Архітектурний корпус

Архітектори України об’єдналися для відбудови нашої держави. Відбудови українських міст, просторів, інфраструктури. Про це йдеться в Маніфесті архітекторів України, опублікованому на фейсбук-сторінці Архітектурної Палати НСАУ. Його підписали вже понад 20 архітектурних бюро й об’єднаннь.

«Ворог підступно нищить наші будинки, школи, лікарні, культурну спадщину, цивільну інфраструктуру – усе на своєму шляху. Але ми точно все відбудуємо!

Освітній простір

Відбудуємо Україну! Бо хочемо, можемо і знаємо як.

Нова архітектура України буде сучасною, європейською, заснованою на тяглості наших традицій». Такі вони патріотичні українські архітектори!

На сайті Киівського національного університету будівництва і архітектури триває «Естафета факультетів». На черзі – архітектурний факультет КНУБА. Це відома в світі архітектурна школа, яка гарантує високу якість навчання на рівні світових стандартів. За роки свого існування університет підготував понад 80 тисяч інженерів і архітекторів. І нині фахівці з архітектури і будівництва Київського національного університету будівництва і архітектури працюють у місті Бородянка, де оцінюють руйнування будівель, і шукають найкращі архітектурні рішення для відновлення міста. Рівню освіти архітекторів КНУБА довіряють!

Освітній простір

Архітектурний факультет Київського національного університету будівництва і архітектури спрямовує свої зусилля на підготовку талановитої молоді – архітекторів, містобудівників, дизайнерів, які мають створювати нове, інноваційне архітектурно-предметне середовище.

90-річна історія діяльності архітектурного факультету від авангардного періоду в архітектурі 20-30 рр. минулого століття до постмодерністської сучасності є об’єктивною основою розвитку креативного освітнього середовища факультету– лідера української архітектурної освіти.Факультет базується в сучасній, спеціально спроєктованій для архітектурно-мистецької освіти будівлі, в змістовну основу якої закладена  парадигма: навчання разом, групою, майстернею, індивідуально

Морський термінал

Концепцією підготовки архітекторів і дизайнерів на факультеті є розвинена система неперервної освіти (освіта продовж життя), інноваційність, концептуальність, реалізація ідеї випереджуючої освіти на принципах поєднання національного досвіду і міжнародних досягнень (рис3-7).

Програму підготовки архітекторів, дизайнерів побудовано на засадах інтеграції навчальної, професійної, науково-творчої і соціальної діяльності з дотриманням положень Хартії Міжнародної спілки архітекторів щодо архітектурної освіти та основ професійної етики. На факультеті навчається біля 2000 студентів, в тому числі з країн Азії, Африки, Латинської Америки.

Готельно-офісний-центр

Підготовку бакалаврів, магістрів, докторів філософії та докторів наук здійснює біля 30 спеціалізованих кафедр з архітектури, містобудування, інженерної підготовки, гуманітарних дисциплін та мистецтва.Факультет є членом Європейської асоціації архітектурної освіти, бере участь в європейських програмах ERASMUS+, «Подвійний диплом». Плідно співпрацює з Національною спілкою архітекторів України, Українською академією архітектури, має творчі зв’язки з рядом університетів Європи і Сполучених Штатів Америки.

Структура навчального процесу на факультеті складається із змістовних рівнів:1-4 рік– базовий фундаментальнийта професійний; 5-6 рік – науково – творчий, концептуальний.

Актуальними перспективними програмами навчання є:історія і теорія розвитку архітектури, містобудування в контексті міжнародної інтеграції;нові сучасні будівлі і споруди, населені місця;ресурсозберігаючі, енергозберігаючі технології і екологія довкілля;універсальний дизайн;реконструкція, реставрація архітектурних об’єктів, збереження і охорона пам’яток архітектури;сучасні методи проектування на основі BIM технологій;дизайн архітектурного середовища, синтез мистецтва і архітектури.Вчені та творча молодь факультету працюють над перспективними проблемами сучасної архітектури та містобудування у співпраці з провідними архітектурними бюро та науково-дослідними установами Києва, України.Випускники факультету є авторами відомих архітектурних об’єктів, що зведені в останні роки в містах України і за кордоном.

Громадські будівлі

Студенти і викладачі активно беруть участь в архітектурних конкурсах, таких як, наприклад, STEELFREEDOM (проектування будівель з використанням металевих конструкцій), Saint-GobainMultiComfortStudentContest (проектування

енергоефективних мультикомфортних будівель), SBID GetmetotheTop (створення сучасних інтер’єрів), пропонуючи інноваційні перспективні рішення.

Громадські будівлі

Динаміка розвитку факультету  спрямована на вирішення архітектурно – містобудівельних задач, актуальних для успішного перспективного розвитку архітектурно – будівельної галузі  України.

Поряд  з  архітектурною підготовкою  на факультеті здійснюється  підготовка бакалаврів, магістрів  з  дизайну та  образотворчого мистецтва,  декоративного мистецтва, реставрації.

Спортивний комплекс

Програма дизайнерів  передбачає  засвоєння знань і умінь    проєктування  інтер’єрів  і обладнання житлових, громадських  та виробничих будівель і споруд, промислового та графічного дизайну.

Випускники спеціальності   «Образотворче мистецтво,  декоративне мистецтво, реставрація» оволодівають знаннями і практичними навичками щодо  художньо-декоративного  оздоблення інтер’єру, рисунку, живопису, скульптурної пластики,  декоративно-ужиткового мистецтва.

Прибережні території

У цей  нелегкий для України час  факультет виступив  з ініціативою створення платформи «Відбудуємо Україну: архітектура  та містобудування», яка  передбачає  розробку  проєктів  реконструкції, реставрації будівель і споруд,відновлення  пам’яток архітектури і містобудування,об’єктів мистецтва, пошкоджених,зруйнованих агресором.

Віримо в перемогу!

 

Архітектурний факультет засновано в 1930 році – це сучасний багатопрофільний осередок архітектурної освіти, відомий в Україні та за її межами. За роки свого існування він став відомою в світі архітектурною школою. На факультеті здійснюється підготовка фахівців в галузі архітектури та містобудування, дизайну та мистецтва.

Факультет сьогодні – це синтез традицій і новаторських ідей, це архітектурна школа, яка гарантує високу якість навчання на рівні світових стандартів.

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями – бакалавр, магістр; освітньо-науковим – доктор філософії, науковим – доктор наук.

Місія факультету – підготовка архітекторів і дизайнерів, здатних створювати сучасні архітектурні рішення, які підвищують комфортність проживання людини, забезпечуючи при цьому максимальну рентабельність і простоту реалізації.

Пріоритети архітектурної освіти: мотивація; соціальна цінність; особисте прагнення, кар’єра; престижність професії; унікальний характер професії; наявність інформаційної та інституційної бази; відповідність міжнародним стандартам.

Реалізація: формування індивідуального призначення (пізнавальний тренінг); формування власного шляху навчання (персональне навчання); ринок праці; матеріально-технічне забезпечення.

Активація: інформатизація; просування; усунення бар’єрів; мобільність; пізнавальний тренінг.

На архітектурному факультеті навчається понад 2500 студентів, серед яких понад 150 – іноземні громадяни.

Фахові предмети викладають відомі архітектори, доктори архітектури, професори, лауреати державних премій в галузі архітектури і містобудування.

Випускники архітектурного факультету очолюють сучасні архітектурні та дизайнерські бюро, працюють в органах державної влади.

Навчальна та творча діяльність факультету здійснюється в тісній співдружності з Українською академією архітектури, Національною спілкою архітекторів України та низкою провідних наукових, проектних та будівельних установ.

У стінах архітектурного факультету, а за умови дистанційного навчання – в он-лайн форматі студенти зустрічаються  з відомими архітекторами, які дають майбутнім спеціалістам практичні поради. Тут проходять виставки художніх творів, покази проектів студентів, викладачів та випускників.

До складу факультету входять 11 кафедр:

  • Містобудування;
  • Основ архітектури і архітектурного проектування;
  • Архітектурного проектування цивільних будівель і споруд;
  • Теорії архітектури;
  • Дизайну архітектурного середовища;
  • Рисунку та живопису;
  • Архітектурних конструкцій;
  • Нарисної геометрії та інженерної графіки;
  • Філософії;
  • Інформаційних технологій в архітектурі;
  • Ландшафтної архітектури.

 

Віртуальна екскурсія архітектурним факультетом КНУБА: