2–4 грудня 2014 року в Київському національному університеті будівництва і архітектури відбулась I Міжнародна наукова-практична конференція «Водокористування: технології, споруди, менеджмент».
Далі…
Організаторами та учасниками форуму виступили Київський національний університет будівництва і архітектури, Польська Академія Наук, Мінрегіон України, Міжнародна водна асоціація, ПАТ АК «Київводоканал», Асоціація «Укрводоканалекологія», інші організації та установи.
Ректор КНУБА П.М. Куліков урочисто відкрив конференцію та привітав її учасників. На пленарному засіданні виступили директор ПАТ «АК Київводоканал» А.О. БІЛИК, Президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Ю.І. ЖЕРЛІЦИН, керівник представництва польської академії наук в м. Києві Г. СОБЧУК, директор Інституту колоїдної хімії та хімії води, академік НАН України В.В. ГОНЧАРУК, професор університету «Люблінська політехніка», М.М. ГІРОЛЬ, заслужений діяч науки і техніки України, професор П.Д. ХОРУЖИЙ.
Під час роботи конференції було заслухано 8 пленарних, 28 секційних доповідей за основними секціями:
- Технології, матеріали та обладнання систем водопостачання.
- Водовідведення, переробка стічних вод та утилізація відходів.
Матеріали конференції опубліковані у спецвипуску наукового збірника “Проблеми водопостачання, водовідведення та гідравліки”. Окремою брошурою видані тези доповідей учасників конференції.
У роботі конференції взяли понад 60 вчених з України, Польщі, студенти та аспіранти українських вишів. Під час проведення заходу була також надана можливість компаніям-партнерам конференції зробити 6 презентацій та організувати експозицію їх науково-технічних розробок.
На пленарному засіданні, присвяченому підведенню підсумків роботи конференції, було ухвалено рішення:
– відзначити високий науковий рівень представлених доповідей, а також актуальність дискусій з проблем, що були заслухані під час роботи конференції;
– вважати всі представлені на конференції доповіді апробацією результатів досліджень авторів;
– рішення конференції довести до відома МОН та Мінрегіонбуду України;
– активніше залучати до роботи конференції учасників з боку профільних міністерств, промислових підприємств і бізнесменів, а також вчених з ближнього та дальнього зарубіжжя;
– надати пропозиції Мінрегіонбуду України про впровадження передових вітчизняних ресурсо- і енергоощадних технологій і матеріалів, формування на державному рівні бази даних про перспективні розробки. які підвищують конкурентоспроможність українських розробок в галузі водокористування;
– активізувати роботу з налагодження ділового співробітництва університетів з промисловими підприємствами в частині розробки спільних проектів, підготовки технічних вимог до нових матеріалів та обладнання, що мають ринкову перспективу;
– рекомендувати проведення наступної конференції в четвертому кварталі 2015 р. Розіслати повідомлення про проведення потенційним учасникам конференції у другому кварталі 2015 р.
Науковий комітет висловив подяку компаніям, які надали фінансову підтримку в проведенні конференції.