам’яток історії та культури України (три книги тому видані у 1999, 2004 та 2011 роках). Проводив пошук архівних матеріалів для проєктів реставрації та відтворення історичних будівель Києва (комплекс Михайлівського Золотоверхого монастиря, Миколаївський собор Покровського монастиря, Різдвяна церква на Подолі, Кловський палац та ін.) Член комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків Київської міської державної адміністрації. Почесний доктор Науково-дослідного інституту теорії та історії архітектури і містобудування (1999 р.). Регулярно бере участь у теле- і радіопередачах з питань минулого і сьогодення столиці Україні.
Деталі події
25.10.2021 На кафедрі Архітектурного проектування цивільних будівель і споруд було проведено оцінку проектів першого, другого і третього курсів.
Деталі події
30.09.2021 року в приміщенні читальної зали бібліотеки архітектурного факультету відбулася презентація книги
Симфонія барв.
Малюнки Олександра Боровікова
Деталі події
9.09.2021 відбулося відкриття художньої виставки викладача кафедри АПЦБіС Галак Катерини Тимофіївни в прекрасному і дуже душевному місці в Державній Науковій Архітектурно – Будівельній бібліотеці ім. В.Г. Заболотного.
Деталі події
01.09.2021 Студенти першого курсу розпочали навчання на кафедрі архітектурного проєктування цивільних будівель і споруд.
Перша робота – обміри фасаду.
Знайомство з одногрупниками, викладачами та архітектурними елементами.
Досліджуючи архітектуру, поступове занурення у майбутню професію.
Деталі події
01.07.2021 В актовому залі університета пройшла урочиста подія – вручення дипломів випускникам Магістрам.
Вітаємо та бажаємо завзятої та результативної праці, широких горизонтів та визначних досягнень!
22.06.2021 на кафедрі розпочалися захисти дипломних проектів освітнього рівня
“Бакалавр архітектури”.
Вітаємо наших випускників з успішним захистом!
Чекаємо на продовження навчання в магістратурі!
01.06.2021 Результати Конкурсу “Школа майбутьнього”
В період з 25.01.2021 по 30.04.2021 на кафедрі Архітектурного Проектування Цивільних Будівель і Споруд, Архітектурного Факультету, Київського Національного Університету Будівництва і Архітектури проходив конкурс “Школа майбутнього” для школярів старших класів та абітурієнтів Університету. На адресу надійшло багато робіт. Найкращі роботи номінанти можна побачити в новинах кафедри.
Перемогу здобула робота “Концепція школи: сучасна школа з двома окремими корпусами для старших та молодших класів. Школа націлена та творчій розвиток дітей.”
Автор: Агєєва Марія Олександрівна
місто Київ
Вітаємо талановиту переможницю та майбутнього видатного архітектора!
20.05.2021 Найуспішніша група Архітектурного факультету АРХ-22б Кафедра Архітектурного Проектування Цивільних Будівель і Споруд.
Відбулося нагородження академічних груп факультетів КНУБА, які перемогли за результатами зимової сесії 2020/2021 н.р. у конкурсах “Найуспішніша група факультету” та “Найуспішніша група КНУБА”.
Студенти академічної групи АРХ-22б стали переможцями у номінації “Найуспішніша група Архітектурного факультету.
Вітаємо наших студентів з перемогою! Бажаємо успіхів у навчанні та нових перемог!
17.05.2021 Концепція формування дослідницького університету.
Викладачі та студентка кафедри Архітектурного Проектування Цивільних Будівель та споруд представили варіант концептуального проекту Дослідницького Університету, який готуватиме спеціалістів з інформаційної та кібербезпеки, зі штучного інтелекту, нанотехнологій, аерокосмічних, енергетичних та біотехнологій.
Дану концепцію було розглянуто 17.05.2021 р. на нараді в офісі Президента. В розробленому проекті запропоновано розміщення корпусів Університету на території Національного комплексу «Експоцентр України» (ВДНГ).
Над проектом працювали Завідувач кафедри АПЦБС доктор арх. проф. Куцевич В. В, доктор арх. проф. Єжов С. В., старший викладач Яновицький Є. Л. та студентка 4-курсу Мелешко О.Д.
Концепція_формування_дослідницького_університету
17.05.2021 Розпочинається публічний захист магістерських дипломів студентів 6 курсу
Архітектурного факультету кафедри Архітектурного проектування цивільних будівель та споруд на платформі ZOOM.
Голова Атестаційної екзаменаційної комісії Жежерін Вадим Борисович, Президент архітектурно-будівельної компанії АБК “Жежерін”, народний архітектор України, двічі лауреат державної премії України в галузі архітектури.
30.04.2021 Завершено конкурс “Школа майбутнього”
Результати будуть оголошено після ретельного розгляду всіх надісланих робіт.
09.04.2021 Відбувся публічний захист дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата архітектури Каземі Ларі Голомалі,
керівник доктор архітектури,
професор Куцевич Вадим Володимирович.
Тема дисертації “ОСНОВИ АРХІТЕКТУРНО-ПЛАНУВАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ НАУКОВО-ВИРОБНИЧИХ ОБ’ЄКТІВ ІННОВАЦІЙНИХ ПАРКІВ” набула великого розголосу і була високо оцінена ВАК.
apcbs_Автореферат_Каземі_Ларі_Голамалі_11_04_2021
06.04.2021 Підведено підсумки щорічного рейтингування кращих викладачів КНУБА.
За підсумками показників в 2017-2020 рока найкращими викладачами кафедри АПЦБіС визнано
кандидат архітектури, доцент кафедри АПЦБіС Кащенко Тетяна Олександрівна
кандидат архітектури, доцент кафедри АПЦБіС Брідня Лариса Юріївна
09.04.2021 Члени кафедри АПЦБіС прийняли участь у другому дні вебінарів від Clarivate “Аналітичний інструмент InSite для науковця та адміністратора».
Дякуємо організаторам за цікаву та корисну інформацію!
23.02.2021 Проведено засідання «круглого столу» (ПАТ «КИЇВЗНДІЕП» спільно з кафедрою АПЦБС КНУБА)
23 лютого 2021 року було проведено засідання «круглого столу» (ПАТ «КИЇВЗНДІЕП» спільно з кафедрою АПЦБС КНУБА) з обговорення вимог пожежної безпеки та рятування маломобільних груп населення, у тому числі осіб з інвалідністю, при проектуванні житлових будинків та громадських будівель і споруд, які вносяться у Зміни ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення» і ДБН В.2.2-9:2018 «Громадські будинки та споруди. Основні положення».
У «круглому столі брали участь: завідувач кафедри архітектурного проектування цивільних будівель і споруд КНУБА, доктор архіт., проф., Заслужений архітектор України В.В.Куцевич (головуючий); керівник експертної групи Директорату технічного регулювання у будівництві Міністерства розвитку громад та територій України, канд. техн. наук В.І.Євстаф’єв; начальник науково-дослідного центру технічного регулювання «Інституту державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту» Державної служби України з надзвичайних ситуацій, доктор техн. наук В.В.Ніжник; старший наук. співробітник «Інституту спеціальної педагогіки
та психології ім. Миколи Ярмаченка» Академії педагогічних наук України,
канд. психолог. наук Довгопола К.С.; координатор з питань безбар’єрності «Всеукраїнського громадського об’єднання «Національної асамблеї людей
з інвалідністю України» Я.В.Грибальський (м. Львів, дистанційно); заст. керівника науково-дослідного архітектурного центру ПАТ «КИЇВЗНДІЕП» Б.М.Губов, старші наук. співробітники науково-дослідного архітектурного центру ПАТ «КИЇВЗНДІЕП» І.І.Чернядьєва І.І. та О.Ф.Пащенко; керівник ТАМ, Заслужений архітектор України О.В.Колесников; аспіранти кафедри АПЦБС КНУБА А.І.Черноус і В.І.Радченко.
Професійна та творча дискусія сприяла вирішенню таких питань:
організації «зон безпеки» у житлових будинках та громадських будівлях і спорудах для рятування людей, у тому числі осіб з інвалідністю, зокрема в закладах загальної середньої освіти (школах) з улаштуванням балконів-галерей, на які передбачаються виходи з рекреаційних приміщень;
улаштування ліфтів, призначених для рятування людей з невисотних багатоквартирних житлових будинків та громадських будівель, бо рятування осіб з інвалідністю передбачається пожежними ліфтами лише у висотних будівлях (див. ДБН В.2.2-41:2019), тому виникає питання, як рятувати осіб з інвалідністю з житлових будинків і громадських будівель починаючи з другого поверху і вище
умовною висотою до 9 м (малоповерхові будинки), умовною висотою вище 9 м
до 26,5 м (багатоповерхові будинки), умовною висотою вище 26,5 м до 47 м;
вимоги щодо типу системи оповіщення про пожежу та керування евакуацією людей у разі пожежі з громадських будівель і споруд, викладені
у п.10.13 ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», що не відповідають вимогам таблиці Б.1 додатка Б ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» для різних типів громадських будівель і споруд;
визначення ширини маршу сходів у багатоквартирних житлових будинках через протиріччя у вимогах пп. 6.3.1.1 ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» та таблиці 5 ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення», що має бути не менше ніж 1,35 м.
17.11.2020 Нагороджено найкращих студентів.
За високі здобутки у навчанні, вагомий особистий внесок, активну участь у житті університету та з нагоди Дня студента відзначено наступних студентів кафедри архітектурного проектування цивільних будівель і споруд:
Бура Надія студентка АРХ-32А
Мелешко Олена студентка АРХ-42А
Боровик Дмитро студент АРХ-42Б
Поздоровлення та привітання!Окрема подяка за добрі слова студентів про наш викладацький труд! Чиста й щира імпровізація!
Опубліковано Кафедра Архітектурного проектування цивільних будівель і споруд КНУБА Четвер, 21 травня 2020 р.
24.06.2020 На кафедрі архітектурного проектування цивільних будівель і споруд проходять захисти бакалаврських дипломних проектів у режимі віддаленого доступу на платформі ZOOM в режимі реального часу. Вітаємо дипломників з успішим захистом!!!
21.05.2020 На кафедрі архітектурного проектування цивільних будівель і споруд продовжуються захисти дипломних проектів магістрів архітектури в он-лайн режимі на платформі ZOOM в режимі реального часу:
19.05.2020 На кафедрі архітектурного проектування цивільних будівель і споруд почалися захисти магістерських дипломних проектів. В режимі реального часу за допомогою платформи ZOOM проходить обговорення та захист дипломних проектів за спеціальністю “Архітектура і містобудування”, спеціалізація – “Архітектура будівель і споруд”. Вітаємо студентів-дипломників з успішним захистом дипломних проектів!
7 жовтня 2019р. выдбулася виставка архітектурних замальовок студентів другого курсу, виконаних під час ознайомчої практики, організованої кафедрою АПЦБС (завідувач – проф. Куцевич В.В.). Цього року практика проводилася на об’єктах Національного заповіднику «Софія Київська» під керівництвом викладачів кафедри Здетовецької Н.О. та Ковальської О.Є. Науковці заповітнику провели для студентів екскурсії по території Софіївського архітектурного ансамблю, музеям «Будинок Митрополита» та «Золоті ворота». Також майбутнім архітекторам було надано унікальну можливість ознайомитися з ходом реставраційних робіт в музеї «Андріївська церква», послухати лекцію, підготовлену для них керівником музею, відомим київським істориком Ігорем Нетудихаткіним, поспілкуватися з ним та з майстрами – реставраторами.
Новітні проектні рішення закладів загальної середньої освіти
28 листопада 2018 року відбувся «круглий стіл» на тему «Сучасні напрямки проектування закладів загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням» на кафедрі архітектурного проектування цивільних будівель та споруд (АПЦБС) КНУБА на основі нового Закону України про освіту, модератором на його заходи, був завідувач кафедри, профессор В.В. Куцевич який є керівником розробки ДБН В.2.2. – 3:2018 «Заклади освіти» та низки основоположних державних будівельних норм України. У вступному слові він наголосив, що основна ідея сучасної освітньої реформи полягає в переході від школи, де дітям переважно надають теоретичні знання, до школи сучасного життя. Тобто створення цілісного гнучкого інклюзивного освітнього середовища сприятиме оновленню предметно-просторової організації приміщень закладів загальної середньої освіти і створить комфортні умови для навчання усім дітям, в тому числі і дітям з особливими освітніми потребами.
Однією з ключових проблем проблем організації інклюзивного навчання загальноосвітніх школах, що діють та проектуються, стало забезпечення архітектурного безбар’єрного середовища цих закладів. Навчання дітей з особливими освітніми потребами (дітей з вадами фізичного та психічного розвитку, в тому числі з інвалідністю) у закладах загальної середньої освіти створюються за умови забезпечення безперешкодного доступу до будівель, приміщень, елементів земельних ділянок такого закладу дітей з вадами опорно-рухового аппарату, зокрема тих, що пересуваються на інвалідних кріслах колісних, і дітей з порушенням слуху і зору.
На «круглому столі» були розглянуті проекти закладів загальної середньої освіти для с.м.т Батурін Чернігівської обл. студентів 4 курсу кафедри АПЦБС. Відбулась серйозна розмова за участю викладачів, студентів і аспірантів кафедри про формування нового закладу освіти, його архітектурно-планувальну організацію, образного вирішення, проблем пожежної безпеки і евакуації дітей інвалідів та ін.
В результаті отримані цікаві архітектурні рішення закладів загальної середньої освіти, які можливо впроваджувати у реальному проектуванні.
Історія сьогодення
Пам’ять в історичних творах є четвертим виміром, де завдяки ній події набувають особливої глибини, а простір – доданої вартості, акумулюючи в собі моменти минулого. Відкрити для себе четвертий вимір київської архітектурної школи допоможе монографія, доктора архітектури, професора, заслуженого архітектора України, дійсного члена Української академії архітектури, завідувача кафедри архітектурного проектування КНУБА Куцевича Вадима Володимировича.«Формування архітектурної школи . Історія, традиція, сучасність». 27.12.2018р. на архітектурному факультеті КНУБА відбулася презентація цієї дуже значної наукової праці. Численні присутні з великим піднесенням зустріли це унікальне видання, але на жаль невеликий наклад книги не зміг задовольнити усіх бажаючих отримати його.
В книзі йдеться про Київську архітектурну школу, яка формувалася з ХVІІІ до початку ХХ сторіччя та остаточно була створена на архітектурних факультетах Київського державного художнього та Київського інженерно-будівельного інститутів.
В монографії професора Куцевича В.В. майстерно викладена історія та сучасність славетного представника Київської архітектурної школи – кафедри архітектурного проектування цивільних будівель та споруд (АПЦБС) КБІ-КІБІ-КНУБА, починаючи з 1930. Упродовж наступних десятиліть кафедра АПЦБС виявилась конденсатором творчої енергії в національному архітектурному процесі, переживаючи всі ті негаразди та злети, як і країна в історичному плині подій. Змінювалися назви закладу, склад викладачів, орієнтованість навчального процесу, але кафедра залишався тим головним осередком, де працювали, навчалися, виборювали право на особистісну творчість архітектори – традиціоналісти і майстри новатори. Найкращі з них створили «золотий фонд» української архітектури цілого століття.
Монографія складається з 5 розділів. В розділах йдеться про становлення Київської архітектурної школи, формування, етапи розвитку і діяльність кафедри АПЦБС КБІ – КІБІ – КНУБА, відзначаються фундатори та видатні педагоги кафедри:В.М. Риков, О.М. Вербицький, В.Г. Кричевський, П.Г. Юрченко, Д.М. Дяченко, М.В. Холостенко, І.В. Моргілевський, М.О. Даміловський, Я.А. Штейнберг, М.П. Сєвєров, Й.Ю. Каракіс, М.О. Гусєв, Г.І. Лаврик, В.В. Чепелик, Б.В. Орєхов, В.З. Ткаленко та ін. Характеризуються творчі здобутки знаних випускників кафедри різних років, видатних архітекторів: А.В. Добровольського, В.І.Єжова,Н.Б. Чмутіної, В.П. Некрасова, Б.П. Жежеріна, О.І. Малиновського, А.М. Мілецького, Г.О. Хорхота, Е.А.Більського, М.А. Левчука, В.Б. Жежеріна та ін.; провідних науковців: О.Я. Хорхота, Ю.С. Асєєва, І.О. Фоміна, В.В. Савченка, Г.І. Лаврика, Ю.Г. Рєпіна, А.П. Мардера, В.Є. Михайленка, З.В. Мойсеєнко, О.Л. Підгорного, М.М. Дьоміна, Т.Ф. Панченко та ін., розглядається сьогодення кафедри, її науково-педагогічний склад і концепція освітньо-творчої діяльності.
Монографія розрахована на архітекторів, студентів і аспірантів ВНЗів архітектурно-будівельного профілю, а також для широкого загалу читачів, які цікавляться архітектурою та мистецтвом. Видання широко ілюстровано іконографічними та історичними матеріалами, більшість з яких друкуються вперше, а також сучасними науково-проектними та виставковими доробками кафедри АПЦБС.
Слід відмітити, що книг про архітектуру та про творчість архітекторів видається в Україні дуже мало, а це видання є яскравим винятком з правил і Вадим Володимирович із цим завданням успішно справився. Поздоровляємо Вас, пане професоре!!!
Концептуальний проект
На основі Меморандуму від 9 жовтня 2018 року про співпрацю Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА) та Полянської сільської Ради Свалявського р-ну Закарпатської обл. засвідчено намір об’єднати науково-освітні та інноваційні-технологічні можливості, організаційно-управлінські, природні та матеріально-технічні ресурси для спільної розробки і реалізації експериментальної моделі використання просторово-ландшафтного, ресурсно-рекреаційного, культурно-історичного потенціалу Полянської об’єднаної територіальної громади.
На основі цього Меморандуму були розпочаті переговори з замовником (керівництвом Полянської сільради) та завідувачем кафедри архітектурного проектування цивільних будівель і споруд (АПЦБС) КНУБА професором В.В. Куцевичем та професором цієї кафедри С.В. Єжовим.
Отримані деякі вихідні дані про об’єкти проектування екобіотехнологічного парку «Родниковий край» дали змогу розробити програму-завдання на проектування для виконання концептуального проекту студентами 5 курсу кафедри АПЦБС. Крім того була організована зустріч із замовниками проекту за участю викладачів Університету біоресурсів і природокористування, які в подальшій роботі планують виступати консультантами цього проекту.
В екобіотехнологічному парку, який об’єднує село Родникова Гута і полонину Вижень, передбачається розробка інноваційних технологій з використанням цінних гірських рослин для фармацевтичної галузі і «відновлення культурно-креативної, фольклорно-етнографічної, туристичної діяльності.
Цей технопарк повинен формуватися як багатофункціональний комплекс, до складу якого повинно увійти житло, об’єкти обслуговування (готель, підприємства торгівлі, харчування, побутового обслуговування; заклади освіти, культури, дозвілля, спорту і охорони здоров’я), а також наукові і виробничо-технічні установи. Технопарк розраховано на 1000 осіб. Передбачене житло буде складатися з будинків середньої поверховості, а також з котеджної забудови.
Враховуючи, що історично село Родникова Гута було закладене словаками-переселенцями і до сьогодення зберігає словацьку етно-культурну спадщину в побуті і обрядовості, то планується запропонувати Словаччині участь в цьому Українсько-Словацькому проекті.
На відміну від традиційних, ландшафтних, екологічних і культурно-рекреаційних парків, які поєднують природу з культурою і мистецтвом, даний проект передбачає комплексний синтез природи, науки, інновацій та етно-культурної спадщини. Він спрямований на формування гармонійної екосистеми співрозвитку людини, сільської громади і оточуючого середовища на основі місцевого природо-відповідного способу життя із використанням сучасних високих старт-технологій, передусім енергетичних та агроекобіологічних.
Етно-культурним ядром цього парку має стати нове, енерго-пасивне екоетнопоселення «Родникова Гута» на місці старого села – інноваційно-креативний екосферний біоіндустріальний парк, який буде збудований на полонині на висоті більше 1000 м. Окрім того, на базі великого лісового масиву з цінними породами деревини та рідкісними рослинами, передбачається створення екологічного лісопарку.
Перед студентами та викладачами кафедри АПЦБС постало питання, як екоетнопоселення має стати взірцем гармонійного поєднання екологічної і етнічної словацької спадщини в сучасному українському обрамлені? Такий підхід, безсумнівно, відповідатиме основній меті створення парку, яка полягає у формуванні екосферного біоіндустріального парку з високою культурою взаємин між людиною і природою.
В результаті проведеного конкурсу переможцями його стали студенти автори п’яти проектів, які мають змогу продовжувати подальшу розробку.
Це творчі групи студентів:
- Солохіна А.П., Соколова К.О., Барабаш Є.А;
- Кізілов І.В., Бортник Н.В., Лотвин А.М., Швець О.В.;
- Авак’ян А.Є., Рубан О.В., Бончик В.Ю., Редькіна Є.К;
- Кіме Мукена Мукалай Жоель, Микитенко Є.В;
- Чжоу Хунцзюань.
Проекти виконані під керівництвом проф. Куцевича В.В., доцентів Короля В.П., Зенькович Н.Г., Приймака В.В., Кащенко Т.О., Брідні Л.Ю., Яновицького Є.Л., ст. викл. Кумової Т.В., Селиванова О.І., Грінченко Т.І., Галак К.Т.
Проекти різняться архітектурно-планувальними вирішеннями, але їх об’єднує екологічний підхід, гуманне ставлення до унікального гірського ландшафту. Запроектовані житлові, громадські та виробничі будинки і споруди вписуються у крутий рельєф і створюють виразні композиційні рішення.
При проектуванні всіх будівель і споруд в технопарку буде передбачена можливість застосування автономного енергозбагачення, циркуляційного водовідведення із замкнутим біотехнологічним циклом, оснащення сучасними видами інженерного устаткування з використанням сонячної і вітрової енергії.
На території технопарку передбачено розміщення майданчиків для дітей, відпочинку, фізкультури, господарської і виробничої діяльності; автостоянки та озеленення.
Даний проект екобіолотехнологічного парку може стати одним із важливих складових стратегій розвитку Полянської об’єднаної територіальної громади в Закарпатській області та сприяти транскордонному інноваційному та інвестиційному співробітництву, яке зараз формується в Українсько-Словацькому міжнародному центрі технологій, організованому при активній участі Ужгородського національного університету і технологічного університету в м. Кошище, (Словаччина).