5 травня 2022 року в Київському національному університеті будівництва і архітектури за ініціативи представників кафедри управління проектами професорів Сергія Дмитровича Бушуєва та Олени Анатоліївни Бондар при особистій підтримці ректора КНУБА професора Петра Мусійовича Кулікова та нашого партнера – Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» в особі його ректора Олександра Олександровича Азюковського і кафедри прикладної економіки, управління проектами та підприємництва, яку очолює професор Олександра Григорівна Вагонова відбувся Міжнародний Круглий Стіл на тему: «ПОСТВОЄННА ЕКОНОМІКА УКРАЇНИ – ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ПРОЄКТ РОЗВИТКУ». Захід пройшов в режимі онлайн наради, в якій взяли участь близько 80 учасників з різних країн світу,
Учасниками Круглому столу з України були представники законодавчої та виконавчої влади, зокрема: Верховна Рада України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство розвитку громад та територій України, Державна Аудиторська служба України, Державна інспекція архітектури та містобудування України, Київська міська державна адміністрація, Дніпропетровська обласна державна адміністрація, Вінницька обласна державна адміністрація і багато інших.
Для обговорення було визначено вісім базових векторів:
- Поствоєнна Україна – інвестиційний, інноваційний, технологічний портфель проєктів розвитку, що вимагає якісно нової концепції розвитку.
- Законодавчий вектор – алгоритмізація, процедури та темпи реалізації «Плану Маршала» для України.
- Вектор виконавчої влади – формування та ієрархізація інноваційно-інвестиційних проєктів: алгоритмів їх реалізації та джерел фінансування.
- Освітній вектор – формування висококваліфікованої команди фахівців за різними напрямками проєктів.
- Науковий вектор – формування адаптивного інструментарію поствоєнного розвитку України.
- Моніторинговий вектор – формування чітких принципів щодо формування проєктної команди.
- Підприємницький вектор – впровадження інноваційно-інвестиційних проєктів сталого розвитку національної економіки.
- Інфраструктурний вектор – першочерговий портфель інноваційно-інвестиційних проєктів поствоєнного розвитку України.
Особливу вдячність хочеться сказати іноземним партнерам, що відгукнулися на нашу ініціативу та презентувати конструктивні дієві науково-практичні пропозиції, алгоритми, моделі та проєкти. Зокрема це: Асоціація з управління проектами з Азербайджану, Польщі, Туреччини, Берлінський університет (Німечина), Вроцлавський університет науки і техніки (Польща), Загребський університет (Хорватія), Міжнародна асоціація з управління проектами, Токійський університет (Японія), Університет будівництва Осло (Норвегія), Університет Вітовта Великого (Литва), Університет економіки в Катовіце (Польща) Університет прикладних наук і мистецтв Дортмунда (Німеччина) та інші.
Особливо хотілося б відзначити вклад Міжнародної Європейської Асоціації управління проектами (IPMA), яку представляли на конференції два спікери- віце-президенти Асоціації (Німеччина і Хорватія), які презентували не тільки власне бачення, але й розроблену спеціально для України концепцію поствоєнного розвитку.
Також велика вдячність Представникам Верховної ради України –зокрема народному депутату Андрію Андрієвичу Клочко, який вийшов з конкретними запитами до наших науковців. В контексті державних запитів та потреб суспільства знаковою була і доповідь громадського діяча, віце президента Конфедерації будівельників України Олександра Сергійовича Ротова щодо будівельного сектору реалізації проектів поствоєнного розвитку та участі в них профільних науковців.
За результатами Круглому столу було ухвалено низку комплексних системних рішень, які вже зараз ми починаємо реалізувати з нашими Міжнародними партнерами.
Проведений Міжнародний Круглий стіл дав поштовх для реалізації реальних інноваційно-інвестиційних проектів.
І вже сьогодні ми можемо констатувати що розпочалась Велика Робота для забезпечення якісно нової України. В добрий час – стартуємо до результату!
О.А Бондар,
професор кафедри управління проєктами