ХVI жовтневі ЗАБОЛОТНІВСЬКІ ЧИТАННЯ – 2021, які проводилися Державною науковою архітектурно-будівельною бібліотекою ім.В.Заболотного, були присвячені історії українського мистецтва у його багатогранному  розмаїтті архітектури, живопису, образотворчого мистецтва, графіки, дизайну та нових видів візуалізації сучасності.

Учасниця цьогорічних читань, доцент кафедри образотворчого мистецтва і архітектурної графіки Київського національного університету будівництва і архітектури, кандидат мистецтва Світлана Вікторівна Біленкова зосередила увагу на постаті Володимира Заболотного – як унікального мультимитця епохи соціалістичного реалізму: авторитетного архітектора, талановитого художника-акварелиста, науковця, професора архітектурного факультету КНУБА, дизайнера, який зумів реалізовувати надзвичайно сміливі творчі задуми у якості «пілотних» проєктів епохи свого часу. Архітектурні будівлі, збудовані за його проєктами глибиною своєї художньо-естетичної образності надихали чимало фахівців наступних поколінь на створення архітектурних шедеврів. Сьогодні ці об’єкти післявоєнного культурного спадку ХХ ст. України викликають справедливе захоплення зарубіжних фахівців і експертів, здобувши всесвітнє визнання.

Багатотомне енциклопедичне видання «Історії українського мистецтва», організоване за ініціативою та безпосередньою участю  Володимира Заболотного, є не менш знаковим культурним спадком,  яке потребує відповідного ґрунтовного міждисциплінарного дослідження, аналізу та переосмислення на тлі тих швидкоплинних глобальних процесів, в яких стрімко розвивається сучасне суспільство.

Із хронологією цього надзвичайно цікавого і дискусійного науково-аналітичного заходу можна ознайомитися на сайті Державної науково-архітектурно-будівельної бібліотеки ім.В.Заболотного, опублікованим днями за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=l94Qw1t5Zz8