Нещодавно у столиці Австрії відбувся «26-й Віденський культурний конгрес» Австрійської культурної асоціації на тему: «Політика зовнішньої культури: минуле – сьогодення – майбутнє» (Auslandskulturpolitik: Gesternheutemorgen im Gedenken an Bernhard Stillfried). Наукове зібрання було присвячено світлій пам’яті багаторічного австрійського дипломата, талановитого науковця у галузі юриспруденції, політології, етнології та історії, знаменитого засновника і Першого президента Австрійського культурного Форуму професора Бернгарда Штільфріда (Bernhardt Stillfried). За його сприяння та безпосередньої участі було реалізовано чимало успішних міжнародних культурних проєктів як в різних країнах світу так і  в різних регіонах України. Цю почесну міжнародну справу продовжує  Президент Австрійської кооперації, багаторічний повноважний Посол у різних країнах світу, доктор Хрістіан Прозл (Christian Prosl).

Представниками культурної дипломатії України були і науковці з різних установ та інституцій. Зокрема, Київський національний університет будівництва та архітектури представляла доцентка кафедри образотворчого мистецтва і архітектурної графіки архітектурного факультету, кандидат мистецтвознавства Світлана Біленкова, яка протягом багатьох років успішно співпрацювала з доктором Бернгардом Штільфрідом (Bernhardt Stillfried) у багатовекторних питаннях пам’яткоохоронної справи,   всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та історії світової і вітчизняної архітектури і мистецтв. Була співорганізатором, учасником та науковим куратором  міжнародних науково-практичних конференцій з дослідження архітектурної спадщини Чернівців; науково-аналітичних міжнародних експедицій; Першого австрійсько-українського багатопланового реставраційного науково-практичного семінару на пам’ятці архітектури національного значення – колишньої Ощадниці (нині Художнього музею – пілотного взірця епохи «віденської сецесії») у Чернівцях; пересувних тематичних мистецьких виставок; мультидисциплінарних науково обгрунтованих симпозіумів; відкритих публічних лекцій, тощо.

Завершальним підсумком конгресу стало обговорення перспективних бачень міжнародних культурних контактів Австрії з іншими країнами світу у трьох напрямках: в літературі, образотворчому мистецтві та музиці. У цьому відношенні культурна політика КНУБА за сприяння ректорату університету набуває абсолютно нових перспективних обертів та передових важелів у становленні та розвиткові міжнародних фахових контактів у галузі культурно-мистецьких індустрій. Активним учасником цих процесів стає талановита студентська молодь.

У процесі роботи конгресу намічені перспективні плани подальшої співпраці КНУБА з Австрійським культурним форумом з вище вказаних питань.

 

Фотоматеріал представлено з фондів активу оргкомітету конгресу.

Доцент кафедри ОМіАрхГ, канд.мист-ва С.В.Біленкова