Спеціальнсть 126 «Інформаційні системи і технології»

Шановні абітурієнти і всі, хто зараз обирає свій професійний шлях! Сьогодні хочу вам представити спеціальність факультету автоматизації і інформаційних технологій КНУБА – 126 «Інформаційні системи і технології» (скорочено ІСТ), яка належить до галузі знань 12 «Комп’ютерні науки».

Загальна інформація

Спеціальність 126 “Інформаційні системи та технології” відкрито в Україні у лютому 2017 року. Це стало відповіддю на бурливий розвиток інформаційних технологій, що застосовуються в усіх галузях діяльності суспільства: в економіці, техніці та науці.

В усіх країнах світу спостерігається постійне зростання попиту на фахівців ІТ-сфери. Нарешті, ця спеціальність з’явилася й в Україні. КНУБА – один з перших в Україні вищих навчальних закладів, де на кафедрі інформаційних технологій проектування і прикладної математики відкрито бакалаврат й магістратуру спеціальності 126 “Інформаційні системи та технології” галузі знань 12 Комп’ютерні науки.

Ця спеціальність в КНУБА виникла не на порожньому місці. Кафедра інформаційних технологій проектування і прикладної математики здійснює підготовку за спеціальністю «Інформаційні системи і технології», навчає здобувачів вищої освіти застосуванню інформаційних систем у будівництві та управлінні проектами. Тому на кафедрі ІТППМ утворився міцний професорсько-викладацький склад: 2 доктори наук і 12 кандидатів наук зі спеціальності 05.13.06 – Інформаційні технології.

Якщо Ви прагнете стати розробником і/або високоякісним користувачем інформаційних систем, вміти професійно застосовувати ІТ в будівельній галузі та управлінні проектами, вільно аналізувати великі обсяги даних, навчитись розробляти сучасні web-сайти та тривимірні моделі, то наша спеціальність призначена саме для Вас.

У нас Ви здобудете навички проектування, адміністрування, використання інформаційних систем, управління інформаційними системами, навчитеся працювати у сфері Інтернет-комунікацій.

Спеціальність «Інформаційні системи та технології» дає можливість молоді отримати перспективні знання щодо роботи із сучасними інформаційними системами та технологіями та знайти перспективну роботу в ІТ-компаніях або в галузі економіки. Специфіка пропонованої професії дозволяє працювати за гнучким графіком, бути затребуваним на ринку праці.

Отримані фахівцями знання, уміння та навички в галузі інформаційних технологій дозволяють працювати в: проектних, архітектурних, науково-дослідних та інших організаціях будівельної галузі, здійснюючи розробку, супроводження і експлуатацію САПР; адміністраторами комп’ютерних мереж; адміністраторами розподілених баз даних і знань; у сфері віртуальних і медіатехнологій; на ринку новітніх комп’ютерних, інформаційних і комунікаційних технологій; в організаціях, що займаються комп’ютерним дизайном, видавничою і рекламною діяльністю.

Випускники успішно працюють в організаціях, що займаються розробкою програмного забезпечення, в провідних проектних і конструкторських організаціях, підприємствах, державних і комерційних організаціях, а також в компаніях: Google, Sumsung. Epam, Cisco, HP, itLynx, Infopulse, Luxoft тощо.

Що вивчають наші студенти?

Навчання після школи триває 4 роки:

1 курс є загальноосвітнім (Математика, Фізика, Програмування, Комп’ютерна техніка, тощо);

з 2 курсу починають вивчати спеціальні дисципліни (Об’єктно-орієнтоване програмування Комп’ютерна схемотехніка та електроніка, Теорія рядів дійсної та комплексної змінної, Теорія алгоритмів, Технології комп’ютерного проектування, Системне програмування тощо);

3 та 4 курси присвячені інформаційному та структурному дослідженню систем проектування об’єктів будівництва; розробці та експлуатаціії комплексних систем автоматизованого проектування технологічних процесів, дослідженню розрахунків; моделюванню комплексів різного призначення, в першу чергу будівельних.

За час навчання студент отримає знання з:

  • Розробки прикладного програмного забезпечення за допомогою сучасних мов програмування;
  • Проектування та розробки веб-серверів;
  • Адміністрування баз даних (Oracle, Ms SQL Server, MySql, NoSql, MongoDB);
  • Системного адміністрування в ОС UNIX і MS Windows Server;
  • Сучасної методології і засобів створення комп’ютерних систем,
  • Технології моделювання об’єктів, класів та систем.

Освітня програма: Інформаційні системи і технології  (ІСТ)

Підготовка зі спеціальності здійснюється за освітніми рівнями: бакалавр, магістр.

Профіль фахівця – інформаційне та структурне дослідження систем проектування об’єктів будівництва; розробка та експлуатація комплексних систем автоматизованого проектування технологічних процесів, досліджень, розрахунків; моделювання комплексів різного призначення, в першу чергу будівельних.

Спеціальність базується на сучасних інноваційних технологіях, входить до найбільш перспективних професійних напрямків діяльності.

Освітню програму повністю можна переглянути тут.

З вибірковими дисциплінами, які рекомендує кафедра автоматизації технологічних процесів ознайомитись можна тут.

Освітня програма: Управління проектами

Підготовка зі спеціальності здійснюється за освітніми рівнями: бакалавр.

Профіль фахівця – розробка проектів щодо створення та впровадження засобів та інструментів інформаційних технологій; підтримки прийняття управлінських рішень в проектах щодо інформаційних технологій.

Освітня програма (бакалавр) 2022 p.

Освітня програма: Штучний інтелект

Підготовка зі спеціальності здійснюється за освітніми рівнями: бакалавр.

Профіль фахівця – розробка перспективних напрямків штучного інтелекту в галузі інформаційних технологій, глибокі знання щодо сучасних моделей, методів та алгоритмів, а також технології, процеси та способи отримання, подання, обробки, аналізу, передачі та зберігання даних і знань в інтелектуальних інформаційних системах.

Освітня програма (бакалавр) 2022 p.

Освітня програма: Штучний інтелект. Когнітивні технології

Підготовка зі спеціальності здійснюється за освітніми рівнями: магістр.

Профіль фахівця – використання когнітивних технологій в системах  штучного інтелекту; способи організації ситуаційних когнітивних центрів і їх мереж; інструментальні засоби реалізації когнітивних технологій; дослідження процесів прийняття рішень з виявленням когнітивних складових, їх формалізацією і моделюванням; набуття практичних навичок щодо впровадження та застосування інформаційних систем та технологій в управлінській діяльності, зокрема, з метою ухвалення раціональних управлінських рішень на базі когнітивного підходу; формування комплексу практичних вмінь і навичок щодо когнітивної структуризації знань експертів та використання різноманітних методів когнітивного моделювання.

Завдяки своїм фаховим знанням, умінням та навичкам випускники можуть обіймати посади керівників та консультантів з інформаційних систем та технологій різного рівня в державних органах, установах та організаціях різного спрямування.

Після закінчення навчання випускники отримують диплом та кваліфікацію «Професіонал в галузі інформаційних технологій».

Освітня програма (магістр) 2022 р.

Процес навчання завершується написанням і захистом кваліфікаційної роботи, тему якої студент обирає самостійно. Випускаючими кафедрами є Кафедра інформаційних систем проектування і прикладної математики і Кафедра управління проектами, серед викладачів яких студент може обрати собі наукового керівника.

Хто допомагає студенту адаптуватись в університеті?

  1. Заступник декана зі спеціальності 126 «Інформаційні системи і технології», завідуючий кафедрою інформаційних систем проектування і прикладної математики – Олександр Олександрович Терентьєв. Кожен студент не лишиться без уваги, жодне питання не лишиться без відповіді.

Контакти: ++380677469170, terentyev79@ukr.net, к.242, 2 поверх, Головний корпус КНУБА.

  1. Куратор групи призначається в серпні, перед початком навчання.

Що з житлом для студентів з інших міст?

Гуртожиток нашого факультету знаходиться в 5 хвилинах від університету, за адресою вул. Освіти,7.

Ми надаємо гуртожиток всім, хто його потребує.

Що є цікавого, крім навчального процесу?

  1. КНУБА і ряд університетів і організацій домовились об’єднати зусилля з метою підготовки кадрів IT-галузі, а саме сфери розробки, впровадження та супроводу програмних продуктів.

Нашими стейкхолдерами є:

  1. Участь в конференціях з науковими доповідями, конкурсах наукових робіт та в олімпіадах

Наші студенти, останнім часом навчаються в онлайн форматі, приймають участь в наукових конференція і олімпіадах. Але сподіваємось, що найближчим часом після нашої Перемоги, в наших студентів з’явиться можливість відвідувати всі наукові заходи і спілкуватися зі студентами з різних міст і різних країн особисто.

Участь в IX міжнародній науково-практичній конференції «Управління розвитком технологій. Інформаційні технології розвитку освіти» і International Conference on Smart Information Systems and Technologies. SIST 2022. Nur-Sultan Kazakhstan 28-30 April 2022., що відбулися в умовах воєнного часу.

  1. GameHub (University-enterprises cooperaion in game industry in Ukraine)

Моніторингова місія НЕО в Україні в рамках програми Еразмус +міжнародного проекту “GameHub (University-enterprises cooperaion in game industry in Ukraine)”: співпраця університетів і підприємств в ігровій індустрії.
Учасники: студенти галузі знань 12. «Інформаційні технології» факультету АІТ та інших навчальних закладів.

  1. Участь в Раді студентського самоврядування.

Якщо є хист та бажання до громадської роботи, застосувати свої здібності можеш в нашій Раді студентського самоврядування. Рада вирішує задачі, що пов’язані з навчанням і дозвіллям студентів, докладніше тут.

  1. Спорт.

В КНУБА дуже потужна кафедра фізичного виховання і спорту, багато секцій, залів, басейн, новий стадіон, тому якщо студенти мають вже досягнення, або бажання ці досягнення мати – тренери різних напрямків приймуть вас в команду університету з відповідного виду спорту.

Також кожного року проходять Спартакіади – це весела розвага, навіть для тих, хто не збирається отримувати спортивні рекорди.

  1. Працевлаштування та наші випускники.

Перелік посад для бакалаврів з інформаційних систем та технологій:

  • ІТ-менеджер (IT-Manager);
  • спеціаліст з інтелектуального аналізу даних (Data Scientist / Machine Learning Engineer);
  • спеціаліст з оброблення великих обсягів інформації (Big Data Enabled Specialist);
  • технічний керівник розробки ПЗ (Technical Leader);
  • керівник розробки ПЗ (Team Leader);
  • архітектор програмного забезпечення (Software architect);
  • керівник відділу ІТ, технічний керівник (Chief Technology Officer – СТО);
  • керівник інформаційної служби (Chief Information Officer – CIO);
  • директор / керівник відділу інформаційних систем і технологій (IT Director);
  • розробники і фахівці експлуатації інформаційних систем в економіці, менеджменті та управлінні проектами.