15 вересня у КНУБА відбувся щорічний науково-практичний захід за участю найкращих вітчизняних та міжнародних спеціалістів в сфері геопросторових даних, містобудування та розвитку територій ГЕОПРОСТІР 2021 «Національна інфраструктура геопросторових даних та Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва: інновації сьогодення».

Відкрили захід ректор КНУБА Куліков Петро та міністр аграрної політики та продовольства України Лещенко Роман, якій підкреслив важливість розвитку національної інфраструктури геопросторових даних як основи цифровізації країни та росту її потужності. З вітальним словом до учасників та організаторів конференції виступили Директор департаменту містобудування та архітектури Міністерства розвитку громад і територій ЄВГЕН ПЛАЩЕНКО, В.о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру СЕРГІЙ ЗАВАДСЬКИЙ, Радник виконавчого директора Асоціації міст України з питань земельних відносин, комунального майна та містобудування, Доктор філософії “Публічне управління та адміністрування” ТЕТЯНА МЕДВЕЦЬКА

Перший блок конференції був присвячений питанням національної інфраструктури геопросторових даних, зокрема Директор Департаменту розвитку і стандартизації НІГД Держгеокадастру Андрій Галайда визначив найближчі плани Держгеокадастру щодо розвитку НІГД в України. Ідеологи створення НІГД професор КНУБА Карпінський Юрій та професор Лященко Анатолій говорили про стан та напрямки розвитку НІГД у світовому вимірі та в умовах реформи децентралізації. Провідний науковий співробітник Науково-дослідного інституту геодезії та картографії, к.т.н. Черін Андрій провів презентацію пілотного проекту геопорталу НІГД, головною відмінністю якого є реалізована можливість прямого підключення до національних геопросторових даних через інструментальні ГІС. До пілотного проекту долучились п’ять міст – Львів, Біла Церква, Чернівці, Житомир і Маріуполь – та дві області – Львівська і Харківська, що забезпечили першу об’єднану дослідну експлуатацію геопорталу національної НІГД, яка виявилась досить успішною та дозволила продовжити активне впровадження та реалізацію методології НІГД. Питанням створення основної державної топографічної карти для НІГД як єдиної цифрової топографічної основи присвячена доповідь доцента кафедри Геоінформатики і фотограмметрії КНУБА, к.т.н. Лазоренко Надії, зокрема розглянуті такі особливості як необхідність визначення правил цифрового опису і топологічних відношень топографічних об’єктів, забезпечення автоматизованого контролю якості та розміщення на геопорталі. Дослідник у сферах е-урядування, цифровізації державних процесів, інновацій у державному секторі та НІГД (Королівство Бельгія) Джоеп Кромпвоец висвітлив інноваційні виклики – проривні технології (disruptive technologies) сьогодення та їх вплив на кожного, на підприємства та економіку в цілому.

Відео виступів учасників конференції за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=yzckaChjqo0&t=5918s

 

Доц. каф. ГіФ КНУБА Горковчук Юлія, Geospace.net.ua