Анна Горбаченко, яка минулого року на університетському рівні була визнана найкращою студенткою-науковицею, виступила на Міжнародній студентській конференції, організованій Краківською політехнікою та КНУБА. Ключовим словом наукового заходу стало «майбутнє»: виступи були присвячені, насамперед, таким проблемам як майбутні технології, майбутній простір, майбутні міста, майбутній дизайн та майбутня архітектура. Студенти та аспіранти з ФУПП презентували результати досліджень, що стосувалися, насамперед, розвитку міст.

Анна Горбаченко (наук. кер. – к.ю.н., доц. О.А. Халабуденко) здійснила виступ на тему «Фактори впливу на впровадження єдиних правових форм в структурі будівництва України: кейс контрактів FIDIC як триггер для гармонізації будівельного законодавства»

«М’яке право» сукупність норм і посібників, юридична сила яких знаходиться на стадії «обговорення». Він з’явився в міжнародному праві з 1970-х років як одна з альтернатив міжнародним договорам, і застосовується у випадках, коли з різних причин сторони не можуть досягти єдиного рішення чи підписати міжнародний договір. У сучасних умовах «м’яке право» стає ефективним інструментом регулювання корпоративних та економічних відносин загалом та на національному рівні.

М’яке міжнародне право (lex mercatory) присутнє переважно у формі актів міжнародних організацій. Одним із головних прикладів неурядових організацій, що застосовують акти м’якого права, є Міжнародна Федерація Інженерів-Консультантів (FIDIC). Вона розробляє низку стандартних контрактних умов. На даний момент у сфері будівельних контрактів проформи FIDIC займають дуже важливе місце, надзвичайно затребувані і продовжують набирати популярність. Договори FIDIC є однією з форм застосування «м’якого права» в Україні. Загалом, проблеми гармонізації будівельного законодавства можна звести до формули досягнення рівноваги в інтересах інвесторів, споживачів та національного регулятора в будівельному секторі.

Євген Перегуда