26-27 жовтня у Київському національному університеті будівництва та архітектури відбувся міжнародний науковий форум “Архітектура та Будівництво: нові тенденції і технології. Теорія та практика”. В роботі форуму приймали участь та були офіційно зареєстровані 487 осіб.

Під патронатом  Київського національного університету будівництва і архітектури, ДП “Науково дослідний інститут будівельного виробництва”, Академії будівництва України, за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерства освіти і науки України та Міністерства розвитку громад та територій України,  в рамках проведення наукового форуму були урочисто відкриті три науково-технічних конференції , а саме:

VII  Міжнародна науково-технічна конференція «Архітектура історичного Києва.  Інформаційні технології», за наступними напрямками:

  • Освіта та освітні програми в Україні та ЄС
  • ВІМ в проектуванні та реставрації
  • Державне регулювання в будівельній галузі 
  • Геоінформаційні системи та управління територіями
  • Архітектурна спадщина, охорона та облік
  • Погодження та експертиза проектів
  • Інновації, технології, теорії, практики
  • Архітектура та дизайн
  • Стратегія інноваційного розвитку будівельної галузі України


VI Міжнародна науково-технічна конференція «Ефективні технології в будівництві»,

за наступними напрямками:

  • Напрями державної стратегії розвитку smart-інфраструктури в Україні з використанням когнітивних технологій та “Building Information Modeling”
  • Стале будівництво, енергозбереження та екологія
  • BIM в будівництві та експлуатації
  • Технологія та механізація будівництва
  • Організація будівництва
  • Стратегія інноваційного розвитку будівельної галузі України

VIII Міжнародна науково-технічна конференція «Нові технології в будівництві»,

за наступними напрямками:

  • Зведення підземних споруд у складних умовах.
  • Експлуатація, ремонт та підсилення будівель в умовах ущільненої забудови.
  • Проектування, реконструкція та рекультивація полігонів та сміттєзвалищ
  • Організація геодезичного моніторингу при зведенні і експлуатації будівель та споруд
  • Автоматизація технологічних процесів в будівництві
  • Перспективи розвитку нормативної бази в будівництві.

Головною метою та місією форуму був обмін досвідом науковців України та країн Європейського Союзу у вирішенні питань впливу нових факторів на архітектурно-будівельну галузь, як на державному так і комерційному рівні. В рамках форуму були організовані тематичні конференції, які мали за мету охопити та поєднати усі тематики форуму в єдину соціально-культурну науково-технічну систему.

У пленарному засіданні форуму брали участь представники Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, та фахівці Міністерства регіонального розвитку і будівництва, провідні фахівці і виробничники та науковці України та інших країн. В рамках проведених заходів відбулася  «Студентська наукова сесія». У “Студентській науковій сесії” взяли участь більш ніж 48 учасників. Було заслухано 32 доповідей студентів КНУБА та інших ВНЗ України, які було відзначено дипломами. З учасників «Студентської наукової сесії» 10 найкращих доповідей студентів були заохочені  подарунками від партнерів та організаторів конференції.  У роботі форуму брали участь фахівці та вчені з України, Польщі, Болгарії, Сирії, Білорусі, Німеччини. Українські вчені, фахівці, аспіранти та студенти представляли Харків, Одесу, Чернівці, Дніпро, Запоріжжя та інші міста. В число зареєстрованих учасників входять: 56 докторів наук; 95 кандидатів наук; 54 аспірантів; 72 студентів; 43 осіб виробничників. Під час роботи форуму було заслухано 226 доповідей, які опубліковані в «Програмі та тезах доповідей»:

  • VII Міжнародна науково-технічна конференція «Архітектура історичного Києва.  Інформаційні технології». – К.: “Видавництво Ліра-К”, 2021. – 530 с.;
  • VI Міжнародна науково-технічна конференція «Ефективні технології в будівництві». – К.: “Видавництво Ліра-К”, 2021. – 530 с.;
  • VIII Міжнародна науково-технічна конференція «Нові технології в будівництві». – К.: “Видавництво Ліра-К”, 2021. – 530 с

З великої кількості важливих і цікавих доповідей можна відзначити доповіді Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Клочко А.А., керівника відділу інжинірингу ТОВ ВЕКА Україна, Фірсова Д.В., комерційного директора ТОВ Мапеі Україна, Верчук Л. І. та керівника об’єктного відділу, Богдан С. М.   , першого заступника директора ДП «НДІБВ»,  д.т.н., с.н.с.,  П. Є. Григоровського, президента Академії будівництва України, д.т.н., професора І.І. Назаренка, Leading Product Manager «GRAPHISOFT Center Ukraine» дистриб’ютор “GRAPHISOFT” Кривохатька Юрій та Account Manager «GRAPHISOFT Center Ukraine дистриб’ютор “GRAPHISOFT” Крячок Анастасії, директора «Allbau Software GmbH» авторизований партнер “ALLPLAN, PLANBAR PRECAST, BIMPlus – Nemetschek AG” Смирнова Юрія, Product Manager «Група компаній МУК» офіційний дистриб’ютор “Autodesk” Макарова Дмитра, головного спеціаліста «LIRALAND Group» Лазарєв Олександр та ін.

Активну участь у проведені форуму та в роботі конференцій взяли вчені КНУБА: колектив кафедри будівельних технологій, кафедри організації та управління будівництвом, кафедри інформаційних технологій в архітектурі. Практична допомога була надана партнерами підприємствами будівельного комплексу України: корпорація “ДБКЖИТЛОБУД”, ТОВ “PERI Україна”, ТДВ “СІНІАТ”, ТОВ “MAPEI”, ТОВ «Аерок», ТОВ МНВП “Інжтехбуд”, ТОВ ” Композит”, «GRAPHISOFT Center Ukraine» дистриб’ютор “GRAPHISOFT”, «Allbau Software GmbH» авторизований партнер “ALLPLAN, PLANBAR PRECAST, BIMPlus – Nemetschek AG”, «Група компаній МУК» офіційний дистриб’ютор “Autodesk”, «LIRALAND Group».

Загалом можна відзначити високий рівень доповідей, практичну цінність для архітектурно-будівельної галузі, науки та виробництва України. Також приємно відзначити, що активну участь в форумі брала студентська молодь, яка проходить підготовку за програмами бакалавра,  магістра та аспіранта, докторанта.