Екскурсія до Верховної Ради

Спеціальність 052 «Політологія»

Освітньо-професійна програма «Політичний менеджмент» (бакалаврський рівень)

Майже 30 років кафедра політичних наук викладає дисципліни «Політологія» та «Соціологія» на усіх факультетах КНУБА. Тому кафедра була головним відповідальним за формування громадянської освіти студентів. Було накопичено значний досвід інтеграції політичної та інших наук, які набули розвитку в університеті, сформовано команду високофахових політологів, що дало змогу перейти до реалізації нових проєктів як в освіті, так й в суспільній практиці, впровадити  нові навчальні дисципліни. Так, для студентів-архітекторів було впроваджене викладання «Політичної символізації в архітектурі». Закономірним наслідком стало входження кафедри до нового факультету урбаністики та просторового планування, адже управління містом відноситься до сфери політики. Групи мешканців ініціюють соціальний діалог та перетвоюють його на механізм досягнення інтересів громади.

Лекція директорки представництва НАТО Б.Маронкової

Відтак у 2019 році почався новий етап в житті кафедрі. Було отримано ліцензію, запроваджено ОПП «Політичний менеджмент» та здійснено перший набір студентів. Наразі на цій освітній програмі навчаються понад 40 студентів 1-3 курсів денної та заочної форм.

Освітня програма спрямована на підготовку конкурентноспроможних фахівців на ринку праці, які мають сучасні знання, вміють вирішувати комплексні задачі, створювати висококласні та інноваційні інтелектуальні продукти та поділяють цінності вільного демократичного суспільства. Якість програми оцінена академічним та професійним середовищем, міжнародними стейкголдерами.

Політичний менеджер – це фахівець з розробки та реалізації управлінських рішень. Випускник володітиме технологіями маркетингового аналізу політичного ринку, іміджмейкінгу, організації рекламно-інформаційних, передвиборних кампаній, управління конфліктами, налагодження зв’язків з громадськістю. Такі фахівці затребувані органами державної влади, місцевого самоврядування, політичними партіями, громадськими організаціями, рекламними та консалтинговими агенціями, бізнес-структурами.

Працевлаштування

Випусник ОПП може бути працевлаштований на посадах:

  • політичного технолога;
  • аналітика з політичних питань;
  • політолога у дослідницьких, наукових установах та групах;
  • консультанта, помічника народних депутатів, у державних адміністраціях, органах місцевого самоврядування;
  • спеціаліста у соціально-політичній та гуманітарній сфері в органах державної та регіональної влади;
  • фахівця з політичних питань у громадських організаціях, партіях, асоціаціях, фондах;
  • експерта та коментатора у ЗМІ;
  • викладача політології та суспільствознавчих дисциплін.
Професор кафедри, колишній віце-спікер та віце-прем’єр М.Томенко реалізує в КНУБА низку культурницьких проєктів

Освітній процес на кафедрі забезпечує висококваліфікований професорсько-викладацький склад, до якого належать 3 докторів та 6 кандидатів політичних наук, члени Академії політичних наук, заслужені діячі науки і техніки та заслужені працівники освіти. Частина з них свого часу професійно працювали у політичній сфері, зокрема, професор М.Томенко був віце-спікером та віце-прем’єр-міністром, завідувач кафедри Є.Перегуда тривалий час співпрацював з Управлінням внутрішньої політики Адміністрації Президента України, а також брав участь як організатор та експерт у передвиборних кампаніях кандидатів в президенти, народні депутати України, депутати місцевих рад, доцентка Н.Гербут працювала помічником народного депутата України тощо. Це дає змогу використати громадсько-політичні зв’язки викладачів в інтересах навчального процесу. До нього, зокрема, залучаються провідні науковці  та дослідники, відбуваються зустрічі та дискусії з фахівцями-практиками – відомими політиками, громадськими діячами, в тому числі іноземними (серед них була й колишня директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Б.Маронкова).

Д.Майський – член молодіжного крила найбільшої партії України

Викладачі кафедри приділяють значну увагу практичній складовій навчання, участі у галузевих та освітніх проєктах, зокрема Днях парламенту в регіонах, проєктах Фонду сприяння демократії та Фонду Ганса Зайделя, Школи політичної освіти для молоді, Школи культурної дипломатії ІМАНС, проєкті обговорення нової системи адміністративно-територіального устрою, Національній нараді з гендерного вимірювання тощо.

Кафедра налагодила співпрацю з органами державної влади, місцевого самоврядування, політичними партіями та громадськими організаціями, зокрема підписано Договори з громадськими організаціями Асоціацією народних депутатів, Академією політичних наук, створеною парламентом Лігою інтернів тощо. Усі вони виступають базами практик, що дає студентам змогу здобути фаховий досвід  розробки політичних рішень, організації передвиборних кампаній, іміджмейкінгу, володіти технологіями маркетингового аналізу політичного ринку, управління конфліктами, налагодження зв’язків з громадськістю. Низка студентів вже сьогодні беруть активну самостійну участь у політичному процесі у складі політичних партій та громадських організацій

Науковий збірник ПРОСТОРОВЕ ПЛАНУВАННЯ

Кафедра активно займається науковою діяльністю. За останні роки було реалізовано низку наукових, бюджетних та госпрозрахункових проєктів, які принесли університету понад 2 млн. гривень. Проводяться міжнародні наукові конференції «Регіональна політика», «Просторове планування: містопланування, урбаністика, політичні та соціокультурні засади». При кафедрі діє спеціалізована структура – Лабораторія з досліджень регіонального розвитку, соціальних та політичних проблем будівельного комплексу, а також аспірантура з політології. Беруть участь в науковій діяльності й студенти – через публікацію результатів наукових досліджень, обговорення їх у складі студентського дискусійного клубу «Суспільно-політичні проблеми в сучасному українському суспільстві». Пандемія коронавірусу та, звичайно, проблеми, пов’язані з протидією агресії росії, обмежили міжнародні наукові зв’язки у науковій сфері, але онлайн-технології сприяють поступовому подоланню цих проблем. Зокрема, студенти-політологи брали участь у Краківській науковій конференції.

Студентка С.Атамась та завкафедри Є.Перегуда у театральній виставі

Гарні перспективи у цьому напрямі закладають укладені завдяки зусиллям кафедри та сприяння факультету угоди про міжнародне співробітництво. При здійсненні навчального процесу та наукових досліджень кафедра співпрацює з Представництвом Польської академії наук в Києві, Фондом Ебергарда Шьока та Фондом підтримки будівельної галузі (ФРН), кафедрою політичної науки, публічного адміністрування та неприбуткового менеджменту Університету Штату Теннессі Chattanooga (США), Відділом гуманітарних наук університету Вроцлавська політехніка (Польща), Краківською політехнікою та Караденізським технічним університетом та іншими організаціями та установами, які виступають співорганізаторами наукових заходів, що проводяться, та суб’єктами реалізації спільних міжнародних наукових проєктів.

 

Презентація Р.Пушкаш та П.Дунаєва на Краківській конференції
Перемога ПМ21 в конкурсі академічних груп

 

 

Пам’яті жертв Голокосту (разом з ректором КНУБА)