Для підготовки інженерів-будівельників – висококваліфікованих фахівців з будівництва та цивільної інженерії з набутими базовими знаннями для виконання професійних завдань та обов’язків прикладного характеру в будівельній галузі однією з важливих дисциплін навчального процесу є дисципліна «Технології та організація монтажу інженерних систем і мереж», яка вивчається студентами на четвертому курсі. Метою навчання є формування у студентів професійних компетентностей, рівень професійних знань яких відповідає сучасним вимогам практичної діяльності кваліфікованого фахівця, здатних самостійно планувати, практично організовувати і оцінювати виконання робіт по монтажу та здачі в експлуатацію систем і мереж з урахуванням набутих знань по новітнім технологіям виготовлення та монтажу як внутрішніх систем опалення, газопроводів, вентиляції та кондиціонування повітря, так і мереж газопостачання і теплохолодопостачання та теплоенергетичного обладнання.
Лабораторія технології монтажу інженерних систем є одним із напрямків по забезпеченню закріплення теоретичних знань і набуття студентами практичних навичок. Лабораторія (див. світлини) містить інформаційні стенди, конструктивні вузли, натурні новітні зразки обладнання, арматури, елементів, деталей, матеріалів різних систем, а також пристрої і інструменти для монтажу трубопроводів і повітрововодів. Тут проводяться лабораторні заняття, в тому числі із залученням провідних фахівців відомих у світі фірм: ТОВ”КАН-ТЕРМ ЮЕЙ” (http://ua.kan-therm.com/), ДП “ГЕРЦ Україна” (https://herz.ua/), ТОВ”ВЕНТ-СЕРВІС” (https://ventservice.com.ua/) та ін. Пiд час виконання лабораторних робіт фахівці цих підприємств демонструють і навчають студентів виконання практичних виробничих операцій з монтажу систем опалення і вентиляції з використанням сучасних фірмових пристроїв і інструментів.
Приміщення лабораторії межує з комп’ютерним класом кафедри, у якому проводиться ознайомлення студентів з технологічними процесами монтажу систем шляхом демонстрації відеороликів за тематикою навчальної дисципліни.
Мета дисципліни – формування у студентів професійних компетентностей щодо способів і методів планування монтажу систем теплогазопостачання і вентиляції, в розробці організаційно-технологічної документації, підготовки та організації монтажного виробництва і управління трудовим колективом, навчити самостійної кваліфікованої роботи з нормативними та довідковими джерелами за тематикою дисципліни.
Завдання дисципліни – підготувати випускників, рівень професійних знань яких відповідає сучасним вимогам практичної діяльності кваліфікованого фахівця, здатних самостійно планувати, практично організовувати і оцінювати виконання робіт по монтажу та здачі в експлуатацію систем теплогазопостачання, опалення, вентиляції, кондиціонування повітря з урахуванням новітніх технологій, компетентно приймати практичні рішення.
Доцент кафедри ТГПіВ Михайло СЕНЧУК