Традиційно двічі на навчальний рік у Київському національному університеті будівництва і архітектури проходить «День відкритих дверей». Не став винятком і 2014/2015-ий н р. «День відкритих дверей» дає можливість школярам поринути у дружню та інформативну атмосферу. Саме під час таких заходів усі бажаючі можуть ознайомитися з університетом, поспілкуватися із викладачами, студентами та отримати необхідну для майбутнього вступу інформацію.
Далі…
Звичайно, підготовка та організація заходу «День відкритих дверей» на всіх рівнях була просто чудова. Уже за день до заходу хол архітектурного корпусу був заповнений організаторами та студентами усіх факультетів, які беззаперечно вважають, що їх факультет найкращий.
4 квітня Київський національний університет будівництва і архітектури приймав гостей! На «День відкритих дверей» до нас завітали абітурієнти та їх батьки майже з усіх областей України. Окрім киян, до КНУБА приїхали гості з таких міст як Біла Церква, Переяслав-Хмельницький, Гостомель, Ірпінь, Димер, Васильків, Бровари, Ржищів, Боярка, Вишневе, Остер, Бердичів, Коростень, Вінниця, Слов’янськ, Іллічівськ, Золотоноша, Сміла, Корсунь-Шевченківський, Ужгород, Харків, Запоріжжя, Миколаїв, Суми, Черкаси, Кіровоград, Херсон, Чернігів, Житомир, Рівне та Івано-Франківськ.
Діаграма, що демонструє географію гостей «Дня відкритих дверей КНУБА»
На порозі «нашого дому» усіх зустрічали студенти з невеличкими подарунками для майбутніх абітурієнтів
Результати анкетування гостей свідчать, що абітурієнти КНУБА жваво цікавляться подіями і новинами в університеті, постійно відвідуючи сайт КНУБА та обговорюючи їх між собою у соціальних мережах. Багато інформації абітурієнти КНУБА отримують від своїх друзів – студентів нашого університету.
Діаграма джерел інформації абітурієнтів про КНУБА
Але на скільки теплим і привітним був прийом ми вирішили поцікавитись безпосередньо у самих гостей нашого свята.
Першим і наймолодшим відвідувачем нашого заходу стала маленька Варвара Ханімоненко з батьками із Запоріжжя. Родина привезла Катерину до нас на архітектурний факультет. Поки вона була на майстер-класі, ми вирішили з ними поспілкуватись. На скільки всім відомо, уже відбулось пробне зовнішнє тестування, яке Катя, на славу, здала непогано. Відвідавши майстер-клас, вона уже зможе розрахувати свої сили. Щодо архітектури та творчого напрямку у спеціальності, думали уже 3 роки. У сім‘ї архітекторів немає, це її зацікавило особисто. Інформації на сайті, вважають, недостатньо, хотілося б, щоб її обсяг і зміст був більшим. Щодо «Дня відкритих дверей», то організація чудова. Роздаткових матеріалів вистачає та на всі питання, які цікавили, відповіли наші студенти.
Отримавши всю потрібну інформацію, наші гості могли відпочити на чудових дизайнерських лавочках у холі архітектурного корпусу КНУБА. Там ми і помітили Роль Вікторію, яка теж уже ціле направлено з 8-го класу планувала свій вступ на архітектурний факультет. Здавала пробне тестування, яке не дуже задовольнило своїми результатами, та вона не втрачає бойовий дух. Її дуже вразили роботи студентів та презентація цього факультету. Інформація на сайті та святі повністю задовольняє інтерес та влаштовує запити Віки. Вона вважає, що краще проводити такі заходити в університеті, а не виїзні, оскільки саме тут можна відчути та поринути в атмосферу студентського життя.
Серед густої маси відвідувачів замайоріла голівка у фіолетовій шапочці з вушками. Це, сподіваймося, наша майбутня студентка архітектурного факультету –Ковальчук Настя. Вони з мамою прийшли дізнатись детальніше про умови вступу та цей факультет. Зараз Настя навчається у 8-му класі. Займається в художній школі і сподівається, що незабаром КНУБА ще не один раз відкриє їй двері. Інформації на сайті про підготовчі курси для Насті не достатньо, тому,щоб визначитися з формою і терміном навчання, вона приїхала до нас. Вважає, що по спеціалізованих школам потрібно робити виїзні агітаційні заходи.
Оскільки гостей цього річ було достатньо, то опитати усіх було просто неможливо. Зазвичай, більшість відвідувачів прийшли уже з конкретними питаннями на певний факультет. Не виключенням стали і ці два абітурієнта. Охрінчук Олександр та Бондарчук Констянтин, це два друга, які вважають, що в сучасному світі інформаційних технологій досить актуальними є знання саме з комп’ютерних наук. Тому, цілеспрямовано прийшли на ФАІТ. Інформацію уже давно моні торять у нас на сайті, яка в принципі їх влаштовує. Хлопці навчаються у нас на підготовчих курсах, тому впевнені у своїх силах та знаннях, навіть не здавали пробне тестування.
Наші гості це не тільки учні випускних класів але й школярі,які про свою майбутню професію думають завчасно та хочуть по максимуму дізнатись усю потрібну інформацію. Так, наприклад, Михайлов Валентин, школяр 10-го класу. Який теж не уявляє свого життя без інформаційних технологій та точних наук. Як і попередні хлопчаки він зі своїми технічними здібностями хоче проявити себе в ІТ сфері. Тому і обрав ФАІТ та вирішив відвідувати підготовчі курси. Інформативність, дружелюбність та позитив цього факультету йому дуже сподобався, це тільки підтвердило його впевненість у тому, що він робить правильний вибір. Взагалі, інформація на сайті його задовольняє та Валентин вважає, що такі заходи потрібно проводити мінімум двічі на рік, з можливістю виїзних агітацій.
Відвідують такі заходи не лише учні шкіл, ліцеїв, гімназій, а й студенти професійних училищ, технікумів та коледжів, які мають намір вступити на скорочену форму навчання.
Діаграма навчальних закладів, у яких навчаються наші абітурієнти
Цього разу до нас завітали дівчата з Остерського коледжу будівництва та дизайну Ільченко Юлія та Давидович Юлія. Про нас дізнались від випускників. Планують вступати на будівельно-технологічний факультет. Щодо організації заходу, то інформації вистачає, усі привітні та відповідають на поставлені питання.
Ми помітили, що з зацікавленими обличчями вивчають спеціальності на стенді мама і її син Соколов Владислав. Та студенти ФАІТ не пропустять своїх відвідувачів без консультації. У свою чергу, почавши розмову з ними, помітили,що мама нервує ще більше за сина, у нього бойовий настрій. Дізнались про цей захід з сайту та вивіски на вході університету. Щодо організації, то їм усе подобається – приємна атмосфера, активні, привітні студенти та максимум інформативності. Саме тут він визначився з спеціальністю – комп’ютерні науки – та отримав заряд позитиву.
На дні відкритих дверей були присутні і викладачі кафедр університету. Та привернув мою увагу викладач кафедри політичних наук Оксюковський П.П, адже біля нього стояв школяр 10-го класу Левицький Володимир. Володимир розповів,що давно планував вступати до КНУБА, а саме на ФАІТ (ІУСТ), тому відвідує підготовчі курси. Організація подобається, влаштовує інформація. Вважає, що дуже актуально проводити «Дні відкритих дверей» двічі на рік. Вони дійсно допомагають визначитись із спеціальністю, саме тут можна знайти відповіді на питання,які цікавлять, відчути атмосферу студентства.
Щодо організаторів заходу, то вони звичайно були дуже зайняті і заклопотані, «виловити» їх для інтерв’ю було досить складно. Але, хвилинку виділила мені Білозьорова О.В.– начальник організаційно-виховного відділу, яка поділилась своїми враженнями про організацію та проведення заходу. Коротко і про основне: «Деякі моменти я просто упущу, всі активні, добросовісно віднеслись до організації заходу, виражаю подяку за співпрацю». Звичайно, у кожного організатора є свої плани і бачення проведення «Дня відкритих дверей». Щоб підкреслити рівень і статус, один із заходів КНУБА доцільно було б провести в одному з виставкових центрів, наприклад, у КиївЕкспоПлазі. А також доречним є збільшення рівень інформування по школах.
Свій варіант покращення профорієнтаційної роботи запропонував декан факультету АІТ, Смірнов В.М. Він поділився своїм досвідом. Колись, за підтримки Міської рада, активно діяли агітбригади, яким виділяли автобус. Їм надавали список шкіл,які б могли прийняти студентів для агітаційної роботи. Також В’ячеслав Миколайович, запропонував у день факультету проводити «День відкритих дверей на факультеті». Де б розміщували інформацію про кафедри, наукові розробки та звичайно життя студентства. Щодо сьогоднішнього заходу, то організація на вищому рівні (особливо профорієнтаційна група на нашому факультеті), студенти – це наші чудові помічники.
Також нам вдалося зайняти пару хвилин у нашого ректора, Петра Мусійовича Кулікова, який коротко сказав пару слів про проведення заходу: «Такі заходи дійсно дають можливість детальніше ознайомитись з факультетами та спеціальностями, дізнатись інформацію про курси, вступ та інші питання. Усі факультети підготувались на досить високому рівні, конкуренція дає свій результат. Адже, якщо не боротись, то чого йти? Звичайно є багато побажань щодо проведення цього заходу та це вимагає вагомих фінансових затрат, тому ми намагаємось за мінімального фінансування зробити якомога більше. Також хочу відмітити роботу відділення довузівської підготовки, співробітники якого спрацювали досить добре. Людей багато, географія відвідувачів теж велика. Детальніше нам все покаже анкетування. Є бажання працювати, тому, будемо сподіватись, все буде добре».
Після закінчення урочистої частини, кожен факультет був закріплений за аудиторією, де мали змогу зібратись абітурієнти та поспілкуватись з деканом відповідного факультету.
Ось такі результати принесли наші опитування. Скільки людей, стільки думок та пропозицій. На нашу думку, «День відкритих дверей» вдався, всі факультети показали себе на достойному рівні. Кількість наших гостей значно збільшилась. Інформаційних листівок було достатньо. Досить актуально проводити такого роду заходи, адже саме тут, поспілкувавшись із студентами, можна пірнути в цю хвилю позитиву та активного студентського життя. Приїхавши до нас в КНУБА, можна відчути ту атмосферу, яка панує в університеті. Саме з таких «гостювань» формується загальне враження про ВНЗ.
Хочемо побажати усім абітурієнтам удачі та вдалої здачі тестувань. Сподіваймося, що саме завдяки нашій допомозі, вони знайшли свій шлях до майбутньої професії.
Автори статті: О. Бичкова, Я. Шостаковська, В. Доля.
Із гостями спілкувалася студентка групи ПНК-51 ФАІТ Бичкова Оксана, анкетування проводили фахівці відділення довузівської підготовки Шостаковська Яна Ігорівна та Доля Вікторія Валеріївна.