36 років тому, у 1986-ому, вночі проти 26 квітня, о 01:23 сталася аварія на Чорнобильській АЕС. Це – найпотужніша і найбільша катастрофа, яку коли-небудь спричиняв мирний атом. На четвертому енергоблоці станції відбулися два теплові вибухи, які повністю зруйнували реактор, у результаті чого стався радіоактивний викид.
Пожежа, що тривала не один день, призвела до виверження зі зруйнованого реактора радіоактивних речовин. В перші дні після аварії загинула 31 людина, серед них більшість — рятувальники.
У цей день вшануймо ліквідаторів, за їх сміливість та відвагу! Передаємо найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом. Їх подвиг назавжди увійшов до літопису мужності і патріотизму українського народу
Через 36 років Чорнобиль пережив другу катастрофу – окупацію російськими загарбниками.
24 лютого 2022 року російські загарбники окупували зону відчуження та ЧАЕС. Майже 36 днів Чорнобильська зона потерпала від мародерських та руйнівних дій. Вони вивезли унікальну радіологічну лабораторію, полонили захисників ЧАЕС та примушували персонал до роботи в умовах надмірного опромінення, електростанція 5 діб не отримувала зовнішнє живлення, необхідне для безпечного зберігання відпрацьованого палива.
Чорнобильська катастрофа крізь призму часу…Спогади…
– 18 листопада 2021 року найкращі студенти КНУБА здійснили технічний візит до Чорнобильської зони відчуження в рамках співпраці Київського національного університету будівництва і архітектури та Державного агентства України з управління зоною відчуження.
Даний візит дозволив студентам оцінити важливість відповідального ставлення кожного до виконання своїх професійних обов’язків, а також долучитися до рішення проблем управління процесами функціонально-просторового розвитку територій.
– 10 червня 2021 року в КНУБА спільно з Державним агентством України з управлінням зоною відчуження пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми і методи ревіталізації території зони відчуження Чорнобильської АЕС».
– 26 квiтня 2021 року з нагоди відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф та 35-х роковин Чорнобильської катастрофи адміністрація, співробітники та викладачі Київського національного університету будівництва і архітектури вшанували пам’ять учасників ліквідації аварії та поклали квіти біля Пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи.
Нехай чорнобильські дзвони озвуться в наших душах жалем, милосердям та співчуттям. Будемо пам’ятати Чорнобиль, зробимо все для того, щоб на долю людства більше не випало таких жахливих катастроф.
Цього року День пам’яті про Чорнобильську катастрофу сприймаємо крізь призму війни, яка відбувається в Україні.
Ми точно знаємо, що Україна переможе!
Завідуюча відділу
з організації виховної роботи
Оксана Бєлозьорова