Новини

26/10/2021

Стипендія на навчання та стажування у Словаччині

Міністерство освіти і науки України оголосило початок прийому заявок на здобуття стипендій на навчання, дослідницьке і лекційне стажування у Словаччині в літньому семестрі 2021-22 н.р. та у 2022-23 н.р.

Останній термін подання заявок 31.10.21 р. до 15:00 (на літній семестр), 30.04.22 до 15:00 (2022-23 н.р.). Заявки подаються в режимі онлайн на веб-сайті за посиланням.

У разі виникнення запитань або за потреби допомоги у поданні заявки, звертатися у відділ міжнародних зв’язків, к.315.




16/07/2021

Завершилися інформаційні заходи програми Горизонт Європа

Інформаційний  захід  тривав з 28 червня по 16 липня 2021 року. Мета інформаційних днів Horizon Europe полягала у наданні потенційним заявникам та всім зацікавленим сторонам можливості отримати інформацію та задати питання про основні інструменти фінансування, процеси Horizon Europe, нові зміни у роботі тощо.

Інформацію можна знайти за посиланням. Детальну інформацію, а також записи відео можна відповідно до тематик.

Європейська комісія опублікувала короткий посібник, в якому надано пояснення окремих важливих деталей програми Горизонт Європи. Цей документ може стати корисним при підготовці заявки та пошуку партнерів, а також може допомогти краще зрозуміти особливості нової Рамкової Програми ЄС. Завантажити посібник можна за посиланням.

Всі відкриті і майбутні конкурси програми Горизонт Європа можна переглянути за посиланням.




26/06/2021

Відбувся інформаційний день програми Горизонт Європа в Україні

25 червня 2021 року за сприяння Європейської Комісії пройшов інформаційний день програми Горизонт Європа в Україні в режимі відеоконференції, організований Міністерством освіти і науки України та International Cooperation Support Facility. 

На заході було розглянуто:

  • програму Горизонт Європа – загальна структура програми та особливості отримання фінансування;
  • кластери та місії програми «Горизонт Європа», глобальні виклики та промислова конкурентоспроможність;
  • напрями «Дії Марії-Склодовської Кюрі» (MSCA) та гранти ERC; 
  • програми поширення досконалості (widening programmes). 

Презентації представлені під час заходу можна завантажити за посиланням

Переглянути запис заходу можна на YouTube-каналі МОН.

За матерілами сайту МОН України




ЄК опублікувала офіційні робочі програми програми Горизонт Європа

Європейська Комісія (ЄК) офублікувала офіційні довідкові документи, а відтак маєте можливість орієнтуватись на тематики, які будуть фінансуватись. У робочих програмах можете знайти інформацію щодо термінів конкурсів, їх бюджетів та умов. Програми доступні за посиланням.

За посиланням отримаєте перелік відкритих та очікуваних конкурсів програми Горизонт Європа. На сторінці маєте можливість за тематиками чи ключовими словами саме той конкурс, який може бути Вам цікавим, ознайомитися з його умовами. Звертаємо увагу на розділ Partner search, який знаходиться у випадаючому списку під заголовком “How to participate”, у якому будуть відображені профілі організацій.

Також нагадуємо про інформаційні заходи ЄК у період з 28 червня по 9 липня 2021 року.

Інформаційні дні «Горизонт Європа» присвячені 9-ти темам, кожна з яких передбачає проведення дискусій та практичних сесій. Для участі НЕ потрібна попередня реєстрація.  

Попередні дати проведення інформаційних сесій за згаданими темами:

28 червня – Інфраструктури (Infrastructures)

29 та 30 червня – Цифрові технології, індустрія та космос (кластер 4 – Digital, industry & space)

30 червня – Громадянська безпека для суспільства (кластер 3 – Civil security for society)

1 липня – Культура, творчість та інклюзивне суспільство (кластер 2 – Culture, creativity & inclusive society)

1 липня – Дії Марії Склодовської-Кюрі: нові аспекти в рамках програми «Горизонт Європа» (The Marie Skłodowska-Curie Actions)

2 липня – Здоров’я (кластер 1 – Health)

5 та 6 липня – Клімат, енергія та мобільність (кластер 5 – Climate, energy & mobility)

7 та 8 липня – Продовольство, біоекономіка, природні ресурси, сільське господарство та навколишнє середовище (кластер 6 – Food, bioeconomy, natural resources, agriculture & environment)

9 липня – Європейський дослідницький простір (ERA) та поширення участі (European Research Area (ERA) & Widening)

Детальніше програму заходу та посилання на пряму трансляцію можна отримати за посиланням: https://www.horizon-europe-infodays2021.eu/




03/06/2021

Відбувся Четвертий міжнародний ярмарок грантів у сфері культури

Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні та Український культурний фонд вчетверте провели Міжнародний ярмарок грантів у сфері культури. Посилання на презентації спікерів та відео їх виступів можна переглянути за посиланнями нижче.
Презентації: https://cutt.ly/HngVNka 
Виступ кожного спікера подано окремо.
Також є доступним грантовий довідник для сектору культурних та креативних індустрій. 



24/05/2021

Стипендії для мистецьких напрямків

Німецька служба академічних обмінів DAAD запрошує взяти участь у вебінарі-презентації стипендійних програм на магістратуру для митців різних напрямків.

DAAD пропонує:
1. Стипендії на навчання – післядипломні програми в галузі архітектури
2. Стипендії на навчання – післядипломні програми в галузі образотворчого мистецтва, дизайну/візуальних комунікацій та кіно
3. Стипендії на навчання – післядипломні програми в галузі сценічного мистецтва
4. Стипендії на навчання – післядипломні програми в галузі музики.
Перелік стипендійних програм за посиланням.

Доповідач: Анніка Кірфель, DAAD Бонн.
Реєстрація: https://cutt.ly/Gb5B5v3




20/05/2021

Міжнародне науково-педагогічне дистанційне стажування для педагогічних і науково-педагогічних працівників

«Європейська ліга професійного розвитку» (ELPD) разом з Університетом Collegium Civitas, Варшава, організовує міжнародне науково- педагогічне дистанційне стажування для педагогічних і науково-педагогічних працівників ЗВО І-IV рівнів акредитації незалежно від форм власності та підпорядкування.

Тема стажування: «Інтернаціоналізація вищої освіти. Організація навчального процесу та інноваційні методи навчання у вищих навчальних закладах Польщі».

Дати проведення: 21 червня – 30 липня 2021 року.

Метою стажування є підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки аспірантів, докторантів, наукових і науково-педагогічних працівників, опанування новітніми унікальними методами, набуття досвіду провадження науково-дослідної і викладацької діяльності, забезпечення інформаційного обміну та розширення наукових контактів.

Університетом Collegium Civitas кожному учаснику стажування видається сертифікат про проходження стажування тривалістю 180 годин (6 кредитів).

Детальна інформація щодо участі та вартості стажування за тел.: +38063 333 9152 або на сайті https://elpd.com.ua/stazhuvannya-civitas/




19/05/2021

Інформація щодо конкурсного відбору для участі в міжнародній онлайн-програмі «Насіння для майбутнього 2021» («Seeds for the Future 2021»)

Huawei оголошує конкурсний відбір для участі у всесвітній програмі «Насіння для майбутнього 2021» (Seeds for the Future 2021). Компанія реалізує цей проєкт із 2008 року, в Україні він стартував у 2016 році. Найкращі студенти університетів світу мають змогу дізнатися про тенденції у сфері ІКТ, технології 4G та 5G, інтернет речей, хмарні рішення, штучний інтелект, кібербезпеку від провідних експертів у сфері інформаційно-комунікаційних технологій. Окрім інтенсивного навчання з отриманням сертифіката, буде багато спілкування в команді з учасниками-студентами з різних країн, а також передбачено створення командного проєкту. Детальніше за посиланням.

Щодо конкурсного відбору інформація розміщення за посиланням.

Заява на участь у міжнародному освітньому проекті Huawei «Насіння для майбутнього 2021»




13/05/2021

Реєстрація на Четвертий міжнародний ярмарок грантів у сфері культури

Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні та Український культурний фонд вже вчетверте проведуть Міжнародний ярмарок грантів у сфері культури, який цьогоріч відбудеться у гібридному форматі. 25 травня всі охочі зможуть долучитись до заходу онлайн, щоб дізнатись про можливості залучення коштів на реалізацію власних креативних проєктів, а обмежена кількість відвідувачів зможе взяти участь в оффлайн-інтенсиві для підготовки грантових заявок на європейські програми. 

Реєстрація на захід відкрита до 17 травня.
Опис заходу та посилання для реєстрації розміщенне на сторінці: https://ucf.in.ua/news/05-05-2021.



Членство у Європейській асоціації архітектурної освіти

28/04/2021

Раді повідомити, що Київський національний університет будівництва i архітектури приєднався до Європейської асоціації архітектурної освіти.

Європейська асоціація архітектурної освіти (ЄААО) – це міжнародна асоціація, яка заснована на принципі членства, та організовує архітектурні школи в Європі. Асоціація є некомерційною організацією з реєстрацією в Бельгії. Метою ЄААО є підвищення якості архітектурної освіти, а також сприяння підвищенню якості архітектури в Європі. Асоціація забезпечує форум для отримання інформації про аспекти архітектурної освіти та архітектурних досліджень. Місія Асоціації – побудувати мережу європейських архітектурних шкіл, сприяючи дискусіям, обмінам та спільній політиці в Європі для підвищення якості архітектурної освіти.

Разом із членством КНУБА отримує доступ до власного профілю на сайті Асоціації. 




27/04/2021

Запрошення про програму GIST Innovatives Ukraine

Проект із розвитку інноваційного підприємництва “GIST Innovates Ukraine” запрошує Вас взяти участь у десятитижневій акселераційній програмі, що працює за методологією Lean Startup – концепції створення компаній, розробки і виведення на ринок нових продуктів і послуг, що заснована на таких поняттях, як науковий підхід до менеджменту стартапів, ітеративний випуск продуктів для скорочення циклу розробки і підтримки зворотного зв’язку з клієнтами. Використовуючи цей підхід, компанії можуть проектувати продукти і послуги, які б відповідали очікуванням і потребам клієнтів без необхідності великого обсягу фінансування на початкових етапах.

Протягом десяти тижнів представники наукової спільноти та бізнесу матимуть змогу отримати доступ до інформаційних ресурсів і менторської підтримки для розвитку стартап ініціатив. Реєстрація на програму триватиме з 15 березня до 1 травня 2021 р. за посиланням: https://bit.lv/3btvQwi.

Ця програма підходить для громадян України, які займаються науковою, науково-технічною та інноваційною діяльністю. Запрошуються українські команди, що складаються з трьох осіб та розробляють технології в університетах, наукових установах, інкубаторах, акселераторах або промисловому секторі.

Довідково:

Програма “Глобальні інновації через науку та технології” (GIST) – глобальний інноваційний проект науково-технічних ініціатив, створений з метою забезпечення інноваторів відповідними тренінгами, надання менторської підтримки та додаткових ресурсів, необхідних для виведення на ринок результатів лабораторних досліджень. Програма GIST реалізується за підтримки Бюро з питань океанів і міжнародної політики у сфері екології та науки Державного департаменту США й уже здійснювалася в деяких країнах, недостатньо представлених на світовому ринку наукоємних розробок, зокрема, у Північній Македонії, Киргизстані та інших.




27/04/2021

Вебінар про грантові можливості для молодих науковців

Німецька служба академічних обмінів(DAAD) запрошує взяти участь у вебінарі про грантові можливості для молодих науковців.

Доповідачка д-р Оксана Зойменіхт (Центр молекулярної медицини ім. Макса Дельбрюка/Німецько-українське академічне товариство) розповість про різноманітні можливості підтримки, окрім стипендій DAAD, а також представить гранти наукових інституцій та інших фондів.

Звертаємо Вашу увагу, що Німецько-українське академічне товариство оголошує також свої конкурси й допомагає молодим вченим інтегруватись в світову науку.

Більше інформації щодо події можете знайти за посиланням

Реєстрація за посиланням.




22/04/2021

Інформаційний день Програми «Горизонт Європа»

21 квітня відбувся інформаційний захід «Як підготувати успішну проєктну пропозицію у рамках програми «Горизонт Європа», зокрема увагу було приділено темі «Успішна проєктна пропозиція: ключова компетенція – науково-технічна досконалість, проте не варто нівелювати важливість інших аспектів». 

Під час заходу були розглянуті питання за основними напрямами:

  • новий підхід Key Impact Pathways (розглянуто типи результатів, а також процес впровадження результатів); 
  • відкрита наука (Open Science) (наведено документаційну базу та розглянуто типові вимоги до грантової угоди);
  • гендерний вимір (Gender dimention) (розглянуті питання щодо інтеграції гендерного виміру в сутність досліджень та інновації і гендерної рівності у дослідницьких командах);
  • взаємодія, співпраця та комунікація (особлива увага була приділена процесу заповнення цих пунктів при формуванні пропозиції);
  • принцип «Do no significant harm».

Детальна інформація за посиланням. На веб-сторінці викладені презентації, що були представлені на інформаційному дні, а також надано доступ до запису відео.




15/04/2021

Грант на проведення коротких досліджень у Японії

Університет Хосей (Hosei University) — приватний японський університет, який був заснований в 1920 році на базі Токійської юриспрудентської спілки. Штаб-квартира університету розташована в токійському спеціальному районі Тієда, університет нараховує 3 кампуси.

Програма стипендій HIF Fellowship Program або Foreign Scholars Fellowship Program призначена для молодих вчених із різних країн світу, які навчаються в аспірантурі або вже мають степень кандидата наук. У рамках програм вчені будуть проводити короткі дослідження (від 6 до 12 місяців) спільно з вченими та дослідниками університету Хосей.

Дослідження можна проводити у сферах:

  • гуманітарних наук;
  • соціальних наук;
  • природничих наук;
  • інженерної справи.

Обрані кандидати отримають:

  • грант у розмірі 300 000 єн у місяць;
  • покриття транспортних витрат.

Вимоги до кандидатів:

  • навчатися в аспірантурі, мати степінь кандидата наук або еквівалент;
  • відмінно знати англійську або японську мову;
  • не бути старше 39 років (станом на 1 квітня 2022 р.).

Кандидатам необхідно надати такі документи:

  • заявку
  • 2 копії книги або дисертації кандидата;
  • аннотація книги або дисертації (що вимагається в пункті 2);
  • рекомендаційний лист від керівника закладу, у якому навчається або працює кандидат;
  • рекомендаційний лист від наукового керівника кандидата;
  • диплом (з офіційним перекладом на англійську або японську мову);
  • свідоцтво про атестацію установи, у якому навчається або працює кандидат;
  • сертифікат, який підтверджує рівень володіння англійською або японською мовами;
  • контрольний лист.
    Документи приймаються на англійській або японській мовах.

Питання можна надсилати англійською мовою на hif@hosei.ac.jp

Детальна інформація на офіційному сайті (спершу інформація викладена японською мовою, потім англійською).

Кінцевий термін подачі: 1 червня 2021 року.




13/04/2021

Українських освітян запрошують на навчання, дослідницьке і лекційне стажування у Словаччині у 2021/2022 академічному році

У межах Національної стипендіальної програми Словацької Республіки для підтримки мобільності студентів та аспірантів, викладачів, дослідників і митців (NSP) словацькою стороною відкрито прийом заявок на здобуття стипендій на навчання, дослідницьке і лекційне стажування у Словаччині у 2021/2022 академічному році.

Прийом заявок триває до 30 квітня 2021 року, 16:00 за братиславським часом (17:00 за київським часом).

Заявки подаються в онлайн-режимі за вебадресами: https://www.stipendia.sk або https://www.scholarships.sk, де також можна дізнатися докладнішу інформацію щодо умов участі у стипендіальній програмі.

За матерілами сайту МОН України




12/04/2021

Консультація для конкурсантів Fulbright Graduate Student Program 2022-2023
 
Наближається конкурс програми Fulbright Graduate Student Program – стипендії для навчання на магістерських програмах в університетах США. До 16 травня 2021 року Офіс Фулбрайта приймає документи на конкурс.

Офіс Програми Фулбрайт в Україні отримує запитання від учасників, які працюють над підготовкою конкурсного пакету документів. Зазвичай, це схожі, типові запитання, які постають і під час індивідуальних онлайн-консультацій. 

Тому у середу, 14 квітня, о 17:00, Офіс проведе Zoom-консультацію, під час якої зможе відповісти на актуальні та найбільш поширені питання. 

Зареєстрованим учасникам за годину до події на електронну адресу надійде повідомлення з посиланням для участі у семінарі. 

Форма реєстрації: https://cutt.ly/nc53sH1.




31/03/2021

Можливість участі у Весняній школі зі сталої мобільності «Вплив пандемії на мобільність»

З 21 по 24 квітня 2021 року відбудеться Весняна школа зі сталої мобільності «Вплив пандемії на мобільність». Школа проводиться Харківським національним автодорожнім університетом за участі ГО “Екодія”, за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження” в межах грантового проекту EU4USociety, та за фінансової підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ – Україна.

Серед викладачів і модераторів – спеціалісти з Дрезденського технічного університету, Харківського автодорожнього, провідних громадських організацій України, консультанти місцевих рад і з команди підтримки реформ міністерства інфраструктури.

Учасниками можуть стати студенти, молоді фахівці, представникі органів місцевого самоврядування, громадські активісти, які навчаються або працюють у сферах міської мобільності та містобудування (спеціальності “Транспортні технології”, “Екологія”, “Соціологія”, “Економіка”, “Містобудування”, “Будівництво та цивільна інженерія”,  інші).

Реєстрація обов’язкова. Заявки приймаються до 1 квітня 2021 року включно.

Посилання на реєстрацію:
Докладніше про школу:



26/03/2021

Можливість участі у програмі міжнародного стажування

Республіканський Інститут Вищої Школи Республіки Білорусь спільно з освітньою онлайн-платформою SKLAD (Мінськ, Білорусь) запрошує професорсько-викладацький склад, а також практикуючих фахівців в сфері інноваційної педагогіки та психології для участі в програмі міжнародного онлайн-стажування: «Університет 4.0. Цифрова трансформація університетів», яка відбудеться з 7 по 22 квітня 2021.

Метою програми є ознайомлення її учасників з діяльністю провідних світових університетів, досвідом проєктування та реалізації освітніх програм і технологій навчання в моделі «Університет 4.0». інноваційно-методичного забезпечення цифрової трансформації вищої освіти і додаткової освіти дорослих.

В рамках онлайн-стажування учасники ознайомляться з досвідом Технологічного університету Суінберна (Австралія), Гамбурзького технічного університету (Німеччина), Портсмутського університету (Великобританія), Міського університету Дубліна (Ірландія), Датського технічного університету (Данія), університету Масарика в Брно (Чехія). університетського коледжу Лондона (Велика Британія), Університету Суонсі (Уельс, Великобританія).

В ході програми будуть розглянуті соціальні, технологічні та освітні тенденції, що впливають на формування Університету 4.0., вивчені процеси цифрової трансформації університету, основи проектування навчальних планів, освітніх програм і технологій в моделі 4.0., цифрові інструменти, дизайн навчання і типи формуючого оцінювання для змішаного і онлайн-навчання у вищій освіті і додатковій освіті дорослих.

Навчання буде організовано і проведено в онлайн-форматі. По завершенню онлайн-стажування учасникам видається міжнародний сертифікат.

Для участі в міжнародному онлайн-стажуванні необхідно направити заявку (Додаток 2) на електронну пошту edu@skld.me. По виникаючим питанням можна звернутися по телефону + 375 29 811 66 42 (WhatsApp, Telegram). Контактна особа: Сергєєва Ганна Святославівна, координатор освітньої платформи SKLAD.

Ознайомитися з програмою онлайн-стажування «Університет 4.0. Цифрова трансформація університетів» можна за посиланням.




17/03/2021

Міжнародна освітня виставка «International Education Fair»

Відповідно до отриманих копій листів Міністерства закордонних справ України від 24.02.2021 р. № 6154/14-840-11657 зазначено, що щорічна Міжнародна освітня виставка «International Education Fair» (IEF 2021) буде проходити з 25 березня по 3 квітня 2021 р. у форматі онлайн.

Із детальнішою інформацією про умови участі можна ознайомитись за за web-адресою: www.bolashaqfund.kz

Джерело: за матеріалами Міністерства освіти і науки України




17/03/2021

Можливість отримати стипендії на навчання в саудівських університетах

Відповідно до отриманої копії ноти Посольства Королівства Саудівська Аравія в Україні від 19.01.2021 р. № 619 наведено інформацію щодо можливості отримати безкоштовну освіту в Саудівських університетах.

За детальнішою інформацією щодо стипендій можна ознайомитися за web- адресою: https://moe.gov.sa.

Також інформуємо, що для вирішення питання отримання стипендії претенденти мають особисто звертатися до обраного університету КСА.

Джерело: за матеріалами Міністерства освіти і науки України




15/03/2021

Відбувся інформаційний день програми Cost

11 березня 2021 року відбувся щорічний інформаційний день для асоційованих країн-учасниць рамкових програм ЄС з досліджень та інновацій. Захід був організований програмою науково-технічного співробітництва COST.

Варто зазначити, що Україна входить до переліку 16 країн, віднесених до категорії найближчих країн-сусідів. Виходячи з даного розподілу визначаються критерії участі країни за програмою.

Кандидати з найближчих країн-сусідів можуть бути залучені у якості вторинних заявників на етапі представлення або приєднатись до вже діючої COST Action.

Приєднатись до вже діючої COST Action можна у якості:

  • спостерігача Комітету управління;
  • учасника Робочої групи;
  • грантоотримувача короткострокової наукової місії;
  • тренера/стажера Школи підготовки;
  • учасника семінару/конференції;
  • запрошеного спікера;
  • зовнішнього експерта для моніторингу та оцінки COST Action.

Алгоритм, за яким можна приєднатись до вже діючої COST Action:

  • знайти цікаву для Вас Action та перевірити умови Меморандуму про взаєморозуміння;
  • звернутися до Голови Action та висловити свій інтерес;
  • надати довідкову інформацію (мотивація, вигода);
  • Голова Action розпочинає процедуру в e-COST;
  • Комітет управління Action проводить голосування;
  • затвердження Асоціацією COST.

Детальна інформація за посиланням.

Переглянути відео вебінару за посиланням.

Інформація про подію, презентація та інші корисні матеріали за посиланням.




10/03/2021

Інформаційний день програми Cost

11 березня 2021 року програма науково-технічного співробітництва COST проводить щорічний інформаційний день для асоційованих країн-учасниць рамкових програм ЄС з досліджень та інновацій. Захід організовано з метою поширення актуальної інформації щодо можливостей участі в програмі COST та підтримки комунікації між дослідниками, бізнес-сектором, органами влади та іншими зацікавленими сторонами.

Організатори заходу пропонують дізнатися більше про участь у мережах COST (COST Actions), діяльність асоціації COST, переваги та можливості участі у програмі для асоційованих країн.

Захід проходитиме онлайн на платформі Zoom за посиланням з 11:00 до 13:00 (за Київським часом). Участь у заході не потребує попередньої реєстрації.

Детальна інформація про захід

МОН про захід

Більше інформації можна знайти на офіційному сайті програми




03/03/2021

Очікувані конкурси програми Горизонт Європа

Відповідно до структури програми «Горизонт Європа» одним з стратегічним напрямом принято вважати кластер «Цифровізація, індустрія та космос». У рамках зазначеного кластеру розрізняють такі стратегічні напрями:

  1. Кліматична нейтральність. Кругова та цифрова економіка
  2. Підвищення автономії в ключових стратегічних ланцюгах цінності для електричної промисловості
  3. Світове лідерство у технологіях обробки даних
  4. Цифрові та нові технології для конкурентоздатності та підготовки до зеленої угоди
  5. Відкрита стратегічна автономія у розробці та використані глобального космічного простору, як основи інфраструктури і послуг застосування даних
  6. Людина та етичний розвиток цифрових і промислових технологій

Перелік конкурсів відповідно до напрямів:

Кліматична нейтральність.
Кругова та цифрова економіка

HORIZON-CL4-2021-TWIN-TRANSITION-01;
HORIZON-CL4-2022-TWIN-TRANSITION-01

Підвищення автономії в ключових стратегічних ланцюгах цінності для електричної промисловості

HORIZON-CL4-2021-RESILIENCE-01;
HORIZON-CL4-2021-RESILIENCE-02-PCP;
HORIZON-CL4-2022-RESILIENCE-01 
 Світове лідерство у технологіях обробки даних HORIZON-CL4-2021-DATA-01;
HORIZON-CL4-2022-DATA-01 
 Цифрові та нові технології для конкурентоздатності та підготовки до зеленої угоди  HORIZON-CL4-2021-DIGITAL-EMERGING-01;
HORIZON-CL4-DIGITAL-EMERGING-2022-01

Відкрита стратегічна автономія у розробці та використані глобального космічного простору, як основи інфраструктури і послуг застосування даних

HORIZON-CL4-2021-SPACE-01;
HORIZON-CL4-2021-SPACE-02;
HORIZON-CL4-2022-SPACE-01;
HORIZONCL4-2022-SPACE-02  

Людина та етичний розвиток цифрових і промислових технологій

HORIZON-CL4-2021-HUMAN-01; HORIZONCL4-2022-HUMAN-01 

Корисні посилання:




26/02/2021

i-Portunus: гранти мобільності у сфері культурної спадщини

Грант передбачає здійснення професійних подорожей для фахівців культури і мистецтва, що працюють з культурною спадщиною. Ви можете поїхати за кордон заради: 

  • співпраці з іноземними колегами. Наприклад, участі у міжнародному проєкті, обміну знаннями і досвідом;
  • резиденції, орієнтовані на створення проєкту. Наприклад, проведення польових досліджень й отримання нових навичок;
  • професійного зростання. Наприклад, участі у майстеркласі, нетворкінгу чи шоукейс-фестивалі. 

Аплікант може запланувати одну або декілька подорожей, наодинці чи разом з колегами у групі до п’яти осіб. Подорожувати можна до 39 країн Європи та Тунісу. Повний список представлено на сайті i-Portunus. Поїздка має тривати від 7 до 60 днів і бути запланована на літо-осінь 2021 року.  

Якщо ви не зможете поїхати у подорож через карантин, вам потрібно буде обрати іншу країну, перенести поїздку або взяти участь онлайн. 

Програмою передбачено фінансування до 3 000 євро. До 350 євро можна витратити на транспорт, решту — на добові, поселення та інші витрати, пов’язані з подорожжю. Сума добових розраховується залежно від країни.

Для участі необхідно мати:

  • ідею подорожі, що допоможе вам дізнатися нове та познайомитися з колегами;
  • заповнену аплікаційну форму: вашу освіту, професійний досвід, план і проєкт подорожі;
  • резюме обсягом до однієї сторінки;
  • портфоліо обсягом до 10 сторінок;
  • документи, що підтвердують ваш план мобільності. Це може бути лист-запрошення від колег, з якими ви будете робити спільний проєкт, підтвердження зустрічей, угода з партнером тощо;
  • підписану Декларацію Честі, шаблон якої можна завантажити на порталі

Для подачі заявки необхідно зареєструватись на порталі й заповнити онлайн-форму англійською мовою. 

Кінцевий термін подання заявки: 15 квітня 2021 року.

Детальна інформація за посиланням.




26/02/2021

i-Portunus: гранти мобільності для архітекторів

Грант надається на здійснення професійних подорожей для архітекторів та фахівців культури, що працюють з архітектурними проєктами.

Поїздка за кордон може мати на меті: 

  • співпрацю з іноземними колегами. Наприклад, участь у міжнародному проєкті;
  • резиденцію, орієнтовану на створення проєкту. Наприклад, розробку архітектурного плану для певного простору на основі власного дослідження;
  • професійне зростання. Наприклад, участь у майстеркласі, нетворкінгу чи шоукейс-фестивалі. 

Аплікант може запланувати одну або декілька подорожей, наодинці чи разом з колегами у групі до п’яти осіб. Подорожувати можна до 39 країн Європи та Тунісу. Повний список представлено на сайті i-Portunus. Поїздка має тривати від 7 до 60 днів і бути запланована на літо-осінь 2021 року.  

Якщо ви не зможете поїхати у подорож через карантин, вам потрібно буде обрати іншу країну, перенести поїздку або взяти участь онлайн. 

Програмою передбачено фінансування до 3 000 євро. До 350 євро можна витратити на транспорт, решту — на добові, поселення та інші витрати, пов’язані з подорожжю. Сума добових розраховується залежно від країни.  

Для участі необхідно мати:

  • ідею подорожі, що допоможе вам дізнатися нове та познайомитися з колегами;
  • заповнену аплікаційну форму: вашу освіту, професійний досвід, план і проєкт подорожі;
  • резюме обсягом до однієї сторінки;
  • портфоліо обсягом до 10 сторінок;
  • документи, що підтвердують ваш план мобільності. Це може бути лист-запрошення від колег, з якими ви будете робити спільний проєкт, підтвердження зустрічей, угода з партнером тощо;
  • підписану Декларацію Честі, шаблон якої можна завантажити на порталі

Для подачі заявки необхідно зареєструватись на порталі й заповнити онлайн-форму англійською мовою. 

Кінцевий термін подання заявки: 14 березня 2021 року.

Детальна інформація за посиланням.




26/02/2021

Cтажування для викладачів закладів вищої освіти України організоване факультетом
Наук про Освіту Білостоцького Університету

“Європейська ліга професійного розвитку” разом з Білостоцьким університетом (факультет Наук про Освіту) організовує дистаційне стажування для педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти I – IV рівнів акредитації незалежно від форм власності та підпорядкування за темою “Навчально-наукова діяльність в сучасному університеті: виклики, рішення, перспективи”.

Метою стажування є поглиблення знань та розвиток компетенцій науково-дидактичного колективу українських університетів з точки зору викликів, рішень та перспектив у викладацькій та науково-дослідній діяльності в сучасному університеті.

Учасники стажування, використовуючи посилання на літературу по темі, аналіз прикладів, а також практичні завдання:
а) покращать свої компетенції у застосуванні різних методів та форм роботи зі студентами (навчання творчому мисленню, праця методом тьюторингу, інтерактивні онлайн інструменти) та вдосконалять свої дослідницькі навички (написання наукових статей, мистецтво публічних виступів);
б) зможуть оцінити потенційні переваги та проблеми застосування цих методів і форм у своїх навчальних закладах;
в) розроблять конкретні рішення для впровадження нових практик у різні сфери власної науково-педагогічної діяльності.

Для кожного навчального модуля підготовлена онлайн-лекція (з використанням платформи Zoom та пакет навчальних матеріалів для використання учасниками.

Організаційний внесок за участь у програмі стажування становить 175 євро.

Білостоцьким Університетом видається сертифікат про проходження міжнародного стажування тривалістю 180 годин (6 кредитів ECTS) всім учасникам стажування. Програма стажування відбувається з професійним перекладом на українську мову.

Дата проведення: 5 квітня-14 травня 2021 року.

Детальна інформація за посиланням або за тел.: +38063 333 9152.




23/02/2021

Латвія пропонує стипендії студентам та науковцям для участі в літніх школах у вищих навчальних закладах країни на 2021/2022 н.р.

У межах підписаної Угоди між Урядом України та Урядом Латвії у сфері освіти, науки, молоді та спорту Державне агентство з питань розвитку освіти Латвійської Республіки пропонує українським студентам, академічним та науковим працівникам скористатися стипендійними можливостями для участі в літніх школах у 2021/2022 навчальному році.

Інформацію про те, як подати заявку на отримання стипендії, можна знайти на веб-сайті вищого навчального закладу Латвії, який організовує літню школу. На веб-сторінці університету надано детальну інформацію про всі необхідні документи, а саме:

  • аплікаційну форму;
  • резюме;
  • мотиваційний лист.

Зазначені документи для участі у літній школі мають бути надіслані безпосередньо організаторам літніх шкіл.

Сума стипендії, що надається Державним агентством розвитку освіти Латвійської Республіки для участі у школі, становить 711 євро на особу протягом тривалості школи. Стипендії перераховуються організаторам літніх шкіл. Учасники  шкіл мають самостійно покрити витрати на проїзд із країни походження до місця розташування літньої школи в Латвії.

Перелік літніх шкіл:

  • регіональні дослідження: випадок Латгалії (“Regional Studies: The Case of Latgale”);
  • літня школа латиської мови та культури 2021 (“Summer School of Latvian language and culture 2021”);
  • міжнародна школа історії мистецтва “Між історією та сучасністю. Стилі та напрями в латиському мистецтві” (International Summer School of Art History “Between History and the Present. Styles and Directions in Latvian Art”);
  • Рига – перлина латиської дерев’яної архітектури (“Riga – the Pearl of Latvian Wooden Architecture”);
  • світ 3D анімації (“3D Animation World”);
  • біоекономіка. Раціональне використання біологічних ресурсів (“Bioeconomy. Sustainable Use of Biological Resources”);
  • міжнародна літня школа ефемерної архітектури та міського дизайну “FestivaL’and 4.0”( International Summer School on Ephemeral Architecture and Urban Design “FestivaL’and 4.0”);
  • бізнес + комунікації = нова реальність (“Business + Communication = New normal”).

Подача заявок на участь у літніх школах на 2021/2022 рр. триватиме до 1 квітня 2021 року.

Детальна інформація за посиланням.




11/02/2021

Стипендія Альберта Ейнштейна у Німеччині

Форум Ейнштейна та Фонд Даймлера- Бенца пропонують стипендії для молодих вчених, які хотіли б реалізувати проєкти в галузі, відмінній від їх попереднього дослідження. Метою стипендії є підтримка тих, хто окрім проєктів у галузі своєї спеціалізації, є відкритим до нових, міждисциплінарних підходів – за прикладом Альберта Ейнштейна.

Стипендія передбачає проживання учасника програми протягом п’яти-шести місяців у заміському будинку Ейнштейна (Капут, Бранденбург), недалеко від університетів в Потсдамі і Берліні. Стипендіат також отримує фінансування у розмірі 10000 євро і відшкодування транспортних витрат.

Стипендія призначена на 2022 рік у зв`язку з неможливістю оселитися в Капуті до наступного року.

Вимоги до кандидатів:

  • бути молодшими 35 років і мати вищу освіту в галузі гуманітарних, соціальних або природничих наук;
  • надати резюме, проєктну пропозицію на дві сторінки та два рекомендаційні листи.

Наприкінці програми учасник повинен презентувати свій проєкт.

У кінці періоду фінансування стипендіат повинен буде представити свій проєкт на відкритій лекції за участі представників Форуму Ейнштейна й Фонду Даймлера-Бенца. Стипендія не призначена для фінансування уже початого дослідження.

Кінцевий термін подання заявки: 15 травня 2021 року.

Детальна інформація за посиланням.