На засіданні ректорату 17 січня цього року було розглянуто питання роботи інформаційно-аналітичного відділу з соціальними мережами. Зазначалося, що відділом проведена певна робота з аналізу стану та тематики питань, звернень, скарг в соціальних мережах, пов’язаних з нашим університетом. Огляд показує наступне.
Сайт нашого університету. Розділ «Питання до керівництва». Усі питання обробляє провідний фахівець В.І.Котелкіна і потім надсилає їх виконавцям. Вони, в свою чергу, готують відповідь і надсилають авторам. Затримань, несвоєчасних відповідей не було. Взагалі, за цей час надійшло 105 звернень. Ось основні напрями: Навчальний відділ – 92 запитання, Приймальна комісія – 2, Студмістечко – 1, Працевлаштування -1, Деканати -3, Студентський омбудсмен -1, Бухгалтерія -1, Аспірантура -2, Мобілізаційний підрозділ -1, Підготовчі курси – 1. Певна кількість звернень некоректна – без підпису, безглузді, безадресні звинувачення. Привертає увагу тематика запитань. Більш за все (74) були запитання щодо переходу на он-лайн навчання. Проректор Шпаков Андрій Васильович разом з керівником навчального відділу змогли надати змістовні відповіді авторам, але, здається, на майбутнє варто було б вживати низку превентивних дій перед тим, як приймати кардинальні рішення стосовно регламенту зайнять.
Сайт edukation. В листопаді – грудні 2021 року спостерігалась незначна активність користувачів сайту. Автор Олексій, пише: «Постійно потрібно прохати викладачів прийти на їхні ж пари або дні консультації. У відповідь можна почути “Я забув, що в нас пара”, “Ні, сьогодні не прийду”, “Перенесемо на тиждень” тощо. Відчуття таке, ніби викладачі навчаються у студентів, а не навпаки. Загальна організованість викладацького складу жахлива.» Далі він пише: «У закладі немає ручок і паперу!». І дійсно, на сайт надходять неодноразові скарги на відсутність паперу та канцелярських товарів. Виявилось, що, у зв’язку з постійною зміною вартості паперу, неможливо вчасно здійснити цю закупівлю. Втім, за моєю інформацією, питання вирішується.
Ось ще автор Даня скаржиться, чому не на архітектурному факультеті існує креслення. Зокрема він пише: «с первого сентября нас заваливают глупыми заданиями чертежей, а мы шли сюда получать знания в сфере строительства и инженерии… хотите заниматься чертежами? идите на архитектурный факультет…»
Разом з цім, звичайно, є і позитивні відгуки. Ось один з них. «КНУБА – найкращий вибір для бажаючих вивчати будівельну сферу. Це Університет, в якому студенти займаються тим чим бажають і їх завжди підтримують».
Публікації на Першому незалежному сайті відгуків ОТЗИВ.НЕТ https://www.otzyvua.net
Автор Денис. Пряма мова. «Для тих, хто дійсно збирається та бажає навчатися, а потім працювати у будівельній галузі, даний ВНЗ надає достатньо можливостей».
Таким чином, підсумовуючи сказане, на сайтах існує певна кількість позитивних відгуків про КНУБА, але ж є ще недоліки, над якими нам належить працювати.
Інформаційно-аналітичний відділ зробив аналіз публікацій на сторінках сайту КНУБА. Декілька слів в коментарях з цього приводу. Враховуючі певні проблеми з набором студентів в цьому році, хочу зазначити дуже негативне ставлення до створення іміджу університету шляхом використання соціальних мереж з боку деяких випускних кафедр, а саме кафедра геотехніки, завідувач Бойко І.П. На сайті КНУБА за рік немає жодної публікації про життя кафедри, а на їхній сторінці взагалі розміщено новини чужих кафедр: будівельних матеріалів, будівельних технологій, та взагалі з іншого, будівельно-технологічного факультету.
Кафедра ландшафтної та туристично-рекреаційної архітектури, завідувач Панченко Т.Ф., на сайті КНУБА немає жодної публікації за весь минулий рік.
Кафедра землеустрою і кадастру, завідувач Петраковська О. С. Остання новина на університетському сайті була лише в серпні минулого року, на кафедральній сторінці – 24 травня минулого року.
Всього за рік сайт відвідали 183 тис. користувачів. Причому в перший раз на наш сайт вийшло 110 тисяч читачів. Користувачів з України – 172 тис., зі США – 4200 осіб, з Росії – 1400, Польщі – 1600. Також незначна кількість користувачів з Ірландії, Німеччини, Польщі, Китаю, Туреччини, Нідерландів, Швеції.
Рейтинг переглядів сторінок (без урахування головної сторінки з новинами, вона, як і завжди, в абсолютних лідерах):
На першому місці з відвідуваності розділ сайту «Розклад занять», потім розділи Факультети, Кафедри, Відділ докторантури та аспірантури, Освітні програми та спеціальності, Умови вступу.
Серед сторінок факультетів на першому місці Архітектурний факультет, потім Будівельний факультет.
Серед адміністративних підрозділів найбільшу цікавість викликали розділи сайту Ректорат, Гуртожитки.
Серед заходів – Міжнародний форум Архітектура і будівництво, Тимчасовий перехід на дистанційне навчання, Інформація щодо щеплення.
Нажаль, невеликим попитом в минулому році користувалися сторінки факультетів ФУПП (25 місце у внутрішньому рейтингу сайту), 28-ме місце ФІСЕ, 34 – БТФ, 37 – ГІСУТ.
Перехід на сайт КНУБА здійснювався в переважній більшості з пошукової системи Google, перепостів з Facebook та порталу osvita.ua та vstup.ua/
Запити містили в собі наступні пошукові фрази: кнуба, кнуба розклад, киси, кнуба сайт, knuba, расписание кнуба, кнуба факультети.
Міста, з яких найчастіше виходили на наш сайт:
1.Київ, 2.Харків, 3.Вінниця, 4.Дніпро, 5.Львів, 6.Ірпінь, 7.Одеса, 8.Москва, 9.Чернігів, 10.Біла Церква
Операційні системи, через які виходили на сайт: 41% стаціонарні комп’ютери, ноутбуки. Користувачів з мобільних пристроїв більшість – 59%.
Браузери, якими найчастіше користуються відвідувачі:
1.Хром, 2.Сафарі, 3.Мозила, 4.Опера
Середній час, який користувач витрачає на перегляд сторінок – 2 хвилини 45 секунд.
Останнім часом ми суттєво збільшили створення іміджу КНУБА шляхом випуску відеороліков про життя Університету. Серед користувачів це заслуговує значну увагу. Так, нами зроблені інтерв’ю зі усіма деканами. Результат такий:
Інтерв’ю з деканом архітектурного факультету О.В.Кащенко и з деканом будівельного факультету Г.М.Іванченко зібрали по 1200 переглядів, з деканом ФАІТа І.В.Русаном – 1100 переглядів, з деканом ФІСЕ О.В.Приймаком і з деканом ФУПП А.М.Мамедовим – майже по 600, з деканом будівельно-технологічного факультету В.І.Гоцом – 465, з деканом факультету ГІСУТ О.В.Нестеренко – 374.
Нами зняті віртуальні екскурсії факультетами. Екскурсія архітектурним факультетом зібрала 5300 переглядів, будівельним – 2800, факультетом ГІСУТ– 1600 переглядів, решта факультетів – в середньому по 400 переглядів.
Мухін В.М.
начальник інформаційно-аналітичного
відділу