З 6 по 11 червня 2022 року в м. Ніцца, Франція пройшов ХХІV Конгрес Міжнародного товариства фотограмметрії та дистанційного зондування The International Society for Photogrammetry and Remote Sensing ISPRS. В роботі ХХІV Конгресу взяли участь українські вчені Київського національного університету будівництва та архітектури проф. Шульц Роман, доц. Горковчук Денис та доц. Горковчук Юлія.

Міжнародне товариство фотограмметрії та дистанційного зондування є неурядовою організацією, що займається розвитком міжнародного співробітництва для розвитку фотограмметрії та дистанційного зондування та їх застосування http://www.isprs.org/.

Робота конгресу складалась з пленарних засідань, наукових та технічних сесій, постер-сесій та індустріальної виставки, присвячених сучасним питанням з фотограмметрії, орієнтації зображень, генерації/обробки хмар точок, аналізу супутникових зображень, відкритих даних та краудсорсингу, 3D mapping для моніторингу інфраструктури, розвитку потенціалу геоінформаційної науки та багатьох інших.

Професор кафедри Інженерної геодезії КНУБА Роман Шульц був модератором форуму «Геоосвіта» в напрямку цифрової трансформації Geoeducation towards digital transformation. Всього протягом тижня на різних наукових сесіях було представлено понад 1500 доповідей. Зокрема колективна постерна доповідь викладачів кафедри геінформатики і фотограмметрії КНУБА доцентів Горковчука Дениса та Горковчук Юлії  «Віртуальний симулятор наземного лазерного сканера для діджиталізації навчального середовища: концепція та перші результати» (Virtual Terrestrial Laser Scanner Simulator For Digitalization Of Teaching Environments: Concepts And First Results). Відеопрезентації доповідей, а також записи сесій можна знайти у відеотеці ISPRS, що стануть відкриті через три місяці після події.

Під час роботи генеральної асамблеї ISPRS було обрано нових керівників ISPRS, зокрема нового президента ISPRS, ним стала професор Технічного університету Чехії Лена Галунова (Lena Halounová, Czech Technical University Faculty of Civil Engineering). Професор КНУБА Роман Шульц став вице-президентом Комиссии V Education and Outreach, Co-Chair WG V/3

Під час роботи генеральної асамблеї ISPRS від імені Українського товариства фотограмметрії та дистанційного зондування його Головою проф. Дорожинським О. та секретарем Бабій Л. було висвітлено події в Україні під час російського військового вторгнення та поставлено питання щодо виключення представників Росії з членів ISPRS. Дякуємо колегам за активну позицію та  зусилля.

https://www.isprs2022-nice.com/

Юлія Горковчук, заступник декана ГІСУТ