Факультет інженерних систем та екології КНУБА другий рік поспіль організовує і проводить Міжнародну науково-практичну конференцію «Екологія. Ресурси. Енергія. Багатофункціональні еко- та енергоефективні, ресурсозберігаючі технології в архітектурі, будівництві та суміжних галузях».

У поточному році конференція відбулась в період з 24 по 26 листопада в змішаному режимі. Дистанційна участь в пленарних та секційних засіданнях була організована на платформі Zoom.

До наукового комітету конференції було залучено провідних науковців з України, Польщі, США, Туреччини, ФРН, Вірменії, Австрії, Франції та Швейцарії. Співорганізатори конференції – Технологічний університет Ченстохова та Польська академія наук.

Пленарне засідання розпочалось з вітального слова проректора з наукової роботи та інноваційного розвитку КНУБА Олександра КОВАЛЬЧУКА, який відзначив актуальність проведення заходу.

Свої наукові розробки та практичні досягнення презентували фахівці провідних міжнародних і вітчизняних наукових установ, комунальних підприємств, громадських організації.

У конференції взяли участь 162 учасники із України, Польщі, Білорусі, Туреччини, США і Канади.

Свої наукові розробки та досягнення презентували представники 19 університетів з 6 країн світу. Найбільша кількість учасників (крім представників КНУБА) було від Люблінської Політехніки (Politechnika Lubelska, Polska), НУ «Львівська політехніка», ХНУГХ та Сакарійського університету (Sakarya University, Turkey).

Розглядались основні світові тенденції розвитку новітніх технологій у сфері енергоефективності, раціонального використання природних ресурсів та охорони довкілля.

Порівняно з минулим роком збільшилась як кількість учасників, так і їх кваліфікаційний рівень. Так, в роботі конференції взяли участь 3 дійсних академіка та член-кореспондента Національної академії наук України, 35 докторів наук та 67 кандидатів наук (включно з Ph.D).

Також збільшилась кількість доповідей, представлених англійською мовою. Серед інших це доповіді Małgorzata ULEWICZ, dr. hab. «Sustainable construction – the application of waste materials in concrete composites»; Henryk SOBCZUK «Determination of Time Domain Reflectometry surface sensors  sensitivity depending on geometry and material moisture»; Ahmet ÇELEBİ «Investigation of color removal of real textile industry wastewater in membrane bioreactor-active carbon system».

У роботі конференції взяли участь 20 провідних фахівців, працівників наукових організацій національної академії наук України (Інститут технічної теплофізики, Інститут газу, Інститут водних проблем і меліорації, Інститут надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля) та інших науково-дослідних інститутів (ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства» тощо).

Практичним досвідом ділилися представники професійних проектних та експлуатаційних організацій. 18 учасників представляли підприємства як комунальної, так і приватної власності, серед яких були КП: «Харківводоканал», «Житомиртеплокомуненерго», «БУДОВА»; ПрАТ: «Вентиляційні системи», «Калинівський машинобудівний завод» тощо.

Активно долучались до дискусії і провідні фахівці-екологи. Брали слово партнери конференції: Президент Професійної асоціації екологів України, СЕО Ecobusiness Group, шеф-редактор «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» Людмила ЦИГАНОК і Директор Центру екологічної сертифікації та маркування ВГО «Жива планета» Світлана ПЕРМИНОВА. З вітальним виступом до учасників конференції звернувся заступник директора департаменту управління водними ресурсами Держводагентства України Ігор ГОПЧАК.

Не залишались осторонь від дискусії, що проводилась в рамках конференції «ERE-2021», і здобувачі освіти. Загалом 27 аспірантів і студентів були учасниками заходу.

Викладачі всіх кафедр факультету інженерних систем і екології брали активну участь в роботі конференції. Найактивнішими доповідачами були  д.т.н., проф., ст. досл., завідувач кафедри охорони праці та навколишнього середовища Тетяна ТКАЧЕНКО (6 доповідей) і д.т.н., проф., ст. досл., професор кафедри теплогазопостачання і вентиляції Віктор МІЛЕЙКОВСЬКИЙ (5 доповідей).

Підсумовуючи, необхідно відзначити, що основна мета конференції була досягнута. Дійсно вдалося створити інформаційну платформу для обміну розробками і досвідом у використанні інноваційних технологій і матеріалів між науковцями, розробниками технологій і практиками. Подані матеріали мали високий науковий і професійний рівень.

За результатами конференції видано та опубліковано на сайті конференції www.ere.org.ua збірник тез доповідей, найкращі роботи рекомендовано до публікації в науково-технічних збірниках «Вентиляція, освітлення та теплогазопостачання», «Проблеми водопостачання, водовідведення та гідравліки», «Екологічна безпека та природокористування».

 

Від організаційного комітету конференції,

доцент кафедри теплогазопостачання і вентиляції

Вікторія КОНОВАЛЮК