Музей як скарбниця людської пам’яті
У 1930 році на базі факультету фабрично-заводського і комунального будівництва КПІ і архітектурного факультету Київського художнього інституту було створено будівельний інститут, який у 1939 році було перейменовано у Київський інженерно-будівельний інститут.
У серпні 1993 року почався новий етап в історії інституту – на його базі був створений Київський державний технічний університет будівництва і архітектури, якому 26 лютого 1999 року Указом президента України надано статус національного з іменуванням його як Київський національний університет будівництва і архітектури.
5 листопада 1969 року було засновано музей КІБІ. Очолив музей ветеран війни і труда, історик за фахом, Павло Казимирович Красносельский.
Діяльність музею була спрямована на постійне примноження духовних цінностей й на увічнення пам’яті про людей-викладачів вуз(у) та про визначні події в їхньому житті, які тісно переплетені з життям вишу.
Лише музей спроможний поступово фіксувати процес народження традиції та посилення її впливу на свідомість людей, хід формування самої історії.
Роки минають, змінюються покоління, а музеї залишаються невичерпною скарбницею людської пам’яті, зберігаючи документи, матеріали, фотографії та особисті речі,пам’ятні знаки, подарунки – усе, що дозволяє доторкнутися душею до живої історії.
У музеї було зібрано близько 2500 експонатів, що відображають історію вишу з дня заснування до сьогодення. На основі цих експонатів була сформована експозиція музею:
– Історія заснування, розвитку й діяльності КІБІ – КНУБА.
– Студенти, викладачі й співробітники інституту на фронтах ІІ світової війни.
– Студентські будівельні загони, починаючи з 1956 року— освоєння цілини.
– На шляху до нових звершень.
– Спортивне і творче життя кнубівців.
– Випускники КНУБА – Герої України.
На жаль, не всі експонати вдалося зберегти.
За часи існування музею його відвідало близько 60 тисяч осіб.
У музеї університету експонуються Книги Пошани .
Першими до Книги були занесені імена Юрія Олександровича Вєтрова, Костянтина Родіоновича Кучеренка, Олександра Яковича Хорхота … загалом 30 осіб.
До Книги Пошани занесені імена студентів, закінчивших КІБІ-КНУБА на відмінно та з відзнакою.
Н.Водзінська /директорка музею/