СПІВПРАЦЯ КНУБА ТА УНІВЕРСИТЕТУ ПРИКЛАДНИХ НАУК (НІМЕЧЧИНА)

18.04.2019

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ КНУБА ТА УНІВЕРСИТЕТУ ПРИКЛАДНИХ НАУК (НІМЕЧЧИНА) В ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ

Університет прикладних наук (УПН) є провідним закладом вищої освіти північної Німеччини та об’єднує низку профільних підрозділів в трьох містах Олсен, Вільхельмсхафен та Ольденбург. Інститут прикладної фотограмметрії та геоінформатики (Institute of Applied Photogrammetry and Geoinformatics), що є структурним підрозділом Факультету геоінформатики УПН, орієнтований на освіту, дослідження й розробки в галузі фотограмметрії, геоінформатики та суміжних областях. Ці напрямки діяльності є спільними для кафедри геоінформатики і фотограмметрії Київського національного університету будівництва і архітектури.

Договір про співпрацю в освітньому просторі між кафедрою Геоінформатики і фотограмметрії КНУБА та Інститутом прикладної фотограмметрії та геоінформатики УПН було укладено в 2013 році, в рамках якого діють програми підготовлення та проведення спільних конференцій, презентацій, семінарів, стажування та підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу університет, а також проекти студентського обміну з метою підвищення якості освіти в сфері фотограмметрії та ГІС. Керівниками та відповідальними кураторами міжнародної співпраці є завідуючий кафедрою геоінформатики і фотограмметрії КНУБА проф., д.т.н. Карпінський Ю.О. та директор Інституту фотограммтерії і геоінформатики, проф., д.т.н. Люман Томас(Luhmann Thomas).
Щорічні наукові візити викладачів КНУБА до УПН сприяють сталому розвитку наукової співпраці та дозволяють запроваджувати міжнародні заходи в сфері фотограмметрії, геодезії, ГІС. Програма наукового візиту включає відвідування профільних державних установ, провідних приватних компаній та навчальних закладів, учбові тренінги з сучасного геодезичного та фотограмметричного устаткування, підготовлення та оновлення навчальних і методичних матеріалів для практичних робіт, тощо.
В рамках співробітництва між навчальними закладами започатковані щорічні заходи для студентів та викладачів. Робочий семінар «Фотограмметрія близьких відстаней та лазерне сканування» під керівництвом проф. Т. Люмана вже в пяте проведений на при кінці листопада 2018 р. в КНУБА. До участі залучено студентів 3 курсу спеціальностей: «Геоінформаційні системи і технології», «Геодезія», «Землевпорядкування і кадастр». В теоретичній частині кожного курсу викладено наукові, методичні та практичні результати досліджень фахівців Інституту прикладної фотограмметрії м. Ольденбург.  Під час практичних занять студенти ознайомились з новітніми досягненнями в сфері макрофотограмметрії та лазерного сканування, набули практичні навички отримання даних з застосуванням сучасного устаткування, зокрема фотограмметричної камери та лазерного сканеру, а також вивчили методи оброблення результатів в програмних засобах PhoX, iWitness, AICON 3D Studio та Cyclon.
Навчальний проект в сфері геодезії, фотограмметрії та дистанційного зондування започаткований як щорічний захід та проводиться у два етапи: польові роботи на території КНУБА та камеральна обробка в комп’ютерній лабораторії університету прикладних наук Ольденбурга. Головними результатами проекту обміну є набуття студентами значного практичного досвіду вирішення прикладних завдань із застосуванням найсучасніших технологій та встановлення міжнародних зв’язків між студентами України і Німеччини. Така освітня інтеграція надає можливість молоді отримати професійну підготовку міжнародного рівня та підвищити компетенцію майбутніх фахівців.

 

Модель головного корпусу КНУБА у вигляді хмари точок
Point cloud model of KNUCA main building
Тріангуляційна модель побудована за хмарою точок
Mesh created from point cloud
Полігональна модель монументу, побудована за фотограмметричними даними
Polygonal model of a monument, created from photos
Полігональна модель в’їзду на парковку, побудована за фотограмметричними даними
Polygonal model of a parking entrance, created from photos
Екскурсія Києвом
Excursion by Kyiv
Екскурсія Ольденбургом
Excursion by Oldenburg