У Київському національному університеті будівництва і архітектури проходять засідання вчених рад факультетів. Сім факультетів – сім засідань. На порядку денному питання про виконання кафедрами планів заходів щодо покращення наукометричної роботи згідно рішення ректорату від 25 січня 2021 р. № 15 пп.4.3. та стану справ щодо виконання наказу ректора від 10.09. 2019 р. № 378. Перші засідання пройшли на факультетах інженерних систем та екології, урбаністики та просторового планування та автоматизації і інформаційних технологій.

Згідно наказу ректора, кожен викладач університету повинен в науково-метричних базах даних мати не менше двох статей на рік. І це не примхи керівників вишу. Це сучасні вимоги до викладачів вищих навчальних закладів. А за статистичними даними – в університеті кількість матеріалів в науково-метричних базах даних в 2020-му порівнянні з 2019 роком зменшилася. В загальному списку українських вишів за числом наукових статей КНУБА на 69 місці. Ми втратили 5 позицій. Чому? Вчені спробували проаналізувати ситуацію.

Увагу звертали насамперед на те, що в науково-метричних базах треба правильно реєструватися, щоб не було повторів і інформація правильно враховувалася. Це одна з технічних причин зменшення показників. По-друге, за статті в міжнародних базах даних треба сплачувати не малі гроші. А викладачі сподіваються на матеріальну підтримку університету. Так як в інших університетах. Але, як зазначив проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Шкуратов Олексій Іванович, поки що університет не має такої фінансової можливості. Для того, щоб мати гроші на підтримку публікацій, їх спочатку треба заробити. А гранти, на підтримку вчених дають за велику кількість наукових публікацій саме в науково-метричних базах даних. Коло замкнулося. Так що поки що доведеться розраховувати хіба що на грамоти. Моральна підтримка теж важлива. Але головне, кількість наукових робіт буде враховуватись при влаштуванні на роботу. Як зазначив начальник відділу кадрів Гаврилюк Володимир Якович, при співбесіді розглядається робота викладача, як науковця. І від цього залежатиме, отримає людина посаду чи ні. Так що публікуватися в науко-метричних базах даних на сьогодні для науковця життєва необхідність. І ця вимога буде прописана в контракті. І задача викладачів, за словами керівника Центру моніторингу наукометричної роботи КНУБА Бондар Олени Анатоліївни, швидко адаптуватися до нових вимог. Адже наші викладачі поки що наздоганяють передові виші.

На засіданні вченої ради факультету був присутній і начальник інформаційно-аналітичного відділу КНУБА Мухін Вячеслав Михайлович. Він довів до відома учасників форуму, що в університеті моніторять не тільки статті в науково-метричних базах, а й новини факультетів і кафедр. Яскраві новини, події, фотографії працюють на імідж університету. Якщо сторінку вашого факультету чи кафедри цікаво читати, значить у вас цікаво буде вчитися. Так дійсно працюють новини!

Кириченко Т.М., прес-секретар КНУБА