Ми спробуємо познайомити Вас зі спеціальностями, яким навчають в Київському національному університеті будівництва і архітектури. Як відомо, наш університет готує на семи факультетах фахівців з двадцяти семи спеціальностей та з майже п’ятдесяти спеціалізацій. Випускники і викладачі КНУБА користуються заслуженим авторитетом на ринку праці.  Невипадково п’ятьох викладачів з березня місяця вже залучили для оцінки руйнувань в київській області.  Тобто робота для випускників КНУБА є завжди! А в світлі відбудови України після рашиської навали – її стає ще більше! То ж запрошуємо до знайомства зі світом професій, яким вчать в КНУБА.

123 Комп’ютерна інженерія

 125 Кібербезпека

Чому в Київському національному університеті будівництва архітектури актуальними є спеціальності

123 Комп’ютерна інженерія та 125 Кібербезпека?

За результатами аналізу рейтингів самих затребуваних професій на ринку праці на сьогоднішній день лідирують IT-фахівці. Саме фахівців цього профілю зараз гостро не вистачає, що дає шанси на працевлаштування відразу після закінчення навчального закладу навіть без наявності досвіду. Цифровий світ проникає майже в кожен аспект нашого життя. Мобільні телефони, комп’ютери, машини, а з деяких пір навіть побутові прилади пов’язують себе і свого власника величезною кількістю даних, Так,  тільки з 2010 по 2020 рік обсяг даних, що зберігається,  виріс в 50 разів.

Проблеми масової урбанізації людська цивілізація намагається вирішувати різними шляхами. Одним з підходів є концепція Smartcity.

У наші дні концепція «розумного міста» стає актуальнішою щодня. У різних формах вона реалізована або реалізовується у 2500 містах світу.

«Smartcity (Розумне місто)— це місто, в якому використовуються сучасні технології для покращення якості життя у ньому. Таким чином, під Розумним містом можна розуміти сукупність інформаційно-цифрових технологій, які полегшують, здешевлюють та роблять більш комфортним життя у сучасному місті з великою кількістю викликів.

Жодне Розумне місто не можливе без сучасного дата-центру, а сучасний дата-центр неможливий без висококласних фахівців, які здатні його спроектувати, налагодити та підтримувати його працездатність. Саме таких фахівців готують на спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія». Наші студенти отримують знання як в напрямку програмного, так і апаратного забезпечення для дата-центрів. Це і серверні рішення, і системи обробки даних, і технології віртуалізації, і мережеві рішення та технології, і сучасні мови програмування, і знання з моделювання систем та багато іншого. А фахівці у галузі кібербезпеки, яких готують на спеціальності 125 «Кібербезпека» по завершенню навчання в нашому університеті будуть готові захищати IT-інфраструктуру міст від зловмисників, які з кожним роком стають все більш активними. Та не SmartCity єдиним. Завдяки універсальності знань та навичок, які отримують студенти, наші випускники можуть працювати практично в будь-якій галузі, де застосовуються сучасні інформаційні технології, роблячи їх високо затребуваними фахівцями на ринку праці.

  1. Комп’ю́терна інженерія — це спеціальність, що об’єднує науку та технологію проектування, побудови, впровадження та обслуговування програмних та апаратних компонентів сучасних обчислювальних систем та комп’ютерного обладнання.

Кафедра кібербезпеки та комп’ютерної інженерії впроваджує інноваційні методи викладання, з 2018 року до викладання дисциплін запрошені “виробничники” – фахівці, які мають підтверджені успіхи за такими напрямками, як:

  • проектування та модернізація центрів обробки даних (ЦОД);
  • технології віртуалізації;
  • хмарні технології;
  • розробка стратегії високої доступності та відновлення після катастроф (BC\DR);
  • ІТ-менеджмент, операційна діяльність та підприємництво;
  • планування систем високої доступності (HAкластери);
  • проектування та встановлення систем резервного копіювання;
  • адміністрування ОС AIX/Linux;
  • адміністрування систем збереження даних та мереж передачі даних тощо.

Дані дисципліни були обрані згідно із замовленнями ІТ підприємств та до викладання названих дисциплін залучаються фахівці цих компаній.

Випускник-бакалавр за спеціальністю 123 Комп’ютерна інженерія отримує кваліфікацію – Бакалавр з комп’ютерної інженерії, а випускник магістратури – магістр з комп’ютерної інженерії.

125. КібербезпекаКібербезпека має вирішальне значення для бізнесу і включає захист інформаційних систем і даних від кіберзагроз, таких як комп’ютерні шахрайство, шпигунство, саботаж або вандалізм.

Фахівець з кібербезпеки – це фахівець ІТ галузі, перед яким стоїть складна задача – знайти ефективний компроміс між двома глобальними  потребами  сучасних ІТ технологій – забезпечити прозорість, цілісність та  доступість для всіх користувацьких даних кіберпростору в рамках встановлених прав і повноважень та гарантувати  захищеність даних, надійний рівень їх інформаційної та кібербезпеки.

 Які знання і навички будуть у нашого випускника? Аналітичні навички визначення проблем побудови інформаційної системи та управління кіберризиками її функціонування.·            Системний підхід проектування систем кібербезпеки  як складової частини  функціонування об’єкта захисту, прийняття рішень по оптимізації їх роботи.·            Основи інформаційної безпеки держави.·            Комплексні системи захисту інформації (КСЗІ).·            Нормативно-правове забезпечення інформаційної безпеки.·            Теорія і практика інфраструктури відкритих ключів.·            Програмно-апаратні засоби захисту.

Випускник-бакалавр за спеціальністю 125 Кібербезпека отримує кваліфікацію – бакалавр з кібербезпеки, а випускник магістратури – магістр з кібербезпеки.

Наша кафедра з моменту створення співпрацює з Українською федерацією індустрії безпеки, Асоціацією “ІТ Україна”, провідними компаніями, що активно працюють в галузі телекомунікацій та безпеки інформаційних технологій. Результатом такої співпраці є створення навчального центру – лабораторії для забезпечення можливості розширення навчальних програм актуальними практиками, пов’язаними з проектуванням, розробленням, впровадженням та обслуговуванням сучасних рішень у сфері безпеки та телекомунікацій.

Окрім того, лабораторні та практичні заняття проводяться з використанням можливостей мережевої академії CISCO, яка розгорнута на кафедрі. Студенти, які успішно пройшли курс, отримують міжнародний сертифікат.

Чи слід нагадувати, що ІТ-шники та фахівці з кібербезпеки та захисту інформації на сьогодні найбільш високооплачувані професії? Це ви самі можете з’ясувати, переглянувши статистику чи поспілкувавшись з колегами по “цеху”.

Ще вагаєшся? Приходь на навчання! Буде цікаво!

Контакти:

Київський національний університет будівництва архітектури

м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 31

тел. 244-96-45

http://old.knuba.edu.ua/?page_id=23059

E-mail: y.khlaponin@knuba.edu.ua