На кафедрі міського господарства факультету урбаністики та просторового планування за ініціативи викладачів та студентів пройшов цикл семінарів за темою «Повоєнне відновлення економіки України».
Говорили про економічний аспект постконфліктного відновлення, що включає такі завдання, як розподіл надзвичайної допомоги, відновлення інфраструктури та об’єктів, надання соціальних послуг, знаходження точок зростання, проведення необхідних структурних реформ для макроекономічної стабільності та стійкого розвитку.
Учасники наголошували, що якщо економіку країни після війни не відновити, її потрібно буде постійно дотувати. А це значно дорожче. Тому плани відбудови України обговорюють вже зараз, попри те, що воєнні дії тривають.
Було проаналізовано досвід повоєнного відновлення в різних країнах. Хоча конфлікти різняться за тривалістю та інтенсивністю, їх вплив у більшості випадків є руйнівним з точки зору людського, соціального та фізичного капіталу. Кожна робота з відновлення є унікальною. Кожна повоєнна ситуація відрізняється за причинами виникнення конфлікту та способом його вирішення, вихідними економічними умовами та ступенем міжнародної політичної підтримки врегулювання.
Найбільш вражаючі зусилля з відновлення було зроблено після закінчення Другої світової війни. З усіх програм план Маршалла виділяється як найуспішніша ініціатива, що ставила за мету збільшення виробництва, розширення зовнішньої торгівлі, підвищення внутрішньої фінансової стабільності та розвиток європейської економічної співпраці.
Учасники семінарів обговорювали можливості залучення до модернізації і відновлення країни світових експертів різних напрямків. При відбудові повинен діяти принцип «зробити краще, ніж було».
Дякуємо учасникам за небайдужість та зацікавленість. Разом до Перемоги!
Доц. кафедри міського господарства ФУПП,
к.е.н. Денисенко Н.О.