Лютий 2019. Заходи КВЕРОФУТУРИЗМУ на архітектурному факультеті КНУБА та у Київському палаці дітей та юнацтва
Виставка.
КВЕРОФУТУРИЗМ: частина 1
14 лютого 2019 у холі архітектурного факультету КНУБА відкрилася виставка робіт студентів 2-го та 3-го курсів архітектурного факультету КНУБА, присвячена до 140-річчя з дня народження відомого українського художника – Казимира Малевича, під назвою «КВЕРОФУТУРИЗМ»: частина 1 (керівник: кандидат архітектури, доцент кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування – Тетяна Ладан).
Кінетичні макети студентів 2-го курсу (2018-2019 н.р.) виконані в рамках вивчення дисципліни «Історія архітектури та містобудування: зарубіжна архітектура (радянська доба)». На основі синтезу авангардних видів мистецтв (стилів та напрямків – супрематизм, конструктивізм, кубізм, декоративізм, симультанізм, символізм, модернізм, постмодернізм…) розроблені та представлені:
- сучасні малі форми авангардної архітектури, знаки та образи – КВЕРО-ФУТУРО;
- стилізовані об’єкти авангардної архітектури та творів авангардного мистецтва ХХ століття.
Графічні роботи студентів 3-го курсу (різних років навчання) відображають творчість українських митців-авангардистів початку ХХ століття. Вони були зроблені в рамках вивчення дисципліни «Історія архітектури та містобудування: українська архітектура та мистецтва ХХ століття».
Урочисте відкриття виставки відбулося 18 лютого о 12.00, на якому були представлені 3 головні складові:
- філософська відеоінсталяція віршу радянського поета-авангардиста Велимира Хлєбникова (гр. ЛА-28);
- фото- та відеопрезентації 74 кінетичних макетів (всі групи 2-го курсу архітектурного факультету);
- соціальний ролик та фото- та відеозвіт – «AVANTGARDE Model» (гр. ЛА-38, 2017-2018 н.р.) про незаслужено забутий та занедбаний недобудований унікальний архітектурний об’єкт: багатозальний кінотеатр у житловому районі Виноградар м. Києва (архітектор, колишній викладач КНУБА – Едуард Більський) та про постінваронментальне використання простору будівлі.
Передбачалося, що виставка буде тимчасовою та триватиме один місяць – до 14.03.2019, але за проханнями абітурієнтів та їх батьків, студентів та викладачів архітектурного факультету та за сприяння декана Олександра Кащенка термін виставки продовжено.
Тепер у якості постійної експозиції в холі архітектурного факультету Ви можете познайомитися з ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИМИ ПОШУКАМИ КІНЕТИЧНИХ ФОРМ МАЙБУТНЬОГО!!!
Виставка.
КВЕРОФУТУРИЗМ: частина 2
Друга частина виставки була презентована у Київському палаці дітей та юнацтва (КПДЮ) з 19.02.2019 по 22.02.2019 за участі викладача кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА – кандидата архітектури, доцента – Тетяни Ладан.
В рамках співпраці архітектурного факультету КНУБА з КПДЮ, та при вивченні дисципліни «Історія архітектури та містобудування: українська архітектура та мистецтво ХХ століття» для студентів 3-го курсу архітектурного факультету (2017-2018 н.р.) співробітниками КПДЮ були проведені 12 оглядових екскурсій, з метою знайомства з архітектурою та монументальними творами мистецтва Київського палацу дітей та юнацтва (архітектор Авраам Мілецький, художники – Ада Рибачук, Володимир Мельниченко).
Дякуємо за сприяння співпраці директорці КПДЮ – Оксані Добровольській, заступниці директорки – Ірині Пархоменко та завідувачці організаційно-методичного відділу – Олександрі Долговій та всім співробітникам КПДЮ.
Студенти 3-го курсу розробили серію «Кверофутуристичних сценографій» для студії «АРТ-МІКС» КПДЮ – концепції авангардних заходів та їх оформлення (дизайн ізографічних видань – афіша, квиток, логотип), просторовий дизайн матеріального середовища (декорації, меблі, світильники), дизайн предметного середовища (одяг, аксесуари) на теми:
- Січень – «Космічний Новий рік» (гр. ДАС-35);
- Лютий – «Сходи-майбутнє» (гр. АБС-34б);
- Березень – «Карусель – вихор натхнення» (гр. АБС-32а);
- Квітень – «Моделі авангарду» (гр. АБС-34а);
- Травень – «Уві сні і наяву: фантастичні звірі» (гр. МБ-31б);
- Червень – «Каштан. Пори року» (гр. АБС-33б);
- Липень – «ALICE 2.0 або Аліса в країні чудес» (гр. АБС-32б);
- Серпень – «Колос-Вінок» (гр. АБС-37);
- Вересень – «Супрематичне театро-око» (гр. АБС-33а);
- Жовтень – «Золотий перетин» (гр. ДАС-36);
- Листопад – «Козаки – Шлях додому…» (гр. МБ-31а);
- Грудень – «Образи космічного простору» (гр. АБС-32б).
Також на виставці в КПДЮ був презентований проект «Освітня палітра» – концептуальні проектні рішення студентів 5-го, 6-го курсів (2015-2017 рр.) та викладачів кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА для формування композицій невеликих будівель, споруд та малих архітектурних форм на Дніпровських схилах біля КПДЮ, з метою розширення функцій КПДЮ.
Викладачі кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування – доктор архітектури, професор Олег Слєпцов та кандидат архітектури, доцент Тетяна Ладан прийняли участь у Відкритому методичному фестивалі закладів позашкільної освіти «Kyiv–M–Fest» (VIII Відкрита міська методична виставка), метою якого стало виявлення та поширення сучасних інноваційних технологій роботи педагогів у закладах позашкільної освіти, а також популяризація найкращого досвіду.
Разом зі студентами 3-го курсу архітектурного факультету кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування (2018-2019 р.н.) Тетяна Ладан провела майстер-клас стилю та візажу «Кверофутуристичний випускний – 3019».
Олег Слєпцов та Тетяна Ладан провели семінар на тему «Освітня палітра».
За представлені на фестиваль методичні матеріали (публікації та розроблені проектні пропозиції з розвитку КПДЮ на схилах Дніпра) Олег Слєпцов та Тетяна Ладан були нагороджені Гран прі фестивалю у номінації – «Організація допрофільного, профільного та професійного навчання на базі закладу позашкільної освіти».
Інформацію підготувала
кандидат архітектури, доцент Тетяна Ладан