ЧЕРВЕНЬ 2022 р
9 червня 2022 року Продовжується профорієнтаційна робота на факультеті інженерних систем та екології
В червні місяці на факультеті інженерних систем і екології (кафедра водопостачання та водовідведення) було підготовлено рекламний банер та розміщено за допомогою Спілки освітян України на сайті Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді з метою привернення уваги випускників шкіл України до факультету.
Восьмого червня банер з’явився на сайті https://nenc.gov.ua .
Запрошуємо всіх охочих отримати вищу освіту в галузі сучасних інженерних систем життєзабезпечення людини та екології до нашого факультету.
К.т.н., доцент кафедри водопостачання та водовідведення Кушка О.М.
Профорієнтаційна робота ФІСЕ
8 червня 2022 року відбулося чергове засідання з відповідальними за профорієнтаційну роботу на факультеті Інженерних систем та екології. Метою зустрічі було обговорення різних способів залучення викладачів щодо роботи з випускниками коледжів. Декан факультету Олександр Приймак і доцент Олександр Кравчук, який працює у приймальній комісії КНУБА, ознайомили викладачів з умовами вступу на базі ОКР «Молодший спеціаліст» у нинішніх умовах.
Було розроблено і оновлено шляхи співпраці з колежами та іншими навчальними закладами.
Дорогі наші абітурієнти – майбутнє України у Ваших руках, вступайте у ряди інженерів. Відбудуємо країну разом. Слава Україні!
Відповідальна за профорієнтаційну роботу ФІСЕ Яна БІРУК
Перспективи зеленого будівництва у майбутньому відновленні України
Екологія актуальна сьогодні не просто як наука чи окрема спеціальність. Екологія сьогодні – це набагато злободенніше, глибше і ширше. Це наше майбутнє, наш подальший розвиток та існування. Коли людина забуває, що вона частина природи, а не її цар, виникають екологічні проблеми, катастрофи та кризи, багато з яких, на жаль, вже незворотні.
Сучасна екологія – це технології, фахівці, необхідні компетентності та знання. Тому дуже актуальним кроком є прийняттям в Україні професійного стандарту, затвердженого Наказом Міністерства економіки України 04 травня 2022 року № 1111-22. Офіційно підтверджено, що еколог – це соціально затребувана професія, що потребує спеціальних знань і кваліфікації.
Під час війни з російською федерацією відбувається неконтрольований викид найрізноманітніших забруднювачів як безпосередньо від вибуху боєприпасів, а так і при пожежах, що виникають внаслідок їхнього влучання. Особливо великий обсяг забруднень виникає при горінні складів палива, зокрема нафтобаз. Тому експертна оцінка екологічних збитків, їх зменшення та шляхи подолання повинні вирішуватися сьогодні з залученням фахівців-професіоналів.
Відбудова країни сьогодні повинна відбуватися якісно, з залученням сучасних технологій зеленого будівництва.
Про ці та інші перспективи розвитку екології та застосування сучасних наробок кафедри охорони праці та навколишнього середовища у зеленому будівництві, розповідається у статті: «Перспективи зеленого будівництва у майбутньому відновленні України» завідувачки кафедри, доктора технічних наук, професора Ткаченко Тетяни, яка опублікована на головному інформаційному порталі реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади «Децентралізація».
Ознайомитися з повним текстом статті можна за посиланням:
https://decentralization.gov.ua/news/15011
професор Ткаченко Т.М.
Спеціальність 101 «Екологія»
Спеціальність 101 «Екологія» кафедри охорони праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології КНУБА є актуальною сьогодні і буде актуальною в майбутньому. Свідченням цьому є прийняттям в Україні професійного стандарту, затвердженого Наказом Міністерства економіки України 04 травня 2022 року № 1111-22. Офіційно підтверджено, що еколог – це соціально затребувана професія, що потребує спеціальних знань і кваліфікації.
Обираючи майбутню професію, озерніться довкола і ви зрозумієте, що екологія, будівництво ніколи не втратять свою актуальність. А це гарантує перспективи для нинішніх і майбутніх студентів цих напрямків.
Студенти нашого університету набувають не лише загальні професійні компетенції, а і спеціальні професійні компетенції з урахуванням специфіки будівельного ЗВО. Особливістю є отримання знань в сфері «зеленого будівництва», що забезпечує наших випускників роботою.
Адже наші випускники вміють:
– демонструвати розуміння основних принципів управління природоохоронними діями та/або екологічними проектами;
– використовувати принципи управління, на яких базується система екологічної безпеки;
– виявляти фактори, що визначають формування ландшафтнобіологічного різноманіття;
– розв’язувати проблеми у сфері захисту навколишнього середовища із застосуванням загальноприйнятих та/або стандартних підходів та міжнародного і вітчизняного досвіду;
– демонструвати навички оцінювання непередбачуваних екологічних проблем і обдуманого вибору шляхів їх вирішення;
– проводити пошук інформації з використанням відповідних джерел для прийняття обґрунтованих рішень;
– розробляти проекти з природоохоронної діяльності та управляти комплексними діями щодо їх реалізації;
– застосовувати програмні засоби, ГІС-технології та ресурсиІнтернету для інформаційного забезпечення екологічних досліджень;
– прогнозувати вплив технологічних процесів та виробництв на навколишнє середовище;
– розробляти проекти з природоохоронної діяльності та управляти комплексними діями щодо їх реалізації.
Особливістю отримання спеціальності 101 «Екологія» В КНУБА є ще й можливість безперервної освіти, адже на кафедрі охорони праці та навколишнього середовища акредитовано освітні програми для віх рівнів вищої освіти. Таким чином, вступивши на навчання на бакалаврат, потім можна продовжити навчання в магістратурі, а далі в аспірантурі. Тобто немає потреби змінювати навчальний заклад, аби продовжити навчання. Ще одною перевагою є можливість одержання подвійного диплому, проходження навчання по семестровому обміну в закордонних вузах, стажування закордоном.
старший викладач Савченко А.М.
Студентка факультету інженерних систем та екології посіла друге місце на Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт за спеціальністю 101-Екологія
03 червня 2022 року у Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського пройшов другий тур Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 101 «Екологія».
Конкурсна комісія розглянула 65 студентських наукових робіт, що надійшли з 31 закладу вищої освіти, серед яких: 14 закордонних навчальних закладів та 17 з України.
Конкурс проводився за наступними напрямами:
– еколого-біологічні проблеми;
– екологічна безпека;
– економіка природокористування;
– альтернативні джерела енергії.
Сумісну роботу на конкурсі представили студентка 4 курсу, факультету інженерних систем та екології Київського національного університету будівництва і архітектури, спеціальності 183 «Технологія захисту навколишнього середовища» Ротозій Анна Юріївна та студент 3 курсу, факультету природничих наук Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Фуцур Андрій Вікторович.
Конкурсна робота на тему «Еколого-економічна оцінка змін якісних параметрів водних екосистем внаслідок антропогенного впливу діяльності людини (на прикладі водного басейну річок Приазов’я)» була виконана під керівництвом к.т.н. Жукової Олени Григорівни та д.пед.н. Солошич Ірини Олександрівні.
На підставі рейтингу за результатами двійного сліпого рецензування галузевою комісією спільна наукова робота Ротозій А.Ю. та Фуцура А.В. посіла почесне друге місце за напрямком «Економіка природокористування»
Автор: к.т.н., доцент Жукова О.Г.
ТРАВЕНЬ 2022 р
На кафедрі теплотехніки ФІСЕ відбувся захист магістерської роботи!
31 травня 2022 року на кафедрі теплотехніки факультету інженерних систем та екології успішно відбувся прилюдний захист атестаційної випускної роботи на здобуття освітнього ступеня «магістр» за ОНП зі спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія».
Захист проходив у змішаному форматі: он-лайн та оф-лайн. На засіданні Атестаційної екзаменаційної комісії в аудиторії 326 свою роботу на тему «Геліосистеми з високотемпературними органічними теплоносіями» представила Евеліна Сірохіна.
Голова Атестаційної екзаменаційної комісії генеральний директор ТОВ «Енергомонтажвентиляція», к.т.н. Іщенко Михайло Юрійович та члени АЕК привітали Евеліну з успішним захистом, одноголосно оцінили роботу на «відмінно» та рекомендували продовжити наукову роботу в аспірантурі.
Щиро радіємо та вітаємо нашу випускницю з успішним захистом атестаційної випускної роботи!!! Бажаємо мирного неба, успіхів та втілення мрій в житті!!!
Доцент кафедри теплотехніки ФІСЕ Наталія Чепурна
Викладачі кафедри охорони праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології прийняли участь в науковій конференції «Problems of science and practice, tasks and ways to solve them»
24-27 травня 2022 року викладачі кафедри охорони праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології КНУБА доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища Котова Т.В., старший викладач Стефанович І.С., викладач Стефанович П.І. та студент І курсу будівельно-технологічного факультету спеціальності БЦІ 19-Б Дишко А.В. взяли участь у XX International scientific and practical conference “Problems of science and practice, tasks and ways to solve them”. Конференція була організована International science group (Варшава, Польща).
Під час заходу було розглянуто наступну проблематику:
• Аграрні науки;
• Архітектура, будівництво;
• Історія мистецтва;
• Астрономія;
• Хімічні науки;
• Економічні науки;
• Економічні науки;
• Географічні науки;
• Історичні науки;
• Політологія;
• Медичні науки;
• Соціологічні науки;
• Технічні науки
к.т.н., доц. Котова Т.В.
30 травня 2022 р. викладачі кафедри охорони праці та навколишнього середовища провели профорієнтаційну зустріч з учнями 11 класів ліцею «Голосіївський» № 241
30 травня 2022р. 0 12.00 команда кафедри охорони праці та навколишнього середовища в складі к.юр.н. доцента Тернавської В.М., к.т.н. доцента Василенко Л.О. та відповідальної за профорієнтаційну роботу на кафедрі ст.викл. Савченко А.М. провели он-лайн профорієнтаційну зустріч з учнями 11 класів ліцею «Голосіївський» № 241 за сприяння заступника директора ліцею Михайленко Ірини Олексіївни. В заході також взяли участь класні керівники та батьки.
В ході зустрічі учасники були ознайомлені з перспективою навчання в Київському національному університеті будівництва і архітектури, з перевагами навчання в КНУБА. Доцент Василенко Л.О. розповіла про спеціальності 101 «Екологія» та 183 «Технологія захисту навколишнього середовища», про особливості підготовки бакалаврів, про можливості подальшого навчання та працевлаштування. Доцент Тернавська В.М. зосередила увагу випускників на затребуваності професій еколога та технолога захисту навколишнього середовища найближчим часом і в майбутньому в зв’язку з необхідністю відбудови зруйнованих міст за новими екологічними технологіями. Старший викладач кафедри ОПНС Савченко А.М. ознайомила учасників зустрічі з умовами вступу до КНУБА в 2022р., розкрила особливості вступної компанії 2022р., порядок складання мотиваційного листа.
Закінчилася зустріч відповідями на запитання учасників.
Подібні зустрічі з учнями шкіл, коледжів і технікумів стали доброю традицією на кафедрі ОПНС КНУБА. Он-лайн заходи дають змогу охопити велику кількість навчальних закладів і донести інформацію без ризику для життя і здоров’я учасників, що в умовах пандемії та війни є дуже важливим.
к.т.н., доцент Кравченко М.В., ст. викл. Савченко А.М.
Обираючи спеціальності 101 «Екологія» та 183 «Технологія захисту навколишнього середовища» вступники обирають сучасну високо затребувану професію!
Глобальні проблеми людства такі як голод, зміни клімату, війна вже давно турбують вчених всього світу. Зараз не лише передові держави світу, а і держави що розвиваються на національному рівні впроваджують міжнародні екологічні норми. Адже, збереження природнього середовища для наступних поколінь і при цьому підвищення комфортного рівня життя для нинішніх поколінь є пріоритетним завданням керівництва держави. Концепція сталого розвитку набуває для України особливого значення сьогодні, коли на нашій землі йде війна. Зруйновані населені пункти треба відбудовувати і робити це за новими сучасними технологіями «зеленого будівництва».
Спеціальності, які отримують студенти на кафедрі охорони праці та навколишнього середовища КНУБА – 101 «Екологія» та 183 «Технологія захисту навколишнього середовища» – це сучасні професії які ще довгі роки будуть посідати списки найбільш затребуваних. Екологи – це не просто борці за збереження довкілля. Це спеціалісти з проведення різноманітних екологічних експертиз. Сьогодні, тільки запланувавши будівництво, вже необхідно врахувати яку шкоду довкіллю призведе будівництво і використання будівлі, її утилізація в майбутньому, а потім розрахувати можливості зменшення негативного впливу за рахунок впровадження нових енерго та ресурсозберігаючих технологій. І тут в нагоді стануть спеціалісти яких готує кафедра охорони праці та навколишнього середовища. Адже освітньо-професійні програми за спеціальностями базуються на сучасних підходах та концепціях з урахуванням міжнародних вимог і стандартів, впровадженні новітніх технологій захисту навколишнього природного середовища з акцентом на клімат залежність будівельної галузі та розвиток сталих технологій зеленого будівництва в урбанізованому середовищі.
В найближчому майбутньому постає проблема прогнозування і оцінки негативних наслідків будівництва, експлуатації нових і реконструйованих інфраструктурних та містобудівельних об’єктів для навколишнього середовища; своєчасне виявлення об’єктів, що шкодять довкіллю, за допомогою екологічного моніторингу; екологічна оптимізація архітектурно-містобудівельних, конструктивних і технологічних рішень з урахуванням їх негативного впливу на довкілля і відновлення порушеного середовища (фрагментів середовища); скорочення витрат матеріальних і природних ресурсів при будівництві, реконструкції і експлуатації архітектурних об’єктів.
Майбутні спеціалісти з технологій захисту навколишнього середовища Київського національного університету будівництва і архітектури володітимуть знаннями та вміннями:
– в області проектування та застосування природозахисних технологій відповідно екологічного імперативу та концепції сталого розвитку;
– зможуть продемонструвати навички вибору, планування, проектування та обчислення параметрів роботи окремих видів обладнання, техніки і технологій захисту навколишнього середовища, використовуючи знання фізико-хімічних властивостей полютантів, параметрів технологічних процесів та нормативних показників стану довкілля;
– здатність аналізувати та систематизувати пріоритетні стандарти та технології зеленого будівництва, а також ВІМ-технології;
– знати наслідки впливу змін клімату на штучні та природні екосистеми, аналізувати природоохоронні засоби та заходи по боротьбі та мінімізації впливу змін клімату в галузі будівництва та приймати участь у їхній розробці.
– вміти застосувати знання з вибору та обґрунтування методів та технологій збирання, сортування, зберігання, транспортування, видалення, знешкодження і переробки відходів будівельної галузі, виробництва й споживання, радіоактивних відходів; оцінювати їх вплив на якісний стан об’єктів довкілля та умови проживання і безпеку людей;
– вміти застосовувати основні закономірності безпечних, ресурсоефективних і екологічно альтернативних технологій в управлінні природоохоронною діяльністю, в тому числі, через системи екологічного керування відповідно міжнародним стандартам.
Обираючи спеціальності 101 «Екологія» та 183 «Технологія захисту навколишнього середовища» вступники обирають сучасну високо затребувану професію!
к.т.н., доцент Кравченко М.В., ст. викл. Савченко А.М.
Науково-дослідна робота студентів один з основних елементів професійної підготовки
Науково-дослідна робота студентів один з основних елементів професійної підготовки, що передбачає навчання студентів методології і методики дослідження, а також систематичну участь у дослідницькій діяльності, озброєння технологіями І вміннями творчого підходу до дослідження певних наукових проблем.
В рамках студенської наукової роботи кафедри охорони праці студенти Ротозій А.Ю. (ТЗНС-41), Веселовська К.О. (ЕК-41), Березний М.І. (Ек-21с), Лубніна А.М. (ЕК-21), Будков В.О. (ЕК-11) під керівництвом к.т.н., доц. Жукової О.Г. беруть участь у дослідженні поверхневих водних екосистем та впливі кліматичних параметрів на стан здоров’я населення. За результатами роботи за поточний навчальний рік в співавторстві опубліковано 1 статтю в фаховому виданні, 18 тез в матеріалах міжнародних конференцій, підготовлено до конкурсу 4 студентські наукові роботи (в тому числі 1 спільно з студентами та викладачами Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського).
Студентка Андрющенко І.М. (ТЗНС-31) брала участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 183 «Технології захисту навколишнього середовища» в березні 2022р. Конкурсна робота на тему: «Коригування складу розбавлених водних розчинів баромембранними методами з використанням полімерних мембран», науковий керівник: к.т.н., доцент Кравченко М.В.
Окрім участі в конкурсах студентських наукових робіт, студенти кафедри беруть активну участь у наукових конференціях, круглих столах, а матеріали їх доповідей друкуються в збірниках. Так, студенти Кузьмішина Р. (ТЗНС-31)з доповіддю на тему: «Проблема медичних відходів» та Яковенко В. (ЕК-41) з доповіддю на тему: «Оцінка та зниження впливу на довкілля гальванічних виробництв» під керівництвом к.т.н. доц. Котовенко О.А, та ст.викл. Мірошниченко О.Ю. взяли участь в ІІ Всеукраїнський круглий стіл «Екологічна безпека держави».
Студенти Денис Приймак (ТЗНС-41) «Один з підходів до утилізації танкових та продувочних газів агрегату синтезу аміака», наукові керівники: к.т.н. доц. Котовенко О.А, та ст.викл. Мірошниченко О.Ю.; Олександр Шевченко (ЕК-31), Тетяна Цьома (ЕК-31) «Забруднення поверхневих вод фосфатами та важкими металами», Юлія Тарабанова (ТЗНС-31) «Ґрунтові ресурси Херсонської області: сучасний стан, проблеми деградації та охорона», Ілона Андрющенко (ТЗНС-31) « Оцінка природно-заповідного фонду Кіровоградської області», Павло Сегеда (ЕК-31), Михайло Березний (ЕК-21с) «Концентрація шкідливих речовин у м. Києві», наукові керівники: к.т.н. доц. Василенко Л.О. та к.т.н. доц. Березницька Ю.О. взяли участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Екологія. Ресурси. Енергія»
Науково-дослідна робота студентів забезпечує розвиток в них умінь пошукової, дослідницької діяльності, творчого розв’язання навчально-виховних завдань під час роботи, а також у формуванні вмінь застосування методів наукових досліджень на практиці.
старший науковий співробітник Савченко А.М.
Активна науково-дослідна студентська робота на кафедрі охорони праці та навколишнього середовища
На кафедрі охорони праці та навколишнього середовища КНУБА активна науково-дослідна студентська робота. Це підтверджується участю студентів у Всеукраїнських та міжнародних конкурсах студентських наукових робіт, конференціях, олімпіадах тощо. Приємно відзначити, що студенти, які почали свою наукову діяльність на молодших курсах, захоплено продовжують займатися наукою і подалі, постійно підвищуючи свій рівень і досягаючи нових успіхів. Так, студент-еколог Іван Прокопенко під керівництвом доктора технічних наук, професора Тетяни Ткаченко у 2020 р. посів призове III місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Екологія» у Полтавської політехніці імені Юрія Кондратюка з роботою «Дослідження поверхневого стоку в умовах «зеленого» будівництва», а вже у 2021 р. на Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, журі високо оцінило роботу Івана «Використання зелених насаджень з метою ефективного санування повітряного середовища», та знову присудило почесне призове III призове місце. Зараз Іван завершує бакалаврат, наполегливо працює над дипломом: «Використання більш екологічних матеріалів задля оцінки та підтримування оптимального мікроклімату внутрішнього середовища житлових будівель» (наукові керівники д.т.н., проф. Тетяна Ткаченко та президент Всеукраїнської ГО «Жива Планета» Світлана Берзіна) та мріє про вступ до магістратури на рідній кафедрі охорони праці та навколишнього середовища.
Хочеться побажати Івану Прокопенко блискучого захисту бакалаврського диплому, вдалого вступу до магістратури та подальших наукових досягнень! Тримаємо високу планку, бо ми КНУБА!
д.т.н., професор, завідувачка кафедрою ОПНС Ткаченко Т.М.
30 травня 2022 року відбувся захист наукових магістерських робіт
30 травня 2022 року відбувся захист наукових магістерських робіт. Захист проходив в змішаному режимі. Не дивлячись на військову обстановку, повітряні тривоги і участь нашого магістру в територіальній обороні, захист відбувся на високому рівні. Здобувач показав відмінні знання і отримав дипом з відзнакою. Заболотному Родіону Ігоровичу було рекомендовано вступ до аспірантури.
Завідувач кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА д.т.н., професор Хоружий Віктор Петрович
ОЛІМПІАДА З ДИСЦИПЛІНИ ІНЖЕНЕРНА ГІДРАВЛІКА
У травні 2022 р. на кафедрі водопостачання та водовідведення було проведено олімпіаду з дисципліни ІНЖЕНЕРНА ГІДРАВЛІКА серед студентів 2-го курсу ФІСЕ.
Конкурсні завдання включали у себе задачі на дослідження руху рідини у відкритих руслах. Цього року учать в олімпіаді взяли студенти спеціальностей “Водопостачання та водовідведення” та ”Гідротехнічне будівництво”.
Особливістю цьогорічної олімпіади було те, що вона відбувалася дистанційно у складний час, що вносило певні труднощі в її проведення.
Перше місце посіла студентка 2-го курсу ВВ-21 Поліна Малашевська.
На другому місці – студентка групи ВВ-21 Уляна Петрик.
Третє місце з однаковою сумою балів посіли зразу кілька студентів групи ВВ-21: Іван Кучеренко, Вікторія Шимків та Анастасія Гук.
Журі олімпіади у складі доцентів Павлова Є.І. і Гіжі О.О. щиро вітають переможців олімпіади та бажають всім подальших успіхів у навчанні!
К.т.н., доцент кафедри “Водопостачання та водовідведення” Гіжа О.О.
24-27 травня 2022 року Викладачі ФІСЕ прийняли участь у 3-й міжнародній конференції ON SUSTAINABLE FUTURES: ENVIRONMENTAL, TECHNOLOGICAL, SOCIAL AND ECONOMIC MATTERS
24-27 травня 2022 р. Відбулась третя міжнародна конференція Оn sustainable futures: environmental, technological, social and economic matters, Кривий Ріг.
Викладачі кафедри водопостачання та водовідведення проф. Дупляк О.В. та доцент Величко С.В. прийняли участь в WORKSHOP Water Management and Environmental Engineering (WaterManEnvE-2022)Rivne, який традиційно організовується Національним університетом водного господарства та природокористування (НУВГП).
Головували на секції к.т.н. Клімов Сергій (НУВГП) та к.п.н. Нечипуренко Павло (Криворізький державний педагогічний університет). В роботі секції прийняли участь: Київський національний університет будівництва і архітектури, Національним університетом водного господарства та природокористування, Мелітопольський державний педагогічний університет, Економічний університет в Катовіце, Український державний університет науки і технологій, Державний університет «Житомирська політехніка», Державний університет Північної Кароліни, Національний університет біоресурсів та природокористування України, Миколаївський національний аграрний університет.
Цього року конференція проходила дистанційно. З відеопрезентаціями можна ознайомитися за посиланням: https://sites.google.com/nuwm.edu.ua
Сподіваємося зустрітися наступного року.
Віримо в Збройні сили України.
Кафедра водопостачання та водовідведення доцент Величко С.В.
Студенти та викладачі ФІСЕ прийняли участь у вібінарі
В рамках співпраці зі зовнішніми стейкхолдарами 18 травня 2022 року викладачі кафедри теплотехніки та студенти факультету інженерних систем і екології прийняли участь у вебінарі. Вебінар на тему: «Гідравлічні елементи в сучасних теплових пунктах» провів інженер технічної підтримки компанії ТОВ Данфосс Кирило Баранчук.
Основна мета – ознайомлення з сучасними підходами до розрахунків та підбору новітнього обладнання індивідуальних теплових пунктів з врахуванням нормативної бази України. На вебінарі були розглянуті основні рішення та компоненти, які застосовуються в теплових пунктах та вимоги до них відповідно до сучасних нормативних документів та стандартів. Велику увагу приділили регуляторам прямої дії, які дозволяють вирішити питання автоматизація та підвищують енергоефективність індивідуальних теплових пунктів.
Дякуємо нашим партерам за співпрацю та цікаву зустріч, яка дала змогу підвищити кваліфікацію викладачів, а студентам отримати нову інформацію.
Заст. Декана ФІСЕ НАТАЛІЯ Чепурна
Викладачі кафедри Охорони праці та навколишнього середовища прийняли участь в І Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми раціонального використання соціально-економічного, еколого-енергетичного, нормативно-правового потенціалу України та її регіонів»
15 травня 2022 року викладачі кафедри охорони праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології, к.т.н., доцент Жукова О.Г., к.т.н., доцент Кордуба І.Б. та студент 3 курсу спеціальності 101 «Екології» Березний М.І. прийняли участь в І Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми раціонального використання соціально-економічного, еколого-енергетичного, нормативно-правового потенціалу України та її регіонів», яка була організована ГО «Інститут економічних та еколого-енергетичних досліджень» (м. Луцьк)
Під час заходу було розглянуто наступну проблематику:
– соціально-економічний потенціал України в умовах воєнного стану;
– екологічний потенціал України в умовах воєнного стану;
– енергетичний потенціал України в умовах воєнного стану;
– підприємництво в Україні за умова воєнного стану;
– маркетингові процеси забезпечення стабілізації держави в умовах воєнного стану;
– фінансово-інвестиційна стабілізація держави в умовах воєнного стану;
– нормативно-правове забезпечення стабілізації держави в умовах воєнного стану;
– публічне управління, адміністрування в умовах воєнного стану.
к.т.н., доцент Жукова О.Г.
19 травня 2022 року Кафедра охорони праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології – колектив однодумців, які не просто люблять свою професію
Кафедра охорони праці та навколишнього середовища КНУБА – це колектив однодумців, які не просто люблять свою професію, а й постійно удосконалюються, прогресують, навчаються, підвищують кваліфікацію, ведуть активну наукову діяльність. Як результат – щорічні нові здобутки. За останні 6 років на кафедрі ОПНС отримано 8 нових наукових звань. У 2017р. вчене звання «професор» було присвоєно д.т.н. Кривомаз Т.І., в 2019 р. вчене звання «доцент» було присвоєно к.т.н. Журавській Н.Є та к.т.н. Дзюбенко В.Г. У 2020 р. вчене звання «професор» отримала д.т.н. Ткаченко Т.М., а звання «доцент» – к.юр.н. Тернавська В.М. У 2021 р. к.т.н. Кравченко М.В. та к.т.н. Березницька Ю.О. отримали вчене звання «доцент». Не став виключенням і 2022 р. 7 квітня свій атестат доцента отримала к.т.н. Жукова О.Г.
Олена Григорівна в 2013р. з відзнакою закінчила наш КНУБА за спеціальністю «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» і відразу вступила до аспірантури. У 2015 році захистила дисертаційну роботу на тему: «Наукове обґрунтування екобезпечного розвитку водного басейну Кальміус із інтенсивністю механізму біотичної саморегуляції» на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 21.06.01 – екологічна безпека. В лютому 2016 р. отримала диплом про присвоєння наукового ступеня кандидата технічних наук.
Ще під час навчання в університеті Жукова О.Г. на практиці вивчала свою професію працюючи спочатку гідрологом на гідрологічній станції Київ (в обов’язки входило: відбір проб, первинна обробка даних екологічного та метеорологічного моніторингу по більш ніж 15 постам Київської, Житомирської, Чернігівської, Черкаської областей, підготовка місячних, квартальних та річних звітів), а потім в Центральній геофізичній обсерваторії в відділі метеорологічних досліджень (обробка даних метеорологічного моніторингу, підготовка щомісячників, щорічників мережі постів спостережень). З 2013р. починається трудовий шлях Олени Григорівни на кафедрі охорони праці та навколишнього середовища КНУБА спочатку інженером І категорії, згодом асистентом, а з 2017р. доцентом.
Жукова О.Г. має понад 120 опублікованих наукових та науково-методичних праць у фахових виданнях України та інших держав; 2 патенти України на корисну модель; брала участь в ряді міжнародних та всеукраїнських конференцій. З 2014 року є членом Ради молодих вчених Київського національного університету будівництва і архітектури. З 2015 р. є куратором академічної групи. Активно бере участь в заходах, пов’язаних із забезпеченням екологічного виховання серед молоді, займається науковою роботою зі студентами. Є учасником програми «РЕЧВ» (Ресурсоефективне та більш чисте виробництво) Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО). З 2017 року відповідальна за вступну кампанію факультету інженерних систем та екології. З 2020 року учасник проекту Еразмус+ «Multilevel Local, Nation- and Regionwide Education and Training in Climate Services, Climate Change Adaptation and Mitigation/Багаторівнева освіта та професійне навчання з питань кліматичних послуг, адаптації до змін клімату та їх пом’якшення в локальному, національному та регіональному масштабах – ClimEd», № 619285-EPP-1-2020-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP (15.11.2020 – 14.11.2023).
Присвоєння вченого звання доцент стало підсумком такої активної наукової роботи. Кафедра охорони праці та навколишнього середовища вітає Олену Григорівну і бажає нових наукових здобутків!
ст.викл. Савченко А.М.
19 травня 2022 року кафедрою охорони праці та навколишнього середовища проведений профорієнтаційний захід з випускниками коледжів
19 травня 2022 року викладачами кафедри охорони праці та навколишнього середовища був проведений профорієнтаційний захід для випускників ВСП «Вінницький фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну КНУБА» та ВСП “Інгулецький фаховий коледж КНУ”.
Старший викладач кафедри охорони праці та навколишнього середовища Савченко Антоніна Михайлівна здійснила знайомство з КНУБА. Представила університет як заклад, що пропонує здобути одні з найнеобхідніших спеціальностей для відбудови України.
Завідуюча кафедри охорони праці та навколишнього середовища, доктор технічних наук, професор Ткаченко Тетяна Миколаївна розповіла про спеціальності кафедри охорони праці та навколишнього середовища та переваги навчання в КНУБА.
З умовами цьогорічної вступної кампанії ознайомила учасників заходу кандидат технічних наук, доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища Жукова Олена Григорівна.
Під час заходу був здійснений анонс Дня відкритих дверей, що відбудеться 21 травня 2022 року в КНУБА.
Організатором заходу виступила к.т.н., асистентка кафедри охорони праці та навколишнього середовища Перебинос А.Р.
Доцент кафедри ОПНС Жукова О.Г., асистентка кафедри ОПНС Перебинос А.Р.
19 травня 2022 року кафедрою охорони праці та навколишнього середовища проведений профорієнтаційний захід з випускниками шкіл
Щороку перед випускниками шкіл постає проблема вибору майбутнього. Саме майбутнього, тому що від правильності обраної дороги зараз залежить багато в чому те, як складеться життя потім. Професія визначить у майбутньому соціальний статус, і затребуваність у житті, і навіть рівень матеріального добробуту. 19 травня 2022 року викладачами кафедри охорони праці та навколишнього середовища був проведений профорієнтаційний захід для випускників шкіл.
Старший викладач кафедри охорони праці та навколишнього середовища Савченко Антоніна Михайлівна здійснила знайомство з КНУБА. Представила університет як заклад, що пропонує здобути одні з найнеобхідніших спеціальностей для відбудови України.
Завідуюча кафедри охорони праці та навколишнього середовища, доктор технічних наук, професор Ткаченко Тетяна Миколаївна розповіла про спеціальності кафедри охорони праці та навколишнього середовища та переваги навчання в КНУБА.
З умовами цьогорічної вступної кампанії ознайомила учасників заходу кандидат технічних наук, доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища Жукова Олена Григорівна.
Під час заходу був здійснений анонс Дня відкритих дверей, що відбудеться 21 травня 2022 року в КНУБА.
Організатором заходу виступила к.т.н., асистентка кафедри охорони праці та навколишнього середовища Перебинос А.Р.
Тож не бійтесь обрати професію своєї мрії, кайфувати від роботи, насолоджуватись життям та бути конкурентно спроможними!
Доцент кафедри ОПНС Жукова О.Г., асистентка кафедри ОПНС Перебинос А.Р.
Олімпіада з дисципліни ТЕХНІЧНА МЕХАНІКА РІДИНИ І ГАЗУ
У травні 2022 року на кафедрі водопостачання та водовідведення було проведено олімпіаду з дисципліни ТЕХНІЧНА МЕХАНІКА РІДИНИ І ГАЗУ серед студентів 2-го курсу ПЦБ.
Традиційно конкурсні завдання включають у себе задачі на гідростатику, гідродинаміку, розрахунки руху рідини у напірних трубопроводах.
Цього року в олімпіаді взяли участь 13 студентів спеціальність “Промислове цивільне будівництво”.
Особливістю цьогорічної олімпіади було те, що вона проводилася дистанційно, що вносило деякі особливості в її проведення.
В організації та проведенні олімпіади активну участь прийняли співробітники кафедри “Водопостачання та водовідведення” доценти Гіжа О.О. та Павлов Є.І. Інформаційна підтримка та супроводження он-лайн формата Олімпіади на сайті www.k123.org.ua доцент Нечипор О.М.
Вітаємо студентів:
- I місце – студент 2-го курсу групи ПЦБ-21 Гедзюк Андрій;
- II місце – студентка групи ПЦБ-22 Варга Джастін;
- III місце – студентка групи ПЦБ-21 Хоружий Антон.
Голова оргкомітету олімпіади доцент Копаниця Ю.Д.
Студенти та викладачі ФІСЕ приєдналися до Дня вишиванки
19 травня 2022 року ми відзначаємо День вишиванки. Це свято української вишиванки, яке ми зустрічаємо щороку у третій четвер травня.
Вперше це свято відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали викладачі і студенти всього навчального закладу. Кілька років свято відзначалося тільки в стінах університету, а потім ця традиція поширилася і по інших містах України.
Українська вишиванка є одним із символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної спадщини.
Цьогоріч, ми як ніколи розуміємо важливість зберегти українські цінності і свою ідентичність.
Викладачі та студенти факультету інженерних систем та екології приєднуються до святкування Дня вишиванки !
Шануємо українське, бо воно того варте!
Заст. декана ФІСЕ Наталія Чепурна
Засідання Вченої ради ФІСЕ
18 травня 2022 року відбулося засідання Вченої ради Факультету інженерних систем та екології КНУБА. Проводилося засідання Вченої ради ФІСЕ в змішаному форматі: он-лайн та оф-лайн в аудиторії 271.
Розпочав засідання декан факультету Олександр Приймак, який доповів про основні плани роботи факультету в умовах сьогодення та в умовах військового часу. Велику увагу приділили питанням профорієнтаційної роботи на факультеті з метою залучення абітурієнтів до вступу до КНУБА. Завідувач відділення довузівської підготовки Тетяна Петруньок та відповідальна за профорієнтаційну роботу на факультеті Яна Бірук доповіли про готовність до проведення 21 травня 2022 року Дня відкритих дверей КНУБА.
Дуже корисним і важливим був виступ заступника секретаря приймальної комісії Олександра Кравчука, який розповів про правила та основні дати проведення вступної компанії 2022 року.
На Вченій раді обговорили проблеми, які виникають у студентів та викладачів факультету, про підготовку до екзаменаційної сесії та захисту випускових робіт. Ухвалили рішення, щодо поточних справ.
Заст. декана ФІСЕ Наталія Чепурна
18 травня 2022 року І Всеукраїнський конкурс «Вплив клімату на сучасні галузі сільськогосподарського виробництва”
18 травня 2022 року на базі кафедри агрометеорології та агроекології Одеського державного екологічного університету відбувся І Всеукраїнський конкурс «Вплив клімату на сучасні галузі сільськогосподарського виробництва», присвяченому Міжнародному дню води та Міжнародному дню метеоролога.
В рамках конкурсу свою наукову роботу на тему «Оцінка забруднення іонами важких металів на урбанізованих територіях (на прикладі міста Харків)» презентував студент 2 курсу спеціальності 101 «Екологія» Березний М.І. Роботу було виконано під керівництвом к.т.н., доцента кафедри охорони праці та навколишнього середовища Жукової О.Г.
Метою проведення конкурсу стали популяризація серед студентів природничих наук, залучення до творчої діяльності в різних областях науки і техніки; розширення наукового інформаційного обміну між провідними спеціалістами закладів позашкільної, фахової передвищої освіти та вищої освіти, а також залучення талановитих практикуючих викладачів та студентської молоді до науково-дослідницької роботи.
Основними тематичними розділами були: рослинництво і агрономія, сільське господарство та клімат, клімат і агроекологія.
доцент кафедри ОПіНС Жукова О.Г.
18 травня 2022 року на занятті з дисципліни “Налагодження, пуск та експлуатація ГТС”
Студентка групи ГБ-51м Курбанова Тетяна на занятті з дисципліни “Налагодження, пуск та експлуатація ГТС” виступила з презентацією, де представила результати власних спостережень щодо організації шлюзування на Гета-каналі у Швеції, який сполучає місто Гетеборг з Балтійським морем. Цінний практичний досвід, отриманий нею при дослідженні конструктивних особливостей елементів шлюзу на околицях міста Берг, безумовно, сприятиме зростанню професійного рівня та закріпленню раніше здобутих в університеті теоретичних знань. Дякуємо доповідачці за змістовний виступ, відповіді на запитання, цікаві фото- й відеоматеріали та зичимо подальших успіхів у формуванні її як справжнього фахівця у сфері гідротехнічного будівництва. Бажаємо мирного неба та змоги якнайшвидшого повернення до рідної Альма-матер.
Професор кафедри водопостачання та водовідведення Хомутецька Т.П.
Круглий стіл «Захист та адаптація працівників в екстремальних умовах»
5 травня викладачі кафедри охорони праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології взяли участь в онлайн-конференції «Екологічна безпека України в умовах воєнного часу та програма «Green economic recovery». Захід організовано профспілкою екологів ПАЕУ та Національним центром стійкого розвитку у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Європейського Союзу.
В обговоренні взяли участь представники Офісу Президента, КМУ, народні депутати, представники міністерств, громад, бізнесмени, наукова спільнота тощо.
З доповідями виступали: професорка Київського національного університету будівництва і архітектури, д.т.н., к.б.н. Тетяна Кривомаз «Про умови залучення українських будівельних компаній до відновлення об’єктів інфраструктури, що постраждали внаслідок воєнних дій» та завідувачка кафедри охорони праці та навколишнього середовища, професорка, д.т.н. Ткаченко Тетяна «Про роль зелених конструкцій у стійкому розвитку територій».
Учасники та учасниці конференції сфокусувалися на першочергових діях для створення дорожніх карт та практичних маршрутів, якими можуть скористатися громади і компанії, які охоплюють ключові сфери ділової діяльності, що є важливими для суспільства в воєнний та поствоєнний періоди.
д.т.н., проф. Ткаченко Тетяна; фото учасників конференції: д.т.н., проф. Ткаченко Тетяна
04 травня 2022 року Наказом Міністерства економіки України затверджений професійний стандарт професії «еколог»
Відтепер професія «еколог» в Україні має професійний стандарт, затверджений Наказом Міністерства економіки України 04 травня 2022 року № 1111-22. Тобто офіційно підтверджено, що еколог – це соціально затребувана професія, що потребує спеціальних знань і кваліфікації.
Особливо актуальне значення ця професія має зараз, під час війни з російською федерацією. Відбувається неконтрольований викид найрізноманітніших забруднювачів як безпосередньо від вибуху боєприпасів, так і при пожежах, що виникають внаслідок їхнього влучання; знищується біота. Військові дії призводять до продукування значних обсягів будівельного сміття та техногенних наслідків, особливо у промислово навантажених регіонах. Ці та багато інших питань потрібно вирішувати з кваліфікованими фахівцями-екологами, яких сьогодні готує випускаюча кафедра охорони праці та навколишнього середовища Київського національного університету будівництва і архітектури. На сьогодні кафедра забезпечує підготовку здобувачів за двома спеціальностями цього напрямку: 101 «Екологія» та 183 «Технології захисту навколишнього середовища». За цими спеціальностями проводиться підготовка бакалаврів та магістрів.
У минулому році великим здобутком кафедри була акредитація освітньо-наукових програм III освітньо-наукового рівня (доктор філософії) зі спеціальностей 101 «Екологія» (гарант програми д.т.н., проф. Ткаченко Т.М.) та 263 «Цивільна безпека» (гарант програми к.т.н., проф. Гунченко О.М.).
У цьому році, незважаючи на важкий час, кафедра продовжує наукову та освітню діяльність, актуалізує наукові та професійні програми у відповідності до запиту сьогодення. Зараз триває акредитація освітньо-професійної програми «Технології захисту навколишнього середовища» першого рівня вищої освіти за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища» (гарант програми к.т.н., доц. Березницька Ю.О.).
Хочеться побажати кафедрі вдалої акредитації, подальших плідних здобутків та нових перспектив!
д.т.н., проф. Ткаченко Т.М.
Волонтерська діяльність студентів та викладачів кафедри охорони праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології
З початком війни 24 лютого 2022 р., життя вносило свої корективи розкидавши викладачів та студентів кафедри ОПНС КНУБА по різним місцям, скасувавши плани, змінивши пріоритети. Як і кожен українець ми усвідомили, що кожен має зробити все можливе для перемоги. Постійно підтримуючи зв’язок з колегами та студентами, кафедра не тільки відновила заняття та наукову роботу, а й корегуючись гаслом «Разом до Перемоги!», долучилася до волонтерського руху, допомозі ЗСУ.
З перших днів війни співробітники та студенти перераховували кошти на потреби ЗСУ, закупляли продукти та речі першої необхідності й самостійно доставляли їх захисникам Києва, допомагали людям похилого віку, доставляли гуманітарну допомогу. Асистент кафедри ОПНС Гончаренко Артем створив благодійний фонд Реконструкції та розвитку України, та за підтримки західних партнерів доставляв разом з командою однодумців і продовжує доставляти тони гуманітарної допомоги із-за закордону по всій Україні.
Наші студенти теж активно долучилися до волонтерської діяльності. Так студентка ТЗНС-21 Берловська Катерина працює в команді яка займається збором та доставкою в ЗСУ необхідних воїнам речей, до яких завжди додають якусь дрібничку для підняття настрою. Студент ТЗНС-32с Колеватих Ігор (в якості водія-волонтера) разом з церквою допомагає з поставками продуктів харчування та товарів першої необхідності в Житомир, Чернігів, Харків. Кузовчикова Валерія, студентка ЕК-51, займається волонтерством у Києві, проводячи різноманітні заняття з малечою від 5 до 11 років.
Навіть ті студенти, що опинилися за кордоном, далеко від рідної України не змогли стояти осторонь. Так, Гвоздєва Анастасія, студентка ЕК-41 волонтерить на залізничному вокзалі Берліну та виконує багато обов’язків: зустрічає приїжаючих, надає інформацію на рахунок житла, роботи, соц. допомоги, надання гуманітарної допомоги та їжі. Лубніна Анна, студентка ЕК-21, волонтерить в Akademie «Olga Elifov» в Stuttgart, де проводить заняття з малювання з дітьми-біженцями України.
Все що ми робимо, ми робимо для Перемоги!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
старший викладач Савченко А.М.
КВІТЕНЬ 2022 р
Круглий стіл «Захист та адаптація працівників в екстремальних умовах»
28 квітня 2022 року викладач кафедри охорони праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології КНУБА кандидат технічних наук, доцент Котова Т.В. взяла участь в онлайн засіданні круглого столу «Захист та адаптація працівників в екстремальних умовах» журнал «Охорона праці» спільно з Європейським співтовариством з охорони праці (ESOSH); Міжнародна організація праці та Державної служби України з питань праці
Напрямки кругло столу:
• Релокація підприємств;
• Розслідування нещасних випадків, що сталися у зв’язку з проведенням воєнних дій;
• Нові небезпеки та керування ризиками;
• Спрощення питань охорони праці під час війни;
• Перспективи оновлення законодавства з охорони праці.
к.т.н., доцент Жукова Олена Григорівна
21 квітня 2022 року викладачі та студенти кафедри охорони праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології прийняли участь у ХVІ Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих учених і студентів «Екологічна безпека держави»
21 квітня 2022 року відбулося онлайн засідання ХVІ Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих учених і студентів «Екологічна безпека держави» Національного авіаційного університету у якому прийняли участь кандидат технічних наук, доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології Жукова О.Г., студент 3 курсу спеціальності 101 «Екологія» Березний М.І., студентка 1 курсу магістратури спеціальності 101 «Екологія» Алексеєнко А.О.
Напрямки конференції:
Секція 1. Екологічна безпека транспорту та військово-промислового комплексу.
Секція 2. Екологічна безпека енергетики та промисловості.
Секція 3. Екологічна безпека сільського господарства, територій та акваторій.
Під час засідання було заслухано доповіді:
1. Тимочко Тетяна Валентинівна (голова громадської організації, експерт, Всеукраїнська екологічна ліга);
2. Чумаченко Сергій Миколайович (д.т.н., професор, Національний університет харчових технологій);
3. Яковлєв Євгеній Олександрович (д.т.н., с.н.с., Національна академія наук України, Інститут телекомунікацій та глобального інформаційного простору, Відділ досліджень навколишнього середовища)
4. Запорожець Олександр Іванович (д.т.н., професор, Міжнародна організація цивільної авіації);
5. Станкевич Сергій Арсенійович (д.т.н., професор, Національна академія наук України, Науковий Центр Аерокосмічних Досліджень Землі, Відділ геоінформаційних технологій в ДЗЗ);
6. Якименко Ганна Миколаївна (к.б.н., експерт НЕК «Укренерго»);
7. Пащенко Олена Вікторівна, Свистунова Юлія Олександрівна (Інформаційно-просвітницький центр «Екологічна варта»);
За результатами конференції буде опублікований збірник.
к.т.н., доцент Жукова Олена Григорівна
ЛЮТИЙ 2022 р
1 березня 2022 р. планується проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Будівництво, інвестиції, технології, екологія»
Конфереція проводиться за підтримки Проекту Еразмус+ «Multilevel Local, Nation- and Regionwide Education and Training in Climate Services, Climate Change Adaptation and Mitigation / Багаторівнева освіта та професійне навчання з питань кліматичних послуг, адаптації до змін клімату та їх пом’якшення в локальному, національному та регіональному масштабах – ClimEd», № 619285-EPP-1-2020-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP (15.11.2020 – 14.11.2023)
Планується провдення роботи за наступними напрямками:
– право;
– екологія;
– будівництво;
– інвестиції;
– технології.
21.02.2022 – кінцевий термін реєстрації на участь у конференції та подання тез доповідей*
Більш детально ознайомитись з вимогами та напрямками можна за посиланням: 1-03-2022_konferencziya_budivnycztvo.pdf
За результатами конференції кожен учасник отримає сертифікат та електронний збірник.
Вартість участі в конференції та розміщення статті в електронному збірнику – БЕЗКОШТОВНА
Довідки за телефоном: +38(067)6683727 Артем Вадимович; +38(063)8136063 Олена Григорівна
к.т.н., доцент Жукова Олена Григорівна
Кохання. Інженерний підхід ФІСЕ
Збудувати систему опалення чи геліосистему, а може збудувати гідротехнічну споруду, чи газопровід, а може нафтопровід, все це дуже складна інженерна задача. І на факультеті інженерних систем та екології знають як навчити молодих здобувачів цьому ремеслу і вже багато років факультет успішно проводить відповідну діяльність.
А збудувати сім’ю? А міцні здорові відносини між хлопцем і дівчиною? А кохання в кінці кінців? Цьому не навчить ніхто… Проте можливо певні умови і життєві обставини можуть направити молодих недосвідчених людей на шлях взаємопорозуміння та визначення реперних точок для побудови міцних відносин. І що ж може стати такими умовами, де люди пізнають одне одного в найрізноманітніших ситуаціях? Звісно в студентському гуртожитку! А чим славиться гуртожиток ФІСЕ? Та тим, що наш гуртожиток не розділяють по гендерній ознаці і є змішаним! І скільки чудових закоханих пар і вже одружених пар випустив наш факультет… Десятки! А можливо і сотні… І це справді чудово, що університет дає людям не просто «корочку» про освіту, а по-суті визначає все подальше життя свого студента – професію, друзів, кохану людину… Здається – це основне. Тому в день всіх закоханих хочеться згадати найбільш яскраві та міцні пари, і , можливо, хтось прочитає цю замітку і згадає цих людей та їх історію кохання і на душі стане трошечки тепліше: Миронов – Дубовик, Погосов – Хмарна; Гарячий – Атаманенко, Криворотов – Мякотіна, Волошко – Сівцова, Євдокименко – Ндонго Франсеска Грась, Барма – Харченко, Тимощук – Сенченко, Орлов -Ковальчук, Слободянюк – Загоруйко, Волошко – Сівцова, Сухаревський – Юрченко, Якімов – Кропивка, Кравченко – Камченко, Нагорний – Кармазін, Кравченко – Гріненко, Кириченко – Павленко, Волошин – Полікарпова.
Бажаємо кожному студентові КНУБА у свої найкращі роки – закохуватися, симпатизувати комусь, і обов’язково знайти свою половинку!
З днем Св. Валентина !!!
Заст. декана ФІСЕ Наталія Чепурна
Cписок публікацій нашого університету у Скопусі
Список публікацій нашого університету у Скопусі, цитування яких у найближчий рік необхідне для підвищення показників університету на наступний 2022 рік (за можливістю у власних публікаціях Scopus здійснювати цитування статей із цього переліку).
Завантажити список (docs – 1500 Kb)
Науковий координатор ФІСЕ Самченко Д.М.
Викладачі кафедри ОПНС прийняли участь циклі вебінарів з наукометрії «Міжнародний досвід у публікаційній сфері. Успішні публікації у Scopus та Web of Science»
З 07 по 10 лютого 2022 року доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища Котова Тетяна Валентинівна прийняла участь в циклі вебінарів з наукометрії «Міжнародний досвід у публікаційній сфері. Успішні публікації у Scopus та Web of Science».
Цикл вебінарів складався з 4 блоків:
Міжнародний досвід у публікаційній сфері. Як наукові публікації впливають на діяльність вчених?
Наукометрична база даних Scopus. Сервіси, наукометричні показники та тонкощі роботи
Міжнародна кооперація. Платформи для підвищення наукометричних показників вчених
Організатор: науково-навчальний центр компанії «Наукові Публікації»
д.т.н., професор Ткаченко Т.М.
Викладачі кафедри ОПНС прийняли участь у вебінарі з охорони праці “Як розвинути позитивне ставлення працівників до охорони праці”
10 лютого 2022 року кандидат технічних наук, доцент кафедри Охорони праці та навколишнього середовища Котова Тетяна Валентинівна прийняла участь у вебінарі з охорони праці “Як розвинути позитивне ставлення працівників до охорони праці”.
Проводив вебінар Володимир Дрозд – сертифікований аудитор з охорони праці.
У програмі вебінару було розглянуто:
1. Що заважає безпечній поведінці працівників
2. Як навчитися бачити небезпеки
3. Як будувати спілкування, щоб до вас прислухалися
4. Чому розвиток культури безпеки важливіший ніж контроль
д.т.н., професор Ткаченко Т.М.
01 лютого 2022 року року Викладачі кафедри охорони праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології взяли участь у серії заходів, проведених в рамках проєкту «Як знайти власний шлях до успіху у програмах єс для реалізації цифрових інновацій»
01 лютого 2022 року представники кафедри охорони праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології зав.каф. д.т.н., проф. Ткаченко Т.М., к.т.н., доц. Журавська Н.Є. прийняли участь в онлайн-конференції у форматі ZOOM.
Мета заходу: отримати інформацію, щодо підготовки плану реалізації та бюджету проекту для програми Горизонт Європа. Захід організовано спікером: Іваном Кульчицьким, Президентом ГО Агенції Європейських Інновацій (керівник НКП “Інформаційні та комунікаційні технології”), підтриманий Європейським Союзом та Міжнародним Фондом «Відродження» в межах грантового компонента проекту EU4USociety.
Основні теми, які розглядались на лекції:
-Інформаційні та методичні матеріали з підготовки проєктів на конкурси програми Горизонт Європа
-Загальні рекомендації щодо вибору теми проєкту та формування консорціму
-Структура змістовної частини B проєктної заявки
-Опис робочого плану проєкту та представлення прикладів
-Спроможність учасників консорціуму виконати завдання проєкту
-Складові частини бюджету проєкту, особливості формування бюджету
-Практичні поради і приклади
-Відповіді на питання, обговорення проблемних ситуацій.
Кандидат технічних наук, доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища Жукова О.Г.
02 грудня 2022 року Викладачі кафедри охорони праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології пройшли тренінг «Digital Tools and Datasets for Climate Change Education»
В період з 26 жовтня по 12 листопада викладачі кафедри охорони праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології д.т.н., професор Ткаченко Т.М., д.т.н., професор Волошкіна О.С., к.т.н., доцент Котова Т.М., к.т.н., доцент Жукова О.Г., к.т.н., асистент Перебинос А.Р., ст. викладач Савченко Т.М., магістр 1 курсу спеціальності 101 «Екологія» Завальнюк В.Д. успішно пройшли тренінг «Digital Tools and Datasets for Climate Change Education».
Тренінг був присвячений оцінці впливу змін клімату на різні галузі економіки:
– сільське господарство;
– енергетика;
– будівництво (технічне проектування та конструкція);
– міське господарство;
– управління водними ресурсами;
– охорона здоров’я.
Тренінг проходив в рамках проекту ClimEd, який фінансується ЄС у рамках Ключової дії 2 – «Розвиток потенціалу у сфері вищої освіти» програми Erasmus+.
Кандидат технічних наук, доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища Жукова О.Г.
СІЧЕНЬ 2022 р
Факультет інженерних систем та екології вітає !
31 січня 2022 року на засіданні Вченої ради КНУБА відбулося урочисте вручення дипломів кандидата наук членам кафедри Теплогазопостачання та вентиляції.
Ректор Київського національного університету будівництва і архітектури, заслужений працівник освіти України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, доктор економічних наук, професор Куліков Петро Мусійович привітав кандидатів та побажав їм нових успіхів та досягнень на науковому шляху та у професійній сфері.
Дипломи кандидата наук отримали:
Франчук Юрій Йосипович – асистент кафедри теплогазопостачання та вентиляції,
Рибачов Сергій Григорович – асистент кафедри теплогазопостачання та вентиляції,
Москвітіна Анна Сергіївна – асистент кафедри теплогазопостачання та вентиляції, та здобувач наукового ступеню Євдокименко Юрій Миколайович.
Асистент кафедри ТГПіВ Ірина ПЕФТЄВА
Список публікацій нашого університету у Скопусі
Список публікацій нашого університету у Скопусі, цитування яких у найближчий рік необхідне для підвищення показників університету на наступний 2022 рік (за можливістю у власних публікаціях Scopus здійснювати цитування статей із цього переліку).
Завантажити список (docs – 1500 Kb)
Перелік потрібних для університету посилань
- Shi, C., He, F., Fernández-Jiménez, A., Pavel Krivenko, V., Palomo, A.(2012). Classification and characteristics of Alkali-activated cements. Kuei Suan Jen Hsueh Pao/Journal of the Chinese Ceramic Society, 40(1), с. 69-75.
- Combination of terrestrial laserscanning, uav and close-range photogrammetry for 3D reconstruction of complex churches in Georgia. (2019). Luhmann, T., Chizhova, M., Gorkovchuk, D., (…), Chachava, N., Lekveishvili, N. ISPRS Annals of the Photogrammetry, Remote Sensing and Spatial Information Sciences, 42(2/W11), с. 753-761.
- Tkachenko, V., Kwilinski, A., Korystin, O., Svyrydiuk, N., Tkachenko, I. (2019). Assessment of information technologies influence on financial security of economy. Journal of Security and Sustainability Issues, 8(3), с. 375-385.
- Kuchansky, A., Andrashko, Y., Biloshchytskyi, A., (…), Vatskel, I., Honcharenko, T. (2018). The method for evaluation of educational environment subjects’ performance based on the calculation of volumes of M-simplexes. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, 2(4-92), с. 15-25.
- Kuchansky, A., Biloshchytskyi, A., Andrashko, Y., (…), Shabala, Y., Myronov, O. (2018). Development of adaptive combined models for predicting time series based on similarity identification. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies
- Bondarenko, I.V., Bondarenko, N.V., Sidki, S.N., Zapata, F.R., Jungers, R.M. (2013). On the conjugacy problem for finite-state automorphisms of regular rooted trees with an appendix by Rapha’l M. Jungers. Groups, Geometry, and Dynamics, 7(2), с. 323-355
- Biloshchytskyi, A., Kuchansky, A., Andrashko, Y., (…), Dubnytska, A., Vatskel, V. (2017). The method of the scientific directions potential forecasting in infocommunication systems of an assessment of the research activity results. 2017 4th International Scientific-Practical Conference Problems of Infocommunications Science and Technology, PIC S and T 2017 – Proceedings, 2018-January, с. 69-72
- Croymans, T., Schroeyers, W., Krivenko, P., (…), Lutter, G., Schreurs, S. (2017). Radiological characterization and evaluation of high volume bauxite residue alkali activated concretes. Journal of Environmental Radioactivity, 168, с. 21-29
- Biloshchytskyi, A., Kuchansky, A., Andrashko, Y., (…), Kuzka, O., Terentyev, O. (2017). Evaluation methods of the results of scientific research activity of scientists based on the analysis of publication citations. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, 3(2-87), с. 4-10.
- Kwilinski, A., Tkachenko, V., Kuzior, A. (2019). Transparent cognitive technologies to ensure sustainable society development. Journal of Security and Sustainability Issues, 9(2), с. 561-570
- Runova, R., Gots, V., Rudenko, I., Konstantynovskyi, O., Lastivka, O. (2018). The efficiency of plasticizing surfactants in alkali-activated cement mortars and concretes. MATEC Web of Conferences, 230, 03016
- Heuss-Aßbichler, S., John, M., Klapper, D., Bläß, U.W., Kochetov, G. (2016). Recovery of copper as zero-valent phase and/or copper oxide nanoparticles from wastewater by ferritization. Journal of Environmental Management, 181, с. 1-7
- Provis, J.L., Duxson, P., Kavalerova, E., (…), Puertas, F., Van Deventer, J.S.J. (2014). Historical aspects and overview. RILEM State-of-the-Art Reports, 13, с. 11-57
- Gulyaev, V.I., Lugovoi, P.Z., Gaidaichuk, V.V., Solov’ev, I.L., Gorbunovich, I.V. (2007). Effect of the length of a rotating drillstring on the stability of its quasistatic equilibrium. International Applied Mechanics, 43(9), с. 1017-1023
- Biloshchytskyi, A., Kuchansky, A., Andrashko, Y., Biloshchytska, S., Danchenko, O. (2019). Development of Infocommunication System for Scientific Activity Administration of Educational Environment’s Subjects. 2018 International Scientific-Practical Conference on Problems of Infocommunications Science and Technology, PIC S and T 2018 – Proceedings, 8632036, с. 369-372
- Krivenko, P., Sanytsky, M., Kropyvnytska, T. (2019). The effect of nanosilica on the early strength of alkali-activated portland composite cements. Solid State Phenomena, 296 SSP, с. 21-26
- Krivenko, P., Petropavlovskyi, O., Kovalchuk, O. (2018). A comparative study on the influence of metakaolin and kaolin additives on properties and structure of the alkali-activated slag cement and concrete. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, 1(6-91), с. 33-39
- Biloshchytskyi, A., Myronov, O., Reznik, R., (…), Paliy, S., Biloshchytska, S. (2017). A method to evaluate the scientific activity quality of Heis Based on a scientometric subjects presentation model. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, 6(2-90), с. 16-22
- Bushuyev, S., Verenych, O. (2018). Organizational maturity and project: Program and portfolio success (Book Chapter). Developing Organizational Maturity for Effective Project Management, с. 104-127
- Krivenko, P., Petropavlovskyi, O., Kovalchuk, O., Lapovska, S., Pasko, A. (2018). Design of the composition of alkali activated portland cement using mineral additives of technogenic origin. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, 4(6-94), с. 6-15
- Bernal, S.A., Krivenko, P.V., Provis, J.L., (…), Shi, C., van Riessen, A. (2014). Other potential applications for alkali-activated materials. RILEM State-of-the-Art Reports, 13, с. 339-379
- Dinzhos, R., Fialko, N., Prokopov, V., (…), Parkhomenko, O., Zhuravskaya, N. (2020). IDENTIFYING THE INFLUENCE OF THE POLYMER MATRIX TYPE ON THE STRUCTURE FORMATION OF MICROCOMPOSITES WHEN THEY ARE FILLED WITH COPPER PARTICLES, Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, 5(6-107), с. 49-57
- Biloshchytskyi, A., Kuchansky, A., Andrashko, Y., (…), Shabala, Y., Lyashchenko, T. (2017). A method for the identification of scientists’ research areas based on a cluster analysis of scientific publications. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, 5(2-89), с. 4-11
- Bushuyev, S.D., Bushuyev, D.A., Rogozina, V.B., Mikhieieva, O.V. (2015). Convergence of knowledge in project management. Proceedings of the 2015 IEEE 8th International Conference on Intelligent Data Acquisition and Advanced Computing Systems: Technology and Applications, IDAACS 2015, 2, 7341355, с. 496-500
- Provis, J.L., Brice, D.G., Buchwald, A., (…), Van Deventer, J.S.J., Wiercx, J.A.L.M. (2014). Demonstration projects and applications in building and civil infrastructure. RILEM State-of-the-Art Reports, 13, с. 309-338
- Khmelko, I., Pereguda, Y. (2014). An Anatomy of Mass Protests: The Orange Revolution and Euromaydan Compared. Communist and Post-Communist Studies, 47(2), с. 227-236
Науковий координатор ФІСЕ Самченко Д.М.
В Київському національному університеті будівництва та архітектури на базі Інституту інноваційної освіти КНУБА вже в лютому 2022 року відкриваються курси відеоблогерів
Мрієте мати тисячу фоловерів? Стати відомим блогером? Отримати знання про те, як це професійно зробити можна на курсах відеоблогерів в ВСП «Інститут інноваційної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури».
В рамках курсів Ви маєте можливість отримати актуальні і корисні знання , які допоможуть знімати якісний контент, створити власний YouTube-канал, професійно його розвивати і залучати підписників.
Заняття 50х50 теорія і практика: самостійна творча робота, тестові відеоролики, підсумкова робота. Інтерактивний підхід дозволить легко засвоїти велику кількість інформації, оцінити самостійно свою роботу і проаналізувати креативні ідеї колег. Навчання на курсі передбачає створення власних відеороликів, найкращі з яких ми розмістимо на YouTube-каналі КНУБА. Заняття тривають 3 тижні два рази в тиждень у вечірній час та в перший половини дня по суботах.
Вартість курсу 980 гривен. Для студентів КНУБА та ІІНО КНУБА знижка 20%. Найкращі студенти будуть працевлаштовані.
- Записуйтесь у Google- формі – https://docs.google.com;
- пишіть – iino@iino.knuba.edu.ua;
- facebook – www.facebook.com;
- instagram – www.instagram.com;
телефонуйте (044) 245-48-56(82); (044) 587-19-64; кількість місць обмежена.
Провідний фахівець інформаційно-аналітичного відділу Вікторія Котьолкіна
Співробітники кафедри ОПіНС провели виїзний профорієнтаційний захід у коледжах
27.01.2022 р. співробітники кафедри охорони праці та навколишнього середовища КНУБА провели виїзний профорієнтаційний захід у двох коледжах Вінницької області, а саме: Вінницькому коледжі будівництва, архітектури та дизайну Київського національного університету будівництва і архітектури та Немирівському фаховому коледжі будівництва, економіки та дизайну Вінницького національного аграрного університету. На зустрічах були присутні студенти та представники адміністрації коледжів: заступник директора з навчально-виробничої роботи Ольга Булейко (Вінницький коледж будівництва, архітектури та дизайну) та завідувач відділення Олександр Вечірко (Немирівський фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну).
Зустрічі пройшли у доброзичливій дружній атмосфері та викликали жвавий інтерес зі сторони студентів у вигляді запитань.
На запитання щодо основних напрямки наукової діяльності кафедри відповідала завідувачка кафедри охорони праці та навколишнього середовища Тетяна Ткаченко, на питання, пов’язані з особливостями вступу відповідала старша викладачка та аспірантка кафедри Антоніна Савченко, на запитання щодо спорту, побуту та відпочинку відповідав старший викладач кафедри Володимир Корінний. Доцент Наталія Журавська у ході зустрічі провела цікаву вікторину. За правильні відповіді на запитання учні отримали пам’ятні призи з символікою КНУБА. У зустрічах приймали участь стейкхолдери кафедри. Так, Артем Гончаренко розповів учням про міжнародні екологічні проєкти, до яких можуть залучатися студенти-екологи та перспективи професії на ринку праці.
Наприкінці зустрічей в обох коледжах були підписані договори з директорами щодо подальшої співпраці.
Зав. кафедри ОПіНС, доктор технічних наук, професор Ткаченко Т.М.
Викладачі кафедри охорони праці та навколишнього середовища прийняли участь у вебінарі «The business case for circular buildings»
27 січня 2022 року викладачі кафедри охорони праці та навколишнього середовища професорка, доктор технічних наук Кривомаз Тетяна Іванівна, кандидат технічних наук Перебинос Альона Ростиславівна прийняли участь у вебінарі «The business case for circular buildings»
Онлайн-вебінар «The business case for circular buildings» був організований Всесвітньою радою бізнесу з питань сталого розвитку (World Business Council for Sustainable Development).
Приблизно половина всіх видобутих ресурсів у всьому світі використовується для будівництва нових будівель, причому 11% глобальних викидів парникових газів припадає на вуглець від виробництва нових будівельних матеріалів. Водночас майже 40% твердих побутових відходів надходить від будівництва та знесення. Очікується, що до 2025 року в усьому світі буде утворено 2,2 мільярда тон будівельного сміття (майже вдвічі більше, ніж у 2018 році). Лінійна модель економіки не тільки шкідлива для навколишнього середовища, вона створює величезні втрачені можливості для бізнесу. WBCSD у співпраці з інжиніринговою компанією Ramboll розкривають тему циркулярної моделі економіки для будівельної галузі у звіті «The business case for circular buildings: Exploring the economic, environmental and social value».
З основними тезисами вебінару можете ознайомитися, переглянувши фото.
Звіт доступний до завантаження за посиланням: https://www.wbcsd.org/Programs
Зав. кафедри ОПіНС, доктор технічних наук, професор Ткаченко Т.М.
Викладачі кафедри прийняли участь у вебінарі «Вершники травматизму»
20 січня 2022 року професор Гунченко Оксана Миколаївна та доцент кафедри Охорона праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології Котова Тетяна Валентинівна прийняли участь у вебінарі «Вершники травматизму», який проходив за підтримки журналу «Охорона праці».
Віталій Решетняк, який спеціалізується на розробці документів системи управління охороною праці та промисловою безпекою; аудиті й супервайзингу виробничої безпеки та якості, розглянув ряд актуальних питань.
Спікер у доповіді зазначив, шо у кожного нещасного випадку є свої провісники та детально їх розібрав, відмітив основні методи протистояння.
Участь у вебінарах такого формату має велике значення для підвищення кваліфікації викладачів безпекових дисциплін кафедри та дозволяє підтримувати в актуальному стані професійні компетентності викладачів.
Зав. кафедри ОПтаНС, доктор технічних наук, професор Ткаченко Т.М.
Викладачі кафедри Охорони праці та навколишнього середовища прослухали онлайн лекцію “Інформаційна економіка в світлі Idustries 3.0, 4.0, 5.0.”
16 листопада 2021 р. доцент кафедри Охорони праці та навколишнього середовища Котова Тетяна Валентинівна 16 листопада 2021 р. прослухала онлайн лекції на тему “Інформаційна економіка в світлі Idustries 3.0, 4.0, 5.0.” кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування СумДУ Мельника Л.Г. директора НДІ Економіки розвитку МОН і НАН України, керівника проекту ЄС Жана Моне.
В аудиторії виникало багато питань, розвинулась активна дискусія, отже, дана тема справді зацікавила студентів і аспірантів. Можливо, з часом поставлена проблематика матиме розвиток у майбутніх дослідженнях здобувачів вищої освіти. Обговорення матеріалів лекції продовжилось у рамках круглого столу, модераторами якого були к.е.н., доцент кафедри економіки будівництва Цифра Тетяна, д.е.н., професор кафедри економіки будівництва Бєлєнкова Ольга.
Кандидат технічних наук, доцент кафедри Охорони праці та навколишнього середовища Котова Тетяна Валентинівна
Викладачі кафедри охорони праці та навколишнього середовища прийняли участь у Всеукраїнському онлайн-конгресі «ЕКОПРОФЕСІЇ МАЙБУТНЬОГО – МАЙБУТНЄ ЕКОПРОФЕСІЙ»
24 листопада 2021 доцент кафедри Охорони праці та навколишнього середовища Котова Тетяна Валентинівна прийняла участь у Всеукраїнському онлайн-конгресі для майбутніх екологів «ЕКОПРОФЕСІЇ МАЙБУТНЬОГО – МАЙБУТНЄ ЕКОПРОФЕСІЙ», який організований Професійною асоціацією екологів України та Національним центром сталого розвитку в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
Під час заходу були розглянуті наступні теми:
• майбутнє природокористування та природозбереження: Україна і світ;
• екофахівці нового покоління і розвиток прикладної сфери охорони довкілля;
• трансформація державної політики в екосфері та сфері екологічної освіти;
• стратегія сталого розвитку: погляд у майбутнє;
• управління професійним розвитком в охороні довкілля та маркетинг екоособистості;
• залучення в професію або як студенту почати працювати і заробити в сфері екологізації?
• цифрова трансформація управління охороною довкілля.
Кандидат технічних наук, доцент кафедри Охорони праці та навколишнього середовища Котова Тетяна Валентинівна
Викладачі кафедри Охорони праці та навколишнього середовища прийняла участь у вебінарі «Найпоширеніші правопорушення щодо лісів. Кого і як інформувати про незаконну вирубку лісу. Приклади заяв до контролюючих та правоохоронних органів»
29 грудня 2021 року доцент кафедри Охорони праці та навколишнього середовища Котова Тетяна Валентинівна прийняла участь у онлайн вебінарі «Найпоширеніші правопорушення щодо лісів. Кого і як інформувати про незаконну вирубку лісу. Приклади заяв до контролюючих та правоохоронних органів».
Під час заходу тренери ГО “ЛІіС”, фахівці у галузі лісового господарства, поділяться знаннями та навичками про те як:
• відрізнити легальну вирубку від нелегальної,
• визначити та записати координати незаконно зрубаного дерева,
• навчитись виявляти інші лісопорушення на законних вирубках,
• перевірити законність лісопродукції та її перевезення лісовозами
• інформувати про виявлені порушення в компетентні органи та домогтися збереження лісу в Україні
Кандидат технічних наук, доцент кафедри Охорони праці та навколишнього середовища Котова Тетяна Валентинівна
Викладачі кафедри Охорони праці та навколишнього середовища ФІСЕ взяли участь у вебінарі “Аналіз грантової підтримки та ефективності співпраці за даними Web of Science та InCites”
13 січня 2022 року кандидат технічних наук, доцент кафедри Охорони праці та навколишнього середовища Котова Тетяна Валентинівна взяла участь у вебінарі ” Аналіз грантової підтримки та ефективності співпраці за даними Web of Science та InCites” та отримала сертифікат.
На вебінарі було з’ясовано як знайти і проаналізувати здобутки інших установ, визначити лідерів та знайти їхні контакти; проаналізувано співпраці своєї організації, з якими установами і чому вони більш ефективні; визначено фонди, що фінансували аналогічні дослідження, які теми підтримувалися певною грантовою агенцією, у кого зі співвітчизників були такі гранти та, як завжди, відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
Кандидат технічних наук, доцент кафедри Охорони праці та навколишнього середовища Котова Тетяна Валентинівна
ОЛІМПІАДА З ТЕХНІЧНОЇ МЕХАНІКИ РІДИНИ І ГАЗУ студентів “ТГПіВ”
У грудні 2021р на факультеті інженерних систем та екології відбулася олімпіада з дисципліни ТЕХНІЧНА МЕХАНІКА РІДИНИ І ГАЗУ серед студентів 2-го курсу.
Конкурсні завдання включали у себе задачі на основні теми курсу з гідростатики і гідродинаміки.
Цього року в олімпіаді брали учать студенти спеціальності “Теплогазопостачання та вентиляція”.
Дистанційне навчання внесло деякі корективи у проведення цієї олімпіади.
Перше місце посіла студентка 2-го курсу групи ТВ-21 Закревська Анастасія.
На другому місці – студент групи ТВ-1с Емельяненко Олександр.
На третьому місці – студентка групи ТВ-21 Білоус Вікторія.
Журі олімпіади у складі доцентів Павлова Є.І., Гіжі О.О. та Копаниці Ю.Д. щиро вітають переможців олімпіади та бажають всім подальших успіхів у навчанні!!!
К.т.н., доцент кафедри “Водопостачання та водовідведення” Гіжа О.О.
Результати перевірки РГР в п’яти групах архітектурного факультету
В осінньому семестрі 21/22 навчального року на архітектурному факультеті з дисципліни «Інженерне забезпечення будівель і споруд» (кафедра ВВ) студентам було запропоновано виконати РГР з використанням семи комп’ютерних програм. Таким чином, переважну більшість розрахунків студенти виконували з допомогою комп’ютерних програм. Такий підхід до виконання РГР був запропонований у п’яти з дванадцяти груп четвертого курсу.
Загальна кількість студентів у п’яти групах без врахування відрахованих, не допущених тощо – 96 осіб. Вчасно виконали завдання – 90 осіб (93,8%). Середній бал по окремим групам: 94,4; 97,1; 92,3; 94,7; 93,9. Середній бал по всім п’яти групам – 94,5.
Ідеалу, щоб всі 100% студентів зробили вчасно, досягти не вдалось, але таки показники неможливо було досягти без застосування розрахункових програм. Це, беззаперечно, один з варіантів підвищення зацікавленості студентів до виконання розрахункових робіт, а також підвищення якості та ефективності навчання.
Кандидат технічних наук, доцент кафедри водопостачання та водовідведення Кушка Олександр Миколайович
10 лютого 2022 р. відбудеться ІV Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Актуальні проблеми, пріоритетні напрямки та стратегії розвитку України»
10 лютого 2022 р. планується проведення ІV Міжнародної науково-практичної онлайн-конференції «Актуальні проблеми, пріоритетні напрямки та стратегії розвитку України». Захід організовано кафедрою охорони праці та навколишнього середовища (ФІСЕ) спільно з Міжнародною асоціацією трансферу технологій, Національним інститутом регіонального розвитку, Малою академією наук, AGGR University
Конфереція проводиться за підтримки Проекту Еразмус+ «Multilevel Local, Nation- and Regionwide Education and Training in Climate Services, Climate Change Adaptation and Mitigation / Багаторівнева освіта та професійне навчання з питань кліматичних послуг, адаптації до змін клімату та їх пом’якшення в локальному, національному та регіональному масштабах – ClimEd», № 619285-EPP-1-2020-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP (15.11.2020 – 14.11.2023)
Планується провдення роботи за наступними напрямками:
– Освіта;
– Екологія;
– Економіка підприємства та управління;
– Право;
– Сучасні інформаційні технології;
– Технічні науки;
– Соціальні комунікації. Медіа.
Більш детально ознайомитись з вимогами та напрямками можна за посиланням https://itta.org.ua
За результатами конференції кожен учасник отримає сертифікат та електронний збірник.
Координатор – Жукова Олена Григорівна (063) 813 60 63.
Останній термін подання матеріалів – 6 лютого 2022 р. (включно).
Кандидат технічних наук, доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища Жукова Олена Григорівна
5.01.2022 р. Перше засідання новоствореної Вченої ради Академії технічних наук України
Новий 2022 рік розпочався зі знакової наукової події. 05 січня відбулося перше засідання новоствореної Вченої ради Академії технічних наук України, у якому взяла участь член Ради, завідувачка кафедри охорони праці та навколишнього середовища, д.т.н., проф. Тетяна Ткаченко. На засіданні відбулося знайомство членів Ради, які представили свої наукові інтереси та напрямки. Також на засіданні було одностайно рекомендовано до друку перші наукові монографії Академії. Усі члени Академії та їхні колеги були запрошені до участі в черговій конференції Академії 2022 р. та в наступних монографіях. На сьогодні академія налічує понад 200 членів. Вітаємо Тетяну Ткаченко зі вступом до Вченої Ради Академії та бажаємо подальших успіхів. Запрошуємо колег до вступу до Академії технічних наук України. Більше інформації на сайті http://ukrtsa.org.ua.
д.т.н., проф. Тетяна ТКАЧЕНКО
ГРУДЕНЬ 2021 р
30 грудня 2021 року Магістри ФІСЕ урочисто отримали дипломи!
30 грудня 2021 року відбулися урочистості присвячені випуску магістрів 2021 року. В актовій залі ЦКД ректор нашого університету Петро Куліков, проректор з навчальної та організаційно-виховної роботи Наталія Бурдейна та декан факультету Олександр Приймак оголосили подяку за відмінне навчання, активну участь у науково-дослідній і громадській роботі випускникам ФІСЕ: Владиславу Лучицькому, Ярославу Лучицькому, Марині Горовій, Андрію Ковальчуку (магістри ОПП за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія») та Анні Муляр (магістр ОПП за спеціальністю 144 «Теплоенергетика»). Імена цих студентів буде занесено до «Книги пошани» Київського національного університету будівництва і архітектури.
Урочистості продовжили в а.466 (Вчена Рада), де РСС факультету підготували для наших випускників святкове вручення дипломів. Декан факультету Олександр Приймак та заст. декана Олена Дупляк, після привітальних слів урочисто вручили дипломи «магістр» випускникам факультету інженерних систем та екології за спеціальностями 192 «Будівництво та цивільна інженерія», 144 «Теплоенергетика» та 101 «Екологія».
Щиро радіємо та вітаємо всіх випускників з отриманням омріяних дипломів, бажаємо щастя у житті, не зупинятися на досягненому та нових перемог!
Заст. декана ФІСЕ Наталія Чепурна
29 грудня 2021 року В «Лабораторії води» КНУБА нове обладнання
Фахівцями «Лабораторії води» під керівництвом доцента Терновцева О.В. розроблено, запроектовано і зібрано високотехнологічну установку для відпрацьовування технологій очищення питної води.
ЕТАПИ ЗБИРАННЯ
Установка дозволяє проводити різноманітні дослідження процесів і методів очистки природної води з будь якого джерела. Це може бути вода із реальної свердловини, забруднена, наприклад, іонами заліза, марганцю, фтору, сірководню і т.і., або вода з річки, ставка, водосховища, яка потребує знебарвлення, зменшення каламутності і т.п. Також є можливість, в якості вихідної води, подавати модельні розчини, створюючи (імітуючи) різноманітні забруднювачі і підбирати кращі технології для видалення таких забруднювачів. У такому випадку підготовка модельної води проходить безпосередньо в самій установці.
ПУСКО-НАЛАГОДЖЕННЯ
Установку обладнано зменшеними копіями реальних споруд, які використовуються у практиці підготовки питної води. В складі установки є насоси для подачі вихідної (забрудненої) води, насоси-дозатори, які забезпечують подачу різних реагентів, і дозволяють в лабораторних умовах підібрати найкращі реагенти для конкретної води. Передбачено окремий відвід очищеної в установці води і осаду, який утворився в процесі очистки, для подачі на наступні ступені очищення (за необхідності), тобто установку виконано модульною . До неї можна приєднувати окремі додаткові блоки, наприклад, блок для знезараження води.
Всі процеси проходять в реальному часі і гнучко можна змінювати важливі параметри (витрата, швидкість, дози і види реагентів і т.і.), контролювати якість проходження процесу на різних етапах допомагають передбачені пробовідбірники.
Можливості побудованої установки дозволяють виконувати лабораторні роботи студентами, магістрами КНУБА, проводити складні наукові дослідження, аспіранти мають можливість використати установку для відпрацювання своїх наукових наробок.
Подібних установок існує не більше 20 в університетах всьго світу, вона має деякі унікальні особливості, і тому окремо слід зазначити потенційну можливість комерційного використання установки.
Науковці з інших ВНЗ мають можливість проводити власні наукові дослідження.
Водоканали отримають можливість перевіряти більш сучасні реагенти, технології, методи на реальних природних водах, оскільки введення новітніх технологій або реагентів одразу на великих об’єктах водоспоживання є складним і не завжди передбачуваним кроком, використання лабораторної установки може пришвидшити перехід на більш сучасні методи/реагенти, що позитивно відобразиться на мешканцях, які отримають якісну питну воду.
Установку збирали безпосередньо власними силами в Лабораторії води, але для її створення залучались деякі елементи, виконані сторонніми організаціями. Тому хочемо подякувати нашим партнерам – компанії Grundfos і компанії Pobi Water за допомогу в комплектації установки насосами і ємностями.
Окрема подяка керівництву КНУБА за погодження фінансувати цей проект.
А Лабораторія води сумісно з кафедрою автоматизації КНУБА продовжує роботи по створенню сучасної мікропроцесорної автоматизованої системи керування процесами очистки води, яку буде випробовано та відлагоджено на цій установці.
Керівник «Лабораторії води» КНУБА, доцент Терновцев О.В.
28 грудня 2021 року Вітаємо магістрів з успішним захистом!
На кафедрі теплотехніки факультету інженерних систем та екології 21 та 28 грудня 2021 року успішно відбулися прилюдні захисти атестаційних випускних робіт на здобуття освітнього ступеня «магістр» за ОПП зі спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» та 144 «Теплоенергетика».
Результати роботи АЕК на кафедрі теплотехніки наступні:
захистилося 17 студентів денної та заочної форми навчання, з них отримали «відмінно» -11, «добре» – 4, «задовільно» – 2.
Головував на засіданні Атестаційної екзаменаційної комісії генеральний директор ТОВ «Енергомонтажвентиляція», к.т.н. Іщенко Михайло Юрійович.
Вітаємо своїх випускників з успішним захистом атестаційних випускних робіт!!! Бажаємо кожному досягнути вагомих успіхів та втілити всі мрії в житті!!!
Доцент кафедри теплотехніки ФІСЕ Наталія Чепурна
23 грудня 2021 року Вітаємо ФІСЕ з третім місцем в університетському рейтингу!
Шановні колеги та студенти!
Щиросердечно вітаю Вас усіх, кожного працівника професорсько-викладацького та навчально-допоміжного персоналу, кожного здобувача вищої освіти факультету із зайнятим почесним третім місцем в університетському рейтингу оцінювання роботи факультетів за усіма напрямами діяльності у 2021 році.
Переконаний, що справжні професійні та творчі досягнення у кожного із нас попереду!
Користуючись нагодою вітаю кожного працівника нашого університету, членів їх родин із прийдешніми святами. Різдвом Христовим – Християн західного обряду! Новим 2022 роком! Різдвом Христовим – Християн східного обряду! Миру та здоров’я!
Декан факультету інженерних систем та екології Олександр ПРИЙМАК
22 грудня 2021 року Захист атестаційних робіт магістрів за спеціальністю 101 «Екологія».
22 грудня 2021 року на кафедрі охорони праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології успішно пройшов захист атестаційних робіт магістрів за спеціальністю 101 «Екологія».
Студенти представили результати наполегливої праці під час написання кваліфікаційних робіт, в доповідях висвітлили актуальні екологічні проблеми, їх вплив на людину та можливі шляхи їх вирішення. Найкращою була визнана робота Мальченко Таісії «Вплив мінерального складу питної води на стан здоров’я населення (на прикладі Житомирської області)». Наукові керівники: д.т.н., проф. Волошкіна О.С., к.т.н., доц. Жукова О.Г. Результати робіт були цікавими, студенти демонстрували глибокі знання з профільних предметів, набуті під час навчання в Київському національному університеті будівництва і архітектури.
Кандидат технічних наук, доцент Жукова Олена Григорівна
22 грудня 2021 року Захист атестаційних випускних робіт на кафедрі ОПіНС
На кафедрі охорона праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології 22 грудня 2021 року відбувся захист атестаційних випускних робіт на здобуття ступеня магістра зі спеціальності 101 “Екологія ”.
Захист пройшов на високому рівні, здобувачі майстерно представили результати наполегливої праці під час написання кваліфікаційних робіт. У доповідях висвітлили актуальні екологічні проблеми, їх вплив на людину і навколишнє середовище, можливі шляхи їх вирішення. Здобувачі впевнено відповідали на запитання. Варто відмітити, що всі роботи були виконані на матеріалах, отриманих в результаті досліджень, які проводились на реальних об’єктах.
Після закінчення захисту члени Екзаменаційної комісії привітали нових магістрів з успіхами та побажали подальших досягнень у роботі та науці. Найбільшу зацікавленість зі сторони стейкхолдерів викликали роботи Мальченко Таісії та Дудко Ростислава. Саме цім здобувачам були запропоновані посади екологів.
Кафедра охорони праці та навколишнього середовища щиро вітає студентів з успішним захистом та бажає натхнення, наполегливості, невичерпної енергії, життєвої мудрості, нових досягнень та успішного працевлаштування за фахом!
кандидат технічних наук, доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища Василенко Леся Олексіївна
22 грудня 2021 року Перший день захисту магістерських робіт на кафедрі “Водопостачання та водовідведення”
Сьогодні перший день захисту магістерських робіт на кафедрі “Водопостачання та водовідведення”. Державна атестаційна комісія заслухала доповіді магістрів та задавала запитання по виконаній роботі. Приємно відмітити, що не зважаючи на переважно дистанційну форму навчання, студенти показали хороші знання і підтвердили оцінки отримані на екзаменах.
Завідувач кафедри “Водопостачання та водовідведення” професор Хоружий В.П.
21 грудня 2021 року Відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії
21 грудня 2021 р. відбувся успішний захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії (PhD) аспірантом кафедри теплотехніки Андрієм Єрьоміним. Науковий керівник д.т.н., професор Олександр Приймак.
Дисертаційне дослідження присвячене актуальній проблемі – енергоефективним системам опалення сумісним із сталою комплексною термомодернізацією будівель забудови 60-90-их років.
Вітаємо здобувача та зичимо йому подальших творчих успіхів на науковій ниві.
Колектив Факультету інженерних систем та екології
20 грудня 2021 року Результати ІІ фази навчального проекту “E-ETAP – Навчальний проект з енергетичної ефективності та енергетичного аудиту в Україні”
Представники кафедри охорони праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології кандидат технічних наук, професор Гунченко Оксана Миколаївна, кандидат технічних наук, доцент Жукова Олена Григорівна, асистент Гончаренко Артем Вадимович, аспірант Купінський Ігор Володимирович успішно пройшли навчання в рамах ІІ фази навчального проекту, реалізованого в рамах Пріоритетної програми під назвою “E-ETAP – Навчальний проект з енергетичної ефективності та енергетичного аудиту в Україні”.
Проект „E-ETAP” реалізовується у співпраці з Німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH (GIZ) в рамах проекту „Підтримка Фонду енергоефективності України (EEF) та сприяння реформ у сфері довкілля та змін клімату (S21)” i був схвалений Міністерством регіонального розвитку, будівництва, житлово-комунального господарства України (Мінрегіон) на початку 2019 року.
Друга фаза проекту E-ETAP проходила у формі онлайн-навчання з 6 вересня 2021 року до 31 жовтня 2021 року. Курс включав теоретичні відео-лекції, онлайн-консультації та тестові завдання. Викладачами та авторами лекцій були учасники І фази проекту, які пройшли курс підвищення кваліфікації з енергетичного аудиту у Варшаві в 2019-2020 рр.
Теоретичний та практичний онлайн-тренінг для кандидатів в енергетичні аудитори в будівельній галузі включав вивчення наступних тем:
– Енергетична ефективність. Структура, типові технології та енергоспоживання житлових будинків в Україні. Комплексна термомодернізація житлових будинків. Фінансова оцінка та оптимізація запланованих заходів.
– Політика енергоефективності у будівельній галузі ЄС та України. Фінансові інструменти – Фонд енергоефективності. Українські стандарти та законодавство у галузі термомодернізації будівель та енергетичного аудиту.
– Основні методи та вимірювальні прилади в енергетичній діагностиці будівель. Моніторинг та аналіз фактичного споживання тепла та електроенергії.
– Оцінка стану існуючої будівлі. Визначення втрат тепла через огороджувальні конструкції будівлі.
– Енергоспоживання систем опалення та ГВП. Енергоспоживання систем вентиляції та охолодження повітря в будівлях, алгоритм розрахунку.
– Енергетичний баланс будівлі.
– Сертифікат енергоефективності будівлі.
Кандидат технічних наук, доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища Жукова Олена Григорівна
17 грудня 2021 року Атестація наукових кадрів вищої кваліфікації
Завідувач кафедри професор Хоружий В.П. прийняв участь в атестації наукових кадрів вищої кваліфікації. Цього разу в якості опонента на захисті докторської дисертації Волка Павла Павловича «Науково-практичні засади системної оптимізації різнорідних параметрів дренажних систем», який відбувся в спеціалізованій вченій раді Д 47.104.01 Національного університету водного господарства природокористування 17.12.2021.
Завідувач кафедри професор Хоружий В.П.
16 грудня 2021 року Представники ФІСЕ провели профорієнтаційну роботу в коледжі
16.12.2021 р. декан факультету інженерних систем та екології професор Олександр Приймак та доцент кафедри теплотехніки Юлія Кольчик відвідали Державний вищий навчальний заклад «Київський енергетичний коледж».
Мета візиту – профорієнтаційна робота серед випускників спеціальності 144 – «Теплоенергетика» та 183 – «Технології захисту навколишнього середовища» для вступу та навчання на здобуття освітньо-професійного рівня бакалавр у Київському національному університеті будівництва і архітектури.
На зустрічі зі студентами та колективом коледжу представники факультету розповіли про особливості навчання та культурно-спортивне життя університету. Студенти з цікавістю слухали розповідь, задавали запитання та отримали на них повні відповіді.
Заст. декана ФІСЕ Наталія Чепурна
15 грудня 2021 року відбулося онлайн засідання Другого Всеукраїнського Круглого столу «Екологічна безпека держави»
15 грудня 2021 року на кафедрі охорони праці та навколишнього середовища середовища факультету інженерних систем та екології відбулося онлайн засідання Другого Всеукраїнського Круглого столу «Екологічна безпека держави».
Круглий стіл проводиться за підтримки Проекту Еразмус+ «Multilevel Local, Nation- and Regionwide Education and Training in Climate Services, Climate Change Adaptation and Mitigation/Багаторівнева освіта та професійне навчання з питань кліматичних послуг, адаптації до змін клімату та їх пом’якшення в локальному, національному та регіональному масштабах – ClimEd», № 619285-EPP-1-2020-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP (15.11.2020 – 14.11.2023)
Робота Круглого столу присвячена актуальним сучасним проблемам охорони навколишнього середовища: екологічна освіта, екологічна та техногенна безпека, збалансоване використання природних ресурсів та екологічний менеджмент; актуальні аспекти впровадження сталого розвитку; соціально-екологічні виклики сьогодення; питання екологізації економіки промисловості та освіти; сучасні проблеми в екологічному законодавстві; оцінка антропогенного впливу на довкілля; екологічні, економічні проблеми галузі, проблеми енергозбереження; екологія очима молоді; екологічні аспекти сталого розвитку регіонів; екологічні індикатори сталого розвитку; математичне моделювання та прогнозування у сфері охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів;
За результатами проведеного заходу буде виданий електронний збірник.
Кандидат технічних наук, доцент Жукова Олена Григорівна
29 червня по 26 серпня 2021 року викладачі кафедри охорони праці та навколишнього середовища успішно завершили тренінг Erasmus+ ClimEd (онлайн) “Multilevel Local, Nation- and Regionwide Education and Training in Climate Services, Climate Change Adaptation and Mitigation”
В період з 29 червня по 26 серпня 2021 року представники кафедри охорони праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології доктор технічних наук, професор Волошкіна Олена Семенівна, доктор технічних наук, професор Кривомаз Тетяна Іванівна, кандидат технічних наук, доцент Жукова Олена Григорівна, старший викладач Савченко Антоніна Михайлівна та асистент Гончаренко Артем Вадимович прослухали та успішно завершили тренінг Erasmus+ ClimEd (онлайн) “Multilevel Local, Nation- and Regionwide Education and Training in Climate Services, Climate Change Adaptation and Mitigation” (619285-EPP-1-2020-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP).
В рамках онлайн тренінгу викладачі засвоїли методики формування та інноваційні методи навчання, інструменти оцінювання розвитку компетенцій, впровадження в навчальні програми.
Кандидат технічних наук, доцент Жукова Олена Григорівна
13.12.2021 р. Зведені дані про учасників ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «ERE-2021»
Країни-учасниці (6): Україна, Польща, Білорусь, Туреччина, США, Канада
Загальна кількість 162 осіб з 19 ЗВО (12 з України) 79 доповідей
в т.ч. КНУБА 92
НТУУ КПІ | 2 |
ХНУБА | 2 |
ХНУМГ | 6 |
ОДАБА | 3 |
НУ ЛП | 8 |
НУВГП | 3 |
Рівненський держ. гуманіт. ун-т | 1 |
НУ Чернігівська політехніка | 1 |
Таврійський держ. агротехнол. ун-т | 2 |
Криворізький націон.ун-т | 1 |
НУ Києво-Могилянська акад. | 1 |
НУ Полтавська політехніка | 1 |
Люблінська політехніка | 8 |
Ченстохова технол.ун-т | 2 |
Білосток технолог.ун-т | 1 |
Білоруський держ.ун-т харч.та хім.технол. | 1 |
Держ.ун-т Східний Теннессі | 1 |
Сакарійський ун-т | 3 |
Медичний ун-т Манітобо | 1 |
Дійсних академіків та чл.-кор. НАНУ | 3 |
Докторів наук | 35 |
Кандидатів наук (включно з Ph.D.) | 67 |
Студентів та аспірантів | 27 |
Представники НДІ, в т.ч. НАНУ | 20 |
Професійні проектні та експлуатаційні | 18 |
Доцент кафедри “Водопостачання та водовідведення” Аргатенко Т.В.
14.12.2021 р. Викладачі кафедри взяли участь у першості університету з футзалу
14 грудня 2021 року у спорткомплексі КНУБА відбувся турнір із першості університету з футзалу серед викладацьких команд, який був присвячений 90-річчю нашого університету.
До складу збірної команди ФІСЕ+БТФ входили: перший проректор Чернишев Д.О. (ФІСЕ), проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Ковальчук О.Ю. (БТФ), доценти кафедри водопостачання і водовідведення: Самченко Д.М. (ФІСЕ), Кравчук О.А. (ФІСЕ), асистент кафедри ВВ Любенко В.В. (ФІСЕ), аспірант кафедри теплотехніки Хамко М.І. (ФІСЕ).
Фінальний матч видався напруженим і драматичним, основний час завершився нічиєю 1-1, а в серії пенальті наша команда поступилась факультету ГІСУТ, яка і посіла перше місце. Третє місце посіла команда будівельного факультету, яка перемогла команду ФАІТ.
Вітаємо збірну команду ФІСЕ+БТФ з почесним другим місцем у першості університету з футзалу серед викладацьких команд та бажаємо подальших перемог!
к.т.н., доцент кафедри водопостачання та водовідведення Кравчука О.А.
13.12.2021 р. Аналіз результатів наукової роботи кафедри “Водопостачання та водовідведення” за 2021 р.
13 грудня 2021 р. на кафедрі водопостачання та водовідведення КНУБА проведений аналіз результатів наукової роботи кафедри за 2021 р.
В 2021 році значно покращились показники наукової роботи кафедри по виданню статей, що індексуються в наукометричних базах даних Scopus. Надруковано 14 статей та ще 3 статті вийдуть до кінця року
Збільшився інтерес до наукової роботи студентів: 18 студентів факультету ФІСЕ та Архітектурного прийняли участь в науковій роботі по тематиці кафедри водопостачання та водовідведення. Особливо слід відзначити роботу зі студентами доц. к.т.н. Кушки О.М. (8 студентів) та проф., д.т.н. Хомутецької Т.П. (7 студентів).
Бажаю всім співробітникам кафедри плідної роботи в наступному році та більш активної участі в конференціях!
Аналіз результатів наукової роботи кафедри 2020-2021 рр.
Таблиця результатів наукової роботи кафедри 2020 р.
Таблиця результатів наукової роботи кафедри 2021 р.
Доцент кафедри “Водопостачання та водовідведення” Величко С.В.
12.12.2021 р. УЧАСТЬ СТУДЕНТІВ-АРХІТЕКТОРІВ В РОБОТІ СЕКЦІЇ «ІНЖЕНЕРНІ МЕРЕЖІ, АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ТА ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ БУДІВНИЦТВА» МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «БУД МАЙСТЕР КЛАС 2021»
У роботі конференції «Буд-майстер-клас-2021» секція №4 «Інженерні мережі, автоматизовані системи та екологічні аспекти будівництва» взяли участь вісім студентів четвертого курсу архітектурного факультету. Їх зацікавили теми: «Використання професійної термінології в нормативних документах України за фахом водопостачання та водовідведення» та «Європейська та українська нормативна база з питання якості води у внутрішніх мережах». Адже, як кажуть у Китаї: «Експерт бачить сутність речей, у той час як обиватель тільки поверхню» (Худе Лань).
Студентка Матвійчук Мілена
Студентка Більмач Дар’я
Студентка Валявська Єлизавета
Студентка Звірич Ганна
Студент Сорокін Олексій
Студент Парфенюк Георгій
Студентка Салій Олена
Студент Конецул Богдан
Теми виявились цікавими не тільки для доповідачів, але і для учасників конференції, які ставили різноманітні питання для кращого розуміння суті. Інтерес до даної проблематики у студентів не випадковий, бо, як свого часу сказав Антуан де Сент-Екзюпері: «Вода, у тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуються, не відаючи, що ти таке. Не можна сказати, що ти необхідна для життя: ти – саме життя. Ти наповнюєш нас радістю, яку не пояснити почуттями. З тобою до нас повертаються всі ті можливості, від яких ми відмовились».
Доцент, к.т.н. кафедри ВВ Кушка О.М.
11.12.2021 р. НОВА ФОРМА РГР «Інженерне забезпечення будівель і споруд»
У цьому навчальному році вперше на четвертому курсі архітектурного факультету при виконанні розрахунково-графічної роботи «Інженерне забезпечення будівель і споруд» було запропоновано студентам скористатись для розрахунків комп’ютерними програмами.
Усі розрахунки внутрішніх мереж холодного та гарячого водопостачання житлових будинків і каналізаційного випуску побутових стічних вод в РГР були виконані за допомогою програм.
При виборі вихідних даних до РГР за прізвищем виконавця студенти отримали понад 100 індивідуальних завдань, з якими переважна більшість впоралась швидко та без помилок.
Фрагмент вихідного завдання наведено нижче.
Доцент, к.т.н. кафедри ВВ Кушка О.М.
РЕЗУЛЬТАТИ ОЛІМПІАДИ з дисципліни «Інженерне забезпечення будівель і споруд» на архітектурному факультеті
У жовтні 2021 року на четвертому курсі архітектурного факультету в групах АРХ 41а – АРХ 48 (всього 12 груп) було проведено олімпіаду з дисципліни «Інженерне забезпечення будівель і споруд». Олімпіада проводилась окремо для двох потоків по 6 груп. Студентам було запропоновано дві задачі та 4 питання, які були різними для кожного потоку, щоб гарантувати новизну отриманих завдань.
Серед учасників першого потоку переможницею стала студентка групи 42а ГРИЩУК СОФІЯ.
У другому потоці перемогу здобула студентка групи 44а ДІМІТРІЄВА СОФІЯ.
Абсолютною переможницею стала ГРИЩУК СОФІЯ, яка правильно розв’язала обидві задачі.
Слід зазначити, що з відповідями на питання певні труднощі були в усіх учасників олімпіади – з переможницями включно.
Крім того, призерками олімпіади стали ШЕВЧЕНКО ТЕТЯНА, ПОПОВА ГАННА і КОВАЛЬЧУК ОЛЬГА, які розділили між собою друге та третє місця.
Незважаючи на те, що юнаки теж взяли участь в олімпіаді, – цього разу жодному з них не пощастило.
Доцент, к.т.н. кафедри ВВ Кушка О.М.
10 грудня 2021 року асистент кафедри охорони праці та навколишнього середовища Гончаренко Артем Вадимович прийняв участь в Ukrainian Private equity & Venture capital Summit
Основними цілями конференції було:
– представлення основних та нових гравців інвестиційного ринку України;
– обговорення існуючих показників ринку, прогнози на 2022 рік;
– обговорення нових інструментів, можливостей та перспектив ринку;
– діалог з урядом на актуальні теми, пошук рішень щодо точок болю, заклик до дії;
– нетворкінг, об’єднання галузі.
Під час панельних дискусій було обговорено наступні питання:
– обговорення існуючих показників ринку,
– актуальна ситуація на ринку прямих інвестицій та венчурного капіталу,
– діалог з представниками Уряду,
– представлення нових гравців інвестиційного ринку України.
Гончаренко А.В. обговорив з іншими учасниками можливості інвестицій в науку, наукові проекти та стартапи, проведення форумів та конкурсів стартапів, що в свою чергу збільшить потенціал навчальних закладів.
Кандидат технічних наук, доцент Жукова Олена Григорівна
ОЛІМПІАДА
З ТЕХНІЧНОЇ МЕХАНІКИ РІДИНИ І ГАЗУ
З ТЕХНІЧНОЇ МЕХАНІКИ РІДИНИ І ГАЗУ
Наприкінці листопада 2021р. ( 24 листопада) на кафедрі водопостачання та водовідведення було проведено олімпіаду з дисципліни ТЕХІЧНА МЕХАНІКА РІДИНИ І ГАЗУ серед студентів 2-го курсу ФІСЕ.
Традиційно конкурсні завдання включають у себе задачі на гідростатику, гідродинаміку, розрахунки руху рідини у напірних трубопроводах.
Цього року в олімпіаді взяли участь 13 студентів спеціальностей Водопостачання та водовідведення” та ”Гідротехнічне будівництво”.
Особливістю цьогорічної олімпіади було те, що вона проводилася дистанційно, що вносило деякі складнощі в її проведення.
Вітаємо студентів:
- I місце – студент 2-го курсу групи ГБ-21 Роман Проскура;
- II місце – студентка групи ВВ-21 Уляна Петрик;
- III місце – студентка групи ВВ-21 Анастасія Гук.
Організаційний комітет олімпіади доценти кафедри водопостачання та водовідведення Гіжа О.О., Копаниця Ю.Д., Павлов Є.І. щиро вітають переможців олімпіади та бажають їм подальших успіхів у навчанні!
Голова оргкомітету олімпіади доцент Гіжа О.О.
09.12.2021 р. Вітаємо студентку ФІСЕ з перемогою!
В листопаді 2021 року студенти різних факультетів КНУБА подали заявки на участь у вишівському етапі Всеукраїнської конкурсної програми «Кращий студент України» у чотирьох номінаціях: «Кращий студент-спортсмен», «Кращий студент-науковець», «Кращий студент-програміст», «Кращий студент-медійник».
Студентка факультету інженерних систем та екології групи «ТВ-41» Анна Жиліна прийняла участь у боротьбі за номінацію «Кращий студент-медійник».
03 грудня 2021 року в Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулася церемонія нагородження найкращих студентів Києва, в якій взяли участь студенти КНУБА. Наша Анна Жиліна отримала перемогу та отримала диплом «Кращий студент-медійник Києва».
07 грудня 2021 року на засіданні Ради з навчальної та організаційно-виховної роботи Анна Жиліна була відзначена, як переможець вишівського етапу Всеукраїнської конкурсної програми «Кращий студент України». Проректор з навчальної та організаційно-виховної роботи Наталія Бурдейна та зав. відділу з організаційно-виховної роботи Оксана Бєлозьорова подякували студентам за участь та привітали студентів з перемогою.
Пишаємося нашою студенткою та бажаємо ще більших досягнень та перемог!
Заст.декана ФІСЕ Наталія Чепурна
08.12.2021 р. Зустріч студентів ФІСЕ зі стейкхолдерами
08.12.2021 р. відбулась зустріч студентів 3 та 4 курсу факультету інженерних систем та екології, що навчаються на освітній програмі «Водопостачання та водовідведення» з представниками працедавців ТОВ «САЛД ЛТД». Представники компанії розказали студентам про особливості проектування та монтажу протипожежних систем та сигналізації, про найбільш цікаві об’єкти, які вони проектували, запросили на роботу бажаючих навчатися і працювати.
ТОВ «САЛД ЛТД» буде продовжувати співпрацю з ФІСЕ та кафедрою водопостачання та водовідведення в напрямку підвищення якості освітніх програм та підготовки висококваліфікованих інженерів – проектувальників.
Заступник декана ФІСЕ Дупляк О.В.
07 грудня 2021 року лекція на тему “Високотехнологічне обладнання будинків. Новітні технології, матеріали і оптимальні рішення, що застосовуються в сучасній сантехніці”
7 грудня у рамках співпраці між кафедрою Водопостачання і водовідведення Київського національного університету будівництва і архітектури та компаніями “Hutterer&Lechner” (Австрія) і “Duker ” (Німеччина) для студентів третього курсу Будівельного факультету, які навчаються за освітньою програмою “Промислове і цивільне будівництво” була проведена лекція на тему “Високотехнологічне обладнання будинків. Новітні технології, матеріали і оптимальні рішення, що застосовуються в сучасній сантехніці”.
Лекція підготовлена в рамках курсу “Водопостачання та водовідведення” для груп ПЦБ -34,ПЦБ-33,ПЦБ-35,ПЦБ-36. Партнери кафедри надали студентам вичерпну інформацію про каналізаційні та дренажні системи і системи збору води з плоских дахів, що експлуатуються, з терас і озеленених дахів.
Щиро дякуємо партнерам кафедри, представникам компаній Матвійчуку Сергію Юрійовичу ( “Hutterer&Lechner”) та Таранчуку Сергію Васильовичу( “Duker”) за цікавий та корисних матеріал, презентований під час лекції.
Сподіваємося на майбутню співпрацю, бо саме такі заходи корисні, ефективні і сприяють обміну знаннями і досвідом між студентами, викладачами та роботодавцями. <,p>
Начальник відділу моніторингу якості підготовки фахівців КНУБА,
доцент кафедри Водопостачання та водовідведення Зоря О.В.,
Керуючий “Лабораторією води”, доцент кафедри Водопостачання та водовідведення Терновцев О.В.
Підсумки ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «ERE-2021»
Факультет інженерних систем та екології КНУБА другий рік поспіль організовує і проводить Міжнародну науково-практичну конференцію «Екологія. Ресурси. Енергія. Багатофункціональні еко- та енергоефективні, ресурсозберігаючі технології в архітектурі, будівництві та суміжних галузях».
В поточному році конференція відбулась в період з 24 по 26 листопада в змішаному режимі. Дистанційна участь в пленарних та секційних засіданнях була організована на платформі Zoom.
До наукового комітету конференції було залучено провідних науковців з України, Польщі, США, Туреччини, ФРН, Вірменії, Австрії, Франції та Швейцарії. Співорганізатори конференції – Технологічний університет Ченстохова та Польська академія наук.
Пленарне засідання розпочалось з вітального слова проректора з наукової роботи та інноваційного розвитку КНУБА Олександра КОВАЛЬЧУКА, який відзначив актуальність проведення заходу.
Свої наукові розробки та практичні досягнення презентували фахівці провідних міжнародних і вітчизняних наукових установ, комунальних підприємств, громадських організації.
В конференції взяли участь 162 учасники із України, Польщі, Білорусі, Туреччини, США і Канади.
Свої наукові розробки та досягнення презентували представники 19 університетів з 6 країн світу. Найбільша кількість учасників (крім представників КНУБА) було від Люблінської Політехніки (Politechnika Lubelska, Polska), НУ «Львівська політехніка», ХНУГХ та Сакарійського університету (Sakarya University, Turkey).
Розглядались основні світові тенденції розвитку новітніх технологій у сфері енергоефективності, раціонального використання природних ресурсів та охорони довкілля.
Порівняно з минулим роком збільшилась як кількість учасників, так і їх кваліфікаційний рівень. Так, в роботі конференції взяли участь 3 дійсних академіка та член-кореспондента Національної академії наук України, 35 докторів наук та 67 кандидатів наук (включно з Ph.D).
Також збільшилась кількість доповідей, представлених англійською мовою. Серед інших це доповіді Małgorzata ULEWICZ, dr. hab. «Sustainable construction – the application of waste materials in concrete composites»; Henryk SOBCZUK «Determination of Time Domain Reflectometry surface sensors sensitivity depending on geometry and material moisture»; Ahmet ÇELEBİ «Investigation of color removal of real textile industry wastewater in membrane bioreactor-active carbon system».
В роботі конференції взяли участь 20 провідних фахівців, працівників наукових організацій національної академії наук України (Інститут технічної теплофізики, Інститут газу, Інститут водних проблем і меліорації, Інститут надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля) та інших науково-дослідних інститутів (ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства» тощо).
Практичним досвідом ділилися представники професійних проектних та експлуатаційних організацій. 18 учасників представляли підприємства як комунальної, так і приватної власності, серед яких були КП: «Харківводоканал», «Житомиртеплокомуненерго», «БУДОВА»; ПрАТ: «Вентиляційні системи», «Калинівський машинобудівний завод» тощо.
Активно долучались до дискусії і провідні фахівці-екологи. Брали слово партнери конференції: Президент Професійної асоціації екологів України, СЕО Ecobusiness Group, шеф-редактор «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» Людмила ЦИГАНОК і Директор Центру екологічної сертифікації та маркування ВГО «Жива планета» Світлана ПЕРМИНОВА. З вітальним виступом до учасників конференції звернувся заступник директора департаменту управління водними ресурсами Держводагентства України Ігор ГОПЧАК.
Не залишались осторонь від дискусії, що проводилась в рамках конференції «ERE-2021», і здобувачі освіти. Загалом 27 аспірантів і студентів були учасниками заходу.
Викладачі всіх кафедр факультету інженерних систем і екології брали активну участь в роботі конференції. Найактивнішими доповідачами були д.т.н., проф., ст. досл., завідувач кафедри охорони праці та навколишнього середовища Тетяна ТКАЧЕНКО (6 доповідей) і д.т.н., проф., ст. досл., професор кафедри теплогазопостачання і вентиляції Віктор МІЛЕЙКОВСЬКИЙ (5 доповідей).
Підсумовуючи, необхідно відзначити, що основна мета конференції була досягнута. Дійсно вдалося створити інформаційну платформу для обміну розробками і досвідом у використанні інноваційних технологій і матеріалів між науковцями, розробниками технологій і практиками. Подані матеріали мали високий науковий і професійний рівень.
За результатами конференції видано та опубліковано на сайті конференції www.ere.org.ua збірник тез доповідей, найкращі роботи рекомендовано до публікації в науково-технічних збірниках «Вентиляція, освітлення та теплогазопостачання», «Проблеми водопостачання, водовідведення та гідравліки», «Екологічна безпека та природокористування».
Від організаційного комітету конференції,
доцент кафедри теплогазопостачання і вентиляції
Вікторія КОНОВАЛЮК
04 грудня 2021 року ФІСЕ взяв участь у Дні відкритих дверей КНУБА
04 грудня 2021 року в Київському національному університеті будівництва та архітектури відбулася довгоочікувана подія – День відкритих дверей.
Представники факультету Інженерних систем та екології, а саме: зав.кафедрою ОПіНС Тетяна Ткаченко, доцент кафедри ВВ Олександр Кравчук, доцент кафедри ТГПіВ В’ячеслав Мойсеєнко, завідувач лабораторії Наталія Панчук, ст.викладач Антоніна Савченко, асистенти кафедри ТГПіВ: Анна Москвітіна, Сергій Рибачов, Володимир Вахула, асистент кафедри фізики Яна Бірук, аспірант ОПіНС Артем Гончаренко взяли участь у заході.
Активну участь в висвітленні інформації про рідний факультет брала Наталія Панчук, десятки бажаючих могли дізнатися від неї усі цікаві моменти щодо навчального процесу, студентського життя, майбутнього працевлаштування і ще отримати відповіді на безліч запитань які хвилюють розум юного абітурієнта.
Зав. зав.кафедрою ОПіНС Тетяна Ткаченко провела екскурсію в лабораторію вимірювання параметрів навколишнього середовища. Володимир Вахула показував багатофункціональний прилад TESTO 440 призначений для використання в секторі вентиляції та кондиціювання повітря. За допомогою цього приладу було показано методи вимірювання стану повітря в приміщенні, а саме швидкість руху, температуру, відносну вологість повітря, що оточувало в приміщенні. Також Володимир розказав як застосовувати прилад для систем вентиляції і розказав про його інші можливості. Наші гості з цікавістю слухали дану інформацію.
Завзяту студентську позицію продемонстрували студенти які рекламували факультет, роздавали брошури та не залишали нікого байдужим.
Факультет Інженерних систем та екології запрошує на навчання усіх майбутніх студентів
Відповідальна за профорієнтаційну роботу на факультеті Яна Бірук
В період з 15 листопада по 3 грудня викладач кафедри охорони праці та навколишнього середовища прийняла участь в Online Young Scientist School (YSS) – MEGAPOLIS-2021
В період з 15 листопада по 3 грудня 2021 року кандидат технічних наук, доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології Жукова Олена Григорівна прийняла участь у міжнародному проекті Online Young Scientist School (YSS) – MEGAPOLIS-2021.
Основною метою YSS було познайомити дослідників із станом атмосфери та сучасними підходами моделювання складу атмосфери, спостереження (включаючи наземне та дистанційне зондування), вплив стану атмосферного повітря на здоров’я
Організаторами проекту виступили Pan-Eurasian Experiment (PEEX); RSF MegaPolis; MEGAHAPI; AoF ACCC, ClimEco, ClimComp projects; World Meteorological Organization (WMO); Horizon-2020 iCUPE, INTAROS, RI-URBANS, CRiceS projects; Russian Science Foundation & Academy of Finland
Доктор технічних наук, професор Ткаченко Тетяна Миколаївна
03 грудня 2021 року Профорієнтаційна робота
03.20.2021 року доцент кафедри водопостачання та водовідведення Кравчук Олександр Андрійович та декан факультету інженерних систем та екології Приймак Олександр Вікторович в рамках проведення профорієнтаційної роботи відвідали Житомирський агротехнічний та Новоград-Волинський політехнічний фаховий коледжі.
Під час візиту були проведені профорієнтаційні бесіди з випускниками спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія», які навчаються за освітніми програмами «Обслуговування устаткування систем водопостачання та водовідведення» і «Монтаж, обслуговування устаткування систем газопостачання» з метою їх заохочення до вступу та продовження навчання в КНУБА. Під час спілкування студенти активно цікавились нашим університетом, умовами вступу, навчальним процесом, перспективами працевлаштування, а також студентським дозвіллям.
к.т.н., доцент Олександр Кравчук
02 грудня 2021 року Студенти ФІСЕ прийняли участь у «БУД-МАЙСТЕР-КЛАС-2021»
Студенти факультету інженерних систем та екології прийняли активну участь у щорічній Міжнародній науково-практичній конференції молодих вчених «БУД-МАЙСТЕР-КЛАС-2021», яка відбулася 01-03 грудня 2021 року у Київському національному університеті будівництва і архітектури.
02 грудня 2021 року на секційному засіданні СЕКЦІЇ 4 «Інженерні мережі, автоматизовані системи та екологічні аспекти будівництва» наші студенти в своїх доповідях охопили наступні тематичні напрямки конференції: теплогазопостачання, системи вентиляції будівель та споруд, водопостачання та водовідведення, використання водних теплових та енергетичних ресурсів, технічна теплофізика та промислова теплоенергетика.
Конференція проходила у форматі наукових доповідей та їх обговорення. На секційному засіданні було заслухано 25 доповідей, з них 19 доповідей зроблені студентами нашого факультету. Загальна кількість студентів ФІСЕ, яка доповідала на секційному засіданні – 27. Відмітимо, що в цьому році якість доповідей зросла, робота секції була насиченою та цікавою.
Кращими доповідачами серед студентів ФІСЕ оргкомітетом відзначені Сірохіна Евеліна та Ломако Артем.
За результатами конференції опубліковано збірник тез доповідей, з яким можна ознайомитись на сайті https://www.bmc-conf.com/ua/.
Дякуємо всім учасникам і сподіваємося на подальшу плідну й цікаву науково-практичну співпрацю!
До зустрічі на «БУД-МАЙСТЕР-КЛАС-2022»!!!
Керівник секції 4, к.т.н., доцент Наталія Чепурна
2-3 грудня 2021 року викладачі та студенти кафедри охорони праці та навколишнього середовища прийняли участь у конференції «Екологія. Довкілля. Енергозбереження»
Завідувачка кафедрою, доктор технічних наук, професор Ткаченко Т.М., кандидат технічних наук, доцент Кордуба І.Б., кандидат технічних наук, доцент Жукова О.Г., студент 3 курсу спеціальності 101 «Екологія» Березний М.І, студентка 4 курсу спеціальності 183 «Технології захисту навколишнього середовища» Ротозій А.Ю., студентка 1 курсу спеціальності 183 «Технології захисту навколишнього середовища» Федорова Д.А., прийняли участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Екологія. Довкілля. Енергозбереження», яка відбулася з 2 по 3 грудня 2021 року на базі кафедри прикладної екології та природокористування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» (Полтава, Україна).
Науковці КНУБА представили на пленарному засіданні наступні доповіді «Концепція швидкого вирішення проблеми відведення дощових стоків з міських непроникних територій» та «Зміна довкілля: аспекти впливу антропогенних та кліматичних чинників».
Завідувачка кафедрою, доктор технічних наук, професор Ткаченко Т.М.
2 грудня 2021 року Студенка групи ТЗНС-41 Ротозій А.Ю. отримала стипендію Кабінету Міністрів України
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 1573-р від 2 грудня 2021 р. «Про призначення академічної стипендії Кабінету Міністрів України студентам закладів вищої освіти», було призначено академічну стипендію КМУ студентці 4 курсу спеціальності 183 «Технології захисту навколишнього середовища» факультету інженерних систем та екології на I семестр 2021/2022 навчального року.
Щиро вітаємо Анну та бажаємо успіхів у навчання, нових наукових здобутків!
кандидат технічних наук, доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища Жукова Олена Григорівна
01-03 грудня 2021 року студенти та аспіранти кафедри водопостачання та водовідведення прийняли участь у «БУД-МАЙСТЕР-КЛАС-2021»
01-03 грудня 2021 року студенти та аспіранти кафедри водопостачання та водовідведення прийняли участь у «БУД-МАЙСТЕР-КЛАС-2021»
Прокопенко Ігор (керівник к.т.н., доц. Дупляк О.В.), Курбанова Тетяна (керівник к.т.н., доц. Величко С.В.), Ломако Артем, Дзюндзя Єлизавета, Таварткіладзе Нестан, Бодак Владислав, Ковальчук Андрій, Менюк Богдан, Заглада Максим (керівник д.т.н., старш. наук. співроб. Хомутецька Т.П.), аспірантка Стоянова Вікторія (керівник к.т.н., доц. Терновцев О.В.) прийняли участь в Міжнародній науково-практичній конференції молодих вчених «БУД-МАЙСТЕР-КЛАС-2021», м. Київ, КНУБА.
Студенти продемонстрували високий рівень володіння сучасними програмними комплексами, прагнення до удосконалення нормативної бази та наближення до європейських стандартів. Всі доповідачи отримають сертифікати участників конференції.
к.т.н., доц. Величко С.В.
01-03 грудня 2021 року Представники зовнішнього аудиту СМЯ провели перевірку ФІСЕ
З 01 по 03 грудня 2021 року в КНУБА відбувається ресертифікаційний аудит на відповідність вимогам ISO 9001:2015 у сфері надання освітніх послуг та наукової діяльності.
02 грудня 2021 року аудитори перевірили систему менеджменту якості на факультеті інженерних систем та екології. В рамках перевірки були проведені плідні зустрічі з представниками кафедр охорони праці та навколишнього середовища і кафедри водопостачання та водовідведення.
Представники ФІСЕ відмітили фаховий підхід аудиторів, їх глибоке розуміння сутності процесів та вміння надати професійну консультацію щодо поліпшення менеджменту якості.
Заст. декана ФІСЕ к.т.н., доцент Олена Дупляк
01-03 грудня 2021 року студенти каф. ВВ прийняли участь у «БУД-МАЙСТЕР-КЛАС-2021»
01-03 грудня 2021 року у КНУБА відбулась Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «BUILD-MASTER-CLASS-2021».
Студенти-третьокурсники ФІСЕ Артем Ломако, Єлизавета Дзюндзя, Нестан Таварткіладзе і Владислав Бодак спеціалізації ВВ та ГБ під керівництвом д.т.н., с.н.с., проф. Хомутецької Т.П. взяли участь в дослідженнях роботи кільцевої водопровідної мережі при різних режимах її експлуатації з використанням різних розрахункових методів. Результати досліджень опубліковано в збірці тез Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «BUILD-MASTER-CLASS-2021».
Магістри ФІСЕ Андрій Ковальчук, Максим Заглада і Богдан Менюк спеціалізації ВВ під керівництвом д.т.н., с.н.с., проф. Хомутецької Т.П. взяли участь в наукових дослідженнях водопровідної системи з порівнянням альтернативних варіантів подачі води в місто, що дозволяє приймати економічно обґрунтовані рішення при проектуванні споруд з урахуванням вимог надійності водопостачання. Результати досліджень опубліковано в збірці тез Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «BUILD-MASTER-CLASS-2021».
З цікавою доповіддю на актуальну тему: “Програмно-аналітичне дослідження кільцевої водопровідної мережі” виступив студент ФІСЕ групи ВВ-31 Артем Ломако. Вітаємо доповідача, дякуємо за участь у конференції та зичимо подальших успіхів у навчанні і дослідницькій діяльності.
2 грудня 2021 року у роботі 4 секції Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «BUILD-MASTER-CLASS-2021», що проходила в КНУБА, прийняв участь магістр ФІСЕ спеціалізації ВВ Андрій Ковальчук, який представив техніко-економічний аналіз результатів досліджень, виступаючи з доповіддю на актуальну тему сьогодення: “Забезпечення вимог надійності та економічності в системі водопостачання паралельного зонування”. Вітаємо доповідача, дякуємо за цікаві матеріали та участь у конференції, зичимо подальших досягнень у навчанні і науковій роботі.
д.т.н., с.н.с., проф. Хомутецької Т.П.
ЛИСТОПАД 2021 р
У листопаді 2021 року першокурсники факультету інженерних систем та екології поєднували навчання та прибирання території біля гуртожитку.
Дякуємо студентам за виконану роботу !!!
Заст. декана ФІСЕ Наталія Чепурна
30 листопада 2021 року Всесвітнього Дня боротьби проти ВІЛ/СНІД
30 листопада 2021 року студенти першого та другого року навчання разом з кураторами прийняли участь у заходах до Всесвітнього Дня боротьби проти ВІЛ/СНІД. Усі бажаючі мали змогу пройти анонімно експрес тест ВІЛ/СНІД та прослухали лекцію на тему «Не дай СНІДу шанс».
Студенти отримали інформацію стосовно способів передачі та зараження небезпечними хворобами такими як ВІЛ, гепатит та туберкульоз. Більш детальніше дізналися про центр СНІДу для допомоги при інфікуванні, де можна пройти анонімне тестування та не менш важливою і вражаючою для присутніх виявилась і сумна статистика захворюваності в Україні.
Не будьте байдужими до цієї проблеми!
Дякуємо проректору з навчальної та організаційно-виховної роботи Наталії Бурдейній та зав. організаційно-методичного відділу з виховної роботи Оксані Бєлозьоровій за організацію цікавих та пізнавальних лекцій!
Заст. декана ФІСЕ Наталія Чепурна
29 листопада 2021 року Студенти ФІСЕ відвідали тематичну лекцію
29 листопада 2021 року студенти факультету інженерних систем та екології в рамках виховної роботи прослухали лекцію на тему: “Гендерні стереотипи: чоловіки не плачуть, кожна жінка хоче заміж”.
Студентам було цікаво дізнатися про гендерні та соціальні відмінності між жінкою та чоловіком. Обговорити актуальність гендерних стереотипів, проблему невиправданих очікувань стосовно представників різної статі у міжособистісних відносинах, які можуть провокувати конфліктні ситуацій. Дізналися про шляхи усунення нерівності між розподілом ролей на «чоловіче» та «жіноче».
Заст. декана ФІСЕ Наталія Чепурна
26 листопада 2021 року Студенти ФІСЕ відвідали Національний музей Голодомору-геноциду
26 листопада 2021 року проректор з навчальної та організаційно-виховної роботи Наталія Бурдейна, співробітники та студенти КНУБА відвідати Національний музей Голодомору-геноциду в рамках Дня пам’яті жертв Голодомору.
Голодомор – одна з найстрашніших катастроф в історії людства, яку український народ пережив у 1932-1933 роках.
Студенти факультету інженерних систем та екології мали змогу ознайомитись з архівними документами, фотографіями та хроніками про Голодомор. Експозиції музею справили надзвичайно сильні враження на наших студентів, нагадавши їм про жахливі події в минулому українського народу.
Четверта субота листопада об’єднує українців через спільне минуле, у цей день є традиція запалити свічки у вікнах своїх будинків. Так звану акцію «Свічка у вікні», у 2003 році запропонував дослідник Голодомору Джеймс Мейс: «Навіть сім десятиліть опісля свічка, що мерехтить у вікні, видається мені гідною відповіддю».
Долучайтеся до загальнонаціональної хвилини мовчання 27 листопада 2021 року о 16.00 запаливши у вікні своєї домівки свічку як символ пам’яті та віри у майбутнє.
Заст. декана ФІСЕ Наталія Чепурна
24-26 листопада Міжнародна науково-практична конференція «Environment. Resources. Energy».
У пленарних та секційних засіданнях взяли участь викладачі та аспіранти кафедри Охорони праці та навколишнього середовища: завідувачка кафедри, д.т.н., професор Тетяна Ткаченко, д.т.н., професор Олена Волошкіна; д.т.н., професор Тетяна Кривомаз; к.т.н., доц. Володимир Дзюбенко; викладачі Павло Стефанович та Іван Стефанович; аспіранти: Роман Глущенко, Світлана Абу Діб, а також студенти кафедри Ілона Андрющенко та Михайло Березний.
Також у пленарному засіданні виступили партнери кафедри: президент асоціації екологів України Людмила Циганок та колишня випускниця кафедри охорони праці та навколишнього середовища, а зараз успішна стейкхолдерка Світлана Перминова – директор Центру екологічної сертифікації та маркування ВГО «Жива планета».
З побажаннями успішної роботи конференції, вітальне слово мав запрошений кафедрою заступник директора департаменту управління водними ресурсами Держводагентства України Ігор Гопчак.
Доповіді викликали зацікавленість наукової спільноти та жваву дискусію. Всі учасники отримали сертифікати міжнародного зразку.
Новину підготувала завідувачка кафедри охорони праці та навколишнього середовища Тетяна Ткаченко
Фото: професор кафедри Теплогазопостачання і вентиляції Віктор Мілейковський
23 листопада представники кафедри охорони праці та навколишнього середовища прийняли участь в онлайн засіданні Круглого столу «Медична соціальна мережа, як інструмент в боротьбі з ковідом або смартфон як посередник між лікарем та пацієнтом»
23 листопада 2021 року представники кафедри охорони праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології завідувачка кафедри, доктор технічних наук, професор Ткаченко Т.М., доктор технічних наук, професор Волошкіна О.С. та асистент Гончаренко А.В. прийняли участь в онлайн засіданні Круглого столу «Медична соціальна мережа, як інструмент в боротьбі з ковідом або смартфон як посередник між лікарем та пацієнтом». Організаторами заходу виступили International Technology Transfer Association, ГО «Альтернатива» та Шевченківська державна адміністрація.
Основною метою заходу було покращення ведення пацієнтів під час хвороби.
В рамках заходу відбувалась панельна дискусія в якій взяли участь провідні фахівці галузі: лікар вищої категорії, керівник Ультразвукового скринінгового центру Кривенко Н.Є.; доктор медичних наук, професор НУОЗУ імені П.Л. Шупика Іванов Д.Д.; лікар, викладач, тренер міжнародної програми для спортсменів «Athletes 365» Міжнародного олімпійського комітету Кірпулянський Д.К.; президент International Technology Transfer Association (ITTA) Гончаренко А.В.; віце-президент з питань освіти та науки товариства Україно-Китайської дружби Теплюк О.М.; психолог, психоаналітик, арт-терапевт, реабілітолог, енергоінформатик Буц О.А.; доктор технічних наук, професор кафедри охорони праці і навколишнього середовища Волошкіна О.С.; доктор технічних наук, завідувачка кафедри охорони праці і навколишнього середовища Ткаченко Т.М.
Автор тексту та фото: кандидат технічних наук, доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища факультету інженерних систем та екології Жукова Олена Григорівна
22 листопада кафедра охорони праці та навколишнього середовища провела онлайн профорієнтаційний захід для учнів 10-11 класів
22 листопада 2021 р. кафедра охорони праці та навколишнього середовища (Факультет інженерних систем та екології) провела онлайн профорієнтаційний захід для учнів 10-11 класів Клішковецького опорного закладу освіти імені Леоніда Каденюка (Дністровський район Чернівецької області). Захід організувала доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища, к.т.н. Журавська Наталія Євгенівна. В рамках заходу виступила старший викладач кафедри Савченко Антоніна Михайлівна, яка познайомила школярів з основними спеціальностями та освітніми програмами, на які здійснюється набір, розповіла про досягнення університету, кафедри та факультету, про студентське життя. Завідувачка кафедри охорони праці та навколишнього середовища, д.т.н., професор Ткаченко Тетяна Миколаївна познайомила учнів з напрямками наукової діяльності та лабораторно-дослідницькою базою кафедри. Досвідом навчання на кафедрі поділився аспірант Гончаренко Артем. Вчорашній студент, сьогоднішній аспірант та стейкхолдер розповів про затребуваність професії “еколог” на ринку праці на власному успішному прикладі. Зустріч відбулася у доброзичливій атмосфері зацікавленості. Сподіваємося, що наступного року лави студентів КНУБА поповняться випускниками Клішковецького опорного закладу освіти імені Леоніда Каденюка.
Матеріал підготувала професор Ткаченко Тетяна
Фотографії: доцент Журавська Наталія Євгенівна
18-20.11.2021р. Кафедра Теплотехніки ФІСЕ – Найбільярдніша кафедра України
18 – 20 листопада 2021 року відбувся ювілейний чемпіонат України серед науково-педагогічних працівників ЗВО з більярду “Вільна піраміда”.
Цей чемпіонат став наймасовішим турніром асоціації більярду ЗВО за всю 5-річну історію змагань, в якому прийняло участь 46 представників зі всієї України – від Ужгорода до Харкова. Серед учасників були найсильніші гравці ліги – 14 чемпіонів України! В нелегкій боротьбі бронзу виборов доцент кафедри теплотехніки Павло Пасічник, зупинившись в трьох кульках від фіналу…
Також, 19 листопада 2021 року виповнилося рівно 5 років асоціації більярду ЗВО Федерації спортивного більярду України.
Перше місце, згідно рейтингу ЗВО за 5 років, здобув доцент кафедри теплотехніки Пасічник Павло Олександрович.
Вітаємо нашого чемпіона і бажаємо тримати цю надзвичайно високу планку всеукраїнського значення!
Заст. декана ФІСЕ Наталія Чепурна
18.11.2021р. Екскурсія в зону відчуження студентів ФІСЕ-фото-звіт
18 листопада 2021 року в рамках святкування Дня студента керівництво КНУБА організувало екскурсію до Чорнобильської зони відчуження. Наші студенти мали змогу потрапити у найбільш таємниче місце України, відчути масштаб подій, що тут відбулися і змінили хід історії.
Неймовірно цікава подорож в незвіданий інший світ відкрила можливість по-іншому поглянути на “звичне життя”, побачити красу ландшафтів та ознайомитися з найбільш відомими об’єктами Чорнобильської зони.
Дякуємо адміністрації університету та зав. відділу з організації виховної роботи Оксані Бєлозьоровій за можливість відвідувати цікаві екскурсії та отримувати незабутні враження!
Заст. декана ФІСЕ Наталія Чепурна
18.11.2021р. Зустріч з представниками Київського палацу дитячої та юнацької творчості (КПДЮТ)
18 листопада 2021 року завідуюча кафедри охорони праці та навколишнього середовища Ткаченко Тетяна Миколаївна та ассистент Гончаренко Артем Вадимович провели зустріч з представниками Київського палацу дитячої та юнацької творчості (КПДЮТ).
Під час зустрічі Тетяна Миколаївна розповіла про Київський національний університет будівництва і архітектури, діяльність кафедри охорони праці та навколишньо середовища, діючі лабораторії та наукову діяльність. Артем Вадимович презентував можливості співробітництва КПДЮТ з кафедрою охорони праці та навколишнього середовища.
За результатами зустрічі були намічені плани щодо співробітництва та популяризації науки серед школярів
Фото: доктор технічних наук, завідувачка кафедри охорони праці та навколишнього середовища Ткаченко Тетяна Миколаївна; асистент кафедри охорони праці та навколишнього середовища Гончаренко Артем Вадимович; директор КПДЮТ Добровольська Оксана Миколаївна
Кандидат технічних наук, доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища Жукова Олена Григорівна
17.11.2021р. День Студента – найкращі студенти отримали нагороди
17 листопада 2021 року студенти ФІСЕ відсвяткували День студента на відкриті оновленого стадіону КНУБА. Урочистості розпочав ректор Петро Куліков. Привітальні слова промовили міністр освіти Сергій Шкарлет та інші почесні гості. Продовженням свята був товариський футбольний матч між командами викладачів Київського національного університету будівництва і архітектури та Київського національного Університету ім.Т.Шевченка.
Проректор з навчально-виховної роботи Наталія Бурдейна привітала та нагородила найкращих студентів КНУБА за високі здобутки у навчанні, соціальну, наукову, культурно-масову роботу. Серед нагороджених звісно були представники нашого факультету – найкращі студенти ФІСЕ.
Дякуємо викладачам та студентам нашого факультету, які прийшли вболівати за команду КНУБА і підтримати наших найкращих студентів.
Ми пишаємося нашими студентами і бажаємо їм ще більше нагород!
Заст. декана ФІСЕ Наталія Чепурна
17.11.2021р. ХХ Міжнародний промисловий форум
17 листопада 2021 року представники кафедри охорони праці і навколишнього середовища доктор технічних наук, професор Волошкіна Олена Семенівна та асистент Гончаренко Артем Вадимович прийняли участь в ХХ Міжнародному промисловому форумі.
Артем Гончаренко виступив з доповіддю «Діджиталізація, як один із інструментів масштабування та розвитку підприємництва в сучасних умовах», в якій продемонстрував важливість розвитку онлайн освіти та нових спеціальностей. Також були продемонстровані можливості I-Dolina для студентів та співробітників Київського національного університету будівництва та архітектури.
Волошкіна Олена Семенівна виступила з доповіддю «Онлайн та дуальна освіта для забезпечення потреб виробників та бізнесу, що забезпечується за допомогою онлайн-платформи», в якій продемонструвала шляхи розвитку дистанційної освіти, розповіла про досвід співробітництва Київського національного університету будівництва та архітектури та стейкхолдерів
Під час нетворкінгу учасників було запрошено до участі в Круглому столі «Екологічна безпека держави», який відбудеться 15 грудня 2021 року.
Кандидат технічних наук, доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища Жукова Олена Григорівна
15.11.2021р. Другий Всеукраїнський Круглий стіл «Екологічна безпека держави»
15 грудня 2021 року на кафедрі охорони праці та навколишнього середовища планується проведення Другого Всеукраїнського Круглого столу «Екологічна безпека держави».
Робота Круглого столу присвячена актуальним сучасним проблемам охорони навколишнього середовища. До участі у заході запрошуються: викладачі вищих навчальних закладів, науковці науково-дослідних установ, докторанти, аспіранти, магістранти, студенти, вчителі загальноосвітніх шкіл, представники органів державного і місцевого самоврядування, громадських організацій, підприємств, фінансових та інших установ, які мають відношення до тематики Круглого столу.
Круглий стіл проводиться за підтримки Проекту Еразмус+ «Multilevel Local, Nation- and Regionwide Education and Training in Climate Services, Climate Change Adaptation and Mitigation/Багаторівнева освіта та професійне навчання з питань кліматичних послуг, адаптації до змін клімату та їх пом’якшення в локальному, національному та регіональному масштабах – ClimEd», № 619285-EPP-1-2020-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP (15.11.2020 – 14.11.2023)
Планується робота за напрямками:
1. Екологічна освіта.
2. Екологічна та техногенна безпека.
3. Збалансоване використання природних ресурсів та екологічний менеджмент.
4. Актуальні аспекти впровадження сталого розвитку.
5. Соціально-екологічні виклики сьогодення.
6. Питання екологізації економіки промисловості та освіти.
7. Сучасні проблеми в екологічному законодавстві.
8. Оцінка антропогенного впливу на довкілля.
9. Екологічні, економічні проблеми галузі, проблеми енергозбереження.
10. Екологія очима молоді.
11. Екологічні аспекти сталого розвитку регіонів.
12. Екологічні індикатори сталого розвитку.
13. Математичне моделювання та прогнозування у сфері охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів.
14. Безпека життєдіяльності.
Координатор – Жукова Олена Григорівна
Контактні телефони: (063) 813 60 63.
Більш детально ознайомитись з інформацією можна за посиланням: https://itta.org.ua/koferencia-15-12-21/
Кандидат технічних наук, доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища Жукова Олена Григорівна
15.11.2021р. ФОТО-ЗВІТ. Закладання “Алеї почесних будівельників”
15 листопада 2021 року на території КНУБА відбулося закладання алеї визначних будівельників України. Професорсько-викладацький, допоміжний склад та студенти факультету інженерних систем та екології прийняли найактивнішу участь у висадці дерев на чолі з керівництвом КНУБА та почесними гостями.
Заст. декана з навч.-вих. роботи ФІСЕ Наталія Чепурна
15.11.2021р. Закладання “Алеї почесних будівельників”
Викладачі кафедри “Водопостачання та водовідведення” доценти Ірина Обертас та Дмитро Самченко прийняли активну участь роботах по закладанню “Алеї почесних будівельників”.
Були присутні ректор Куліков П. С., перший проректор Чернишов Д. О., та представникі інших підрозділів, також представникі факультетів, кафедр університету.
Окрім дерев, на алеї будуть розміщені пам’ятні знаки видатних будівельників України, і зокрема, випускників КНУБА. Особлива подяка – Петру Степановичу Шилюку за допомогу в закладанні скверу.
Доцент кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА к.т.н., Обертас Ірина
14.11.2021р. XIX Міжнародний водний форум “AQUA UKRAINE”
XIX Міжнародний водний форум “AQUA UKRAINE” проводилась 19-21 жовтня 2021 в Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті, 15.
Присвячена ця подія водопідготовці, водопостачанню, водовідведенню, очистці стічних вод, утилізації осадів. Також представлено насосне обладнання, труби, трубопровідна арматура, автоматизовані системи управління водним господарством.
Широко освічені питання, пов’язані з розвідкою, добичею підземних вод, технології и системи контроля якості води, охороною водних ресурсів. Був запропонован великий ряд бутильованої воды, покращеної якості.
Выставка надає можливість відвідувачам оцінити, а підприємствам продемонструвати конкурентоспроможність та потенціал, а також встановити особисті контакти з новими клієнтами.
Доцент кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА к.т.н., Обертас Ірина
11.11.2021р. Круглий стіл “Стартап від А до Я”
11 листопада 2021 року відбувся Круглий стіл “Стартап від А до Я” або “Чи може український стартап отримати інвестиції”. Ініціатором заходу виступили Міжнародної Асоціаціації Трансферу Технологій, I-Dolina, кафедра Охорони праці і навколишнього середовища Київського національного університету будівництва і архітектури.
В засіданні взяли участь викладачі та студенти Київського національного університету будівництва і архітектури, які дізнались про основні етапи створення стартапів, особливості їх ведення та основні перешкоди на шляху до розвитку.
Спікерами заходу виступили:
- Артем Гончаренко президент Міжнародної Асоціаціації Трансферу Технологій (ITTA), викладач кафедри охорони праці та навколишнього середовища; - Андрій Завадовський - Principal Engineer, office of CTO Security в Cisco; - Олександр Теплюк – член наглядової ради «Міжнародної Асоціації Трансферу Технологій». - Андрій Станько - співзасновник Національного інституту регіонального розвитку (NIRD) - Роман Гамоцький - співзасновник AGGR University
Ознайомитись з відео записом можна за посиланням:
Кандидат технічних наук, доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища Жукова Олена Григорівна
11.11.2021р. Розгляд дисертаційної роботи аспіранта кафедри Ємчури Богдана Миколайовича
В четвер 11.11.2021 в 11-50 відбувся розгляд дисертаційної роботи аспіранта кафедри Ємчури Богдана Миколайовича (науковий керівник – д.т.н., проф. Кочетов Г.М.). Доповідь проводилась в ауд. 271 та дистанційно в ZOOM. Після доповіді викладачі кафедри задавали питання та висловлювали свої зауваження і побажання, щодо результатів наукових досліджень та представлення отриманих результатів. Рішенням кафедри дисертаційна робота Ємчури Богдана Миколайовича після врахування зауважень може бути допущена до захисту.
Завідувач кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА д.т.н., професор Хоружий Віктор Петрович
10.11.2021р. Обговорення проекту закону України 3091 “Про Державний екологічний контроль”
Кафедра водопостачання та водовідведення КНУБА в особі завідуючого кафедри д.т.н. проф. Хоружого В.П. прийняла участь в обговоренні проекту закону України 3091 “Про Державний екологічний контроль”. В онлайн-обговоренні прийняло участь більше 80 учасників. У розгляді законопроекту прийняли участь державні установи, провідні наукові інститути та представники бізнес-структур. Були висловлені пропозиції та зауваження щодо даного законопроекту.
Завідувач кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА д.т.н., професор Хоружий Віктор Петрович
4-6.11.2021р.ВСЕУКРАЇНСЬКІ ЗМАГАННЯ СЕРЕД НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗВО ЗІ СПОРТИВНОГО БІЛЬЯРДУ „КОМБІНОВАНА ПІРАМІДА*”, КУБОК ЛЕОНТЬЄВА Ю.М.
4-6 листопада 2021 р. в Більярдному клубі «Лідер» м. Київ, проходили Всеукраїнські змагання серед науково-педагогічних працівників ЗВО зі спортивного більярду „Комбінована піраміда*”, КУБОК ЛЕОНТЬЄВА Ю.М.
В особистому заліку володарем Кубка став доцент кафедри теплотехніки КНУБА Пасічник Павло Олександрович, друге місце зайняв Клименко Ігор (Інститут економіки і права КРОК), третє місце посіли – Пісарєв Олександр (Національний університет оборони України імені Івана Черняховського) та Шульга Володимир (Харківський національний університет внутрішніх справ).
У командному заліку Чемпіоном України стала команда Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, а наша команда у складі Пасічника П.О., Приймака О.В. та Єрьоміна А.В. зупинилася за крок до п’єдесталу і посіла четверте місце.
Всього в турнірі прийняло участь 37 учасників з 17 закладів вищої освіти України.
Вітаємо учасників і переможця!
Заст. декана з навч.-вих. роботи ФІСЕ Наталія Чепурна
4.11.2021р.В Україні для підтримки креативної індустрії створили проект I-Dolina
4 листопада 2021 року в приміщенні Інтерфакс -Україна відбувся унікальний, в розрізі України, захід присвячений створенню нової та єдиної платформи I-Dolina, який покликаний об’єднати креативну індустрію нашої держави.
Організатором даного заходу виступила Міжнародна Асоціація Трансферу Технологій в особі її керівника Артема Гончаренко.
Особливу увагу хотілось привернути до її спікерів, а саме:
- Ситник Олег – представник комітету з інформаційних технологій Міжнародної торгової палати Шовкового шляху;
- Ge Jian, Chief Representative of G-Global International Secretariat in China;
- Ростислав Наконечний – заступник Голови Правління АТ “АЙБОКС БАНК”;
- Надія Васильєва – директор Інституту Цифрової трансформації, кандидат економічних наук, екс-генеральний директор «Майкрософт Україна»;
- Андрій Завадовський – Principal Engineer, office of CTO Security в Cisco;
- Світлана Олєйнікова – експертка з фандрейзингу, керуюча партнерка групи компаній Synergy Universe – першої екосистеми з фандрейзингу в Україні;
- Den Tolmor – продюсер та письменник номінований на Оскар та Еммі;
- Дмитро Колєсніков – голова «АРМА Україна», засновник «UNI.UA»;
- Ірина Поліщук – директор КПНЗ «Київська Мала академія наук» учнівської молоді”, кандидат хімічних наук;
- Олександр Павлов – голова Правління «Ділова Рада Україна-Ізраїль»;
- Олександр Теплюк – член наглядової ради «Міжнародної Асоціації Трансферу Технологій».
Кожен спікер – це не просто фахівець своєї справи, а в першу чергу особистість, що допомагає рухатися і розвивати креативну індустрію, як в Україні так і за її межами
На Сьогодні в Україні вже більше 200 тисяч спеціалістів, що прямо чи опосередковано пов’язанні з IT індустрією, а також, як уточнив Артем Гончаренко, у всій креативній індустрії задіяно більше мільйона осіб, що в розрізі нашої країни – величезна кількість
Але, Так склалося, що цей кластер спеціалістів, який вже займає свою нішу в економіці нашої країни, IT у ВВП становить більше 4%, та мільярди доларів надходжень,. Проте на рівні держави, законодавчо та інфраструктурно мало підтриманий
І тому самоорганізація, створення єдиної, незалежної платформи, може стати новим рушійним механізмом, що прискорить процес формування, та розвиток всієї креативної спільноти нашої держави
Кожен спікер, висловив не тільки своє бачення, щодо майбутнього даної індустрії, а також підтримав ініціативу, щодо створення платформи, як нового унікального інструменту.
Грантова підтримка, супроводження стартапів, авторські права, співпраця з іноземними підприємствами та організаціями, а також створення інфраструктурних об’єктів, це лише частина з того, що скоро можуть отримати резиденти платформи I-Dolina
Вже в цьому році, зі слів Артем Гончаренко – засновник I-Dolina, буде проведений вперше в Україні конкурс серед забудовників, архітекторів та будівельних освітніх закладів на «Кращий забудовник для креативної індустрії», «Кращий архітектурний проект для креативної індустрії» та «Кращий навчальний заклад для креативної індустрії».
Наступного року запланований спільний захід з Малою Академією Наук, де буде обговорюватися питання монетизації науки на базі нової платформи I-Dolina, що стане додатковим стимулом для молодих науковців та винахідників
Особливе місце в на платформі I-Dolina відведене співпраці з навчальними закладами, з якими вже сьогодні підписані меморандуми про співпрацю, а саме: Київський національний університет будівництва i архітектури, Тернопільський національний університет імені Івана Пулюя тощо. Висловлюю подяку проф. Волошкіній Олені, проф. Ткаченко Тетяні, проф. Трофімовичу Володимиру та Станько Андрію
Також будуть підписанні договори та меморандуми з міжнародними компаніями та організаціями, що надасть можливість на території країни розвивати креативну індустрію, створюючи найкращі інфраструктурні об’єкти та умови, щоб зупинити величезний відтік кадрів з країни.
Цей захід, зі слів учасників та організаторів, щодо створення I-Dolina, стане першим значним кроком, не тільки по об’єднанню представників креативної індустрії, а і сформує індустрію, як одного із впливових економічних гравців, що вже впливає на формування майбутньої України.
Окремо, хотілось подякувати спікерам зі Сполучених Штатів Америки, Ізраїлю та Китаю, які вже заявили про бажання співпрацювати по багатьом проектам. Дані країни являються не тільки лідерами з розвитку технологій, а тими, хто поставив їх за основу майбутнього своїх країн.
Доцент кафедри ОПНС Олена Жукова
ЖОВТЕНЬ 2021 р
29.10.2021р.Зустріч студентів ФІСЕ з роботодавцем
29 жовтня 2021 року відбулась зустріч студентів четвертого курсу факультету інженерних систем та екології спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія», які навчаються за ОПП «Водопостачання і водовідведення» з представниками компанії «Standartpark». Стандартпарк – торгово-інжинірингова компанія, що працює у сфері збору, очищення, відведення води, інженерного облаштування та благоустрою території.
Директор торгової філії Морозов Віктор ознайомив студентів з особливістю діяльності компанії, можливості проходження практики та розповіли про перспективи працевлаштування наших студентів. Під час зустрічі було наголошено, що студенти матимуть змогу поєднувати навчання і роботу.
Окрім цього, представники компанії зголосились надавати пропозиції щодо вдосконалення освітньої діяльності на факультеті та брати участь в оцінюванні результатів навчання здобувачів освіти, які навчаються на цій спеціальності та підписати угоду про співпрацю, як зовнішні стейкхолдери.
Заст. декана з навч.-вих. роботи ФІСЕ Наталія Чепурна
27-28.10.2021р.Студенти ФІСЕ відвідали Фестиваль архітектури та будівництва
27 та 28 жовтня 2021 року студенти факультету інженерних систем та екології відвідали фестиваль архітектури та будівництва, який проходив у Міжнародному виставковому центрі. Основною ідеєю Фестивалю архітектури та будівництва є перетворення традиційної будівельної виставки на багатопрофільний бізнес – простір, на якому збираються найактуальніші та нові напрями в урбаністиці, архітектурі, будівництві, дизайні, благоустрою. Цього року обрано чотири основні напрямки фестивалю:
• Урбаністика
• Архітектура, дизайн
• Active house, «Розумний будинок»
• Інклюзія, доступність, універсальний дизайн
Під кожний із цих напрямків готувалися фестивальні заходи, які максимально охоплювали актуальні проблеми та цільову аудиторію. Організатори фестивалю співпрацювали з провідними профільними організаціями з підготовки фестивальних заходів та запросили до участі відомих західних та вітчизняних експертів. Експозиційна частина фестивалю складалася з компаній, основною цільовою аудиторією яких є архітектори, дизайнери, представники органів місцевої влади, В2В клієнти. Участь у Фестивалі архітектури та будівництва була дуже ефективною за рахунок якості цільової аудиторії та кількості професійних ділових майданчиків.
Студенти та представники усіх факультетів КНУБА, які відвідали виставку, активно комунікували і сприяли налагодженню зв’язків з потенційними партнерами.
Заст. декана з навч.-вих. роботи ФІСЕ Наталія Чепурна
28.10.2021р.ФІСЕ провели екскурсію для школярів
28 жовтня 2021 року на екскурсію до Київського національного університету будівництва та архітектури завітали школярі Спеціалізованої школи № 139 з поглибленим вивченням математики. Екскурсію організували декан факультету інженерних систем та екології Олександр Приймак та відповідальна за профорієнтаційну роботу на кафедрі ТГПіВ Наталія Панчук.
Головна мета екскурсії – агітація до вступу в КНУБА, а саме на факультет інженерних систем та екології. Під час профорієнтаційної екскурсії школярі познайомились ближче з КНУБА, отримали інформацію про спеціальності, які можна отримати в ньому та більш детально познайомились з факультетом інженерних систем та екології. Майбутніх абітурієнтів гостинно зустрів декан нашого факультету, який доступно та цікаво розповів про історію та сьогодення факультету, про спеціальності і освітньо-професійні програми. На зустрічі обговорили навчання на факультеті та перспективи подальшого працевлаштування після закінчення університету.
Професор кафедри ТГПіВ Віктор Мілейковський, асистент Володимир Вахула і зав. лабораторією Наталія Панчук провели та ознайомили школярів з навчальними та науково-дослідними лабораторіями факультету: лабораторію газопостачання, вентиляції та тепломасообміну в “зелених конструкціях”, де вони мали змогу побачити найсучасніше обладнання, установки та прилади для проведення наукових досліджень.
Дякуємо адміністрації КНУБА за можливість привезти до нас школярів у комфортабельному автобусі та пригостити їх смаколиками.
Запрошуємо всіх майбутніх абітурієнтів на екскурсію до нас на факультет інженерних систем та екології КНУБА, а початкових дослідників до виконання наукових робіт в лабораторіях ФІСЕ.
Чекаємо на тебе, наш майбутній СТУДЕНТЕ!
Заст. декана з навч.-вих. роботи ФІСЕ Наталія Чепурна
27.10.2021р.Малько Валерій Феодосійович – 80!
27.10.2021 р. мало виповнитися 80 років Малько Валерію Феодосійовичу, який багато років пропрацював в нашому університеті починаючи з 1972 на кафедрі Гідравліки та водовідведення. Але 14.10.2021 р. він відійшов у вічність.
Валерій Феодосійович відомий як автор більше 180-ти наукових і методичних праць. В свій час очолював деканат Факультету громадських професій та був членом Ради університету з виховної роботи і заступником голови цієї Ради.
В 1992 р. він започаткували проведення на базі університету Всеукраїнської фахової олімпіади студентів з водопостачання і водовідведення та за час своєї роботи був незмінним відповідальним секретарем оргкомітету цієї олімпіади.
З 2003 р. завдяки йому в університеті почав виходити науково-технічний збірник “Проблеми водопостачання, водовідведення та гідравліки”, де він виконував на громадських засадах обов’язки відповідального секретаря редколегії. З 2005 р. збірник визнано фаховим виданням з технічних наук природоохоронного спрямування.
Валерій Феодосійович зробив великий вклад в організацію художньої самодіяльності факультету і університету, був капітаном інститутської команди КВК, любив спорт, багато років грав у волейбол. Він завжди вносив художній аспект, як то музичне і поетичне оформлення всіх офіційних та неофіційних заходів. Ми його пам’ятаємо завжди веселим, привітним, дуже працьовитим, справжнім педагогом, якого любили колеги і студенти, доброю людиною.
Висловлюємо співчуття родині. Щиро поділяємо Ваше горе. Важко знайти слова втіхи, неможливо загоїти біль та гіркоту від втрати, коли зупиняється серце близької людини.
Світлі спогади про Валерія Феодосійовича будуть підтримувати у житті всіх, хто його знав!
Кафедра водопостачання та водовідведення КНУБА
27.10.2021р.Малько Валерій Феодосійович
З сумом повідомляємо, що 14.10.2021 р. на 80 році життя відійшов у вічність Малько Валерій Феодосійович. Він багато років працював в нашому університеті починаючи з 1972. Він відомий як автор більше 180-ти наукових і методичних праць. В свій час очолював деканат Факультету громадських професій та був членом Ради університету з виховної роботи і заступником голови цієї Ради.
В 1992 р. він започаткували проведення на базі університету Всеукраїнської фахової олімпіади студентів з водопостачання і водовідведення та за час своєї роботи був незмінним відповідальним секретарем оргкомітету цієї олімпіади.
З 2003 р. завдяки йому в університеті почав виходити науково-технічний збірник “Проблеми водопостачання, водовідведення та гідравліки”, де він виконував на громадських засадах обов’язки відповідального секретаря редколегії. З 2005 р. збірник визнано фаховим виданням з технічних наук природоохоронного спрямування.
Крім цього Валерій Феодосійович зробив великий вклад в організацію художньої самодіяльності факультету і університету, був капітаном інститутської команди КВК, любив спорт, багато років грав у волейбол. Він завжди вносив художній аспект, як то музичне і поетичне оформлення всіх офіційних та неофіційних заходів. Ми його пам’ятаємо завжди веселим, привітним, дуже працьовитим, справжнім педагогом, якого любили колеги і студенти, доброю людиною.
Висловлюємо співчуття родині. Щиро поділяємо Ваше горе. Важко знайти слова втіхи, неможливо загоїти біль та гіркоту від втрати, коли зупиняється серце близької людини, проте світлі спогади про Валерія Феодосійовича будуть підтримувати у житті всіх, хто його знав.
Кафедра водопостачання та водовідведення КНУБА
25.10.2021р.ПЕРШОКУРСНИКИ ФІСЕ В ЛАБОРАТОРІЇ ВОДИ
25 жовтня 2021 р.викладачі кафедри водопостачання та водовідведення доценти Аргатенко Тетяна Вікторівна та Терновцев Олексій Віталійович провели для студентів групи ВВ-11-с екскурсію в Лабораторії ВОДИ для ознайомлення з найсучаснішим обладнанням. Першокурсникам була надана загальна інформація про вимірювальні можливості лабораторії та тематику досліджень, які проводяться студентами та аспірантами ФІСЕ.
Велику зацікавленість викликали демонстраційні досліди з визначення каламутності, забарвлення та водневого показника в кількох зразках води, в тому числі, водопровідної та води з артезіанських свердловин. Зокрема, досліджувалась вода Бучакського водоносного горизонту, відібрана зі свердловини глибиною 45 м в Бориспільському районі Київської області. Результати показали необхідність більш глибоких досліджень складу домішок води, які триватимуть в лабораторії за участі студентів старших курсів ФІСЕ.
Бажаємо нашим першокурсникам успіхів у навчанні!
Доцент кафедри водопостачання та водовідведення Тетяна Аргатенко
24.10.2021р.Студенти – волонтери ФІСЕ на марафоні
24 жовтня 2021 року проходив марафон 12th WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021, на якому від нашого факультету прийняли участь наші студенти в якості волонтерів. В рамках цього заходу були проведені наступні забіги для учасників різних вікових груп, а саме марафон на дистанцію від 4,2 км до 42 км, естафети та скандинавська ходьба. Це було неймовірне дійство, яке зібрало майже 8200 бігунів, які прагнули досягти своєї мети. Не зважаючи на погодні умови студенти приєдналися до масштабного свята спорту та отримали позитивні вражання, бо цей захід дуже крутий та цікавий. Метою є пропаганда здорового способу життя!
Вітаємо марафонців з перемого, а нашим студентам надихнутися і в наступному році прийняти участь не тільки, як волонтери, а як учасники!
Заступник декана з навчально-виховної роботи ФІСЕ Наталія Чепурна
21.10.2021р.«Містер ФІСЕ» -свято мужності та креативу!
Нещодавно ми проводили конкурс «Міс ФІСЕ», де глядачів вражали неймовірно гарні і чарівні дівчата факультету інженерних систем та екології, і ось настав час показати, на що здатні хлопці нашого факультету!
21.10.2021 року в актовій залі КНУБА вперше відбувся конкурс «Містер ФІСЕ». Конкурсна частина складалася з трьох дефіле, в кожному з яких хлопці мали проявити свій артистизм, показати вміння триматися на сцені, розкрити творчі якості. Перший вихід був в образі гангстерів, другий – у вишиванках і останній «святковий». Також журі оцінювали особисту візитівку учасників та конкурс вікторини. Кожен вихід конкурсантів вітався бурхливими оплесками залу, який активно підтримував своїх фаворитів, за що ми щирю дякуємо усім студентам і викладачам, які завітали на наше свято.
«Містер ФІСЕ» поєднало не тільки боротьбу за титул учасників, а й яскраву концертну програму, в якій студенти нашого факультету подарували глядачам неймовірні враження і гарний настрій. Одинадцять учасників зачаровували усіх своєю мужністю, розумом та відчуттям гумору. Жодна дівчина не змогла встояти перед їхньою неперевершеністю. Кожен з конкурсантів був відзначений в певній номінації, але, все ж, переможцем повинен був стати тільки один.
За результатами голосування переможцями стали у таких номінаціях:
Містер фотогенічність – Коновалюк Олег, гр. БЦІ-18б
Містер Подіум – Гелло Вадим, гр. ТВ-41
Містер Чарівність – Будков Богдан, гр. ЕК-11
Містер Мужність – Кітов Дмитро, гр. НІТ-11
Містер Олімпія – Оксюта Богдан, гр. ТВ-41
Містер Артистичність – Лисюк Євген, гр. БЦІ-18б
Містер Стиль – Погребецький Павло, гр. БЦІ-18а
Містер Харизма – Колесник Ілля, гр. БЦІ-18а
Містер Оригінальність – Коряк Володимир, гр. БЦІ-18б
Містер Позитив – Гаврилюк Роман, гр. БЦІ-18б
Містер Неперевершеність – Возний Олександр, гр. БЦІ-18а
Приз глядацьких симпатій – Гелло Вадим
Другий Віце Містер – Коряк Володимир
Перший Віце Містер – Погребецький Павло
Містер ФІСЕ – Оксюта Богдан
Всі конкурсанти та учасники нашого свята отримали круті подарунки від наших спонсорів: Компанії “Київхліб”, ТМ DUNA, BerLOVska Fashion, компанії “Ромстал Україна”, компанії Бош Термотехніка, барбершопу КАРТЕЛЬ, “Синій льон” та компанії «МАЙ_Україна», за що їм дуже вдячні!
Окрема подяка за підтримку заходу випускникам нашого факультету, без яких цей захід було б складно провести: декану ФІСЕ Олександру Приймаку, заст. декана Олені Дупляк, Оксані Кондратенко та Михайлу Кириченко.
Щиро дякуємо проректору з навчальної та виховної роботи – Бурдейній Наталії Борисівні за підтримку та заступнику декана ФІСЕ Чепурній Наталі Володимирівні за сприяння та натхнення у підготовці заходу. Також найщиріша вдячність неймовірній студенці другого курсу ФІСЕ Катерині Берловській за величезний труд в постановці дефіле нашим учасникам, за технічну підтримку Центру культури і дозвілля КНУБА.
Дякуємо членам журі за чесне оцінювання, а саме Наталії Бурдейній, Олександру Кобець, Олені Дупляк, Олені Дударенко, Тетяні Лейкіній та Анні Мироненко.
Окрема подяка нашим найталановитішим студентам за неймовірне, яскраве свято та концертну програму. Ви найкрутіші студенти КНУБА і ми вами пишаємося !!!!
Вітаємо наших переможців, бажаємо натхнення та наснаги для нових звершень!
Заступник декана з навчально-виховної роботи ФІСЕ Наталія Чепурна
19-20.10.2021р.Візит доцента Кравчука О.А. до Сумського державного університету
19-20 жовтня доцент кафедри водопостачання та водовідведення Кравчук Олександр Андрійович у складі делегації Київського національного університету будівництва і архітектури відвідав місто Суми та прийняв участь у першій міжуніверситетській науково-педагогічній конференції в Сумському державному університеті (СумДУ).
Під час візиту відбулась зустріч з керівництвом університету, профільними керівниками та спеціалістами. Була проведена ознайомча екскурсія по корпусам, аудиторіям та лабораторіям СумДУ, а також по кампусу університету.
Після цього пройшли тематичні зустрічі для обговорення актуальних проблем та обміну досвідом з питань організації навчального процесу, підвищення ефективності підготовки кваліфікованих кадрів за спеціальностями.
Крім цього доц. Кравчук О.А. мав можливість поспілкуватись з відповідальним секретарем приймальної комісії СумДУ, де, зокрема, обговорювались питання організації та підвищення ефективності профорієнтаційної роботи серед потенційних абітурієнтів.
Заступник декана з навчально-виховної роботи ФІСЕ Наталія Чепурна
19-20.10.2021р.Представники ФІСЕ відвідали СумДУ
Представники факультету інженерних систем та екології з деканом професором Приймаком Олександром Вікторовичем 19-20 жовтня у складі делегації Київського національного університету будівництва і архітектури відвідали Сумський державний університет.
Програма візиту передбачала зустріч з керівництвом закладу вишу та його викладачами, обговорення актуальних проблем та шляхів розвитку вищої освіти, обмін досвідом стосовно організації навчального процесу в умовах дії карантину, забезпечення ефективного використання і покращення різних форм навчання з використанням сучасних цифрових технологій.
Проведена міжуніверситетська конференція під час якої відбувся обмін досвідом проведення лекцій та практичних занять, ідей щодо покращення освітнього процесу та заохочення студентів та багато іншого.
Велика подяка керівництву КНУБА та СумДУ за організацію та проведення такого заходу. Обмін знаннями, пошуку партнерів та однодумців в проведенні досліджень та підвищення досягнень завжди йдуть на користь.
Заступник декана з навчально-виховної роботи ФІСЕ Наталія Чепурна
18.10.2021р.року на головній площі КНУБА відбулися змагання між факультетами нашого університету «Козацькі ігри КНУБА – 2021».
18.10.2021р.року на головній площі КНУБА відбулися змагання між факультетами нашого університету «Козацькі ігри КНУБА – 2021».
Учасники 7 команд по 7 чоловік у кожній змагалися за звання найспритніших, найвправніших та найсильніших нащадків славетних козаків. Змагання включали окремі конкурси: підняття гирі, стрибки на скакалці, біг з гімнастичним обручем та перекидання шини вантажівки. Цікаво й радісно було спостерігати, як наші хлопці показували не тільки фізичну силу і витривалість, а й командний дух. Всі учасники отримали неймовірні емоції, а отже свято вдалося на славу!
Варто відзначити, що найгарячіше було в зоні вболівальників ФІСЕ, яка була найчисленнішою і найактивнішою. Приємно, що студенти нашого факультету вболівали не тільки за своїх хлопців, а й підтримували інших учасників змагань.
Щиро дякуємо нашій команді, а саме: Неводовському Андрію, Пилипенко Роману, Сербі Владиславу, Колеснику Іллі, Коряку Володимиру, Костричу Богдану, Махобродзе Ярославу. Ви варті звання «Козаки» факультету інженерних систем та екології!!!
Окрема подяка нашим найпалкішими та найактивнішим студентам, які прийшли підтримати нашу команду. Ви, найкрутіші та найкращі студенти ФІСЕ!!!
Дякуємо адміністрації КНУБА за проведення заходу та чекаємо наступних змагань.
Заступник декана з навчально-виховної роботи ФІСЕ Наталія Чепурна
13.10.2021р.онлайн-тренінг за проєктом Erasmus+ ClimEd.
13.10.2021р.онлайн-тренінг за проєктом Erasmus+ ClimEd.
Співробітники кафедри ОПіНС д.т.н., професор Волошкіна О.С., д.т.н., професор Ткаченко Т.М., д.т.н., професор Кривомаз Т.І., к.т.н. доцент Жукова О.Г., к.т.н., асистент Перебинос А.Р., старший викладач Савченко А.М., аспірант Гончаренко А.В., інженер Завальнюк В.Д. пройшли та успішно завершили онлайн-тренінг за проєктом Erasmus+ ClimEd з Компетентнісного підходу до розробки навчальної програми для кліматичної освіти.
Доцент ФІСЕ Олена Жукова
13.10.2021р.відбулося засідання ІІІ Міжнародної науково-практичної онлайн-конференції «Актуальні проблеми, пріоритетні напрямки та стратегії розвитку України».
13.10.2021р.відбулося засідання ІІІ Міжнародної науково-практичної онлайн-конференції «Актуальні проблеми, пріоритетні напрямки та стратегії розвитку України».
Конфереція проводиться за підтримки Проекту Еразмус+ «Multilevel Local, Nation- and Regionwide Education and Training in Climate Services, Climate Change Adaptation and Mitigation / Багаторівнева освіта та професійне навчання з питань кліматичних послуг, адаптації до змін клімату та їх пом’якшення в локальному, національному та регіональному масштабах – ClimEd», № 619285-EPP-1-2020-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP (15.11.2020 – 14.11.2023)
Робота була проведена за наступними напрямками:
– Освіта.
– Екологія.
– Економіка підприємства та управління.
– Право.
– Сучасні інформаційні технології.
– Технічні науки.
– Соціальні комунікації. Медіа.
У роботі конференції взяли участь більше ніж 600 авторів з навчальних закладів, наукових установ, організацій зі всієї України та країн ЄС.
Ознайомитись з матеріалами конференції можна за посиланням: https://itta.org.ua
Доцент ФІСЕ Олена Жукова
11-12.10.2021р.відбувся виїзд експертної групи на кафедру теплотехніки КНУБА
11-12.10.2021р.відбувся виїзд експертної групи на кафедру теплотехніки КНУБА в рамках проведення акредитаційної експертизи спеціальності – 144 “Теплоенергетика” Освітньо-професійна програма: «Енергетичний менеджмент; енергоефективні муніципальні та промислові теплові технології» другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Основною метою акредитаційної експертизи було перевірка та огляд матеріально-технічної бази кафедри, що використовується під час реалізації ОП.
Співробітники кафедри на чолі з завідувачем кафедрою Олександром Приймаком провели екскурсію приміщеннями університету та кафедри, ознайомили з університетським кампусом (гуртожитком №4, їдальнею, спорткомплексом, бібліотекою та читальними залами, місцями загального користування, вбиральнями, зонами відпочинку та паркувальними майданчиками) звертаючи увагу на можливість навчання студентів з особливими потребами.
Доцент кафедри Кольчик Юлія Миколаївна та асистент кафедри Кулінко Євген Вікторович ознайомили також з навчальними класами факультету. Під час огляду комп’ютерного класу (ауд. 602), де проходили заняття зі студентами, експерти поцікавились, які програмні продукти використовуються під час навчання і чи є вони ліцензійними. Також завітали в ауд.271, яка обладнана найсучаснішою інтерактивною дошкою та забезпечує зручність і нові можливості для навчання.
Співробітники кафедри детально розповіли та продемонстрували робочий стан і можливості лабораторної бази кафедри теплотехніки, яка є вагомою частиною науково-дослідницької бази факультету інженерних мереж та екології, а саме:
– Лабораторія теплопостачання;
– Лабораторія будівельної теплофізики та енергетичного менеджменту;
– Лабораторія Vaillant;
– Лабораторія теплогенераторів.
Найбільше позитивних вражень залишилось від знайомства з лабораторною базою кафедри теплотехніки, яка забезпечена найсучаснішим теплотехнічним обладнанням, яка сприяє підготовці нової генерації фахівців здатних модернізувати теплоенергетичну та будівельну галузь.
На підсумковій зустрічі з експертною групою були обговорені та визначені основні шляхи вдосконалення освітньо-професійної програми «Енергетичний менеджмент, енергоефективні муніципальні та промислові теплові технології» другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Заступник декана з навчально-виховної роботи ФІСЕ Наталія Чепурна
12.10.2021р.ВІТАЄМО найуспішнішу групу ФІСЕ!
12.10.2021р.в актовій залі відбулося нагородження академічних груп факультетів КНУБА, які перемогли за результатами літньої сесії 2020/2021 н.р. в конкурсах “Найуспішніша група факультету” та “Найуспішніша група КНУБА”.
Студенти академічної групи ТЗНС-31 вже вдруге стали переможницями у номінації “Найуспішніша група факультету інженерних систем та екології”.
Вітаємо наших студентів з перемогою! Бажаємо успіхів у навчанні та нових перемог!
Заступник декана з навчально-виховної роботи ФІСЕ Наталія Чепурна
12.10.2021р.Вдосконалення педагогічного досвіду на кафедрі Водопостачання та водовідведення
12.10.2021р. Згідно виконання індивідуальних планів аспірантів, та з метою вдосконалення педагогічного досвіду, на кафедрі Водопостачання та водовідведення були проведені заняття аспірантами кафедри Ємчурою Богданом Миколайовичем та Пахомовим Дмитром Вікторовичем.
Заняття проводились для студентів 3 курсу спеціальностей ВВ та ГБ з дисциплін “Мережі водопостачання” та “Водозабірні споруди”. Заняття проводились під контролем професора кафедри д.т.н. Хомутецької Т.П. Студенти були задоволені проведеними заняттями, а аспіранти отримали педагогічний досвід.
Завідувач кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА д.т.н., професор Хоружий Віктор Петрович
6.10.2021р.Cтудентки гр. ТЗНС-31 відвідали один із найбільших парків України – парк «Олександрія»
6.10.2021р. наші студентки гр. ТЗНС-31 відвідали один із найбільших парків України – парк «Олександрія» (м. Біла Церква). Поїздку та екскурсію до дендрологічного парку «Олександрія» було організовано адміністрацією університету в рамках проведення конкурсу «Найуспішніша група КНУБА» та «Найуспішніша група факультету», за результатами I семестру 2020-2021 навчального року.
Нагадаємо, академічна група ТЗНС-31 перемогла у номінації не тільки «Найуспішніша група факультету», а й отримала звання «Найуспішніша група КНУБА» за результатами I семестру 2020-2021 навчального року.
Погодні умови та професійний супровід екскурсоводу сприяв студентам отримати незабутні враження. Під час екскурсії студенти дізнались історичні факти про створення парку, ознайомились з історією плодівництва в Україні та оглянули архітектурні споруди, які доповнюють вражаючі природні пейзажі.
Заступник декана з навчально-виховної роботи ФІСЕ Наталія Чепурна
ВЕРЕСЕНЬ 2021 р
30.09.2021р. Подяка представникам кафедри водопостачання та водовідведення за участь у роботі інтеграційного форуму «Будуй майбутнє»
30 вересня на засіданні кафедри представники кафедри водопостачання та водовідведення ФІСЕ професор О.В. Кравченко та доцент Т.В. Аргатенко представили доклад про участь у роботі інтеграційного форуму «Будуй майбутнє», що відбувся 16 вересня на території ПрАТ “Миргородкурорт”, м. Миргород.
На фотографії доцент Аргатенко Тетяна Вікторівна та професор Кравченко Олександр Валерійович на засіданні кафедри.
Доцент кафедри водопостачання та водовідведення к.т.н. Ю.Д. Копаниця
22-24.09.2021р. міжнародна конференція: «Кліматичне обслуговування: наука та освіта».
У рамках грантової угоди міжнародного проекту «Erasmus+ClimEd» 22-24 вересня 2021 р. на базі Одеського національного екологічного університету відбулася міжнародна конференція: «Кліматичне обслуговування: наука та освіта». З доповіддю: «Relationship between Air Pollution, Global Climate Change and Distribution of Covid-19» від кафедри охорони праці та навколишнього середовища КНУБА у конференції взяли участь учасники проекту д.т.н., професор Волошкіна О.С. та д.т.н., проф. Ткаченко Т.М. Докладніше з матеріалами конференції можна ознайомитися на сайті конференції http://climateservices.odeku.edu.ua/conference-proceedings/
Доцент кафедри ОПНС, кандидат технічних наук Олена Жукова
23.09.2021р. В читальній залі бібліотеки встановлено маятник Фуко
З нагоди 90-річчя Київського національного університету будівництва і архітектури за особистого сприяння ректора університету Кулікова П. М. в читальній залі бібліотеки виготовлено, облаштовано та введено в дію маятник Фуко.
У підготовці, розробці та реалізації цього проекту взяли безпосередню участь доцент кафедри фізики, кандидат технічних наук Клапченко Василь Іванович та завідувач лабораторії кафедри фізики Бесараб Олег Миколайович.
Така установка може використовуватися співробітниками бібліотеки і викладачами кафедри фізики як із просвітницькою місією, так і для експериментальної демонстрації явища добового обертання Землі та при виконанні студентами університету робіт лабораторного практикуму з фізики.
Доцент кафедри фізики, кандидат технічних наук Клапченко Василь Іванович
22.09.2021р. факультет інженерних систем та екології прийняв активну участь у загальноуніверситетському шлешмобі, який було присвячений Міжнародному дню студентського спорту.
Дякуємо за участь викладачам та студентам.
Ми найкращі!
Заст. декана ФІСЕ з міжнародних відносин та мобільності доц. Вікторія Коновалюк
20-21.09.2021р.“Представники ФІСЕ в Люблінській політехниці”
20 – 21 вересня 2021 року за ініціативою декана ФІСЕ Приймака О.В. делегація Київського національного університету будівництва і архітектури здійснила робочий візит до університету Люблінська Політехніка (м. Люблін, Польща).
Делегацію представляли проректор з наукової роботи проф. Олександр Ковальчук, відповідальний секретар приймальної комісії проф. Марина Суханевич, декан факультету інженерних систем та екології проф. Олександр Приймак, заступник декана ФІСЕ з міжнародних відносин та мобільності доц. Вікторія Коновалюк. Очолював делегацію перший проректор проф. Денис Чернишев.
Метою візиту було ознайомлення з досвідом організації «Фестивалю науки», обговорення перспективних напрямків спільних наукових досліджень та проектів, організація участі викладачів і студентів у програмах академічної мобільності.
Були проведені зустрічі з проректором з науки проф. Войцехом Франусом, з керівником напряму будівництва Люблінської Політехніки – проф. Мареком Грабясом та керівником напряму архітектури – проф. Бартоломеєм Квятковським.
Також делегація КНУБА зустрілась з головними координаторами «Фестивалю науки» докт. Малгожатою Ціосмак і Магдаленою Матящик. Вони докладно розповіли про формат і організацію заходу, найбільш цікаві наробки та презентували поліграфічну та рекламну продукцію фестивалю. Під час візиту делегати КНУБА ознайомилися з основними локаціями, де відбувалися заходи в рамках фестивалю, дослідницькою та лабораторною базою факультету будівництва і архітектури.
Працівники відділу міжнародної співпраці Юлія Яскевич, Антон Блажеєв та керівник відділу Циліна Хандзель розповіли про перспективи, вимоги і особливості участі співробітників та студентів КНУБА в європейських грантових проектах, Програмі ЄС «Еразмус+» та інших можливостях академічної мобільності.
Також делегація провела плідну зустріч з деканом факультету інженерії середовища проф. Анетою Чеховською – Косацькою та проф. Генріком Собчуком.
В результаті проведених зустрічей визначені подальші шляхи розвитку наукового співробітництва між КНУБА і Люблінською Політехнікою. Досягнуті домовленості про обмін інформацією щодо тематики наукових досліджень, що проводяться наразі в університетах. Також отримана докладна інформація про можливості навчання студентів КНУБА за програмами семестрового академічного обміну і подвійних дипломів.
Заст. декана ФІСЕ з міжнародних відносин та мобільності доц. Вікторія Коновалюк
21.09.2021р. Представники кафедри водопостачання та водовідведення взяли участь у роботі інтеграційного форуму «Будуй майбутнє»
16 вересня відбулась зустріч Представники кафедри водопостачання та водовідведення ФІСЕ професор О.В. Кравченко та доцент Т.В. Аргатенко взяли участь у роботі інтеграційного форуму «Будуй майбутнє», що відбувся 16 вересня на території ПрАТ “Миргородкурорт”, м. Миргород.
Доцент Аргатенко Тетяна Вікторівна представила доповідь «Сучасна підготовка фахівців у галузі водопостачання та водовідведення», в який презентувала освітні та наукові можливості факультету інженерних систем та екології КНУБА.
Бізнес-лекцію «Сучасні інформаційні технології для об’єднаних територіальних громад» провів професор кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА Кравченко Олександр Валерійович.
В результаті проведених перемовин укладено договір про наукове співробітництво між Київським національним університетом будівництва і архітектури та асоціацією “Міжнародні водні інновації”, який дозволить налагодити наукові контакти та взаємовигідне співробітництво між установами.
Доцент кафедри водопостачання та водовідведення к.т.н. Т.В. Аргатенко
17-19.09.2021р. “Вітаємо команду ФІСЕ з призовим місцем у змаганнях “Лабіринт-2021”
На території спортивно-оздоровчої бази “Будівельник” Київського національного університету будівництва і архітектури з 17 по 19 вересня 2021 року проходив щорічний захід для першокурсників “Лабіринт КНУБА – 2021”, у якому команди з усіх факультетів змагалися в різних спортивно – туристичних конкурсах.
Наша команда взяла активну участь на цих змаганнях та гідно представила факультет інженерних систем та екології виборовши призове третє місце серед 7 факультетів.
Вітаємо і бажаємо наступних перемог!!!
Заступ. декана ФІСЕ Наталія Чепурна
16.09.2021р. «MISS FISE» – Свято краси та чарівності!
16 вересня в актовій залі КНУБА відбулося довго очікуване чарівне дійство «Міс ФІСЕ».
У конкурсі взяли участь 9 дівчат, студентки 1, 2 та 3 курсів факультету інженерних систем та екології, які виборювали право носити титул найчарівнішої представниці серед майбутніх інженерів.
Конкурсанткам пропонувалося продемонструвати свою красу, грацію та чарівність у декількох дефіле. Спочатку глядачі поринули в атмосферу Дикого Заходу, потім побували на справжньому модному показі у Мілані і наостанок перенеслися на чарівне бальне дійство. Це захоплювало глядачів та зривало шквал оплесків.
«Міс Глядацьких симпатій» глядачі мали змогу обрати голосуванням у соцмережах за переглядом візитівок учасниць, де вони розповіли про свої мрії та побажали успіхів іншим учасницям. Найбільше голосів віддали Юлії Грубрин, яка отримала корону «Міс Глядацьких симпатій».
Але конкурс є конкурс. І вельмишановному журі було надзвичайно складно визначити, хто переможе. Чекати рішення було не тоскно, бо всіх розважали таланти нашого факультету: музичний номер від Михайлишин Володимира (гр.ТВ-21), який зачарував глядачів грою на саксофоні, Михайло Вербицький (гр.ТЕ-41) вразив своїм голосом, Аня Жиліна (гр.ТВ-41) та Ілана Зверлина (гр.ВВ-31) поставили танці, в яких себе проявили Слисаренко Ілля (гр. БЦИ-18б), Керекеша Іван (гр. ВВ-21), Грубин Тетяна (гр. ЕК-11), Грибань Кристина (гр. ГР-11б), Лагунова Тетяна (гр. ГБ-11), Перебийніс Владислав (гр. БЦИ-18а), Максименко Богдан (гр. ВВ-21), Воят Катерина Григорьевна (гр. БЦИ-18б), Пестиєнко Олександра (гр. ВВ-31).
За стандартами сучасних міжнародних конкурсів моди та краси, кожна з конкурсанток окрім змагання за корону, ще змагалася за одну з номінацій. При виборі номінацій враховували розкриття не тільки на конкурсі, на сцені, але й під час репетицій та фотосесій:
- Учасниця номер 1 Шарипанова Аліна (гр. БЦИ-18б) – Міс Фотогенічність;
- Учасниця номер 2 Левченко Дар’я (гр. БЦИ-18б ) – Міс Артистизм;
- Учасниця номер 3 Залізько Світлана (гр. ТВ-11с ) – Міс Чарівність;
- Учасниця номер 4 Соломонюк Анна (гр. ТВ-11с) – Міс Стиль;
- Учасниця номер 5 Гайдук Людмила (гр. ВВ-21) – Міс Привабливість;
- Учасниця номер 6 Снегур Ірина (гр. ТЗНС-21) – Міс Подіум;
- Учасниця номер 7 Грубрин Юлія (гр. ЕК-11) – Міс Шарм;
- Учасниця номер 8 Цьома Тетьяна (гр. ЕК-31 ) – Міс Досконалість;
- Учасниця номер 9 Шимохіна Руслана (гр. БЦИ-18б) – Міс Грація.
Підготовкою учасниць займалася європейська модель, триразова переможниця конкурсу Interbrilliant World, студентка 2-го курсу ФІСЕ – Катерина Берловська. ЇЇ поради дуже допомогли дівчаткам швидко навчитися ходити на підборах і не тільки.
Заступ. декана ФІСЕ Наталія Чепурна
16.09.2021р. зустріч із представниками всесвітньовідомої австрійської фірми ГЕРЦ
16 вересня відбулась зустріч завідувача кафедри Водопостачання та водовідведення і викладачів кафедри теплогазопостачання із київськими представниками всесвітньовідомої австрійської фірми ГЕРЦ.
На зустрічі були обговорені напрями подальшої співпраці між КНУБА та фірмою, залучення викладачів та студентів в проектуванні будівель, де використовується обладнання фірми ГЕРЦ.
Проведена презентація новітніх розробок фірми з галузі водопостачання.
Завідувач кафедри д.т.н., проф. Віктор Хоружий
13-17.09.2021р. Екскурсії до бібліотеки КНУБА для студентів-першокурсників
З 13 вересня по 17 вересня 2021 року пройшли екскурсії до бібліотеки КНУБА для студентів-першокурсників факультету інженерних систем та екології. Наших студентів біля великого читального залу привітно зустріла Ольга Іванівна, яка провела екскурсію та надала інформацію про особливості роботи відділів, а також ознайомила з інформаційним простором бібліотеки, який допомагатиме у подальшому навчанні.
Вражень у студентів, які вперше завітали до нашої бібліотеки вистачить на довго: знайомство з читальними залами, архівом, відділом стандартизації, відділом іноземної літератури та багатим книжковим фондом. Студентам провели майстер-клас та навчили користуватися сайтом. Перші враження, що яскравий книжковий світ здатен не лише навчати професійно, а й здивувати!
Висловлюємо величезну подяку директору бібліотеки КНУБА Хілобоченко Н. І. та всім працівникам бібліотеки за мандрівку в чарівний світ книжок!
Заст. декана з навч.-вих. роботи ФІСЕ Наталія Чепурна
8.09.2021р. Першокурсники відвідали музей історії КНУБА
08.09 – 09.09.2021 року першокурсники нашого факультету студенти гр. ТЗНС-11, гр. ЕК-11, гр. ГБ-11, гр. ГБ-11с та гр. ВВ-11с відвідали музей історії КНУБА, який знаходиться на третьому поверсі ЦКД.
Про цю екскурсію можна розповісти багато цікавого, адже вона була дуже насичена та пізнавальна: перегляд презентації, архівних документів, старих фотографій та особистих речей, які зберігаються у музею і дуже приємне спілкування!
Дякуємо за гостинність та цікаву екскурсію директору музею Наталії Василівні Водзінській!
Заст. декана з навч.-вих. роботи ФІСЕ Наталія Чепурна
2.09.2021р. Cемінар Японського агенства міжнародного співробітництва JICA
2 вересня доцент кафедри водопостачання та водовідведення Ігор Сатін приєднався до семінару, який проводили експерти Японського агенства міжнародного співробітництва JICA в Міністерстві розвитку громад та територій Украни.
JICA – ключовий стратегічний партнер України у впроваджені масштабних інфраструктурних ініціатив в галузі житлово-комунального господарства.
На заході були присутні керівники Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерства розвитку громад та територій України та голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.
Ігор Сатін доцент кафедра “Водопостачання та водовідведення”
СЕРПЕНЬ 2021 р.
31.08.2021р. Вітаємо наших нових студентів із Днем знань та Днем першокурсника!
Традиційне свято «День першокурсника» відбулося 31 серпня 2021 р. на головній площі біля центрального входу Київського національного університету будівництва та архітектури.
Нові студенти ФІСЕ були свідками яскравого урочистого заходу, а також познайомилися з працівниками деканату, своїми кураторами, студентськими кураторами та зовнішніми стейкхолдерами.
Вітаємо вас, першокурсники, з початком нового та цікавого етапу у вашому житті та бажаємо, щоб ви отримали необхідні знання та весело проводили поза аудиторний час !
Заступ. декана ФІСЕ Наталія Чепурна
ЛИПЕНЬ 2021 р
7-9.07.2021р. XIII Міжнародний конгрес і Технічна виставка «ЕТЕВК-2021»
7-9 липня 2021 р. відбувся тринадцятий Міжнародний конгрес і Технічна виставка «ЕТЕВК-2021» та Південний водний форум у м. Чорноморськ Одеської області.
У цій події взяли участь близько 200 представників вітчизняних водоканалів, народні депутати України, що займаються питаннями ЖКП, члени НКРЕКП, представники бізнесу галузі.
Завідувач Кафедри водопостачання та водовідведення Київського національного університету Будівництва і архітектури, д.т.н., професор Віктор Петрович Хоружий та Олена Сергіївна Панченко, старший лаборант лабораторії води, завідувач лабораторії стратегічного розвитку ЖКГ ДП «НДКТІ МГ» під час виступу на платформі «Технології досягнення нормативних вимог якості води та методи знезараження. Акредитація лабораторій – нагальна потреба часу» гідно представили кафедру та створену на її базі сучасну «Лабораторію води». Олександр Валерійович Кравченко, професор кафедри, д.т.н. модерував роботу експертів на платформах.
Під час роботи Конгресу на професійному рівні були розглянуті найактуальніші проблеми у сфері житлово-комунального господарства, а саме зміни у нових законах та шляхи їх виконання, а також питання водопостачання та водовідведення, від вирішення яких залежить подолання кризи у цих галузях та їх подальший сталий розвиток.
Завідувач кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА Хоружий Віктор Петрович
3.07.2021р. Вітаємо студентів ФІСЕ призерів Всеукраїнського конкурсу наукових робіт
На базі Київського національного університету будівництва і архітектури відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія».
Студенти факультету інженерних систем та екології представили наукові роботи по спеціалізаціями: «Теплогазопостачання та вентиляція»; «Водопостачання і водовідведення»; «Інженерія захисту природнього середовища»; «Раціональне використання і охорона водних ресурсів».
За підсумками Конкурсу призові місця здобули:
- студентка гр. ТЗНС-31 Ротозій Анна з науковою роботою на тему: «Оцінка змін ефективності самовідновної здатності водних екосистем внаслідок впливу змін клімату (на прикладі Донецького регіону)» – диплом І ступеня, науковий керівник к.т.н., доцент Жукова О.Г;
- студентка гр.ВВМ-21 Снитко Анастасія з науковою роботою на тему: «Очищення стічних вод промислових виробництв з використанням наносорбентів» – диплом ІІ ступеня, науковий керівник д.т.н., професор Кочетов Г.М.;
- студентка гр.ТВМ-21 Вакуленко Дар’я з науковою роботою на тему: «Теоретичний опис тепломассообмінних процесів у регенераторах провітрювачів» – диплом ІІІ ступеня, науковий керівник д.т.н., професор Мілейковський В.О;
- студент гр.ТЗНС-21ск Колеватих Ігор з науковою роботою на тему: «Дослідження оптимальних шляхів утилізації відпрацьованого активного мулу каналізаційних очисних споруд» – диплом ІІІ ступеня, науковий керівник д.т.н., професор Волошкіна О.С.;
- студентка гр. ВВМ-21 Недашківська Юлія з науковою роботою на тему: «Водозабезпечення малих населених пунктів водопостачання» – диплом ІІІ ступеня, науковий керівник д.т.н., професор Хомутецька Т.П.
Вітаємо з перемогою, бажаємо натхнення та нових перемог!
Заст. декана з навч.-вих. роботи ФІСЕ Наталія Чепурна
01.07.2021р. Студенти ФІСЕ урочисто отримали дипломи
01 липня 2021 року відбулося урочисте вручення студентам факультету інженерних систем та екології дипломів «Бакалавр» за спеціальностями: 192 «Будівництво та цивільна інженерія», 144 «Теплоенергетика», 101 «Екологія» та «Магістр» за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія».
В актовій залі ЦКД ректор Куліков Петро Мусійович оголосив подяку за відмінне навчання, активну участь у науково-дослідній і громадській роботі Дар’ї Вакуленко (магістр за освітньою науковою програмою) та її прізвища внесено до «Книги пошани КНУБА».
Проректор з навчальної та організаційно-виховної роботи Бурдейна Наталія Борисівна нагородила Подяками студентів за активну участь у житті факультету, привітала випускників з успішним закінченням і побажала нових досягнень в житті.
Декан факультету, Приймак Олександр Вікторович, після привітального слова урочисто вручив дипломи «бакалавр» і «магістр» випускникам та побажав не зупинятися на досягнутому, запросив вступати до магістратури та аспірантури.
Щиро радіємо та вітаємо всіх випускників з отриманням омріяних дипломів, бажаємо щастя у житті, не зупинятися на досягненому та нових перемог!
Заст. декана з навч.-вих. роботи ФІСЕ Наталія Чепурна
ЧЕРВЕНЬ 2021 р
29.06.2021р. ФІСЕ звітує про захисти атестаційних робіт
На випускаючих кафедрах факультету інженерних систем та екології успішно відбулися прилюдні захисти атестаційних випускних робіт на здобуття освітнього ступеня «бакалавр» зі спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія», 144 «Теплоенергетика», 101 «Екологія», а також на здобуття освітнього ступеня «магістр» за ОНП і ОПП зі спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія»
Результати роботи АЕК на кафедрі теплотехніки наступні:
захистилося 37 студентів денної та заочної форми навчання, з них 6 магістрів та 31 бакалавр, отримали «відмінно» -17, «добре» -14, «задовільно» -6.
Результати роботи АЕК на кафедрі теплогазопостачання і вентиляції наступні:
захистилося 23 студентів денної та заочної форми навчання, з них 1магістр та 22 бакалаврів, отримали «відмінно» – 6, «добре» -12, «задовільно» -5.
Результати роботи АЕК на кафедрі водопостачання і водовідведення наступні:
захистилося 27 студентів денної та заочної форми навчання, з них 1магістр та 26 бакалаврів, отримали «відмінно» – 9, «добре» -13, «задовільно» -5.
Результати роботи АЕК на кафедрі охорони праці та навколишнього середовища наступні:
захистилося 9 студентів-бакалаврів денної форми навчання, з них отримали «відмінно» – 6, «добре» – 3.
Вітаємо своїх випускників з успішним захистом атестаційних випускних робіт!!! Бажаємо кожному досягнути вагомих успіхів та втілити всі мрії в житті!!!
Заступ. декана ФІСЕ Наталія Чепурна
24.06.2021р. II етап Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт
На початку червня у Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського у співробітництві із Ланчьжоуським транспортним університетом (м. Ланьчжоу, провінція Ганьсу, Китайська народна республіка); Університетом Матея Бела (м. Б. Бистриця, Словаччина); Інститутом нових технологій та бізнесу (м. Ч. Будійовице, Чехія); Вищею школою європейських і регіональних досліджень (м. Ч. Будійовице, Чехія); Барановицьким державним університетом (Білорусь); Євразійським університетом імені Л. Н. Гумільова (Казахстан); Карагандинським Державним Індустріальним Університетом (Казахстан); Вищею школою менеджменту інформаційних систем (ISMA) (Латвія); Алітус Коледжем Університету прикладних наук (Литва); Вроцлавським економічним університетом (Польща); Люблінською політехнікою (Польща); Abertay University (Scotland, United Kingdom) відбувся II етап Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю 101 «Екологія».
Конкурс проводився 02-03 червня 2021 р. з метою інтеграції України в європейський освітньо-науковий простір, розширення міжнародних зв’язків, стимулювання інноваційної діяльності студентів, оволодіння ними сучасними технологіями, створення умов для формування інтелектуального потенціалу талановитої молоді тощо.
Хочемо привітати студента 3-го курсу кафедри охорони праці та навколишнього середовища Прокопенка Івана Олександровича за зайняте III місце з роботою: «Технологія оздоровлення повітряного середовища закритих приміщень з допомогою фітонцидних рослин». Науковий керівник: д.т.н., професор кафедри охорони праці та навколишнього середовища Ткаченко Тетяна Миколаївна.
Заступ. декана ФІСЕ Наталія Чепурна
23.06.2021р. ВІТАЄМО! ДИПЛОМИ ЗАХИСТИЛИ
23 червня 2021 року студенти (бакалаври) факультету інженерних систем та екології на кафедрі «Водопостачання та водоввідведення» захиcтили перші Дипломні проекти.
Перший день захисту випускних атестаційних робіт навчального ступеня бакалавр.
Студенти показали відмінні знання і отримали 6 п’ятірок та 2 четвірки.
Студенти: Поліщук В.В., Курбанова Т.В., Жуковина В.В. представлені деканатом до диплома «з відзнакою»
Вітаємо із успішним захистом!
Бажаємо успіхів!
Завідувач кафедри д.т.н., проф. Віктор Хоружий
16.06.2021р. Відбулися вибори декана ФІСЕ
У середу, 16 червня 2021 року, на факультеті інженерних систем та екології відбулися одночасно збори трудового колективу та засідання вченої ради ФІСЕ присвячені голосуванню за кандидатуру декана факультету.
Представляти кандидатуру декана прийшло керівництво університету: ректор КНУБА Куліков П.М. та перший проректор Чернишев Д.О. На початку зустрічі ректор розповів колективу про найголовніші напрямки роботи, про проблемні питання та про перспективний план розвитку факультету та університету. Колектив факультету мав змогу задати будь яке питання ректору та отримати відповідь «з перших вуст».
Ректор університету д.ек.н., професор Куліков П.М. та перший проректор д.т.н., професор Чернишев Д.О. відмітили, що роботу факультету вважати задовільною і рекомендували для погодження трудовому колективу на наступні 5 років кандидатуру діючого декана, доктора технічних наук, професора Приймака Олександра Вікторовича.
Після голосування за посаду декана відбулося обговорення перспектив розвитку факультету. Декан зазначив, що основними напрямками його роботи залишаються: покращення якості освіти та підняття рейтингу викладачів та університету, покращення матеріально-технічної бази та проведення ремонтних робіт в аудиторія та лабораторіях, залучення провідних компаній і фірм в якості зовнішніх стейкхолдерів та багато інших напрямків розвитку факультету.
Надалі в ході розмови розглянули актуальні проблеми та виклики, які стоять перед колективом факультетом.
Як підсумок, на зборах були присутніми представники професорсько-викладацького складу, допоміжного персоналу та студентства. Результати відкритого голосування: «За» – 83, «Проти» – не має, «Утримались» – 1.
Таким чином трудовий колектив факультету інженерних систем та екології погодив кандидатуру Приймака Олександра Вікторовича на посаду декана ФІСЕ на наступних п’ять років.
Вітаємо та бажаємо натхнення для здійснення планів!
Заступ. декана ФІСЕ Наталія Чепурна
12.06.2021р. ФІСЕ вітає з перемогою!
10 – 12 червня 2021 року відбувся перший особисто-командний Чемпіонат України серед-науково-педагогічних працівників ЗВО з більярду «Центрально – європейська вільна піраміда».
В турнірі приймали участь понад тридцять учасників з вісімнадцяти вузів України, а перемогла КНУБА. В запеклій боротьбі, не програвши жодної зустрічі, в особистому заліку перше місце виборов доцент кафедри теплотехніки КНУБА Пасічник Павло Олександрович.
Нашому гравцю було вручено Кубок, медаль, грамоту, а також пам’ятний приз від винахідника гри «Центрально – європейська піраміда», знаменитого ювеліра Лобортаса Ігора Юрійовича.
Вітаємо чемпіона та бажаємо волі та натхнення до подальших перемог!
Деканат факультету інженерних систем та екології!
10.06.2021р. Студенти ФІСЕ відвідали Дарницьку ТЕЦ-4
10 червня 2021 року студенти факультету інженерних систем та екології спеціальності «Теплоенергетика» разом з доцентами кафедри теплотехніки Гламаздіним П.М. та Габою К.О. відвідали Дарницьку ТЕЦ-4 ТОВ «Єврореконструкція». Метою екскурсії було проведення лабораторної роботи «Визначення коефіцієнту корисної дії котлоагрегату реально діючого теплоенергетичного об’єкту» та закріплення отриманих знань у рамках навчальних курсів дисциплін «Теплогенеруючі установки» та «Водопідготовка і водопостачання».
Дарницька ТЕЦ — теплоелектроцентраль у Дніпровському районі міста Києва постачає тепло промисловим підприємствам та житловим масивам Дніпровського та Дарницького районів. Основне паливо – вугілля АШ та природний газ. Потужність теплоцентралі: 160 МВт електрична енергія та 1228 Гкал/год теплова енергія
На початку екскурсії працівники виробничо-технічного відділу підприємства провели для присутніх вступний інструктажі з охорони праці. У ході екскурсії студенти ознайомились з основною діяльністю теплоцентралі та дізнались про специфіку роботи різних цехів і підрозділів, які цілодобово працюють для безперебійного забезпечення міста електроенергією, теплом та гарячою водою.
Керівництво, викладачі та студенти ФІСЕ висловлює подяку ТОВ «Єврореконструкція» за надану можливість ознайомлення з особливостями роботи підприємства.
Доцент кафедри теплотехніки Габа К.О.
09.06.2021р. Студенти ФІСЕ вболівали за КНУБА
09 червня 2021 року студенти факультету інженерних систем та екології на чолі з деканом Олександром Приймаком прийшли підтримати нашу команду «Будівельник», яка вийшла у фінал ХVIІІ Чемпіонату м. Києва з футзалу серед студентських команд ЗВО. Фінальна гра відбулася у спортивному комплексі КНУБА, де в боротьбі за звання чемпіона футзального сезону під егідою Футбольної асоціації студентів м. Києва зустрілися команда Київського національного університету будівництва і архітектури та збірна Національного університету фізичного виховання та спорту.
Дякуємо нашій команді за незабутні емоції вболівальників та щиро вітаємо з перемогою та бажаємо нових спортивних досягнень!
Заступ. декана ФІСЕ Наталія Чепурна
08.06.2021р. ФІСЕ приймає юних науковців
На кафедрі теплогазопостачання і вентиляції в рамках профорієнтаційної роботи 08.06.2021 р. учні середньої школи № 185 Вероніка Проценко, Єлизавета Проценко та Данило Головач виконали експериментальні дослідження. Було визначено коефіцієнти місцевого опору елементів вентиляційних систем у спеціалізованій лабораторії (а. 194). Наукові керівники – професор Мілейковський В. О. та асистент Вахула В. Р.
Перед початком досліджень наукові керівники пояснили учням фізичний зміст явищ, які досліджуються. Юні дослідники дізналися, як перетворюється енергія при русі повітря повітроводами і фасонними елементами, і якими рівняннями це описується. Учні розглянули методику дослідження втрат тиску, будову аеродинамічного стенда та призначення кожного його елемента. Після цього почалося виконання дослідів.
Юні науковці з ентузіазмом і захопленням виконували досліди. Завдяки старанням вчительки математики Алли Семенівни Нинь, яка була разом з майбутніми абітурієнтами, учні мають достатню математичну підготовку для оброблення результатів цих досліджень. Отримані результати мають наукову новизну і будуть опубліковані в науковому фаховому виданні категорії “Б” та представлені на конкурс науково-дослідних робіт Малої академії наук.
Розпочинається вступна кампанія, і майбутні абітурієнти все більше замислюються над своїм майбутнім. Ті, хто бажають займатися науковою діяльністю, ще до вступу мають змогу долучитися до справжніх експериментальних досліджень у галузі будівництва. Запрошуємо усіх зацікавлених вчителів та учнів і прагнемо продуктивної співпраці.
Д.т.н., професор кафедри теплогазопостачання і вентиляції Віктор Мілейковський; асистент кафедри теплогазопостачання і вентиляції Володимир Вахула.
07.06.21р. Вручення грамоти переможцю online-олімпіади з фізики Закревській Анастасії Олегівні
7 червня 2021 року на кафедрі фізики відбулося вручення грамот переможцю та призерам студентської онлайн-олімпіади з фізики. Грамоту Київського національного університету будівництва і архітектури за перше місце вручено студентці академічної групи БЦІ-18 факультету інженерних систем і екології Закревській Анастасії. Студентів привітав доцент кафедри фізики, кандидат технічних наук Клапченко Василь Іванович
06.06.2021р. Студенти ФІСЕ відвідали «Install Fest Ukraine -2021»
Студенти факультету інженерних систем та екології разом з доцентом кафедри теплогазопостачання і вентиляція Коновалюк В.А. відвідали Міжнародний фестиваль монтажників, проектантів та спеціалістів із сервісу «Install Fest Ukraine» 2021.
На фестивалі була представлена продукція найбільших і найвідоміших брендів – виробників обладнання систем опалення, водопостачання, вентиляції і кондиціювання повітря. Також на спеціальному майданчику відбувалися професійні змагання монтажників та інсталяторів інженерних систем та обладнання. Цікаво і корисно було спостерігати за роботою професіоналів-монтажників, що змагалися в рамках Чемпіонату України з монтажу систем опалення та водопостачання.
Представники фірм-виробників демонстрували свої новітні розробки та знайомили з їх технічними характеристиками. Охоче відповідали на запитання студентів щодо особливостей використання обладнання. Серед іншого студенти були ознайомлені з професійною технологічною системою монтажу опалення і водопостачання компанії Reliance Manufacturing Company (RWC) та мали змогу власноруч виконати тестовий монтаж.
З фестивалю студенти повернулися зі значною кількістю технічних каталогів обладнання, які будуть використовувати в навчальному процесі та брендованими захисними масками.
Також студенти отримали пропозиції щодо працевлаштування після закінчення навчання.
Проведений кафедрою теплогазопостачання і вентиляції захід поєднав теоретичні знання студентів з практичними навичками, що у підсумку підвищило їх професійну компетентність, а кафедра отримала нових зовнішніх стейкхолдерів.
Доцент кафедри теплогазопостачання і вентиляції, канд. техн. наук Вікторія Коновалюк
Профорієнтаційна робота
25 жовтня 2019 року Чернишенко Дар’я Русланівна, студентка факультету …читати далі …
читати далі …>>>