Спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» і 161 «Хімічні технології та інженерія»
Місія кафедри – підготовка висококваліфікованих фахівців з інноваційними знаннями у сфері виробництва будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, здатних творчо використовувати свої знання та вдосконалювати професійний досвід.
Навчально-виховний процес на кафедрі забезпечують 8 професор, 12 доцентів, 1 старші викладачі, 3 асистенти.
До навчального процесу залучаються випускники – відомі фахівці передових підприємств, фірм, корпорацій.
На кафедрі здійснюється підготовка фахівців за спеціальностями та спеціалізаціями:
192 «Будівництво та цивільна інженерія» (освітня програма – Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів): технологія та експлуатаційні властивості застосування будівельних матеріалів, виробів і конструкцій; проєктування технологічних ліній виробництва БМВК.
161 «Хімічні технології та інженерія», освітні програми:
- Комп’ютерне моделювання в технології композиційних матеріалів.
- Нанотехнології оздоблювальних та захисних матеріалів.
- Новітні технології та дизайн сучасних оздоблювальних матеріалів
За 68 років діяльності на кафедрі підготовлено близько 55 кандидатів наук та 10 докторів технічних наук.
За останні роки аспірантами і докторантами кафедри захищено:
– 2 докторські роботи: Троян В.В. (2016 р.), Руденко І.І. (2021 р.).
– кандидатські роботи: Ластівка О.В. (2015 р.), Волинська Є.В. (2018 р.), Скорик В.В. (2018 р.), Пасько А.В (2018 р.), Бердник О.Ю. (2019 р.).
Викладачі кафедри постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень, підтверджений атестатами наукових звань: доцента – Константиновський О.П. (2019 р.), Ластівка О.В. (2019 р.), Бердник О.Ю. (2020 р.); професора – Троян В.В. (2021 р.).
Випускники кафедри, які здобули спеціальність «Будівництво та цивільна інженерія», працюють у сфері технології та організації виробництва будівельних конструкцій, виробів і матеріалів на основі в’яжучих речовин із використанням як місцевої сировини так і відходів виробництва; вирішують питання проєктування виробничих процесів; проводять дослідження будівельних матеріалів, виробів, конструкцій і технологічних процесів виготовлення.
Кафедра налагодила зв’язок з багатьма підприємствами будівельної галузі. Однією з форм такої співпраці є захист атестаційних робіт магістрів випускниками БТФ на провідних підприємствах Києва, серед яких: ПАТ «Домобудівельний комбінат №4», ТОВ «Бетон Комплекс», ПАТ «Комбінат Будіндустрії», ПАТ «Броварський завод будівельних конструкцій». Усі проєкти над якими працюють магістри виконуються у реальних умовах заводського виробництва. Керівниками АРМ, окрім професорсько-викладацького складу університету, є фахівці-виробничники, представники вище названих будівельних організацій. Рецензування всіх випускних кваліфікаційних робіт здійснюють провідні фахівці проєктних і виробничих організацій Києва.
Ще однією формою співпраці з підприємствами є виїзні лабораторні роботи і виробнича практика, де студенти поглиблюють теоретичні знання, отримані при навчанні в КНУБА, вчаться виробничої дисципліни, робочим відносинам і культурі виробництва.
Життя кафедри ТБКВ насичене й різнопланове. Професори і доценти кафедри отримують державні премії та нагороди, беруть участь у міжнародних конференціях, проводять науково-дослідну роботу зі студентами, аспірантами й докторантами, займаються написанням підручників, посібників, монографій, методичних вказівок і наукових статей.
Авторів підручників, виданих на кафедрі, неодноразово відзначали дипломами лауреатів премії «Краще видання року»: 2019 р. – «Основи виробництва стінових та оздоблювальних матеріалів» (Рунова Р.Ф., Гоц В.І., Гелевера О.Г., Константиновський О.П., Носовський Ю.Л., Піпа В.В.), 1 місце; 2021 р. – «Технологія керамічних будівельних матеріалів» (Гоц В.І., Нестеров В.І., Гелевера О.Г., Телющенко І.Ф.), 2 місце.
Студенти, підготовлені фахівцями кафедри, на високому рівні захищають магістерські роботи, посідають призові місця у всеукраїнських студентських олімпіадах, конкурсах наукових робіт, беруть участь у науково-практичних конференціях.
Також студенти кафедри приймають активну участь в проведенні днів відкритих дверей КНУБА, у виставках освіти, благодійних акціях і благодійних балах, спортивних змаганнях, танцювальних конкурсах, парадах, суботниках зі щорічним прибиранням території та посадженням молодих дерев, різноманітних флешмобах.
Кращі студенти і викладачі кафедри отримали грант Президента України для обдарованої молоді, стали стипендіатами КМУ та іменних стипендій від роботодавців, перемогли у Міжнародному конкурсі з новітніх технологій.
Студенти-науковці кафедри мають можливість проходити стажування та брати участь у тренінгах відповідно до Грантів європейської співдружності в рамках COST TU 1404 у Великобританії та у Нідерландах, а рамках COST TU
1301 в Іспанії, з виконанням дослідження імобілізуючої здатності лужних цементів, в рамках COST TU 1301 у Ізраїлі, Бельгії, Греції, Польщі.