20 травня 2022 року в рамках програми Міжнародного Круглого столу «Поствоєнна економіка України – інноваційно-інвестиційний проєкт розвитку» стартував Перший Цикл Конференцій Ідей на тему: «Формування адаптивного інструментарію поствоєнного розвитку України: визначення організаційної ергономіки команди» за ініціативи кафедри управління проектами, а саме завідувача кафедри д.т.н., професора Бушуєва Сергія Дмитровича та д.ек.н. професора Бондар Олени Анатоліївни при безпосередній особистій підтримці ректора, д.ек.н., професора Кулікова Петра Мусійовича та нашого партнера – Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» та його ректора Азюкоського Олександра Олександровича і кафедри прикладної економіки, управління проектами та підприємництва – д.ек.н., професора Вагонової Олександри Григорівни.

Відкрили конференції ректори організаторів заходу – д.ек.н., професор Куліков Петро Мусійович та професор Азюковський Олександр Олександрович. Модератором зустрічі виступила професор кафедри управління проєктами нашого університету – д.ек.н., професор Бондар Олена Анатоліївна.

До участі Конференцій ідей долучилися понад 80 учасників з різних краї світу, Міжнародних фундації та країн-донорів освітньо-наукової діяльності в України.

Особливо хотілося б відзначити партнерів з Дортмундського університету прикладних наук (Німеччина), зокрема доповідь професора Карстена Вольфа щодо розбудови Відкритого університету між Україною та Європейським  Союзу.

Також досить ґрунтовною та перспективною стала доповідь професора Світлани Шитікової – керівника програми Еразмус+ в Україні, в якій було запропоновано та обговорено ряд конкретний кроків щодо спільної співпраці.

Також не можна не відзначити участь наших партнерів із Японії – Токійський університет, які запропонували власне бачення розвитку освітньо-наукової системи Поствоєнної України та свою готовність до плідної сумісної діяльності.

Зокрема, було обговорено такі ключові питання та запропоновано конкретні алгоритми для їх реалізації разом з нашими Міжнародними партнерами:

  1. Моделі відбудови провідних країн світу, таких як Японія, Норвегія, Туреччина, Німеччина, Австрія, Польща, Казахстан.
  2. Адаптивні принципи відбудови для України.
  3. Організаційна ергономіка в моделях поствоєнного розвитку краї світу.
  4. Мотиваційні особливості формування ергономічних організаційних структур поствоєнного розвитку.
  5. Будівельні проекти як моноспеціалізовані ергономічні організаційні субстанції менеджменту поствоєнного розвитку.

Окрім Міжнародних партнерів в роботі Конференції ідей взяли участь ключові ВНЗ України: Національний університет «Львівська політехніка», Запорізький національний університет, Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова, Український державний університет науки і технологій тощо; представники профільного комітету Верховної ради України; Міністерства освіти і науки України; профільні інституції обласних адміністрацій ключових регіонів України.

За результатами Конференції ідей було запропоновано проект рішення, що після уточнення на погодження буде прийнято до виконання.

Продовжуємо нашу плідну роботу на фронті розбудови України!

 

Професор кафедри управління проєктами

д.ек.н., професор Бондар О.А.