Студенти, що вчаться на спеціальності 052 «Політологія», мають цікаве насичене життя в стінах нашого університету.

На факультеті урбаністики та просторового планування працює студентський науковий клуб «Соціально-політичні проблеми сучасного суспільства», створений кафедрою політичних наук і права. За останні роки клуб став інтелектуальним майданчиком для дискусій з актуальних проблем у сфері політики, урбаністики, соціології та історії. Майбутні політологи вчаться висловлювати свої думки, критично мислити, набувають необхідних навичок для успішної кар’єри.

Наші студенти відвідують державні органи влади, такі як Верховна Рада України, Конституційний Суд України та ін., зустрічаються з досвідченими політиками та державними діячами. На базі Освітнього центру ВРУ регулярно проводяться зустрічі з народними депутатами, ведуться дискусії на такі теми, як «Функції парламенту», «Парламент і громадянське суспільство», «Особливості роботи народного депутата України», «Шлях до успіху», «Сучасні політичні проблеми» тощо.

Крім того, відбуваються зустрічі не лише з політиками, а й з найкращими політологами України та зарубіжними експертами. Наприклад, під час дискусії, організованої представництвом International  Foundation for Electoral Systems в Україні, студенти мали змогу дізнатися про особливості виборчої системи США та України, поставити запитання американським спікерам, що були спостерігачами під час президентських виборів, менеджерам виборчих кампаній та поспілкуватись з Євгеном Магдою, Володимиром Фесенком та Олексою Гаранем.

Національні інтереси держави неможливо визначати та аналізувати поза сферою зовнішньої політики, тому студенти не лише вивчають теорію зовнішніх відносин, а й долучаються до різноманітних міжнародних проєктів та конкурсів. Наприклад, завдяки участі в Програмі Інституту міжнародної академічної і наукової співпраці (IIASC) «Культурна дипломатія України: Канада, Бельгія, Туреччина, Ліван, ПАР» наші майбутні фахівці освоїли навички налагодження міжнародної співпраці, дипломатичних взаємин між країнами, створення та просування позитивного іміджу за допомогою різних методів та можливостей культури. У рамках цього проєкту студенти мали змогу прослухати лекції найкращих професіоналів своєї справи – вітчизняних послів та послів інших країн в Україні, високопосадовців із Міністерства закордонних справ та експертів з міжнародних відносин. Нещодавно студенти-політологи брали участь в конкурсі, організованого клубом випускників Академій НАТО, в рамках якого успішно представили свої аналітичні роботи на теми «Роль НАТО у протидії гібридним методам ведення війни» та «НАТО у процесі забезпечення національної безпеки України».

Студенти здобувають знання як в межах університету, так і поза ним, зокрема в рамках проєкту німецького Фонду Ганса Зайделя в Україні, який спрямований на поширення якісної політичної освіти серед молоді. Цей проєкт передбачає не лише курс лекцій, а й виконання цікавих практичних завдань в командах, дискусії та виступи.

З першого року навчання наша молодь долучаються до наукової роботи – займаються дослідженнями, виступають на наукових конференціях, публікують свої тези та статті у фахових журналах, зокрема англомовних.

Відомий політолог Євген Магда читає лекцію
Політолог Олекса Гарань