Шановні друзі! Цього тижня з 2 травня 2022 року ми відновлюємо «Естафету факультетів» КНУБА. Трагічні для країни події перервали наш проект, але настав час відновити розповіді факультетів про свою роботу. Попереду в України – серйозне відновлення після війни. І без спеціалістів, зокрема, геодезичного профілю буде важко щось зробити. Нагадаємо: у лютому ми розповіли про навчальні плани наших трьох факультетів: будівельного, автоматизації і інформаційних технологій та будівельно-технологічного. Травень розпочинаємо з Факультету геоінформаційних систем управління територіями. Саме на цьому факультеті готують сучасних фахівців у галузі геодезії та землеустрою.
Прес-служба КНУБА
Факультет геоінформаційних систем управління територіями. День перший
ВСТУПНЕ СЛОВО ДЕКАНА
Нова реальність, в якій Україна прокинулась в лютому 2022 року, внесла свої корективи в шлях становлення держави, нації. Ця реальність поставила нові виклики перед країною, народом, суспільством, зокрема перед освітянами. Адже, саме ми маємо підготувати фахівців, що будуть відбудовувати країну, інфраструктуру, розвивати, проектувати та створювати нові міста, відновлювати понівечені землі та ефективно їх використовувати, створювати геопортали. Скрізь існує потреба у фахівцях спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій». Вже сьогодні спеціалісти геодезичного профілю беруть участь в обстеженнях руйнувань, яких зазнали міста нашої країни. Ще одним з напрямків відновлення економіки країни є туризм. Випускники факультету, за спеціальністю 242 «Туризм», зможуть закріпити позиції України, як найтуристичнішоїдержави, створити нові концепти туристичної України. Український народ є вільним і сильним, ми це довели. І надалі ми маємо готувати сильних, вільних, здорових духом і розумом українців, які здатні вирішувати життєві, і не тільки, задачі в найрізноманітніших умовах, які готує життя. Підготовкою такого покоління займаються випускники спеціальності 017 «Фізичне виховання і спорт», а допомога спортсменам, що зараз боронять країну, адаптуватись та повернутись до звичного, спортивного життя – є основним напрямом підготовки магістрів «Фізичне виховання і психологія спорту».
Протягом декількох днів ви познайомитесь з історією факультету, його сьогоденням, з усіма спеціальностями, які є на нашому факультеті, і звичайно ж зі студентським буднями, чим вони наповнені. Широкий напрям підготовки здобувачів на факультеті геоінформаційних систем і управління територіями, дозволить обрати напрям власної реалізації кожному вступнику.
Ласкаво просимо
Декан ф-ту ГІСУТ Олена Нестеренко
ГІСУТ 2022
ПРО ФАКУЛЬТЕТ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І УПРАВЛІННЯ ТЕРИТОРІЯМИ
Факультет є провідним в Україні з підготовки фахівців в галузі геосистем і технологій, моніторингу та управління територіями, застосуванням цих знань в інших сферах, зокрема в туризмі. Почавши свій шлях в Київському інституті цивільних інженерів в 1944, продовжуючи свій шлях в Київському інженерно-будівельному інституті з 1948 року, ф-т Міського будівництва, факультет постійно розвивається і реагує на зміни та потреби ринку.Трансформуючи назву, з 2002 року ф-т «Геоінформаційних систем і управління територіями», розширюючи перелік спеціальностей що випускаються, Землеустрій і кадастр з 1995 року, Геоінформаційні системи і технології з 2002 року. Відкриваючи нові напрями та спеціальності з 2016 року «Туризм», а з 2020 року «Фізичне виховання і спорт». Розширюючи наявні магістерські програми,відкрито програму «Девелопмент нерухомості». Всі освітні програми, підготовка яких здійснюється в рамках спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» інтегруються не лише одна в одну, але й охоплюють своїми технологіями все більше галузей суспільного, економічного та виробничого життя, н-д: застосування БПЛА в сільському господарстві,будівництві, обстеженнях руйнувань, використання 3D лазерних сканерів при реставрації пам’яток і т.д. Розвиток неможливий без спілкування та переймання досвіду інших країн, співпраці з міжнародною науковою спільнотою.На факультеті функціонують навчальні та наукові програми з університетами Німеччини, Швеції, Іспанії, Латвії, Болгарії. Двічі на рік студенти старших курсів беруть участь в програмі академічної мобільності з Університетом прикладних наук м. Ольденбург (Німеччина) та Университетом прикладних наук м. Нойбранденбург (Німеччина). Випускники факультету є конкуренто здатні та мають широкі можливості для працевлаштування.
Підготовку наших здобувачів до майбутньої професійної діяльності здійснює колектив викладачів, які є професіоналами своєї справи. Серед яких лауреати державних премій, державних нагород, чемпіони України.
Сьогодні в своєму складі факультет має не лише випускові кафедри, а й кафедри загальної підготовки, які забезпечують навчання студентів всього університету. До складу факультету входять :
- Кафедра інженерної геодезії – Київський національний університет будівництва і архітектури (knuba.edu.ua)
- КАФЕДРА ГЕОІНФОРМАТИКИ І ФОТОГРАММЕТРІЇ – Київський національний університет будівництва і архітектури (knuba.edu.ua)
- КАФЕДРА ЗЕМЛЕУСТРОЮ І КАДАСТРУ – Київський національний університет будівництва і архітектури (knuba.edu.ua)
- КАФЕДРА ВИЩОЇ МАТЕМАТИКИ – Київський національний університет будівництва і архітектури (knuba.edu.ua)
- КАФЕДРА МОВНОЇ ПІДГОТОВКИ І КОМУНІКАЦІЇ – Київський національний університет будівництва і архітектури (knuba.edu.ua)
- КАФЕДРА ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ Й СПОРТУ – Київський національний університет будівництва і архітектури (knuba.edu.ua)
Більш детально познайомитись з факультетом, з нашими випускниками, пройти віртуальну екскурсію факультетом, можливо за посиланням ФАКУЛЬТЕТ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ ТЕРИТОРІЯМИ – Київський національний університет будівництва і архітектури (knuba.edu.ua)